Şimdi Ara

Google tasarım firması Gecko Design'ı satın aldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google tasarım firması Gecko Design'ı satın aldı

ABD'nin önde gelen tasarım firmalarından birisi olan Gecko Design, Google'ın şirket avından kaçamadı ve Google X projelerine yardımcı olmak amacıyla Google bünyesine dahil oldu.

OLPC dizüstü bilgisayarı, Slingbox set üstü TV kutusu, Fitbit fitness bilekliği, Sonos hoparlörleri, Jawbone hoparlörleri gibi sayısız üründe imzası bulunan Gecko Design bundan böyle Google Glass, Project Ara gibi projeleri yürüten Google X ekibi için çalışacak.

Firmanın patronu Jacques L. Gagne, satın alma işleminden çok memnun olduklarını ve başarılı tasarımlar ortaya çıkardığı için Google tarafından tercih edildiklerini belirtiyor.  

Şimdilik Gecko Design'ın hani projelere dahil olacağı belli değil. Ancak muhtemel yeni nesil Google Glass modeli veya modüler akıllı telefon projesi Ara için dikkat çekici tasarımlar ortaya koymaları muhtemel. Satın almanın ayrıntıları ve bedeli açıklanmadı.  

Kaynak:http://www.technobuffalo.com/2014/08/22/google-acquires-gecko-design-to-join-google-x-team/

• Adamlar tehlike yaratabilecek , ileri de iyi yerlere gelebilecek her türlü şirketi satın alıyor aldığı her şirketi de çok iyi değerlendiriyor , geleceğin korkulu rüyası Google.

• Google parasini iyi kullaniyor.Appleda 135 milyar dolar rezerv var ama kullanamiyor.Google kadar risk alan bir kurum degil Apple.Gelecege yatirimda Apple cok geride.Google yaptigi yatirimlarin getirisini gelecekte alacaktir.Özellikle Modüler Telefon projesiyle akıllı telefonda devrim yapacağını düşünüyorum.Yapacagi devrim ile akilli telefon pazari doygun hale gelicek ve telefon ureticileri basta olmak uzere Apple eger suan ki politikasini surdururse sonu nokia gibi olucak.

Ayrica bu firmanin sadece Google Glass ve Moduler Telefon alaninda calisacagini dusunmuyorum.Project Loondan tutun Googlebot(Robot Project) a kadar tasarim konusunda iyi isler yapacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junkieismylord- -- 24 Ağustos 2014; 22:20:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • googleda calisan bir arkadasimin ilginc bir analizi var: "dunyanin en kapasiteli 10bin adami bir kampuste toplanmis googlein verdigi bos isleri yapiyoruz. bazen supheleniyorum, google acaba bilerek mi ilerde orjinal yenilikler cikarip patlama yapabilcek adamlari bos islerle mesgul ediyor. boylece gelecekde cikabilcek potansiyel rakipleri ve tehditleri elemine etmis oluyor."

tabi bunu saka ile karisik soyluyor ama haklilik payida olabilir. sirket satin almalarininda amaci bu. bir tasla iki kus. hem ilerde buyuyup basina bela olabilcek bir olusumu kucukken bertaraf ediyor. hemde o sirketin know how ini kendi bunyesine katiliyor. dusununce zaminda microsoft google i daha yeni palazlanirken almis olsaydi simdi kuvvetli bir rakibi olmayacakti.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

googleda calisan bir arkadasimin ilginc bir analizi var: "dunyanin en kapasiteli 10bin adami bir kampuste toplanmis googlein verdigi bos isleri yapiyoruz. bazen supheleniyorum, google acaba bilerek mi ilerde orjinal yenilikler cikarip patlama yapabilcek adamlari bos islerle mesgul ediyor. boylece gelecekde cikabilcek potansiyel rakipleri ve tehditleri elemine etmis oluyor."

tabi bunu saka ile karisik soyluyor ama haklilik payida olabilir. sirket satin almalarininda amaci bu. bir tasla iki kus. hem ilerde buyuyup basina bela olabilcek bir olusumu kucukken bertaraf ediyor. hemde o sirketin know how ini kendi bunyesine katiliyor. dusununce zaminda microsoft google i daha yeni palazlanirken almis olsaydi simdi kuvvetli bir rakibi olmayacakti.

Arkadaşın hangi ulkedeki google ofisinde bilmiyorum ama zaten Google cok calismaya ve bos seyler ile ugrasmaya karsi bir kurum.Calisanlar calisma zamaninin yuzde 25 iyle fikirler uretiyorlar zaten.Begenilen fikirlere destek saglaniyor.Bkz.(Orkut,Google Adwords...) Google in yaptigi bir cok proje bu fikirlerden dogmustur.

