Şimdi Ara

70.000 TL'lik C Segmenti 0 Sedan Araç Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 70.000 TL civarı bütçem var. Genellikle şehir içinde kullanacağım, yılda en fazla 3-4 kez uzun yola çıkacağım. Alacağım aracı da en az 10 sene kullanmayı planlıyorum. Az yakan, kolay bozulmayan, arıza durumunda çok masraf çıkarmayacak, yüksek donanımlı, malzeme kalitesi yüksek, yol tutuşu iyi, performansı kabul edilebilir, tasarımı cezbedici, otomatik vitesli, benzinle çalışan C segmenti sedan sıfır otomobil arıyorum, Ne tavsiye edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 23 Ağustos 2014; 20:02:35 >

• 70.000 ₺ ye 1.4 Dizel ve Yarı otomatik vites (Multimode) Toyota Corolla alabilirsin 2.elde çok fiyatı düşmüyor vede yakıt tüketimi az Bakım vs masrafları ise ucuz olan bir marka . Ama performans ve tasarım olarak çok fazla birşey beklemeyin
  • focus
  • Aranan Araç: Mazda 3 Sedan 1.5 Power AT bu geldi aklıma.

Tasarım mı? Tasarım var.

Yakıt? Az benzinliye göre.

Sorunsuz mu? Sorunsuz.

Donanım mı? İstemediğiniz kadar.

Yol tutuşu?Güzel.

Güvenli mi?Güvenli.

Diğer alternatifler:

Bir de size uygun Honda Civic 1.6 Executive AT

DSG'den dolayı 10 yıl ne kadar sorunsuz olur bilmem ama şu araçlar:

Skoda Octavia 1.4 TSI Elegance DSG

Volkswagen Jetta 1.4 TSI Highline DSG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 23 Ağustos 2014; 20:55:38 >
  • Honda cıvıc hb 1.6 dizel 120 ps.300nm tork .Yakıt olarak çok iyi.Yada ikinci el passat veya Volvo v40...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginiz için teşekkürler. Çok kararsızım. Tasarım olarak Mazda 3 şahane görünüyor.

Turbo benzinli veya turbo dizel motorların motor ömrünün daha kısa olduğunu ve turbo sisteminin arıza yapması durumunda çok fazla masraf çıkarttığını duydum, gerçekli payı var mıdır. Alacağım arabayı en az 10 yıl kullanmayı düşündüğüm için önemli. Bu açıdan Mazda 3'ün atmosferik motorunun daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

Birde Mazda 3'ün otomatik vites sistemi verimli ve sağlam mıdır. Bazı otomatik viteslerin kolay arıza yaptığı ve arıza durumunda çok masraf çıkardığı söyleniyor.

Ayrıca ileride LPG taktırmayı düşündüğümden Mazda 3'ün motoru LPG ile uyumlu mudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 23 Ağustos 2014; 21:00:44 >
  • 2. ele yönel, max 50 bin TL ile temiz bir araç al, kalan 20 bin TL ile 10 sene bedava gez.
  • Şimdiye kadar hep ikinci el arabaya bindim. Bu kez ilk benim olacak bir araba istiyorum ve en az 10 yıl kullanacağım.
  • Bildiğim kadarıyla Mazda 3ün 1.2 ve 3. Vitesleri çift kavrama, 4,5 ve 6. Vitesler ise tork konvertörlü. Problem olacağını sanmam Mazda dünyanın en sağlam araçlarını üretiyor ama ülkemizde hakettiği değeri maalesef görmüyor.

• 10 