• Boş şeylerle uğraşan, olduğu yerde kalır. Oturup adam gibi işine kendini veren kişi yükselir.

Benim de Google'da akrabam var. Kendisi geçenlerde yükseldi. Ama ne zaman görsem hep işi ile alakalı işler yapıyor. Geyik yapsa yükselemezdi her halde...

• quote:

Orijinalden alıntı: junkieismylord-

Google parasini iyi kullaniyor.Appleda 135 milyar dolar rezerv var ama kullanamiyor.Google kadar risk alan bir kurum degil Apple.Gelecege yatirimda Apple cok geride.Google yaptigi yatirimlarin getirisini gelecekte alacaktir.Özellikle Modüler Telefon projesiyle akıllı telefonda devrim yapacağını düşünüyorum.Yapacagi devrim ile akilli telefon pazari doygun hale gelicek ve telefon ureticileri basta olmak uzere Apple eger suan ki politikasini surdururse sonu nokia gibi olucak.

Ayrica bu firmanin sadece Google Glass ve Moduler Telefon alaninda calisacagini dusunmuyorum.Project Loondan tutun Googlebot(Robot Project) a kadar tasarim konusunda iyi isler yapacaktir.

Birkaç hafta önce gördüğüm bir haber; Apple geçen seneden bu yana 29 yeni şirket satın almış. Bu 29 şirketin içinde Beats Audio'nun da olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Söylediklerin çoğunlukla fanteziye kaymış, realistlikten uzaklaşmış ve komik bir şekle bürünmüş. Apple'ın ve Google'ın şirket yapısı ve vizyonları arasında dağlar kadar fark var. Apple somut ürün odaklı bir firma. Google ise çok dallı bir yazılım firması. Arkasından gelmeye çalışan Facebook gibi. Geleceğin bu iki farklı firma yapısına ve konuştuğumuz örneklere ne getireceğini tahmin etmek zor. Şu konuda katılıyorum, Apple şirket alımlarında Google kadar agresif değil. Agresif olmamasının sebebi açıktır diye düşünüyorum. Apple vizyonu gereği sadelikten yana olan ve ürün gamında gösterdiği sadeliği kendi içinde de göstermeye çalışan bir şirket. İşine yarayacağını düşünmediği firmaları ekibine katıp fazlalık yaratmak, iç yapısını bozmak istemiyor.

Google'ın düz ve sınırlı bir ürün gamı yok. Aynı zamanda geleceği şekillendirmek, yeni sektörler yaratarak veya varolan sektörlerin yapısını değiştirerek dik bir yükseliş ivmesi yakalamak amacıyla için birçok farklı koldan farklı farklı projeler yürütüyor. Bu yüzden firma satın alma konusunda son derece agresif davranıyor. Apple da gelecekte pazar paylarını artırmak, daha yüksek çıkışlar yakalamak istiyor ancak bunun için farklı bir yol seçmiş. Varolandan çok uzaklaşmak yerine onu geliştirmek, yeni fikirlerle pazar yaratmak yerine, onları ürünlerine entegre edip ürünlerinin satışını artırmayı amaçlıyor. Bu yapının şimdiden hayatımıza kattığı Siri, TouchID, TrueTone, Motion Coprocessor gibi farklı yenilikler var. Bir de birçok insanın gözden kaçırdığı, aslında işin içine girince ne kadar etkisinin olduğu anlaşılan yenilikler de var. iPhone 5 ile cihazın uzatılması aslında iOS'in yapısına cuk oturan, uygulama geliştiricileri için çok değerli bir gelişme. Buna benzer hatta etki potansiyeli çok daha yüksek geliştiricilere yönelik farklı atılımlar var. Swift gibi yepyeni bir programlama dilini veya geliştiriciler için çok daha özgürleştirilen iOS 8'i bunlara örnek gösterebiliriz. Şimdi Apple'ın yaptığı bir sürü şeyi saydın da Google'ın yaptıklarını hiç saymadın diyebilirsin, saymadım demeyelim sayamadım. Yaptıklarını ve gelecek için olan projelerini saymaya kalksam (en azından bildiklerimi) 20-25 dakika sadece onları toparlamaya uğraşırım. Neyse, umarım anlatmak istediğim şeyler anlaşılmıştır. Saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

quote:

Google parasini iyi kullaniyor.Appleda 135 milyar dolar rezerv var ama kullanamiyor.Google kadar risk alan bir kurum degil Apple.Gelecege yatirimda Apple cok geride.Google yaptigi yatirimlarin getirisini gelecekte alacaktir.Özellikle Modüler Telefon projesiyle akıllı telefonda devrim yapacağını düşünüyorum.Yapacagi devrim ile akilli telefon pazari doygun hale gelicek ve telefon ureticileri basta olmak uzere Apple eger suan ki politikasini surdururse sonu nokia gibi olucak.

Birkaç hafta önce gördüğüm bir haber; Apple geçen seneden bu yana 29 yeni şirket satın almış. Bu 29 şirketin içinde Beats Audio'nun da olduğunu hepimiz biliyoruz.
    Söylediklerin çoğunlukla fanteziye kaymış, realistlikten uzaklaşmış ve komik bir şekle bürünmüş. Apple'ın ve Google'ın şirket yapısı ve vizyonları arasında dağlar kadar fark var. Apple somut ürün odaklı bir firma. Google ise çok dallı bir yazılım firması. Arkasından gelmeye çalışan Facebook gibi. Geleceğin bu iki farklı firma yapısına ve konuştuğumuz örneklere ne getireceğini tahmin etmek zor. Şu konuda katılıyorum, Apple şirket alımlarında Google kadar agresif değil. Agresif olmamasının sebebi açıktır diye düşünüyorum. Apple vizyonu gereği sadelikten yana olan ve ürün gamında gösterdiği sadeliği kendi içinde de göstermeye çalışan bir şirket. İşine yarayacağını düşünmediği firmaları ekibine katıp fazlalık yaratmak, iç yapısını bozmak istemiyor.

Google'ın düz ve sınırlı bir ürün gamı yok. Aynı zamanda geleceği şekillendirmek, yeni sektörler yaratarak veya varolan sektörlerin yapısını değiştirerek dik bir yükseliş ivmesi yakalamak amacıyla için birçok farklı koldan farklı farklı projeler yürütüyor. Bu yüzden firma satın alma konusunda son derece agresif davranıyor. Apple da gelecekte pazar paylarını artırmak, daha yüksek çıkışlar yakalamak istiyor ancak bunun için farklı bir yol seçmiş. Varolandan çok uzaklaşmak yerine onu geliştirmek, yeni fikirlerle pazar yaratmak yerine, onları ürünlerine entegre edip ürünlerinin satışını artırmayı amaçlıyor. Bu yapının şimdiden hayatımıza kattığı Siri, TouchID, TrueTone, Motion Coprocessor gibi farklı yenilikler var. Bir de birçok insanın gözden kaçırdığı, aslında işin içine girince ne kadar etkisinin olduğu anlaşılan yenilikler de var. iPhone 5 ile cihazın uzatılması aslında iOS'in yapısına cuk oturan, uygulama geliştiricileri için çok değerli bir gelişme. Buna benzer hatta etki potansiyeli çok daha yüksek geliştiricilere yönelik farklı atılımlar var. Swift gibi yepyeni bir programlama dilini veya geliştiriciler için çok daha özgürleştirilen iOS 8'i bunlara örnek gösterebiliriz. Şimdi Apple'ın yaptığı bir sürü şeyi saydın da Google'ın yaptıklarını hiç saymadın diyebilirsin, saymadım demeyelim sayamadım. Yaptıklarını ve gelecek için olan projelerini saymaya kalksam (en azından bildiklerimi) 20-25 dakika sadece onları toparlamaya uğraşırım. Neyse, umarım anlatmak istediğim şeyler anlaşılmıştır. Saygılarımla...

Apple dikkat edersen cogunlukla donanim ustune isler yapiyor.Yok Iphone yok Macbook vb.. Yani bir bulus yapmiyor kendi alaninda debelenip duruyor.Google Now ın Siri den cok ustun oldugu zaten ortada.Apple kolay yoldan para kazanma derdinde.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

googleda calisan bir arkadasimin ilginc bir analizi var: "dunyanin en kapasiteli 10bin adami bir kampuste toplanmis googlein verdigi bos isleri yapiyoruz. bazen supheleniyorum, google acaba bilerek mi ilerde orjinal yenilikler cikarip patlama yapabilcek adamlari bos islerle mesgul ediyor. boylece gelecekde cikabilcek potansiyel rakipleri ve tehditleri elemine etmis oluyor."

Arkadaşın hangi ulkedeki google ofisinde bilmiyorum ama zaten Google cok calismaya ve bos seyler ile ugrasmaya karsi bir kurum.Calisanlar calisma zamaninin yuzde 25 iyle fikirler uretiyorlar zaten.Begenilen fikirlere destek saglaniyor.Bkz.(Orkut,Google Adwords...) Google in yaptigi bir cok proje bu fikirlerden dogmustur.

google merkez kampuste. google bos is yapiyor demedim zaten. en kalifiye elemanlari bunyesinde tutarak ilerde whatsapp, facebook gibi fikirlerle rakip olabilcek potansiyel kapasiteli insanlari kendi bunyesinde tutmus oluyor. gerci arkdasinki sakayla karisik mubagla ama bence dogru yanida var.

• junkieismylord- kullanıcısına yanıt
    Şimdi bunları söylüyorsan, yazdıklarımın yarısını bile doğru düzgün okumadığın sonucunu çıkarırım ben. Olayı fanlık açısından değerlendirmez ve yazdıklarımı hak ettiği gibi okursan bazı şeylerin farkına varabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Şimdi bunları söylüyorsan, yazdıklarımın yarısını bile doğru düzgün okumadığın sonucunu çıkarırım ben. Olayı fanlık açısından değerlendirmez ve yazdıklarımı hak ettiği gibi okursan bazı şeylerin farkına varabilirsin.

Apple bu vizyonla ileride buyuk krizlere suruklenecek.Net kar marjina bakarsan zaten dususun ne kadar fazla oldugunu gorebilirsin.Acaba Moduler telefon cikinca Apple ne yapacak cok merak ediyorum.Applein vizyonunda dunyayi degistirecek bir proje yok.Anlatmak istedigim bu.Facebook ve Google in amaci ise dunyayi degistirmek.Microsoft bile Appledan daha fazla yatirim yapiyor Research programlarina.

Kissadan hisse elindeki urunleri gelistirip iyi bir lansman ile milleti kandiriyorlar.Android L dagitilmaya basladiginda Iphone tercih edenlerin Android e donecegini goreceksin.Apple in amaci kolay yoldan para kazanmak hala anlamiyorsun ya at gozlugunu cikartmalisin.

Bu arada fanboy degilim.Kesinlikle realistik bir sekilde. olaya yaklasiyorum.

Kusura bakma ama düzdüz fanboysun işte
    Hala daha anlatmaya çalıştığım şeyleri anlamıyorsun. 2 firmanın ne kadar farklı yollar izlediğini kavrayamıyorsun. Gerçekten yaşını çok merak ettim şimdi.

• quote:

Kusura bakma ama düzdüz fanboysun işte
    Hala daha anlatmaya çalıştığım şeyleri anlamıyorsun. 2 firmanın ne kadar farklı yollar izlediğini kavrayamıyorsun. Gerçekten yaşını çok merak ettim şimdi.

Biz ne hakkinda tartisiyoruz hala cozemedim.Ne yani Apple yatirim yapmiyor mu dedim.Evet yapiyor ama safir ekranli iphone icin yapiyor.Sade tasarim icin yapiyor.Muzik sektorune hakimiyet saglamak icin beats i aliyor.Bu gelismeler devrimsel olay mi sence ? Apple in ceosunun endustri muhendisi olmasi bile her seyi ozetliyor aslinda.

Sen tartıştığın kişinin yazdığı mesajı adam gibi okursan, her mesajında aynı şeyleri önüme koymazsın. Orada 2 firmanın birbirinden ne kadar farklı olduğundan, nasıl birbirlerine benzetilemeyeceğinden bahsettim. Google'ın ve Apple'ın amaçları ve yönleri çok farklı. Yaptığın karşılaştırmalar o kadar komik ki. Realistim demekle realist olunmuyor. Hayal ve fantezi dünyalarında yaşıyorsun.
    Apple'ın Ceo'nun endüstri mühendisi olmasını sebep gösterecek seviyede bir kişi, niye bu dev şirketler hakkında düşünüyor ki. Git siyaset düşün, yapına daha çok uyuyor. Hem kimseyi de rahatsız etmiş olmazsın. Geri kafalılıkta sınır tanımayan siyaset toplumunda yuvarlanır gidersin. Arada sırada da Kuzey Kore'nin başındakiler gibi istesek dünyayı deviririz gibi laflar eder, hayal dünyalarına renk katarsın.

• quote:

Sen tartıştığın kişinin yazdığı mesajı adam gibi okursan, her mesajında aynı şeyleri önüme koymazsın. Orada 2 firmanın birbirinden ne kadar farklı olduğundan, nasıl birbirlerine benzetilemeyeceğinden bahsettim. Google'ın ve Apple'ın amaçları ve yönleri çok farklı. Yaptığın karşılaştırmalar o kadar komik ki. Realistim demekle realist olunmuyor. Hayal ve fantezi dünyalarında yaşıyorsun.
    Apple'ın Ceo'nun endüstri mühendisi olmasını sebep gösterecek seviyede bir kişi, niye bu dev şirketler hakkında düşünüyor ki. Git siyaset düşün, yapına daha çok uyuyor. Hem kimseyi de rahatsız etmiş olmazsın. Geri kafalılıkta sınır tanımayan siyaset toplumunda yuvarlanır gidersin. Arada sırada da Kuzey Kore'nin başındakiler gibi istesek dünyayı deviririz gibi laflar eder, hayal dünyalarına renk katarsın.

Ya sen dalgamisin ya nedir bu asabiyet fikir beyan ediyoruz cildiriyorsun sinir hastasimisin anlamadim.Ikiside donanim ve yazilim firmasi.Ikide teknoloji firmasi.Ikisinide bal gibi karsilastirabiliriz.Hadi yol al git kumda oyna simdi Apple Fan boyu seni.

Bundan 10 sene sonra uplarim.Bakalim Apple kalicak mi ortada.

Devrime bak devrimeeee
    http://i.imgur.com/i7fwA2Z.jpg

Jobs in kemikleri sizliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi junkieismylord- -- 25 Ağustos 2014; 15:43:33 >

• Beyler ne güzel tartışıyoruz niye birbirinizin fikirlerine saygı duymuyor sunuz, niye fikirlerinizi karşınızdaki lere kabul ettirmek için büyük çaba sarfediyorsunuz, farklı bakış açılarına da ihtiyacımız var, güzel güzel tartışın zaten Forumdaki Okuyuculara hangisi daha mantıklı geliyor sa, onu savunacak tır, burada küfür etmenin ya da kesip atmanın bir yararını görecek miyiz? Lütfen biraz daha saygılı ve anlayışlı olun

Yaşım 20. Apple developer'ıyım ve aynı zamanda okuyorum. Android ekosistemi geliştirici olarak şuan pek ilgimi çekmiyor. Bir yerlerine koyacak kadar yeterli oldu mu? Olmadıysa birkaç şey daha eklerim.

• swat882 kullanıcısına yanıt
    Hocam kusuruma bakmasın kimse ama ben bu forumunn umursamaz, kendini bir şey sanan, yaş ortalaması yerlerde gezinen kitlesinden bıktım. Karşımdaki kişi dümdüz fanboy, tek yönlü bakıyor olaya. Ortada saygı gösterilecek bir şey yok. Her şeyi geçtim adam benimle tartışırken yazdıklarımı okumuyor. Daha önce de başıma geldi ve o zaman sadece hakaret edip geçici uzaklaştırma almıştım. Tartışacaklarsa önce yazdıklarımı okusunlar, haksız mıyım yani? Bundan önceki başını okudum cevapladım gibi saçma sapan bir mesajla gelmişti karşıma, bunun da çok farklı olacağını sanmıyorum. Besbelli okumamış. Okumuyorsa da gitsin başkasıyla tartışsın benimle değil.

• quote:

Hocam kusuruma bakmasın kimse ama ben bu forumunn umursamaz, kendini bir şey sanan, yaş ortalaması yerlerde gezinen kitlesinden bıktım. Karşımdaki kişi dümdüz fanboy, tek yönlü bakıyor olaya. Ortada saygı gösterilecek bir şey yok. Her şeyi geçtim adam benimle tartışırken yazdıklarımı okumuyor. Daha önce de başıma geldi ve o zaman sadece hakaret edip geçici uzaklaştırma almıştım. Tartışacaklarsa önce yazdıklarımı okusunlar, haksız mıyım yani? Bundan önceki başını okudum cevapladım gibi saçma sapan bir mesajla gelmişti karşıma, bunun da çok farklı olacağını sanmıyorum. Besbelli okumamış. Okumuyorsa da gitsin başkasıyla tartışsın benimle değil.

Okudum hepsini Apple Fan Boy oldugun icin kabullenemiyorsun.Apple in sonu husran kardesim.Verdigin emeklerde boş.Androide gec.

İşte bu dediğin bile çok komik. Bir gün benim geçtiğim yollardan geçersen anlarsın. İşler bu kadar kolay işlemiyor. Dünya sandığın kadar basit bir yer değil.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.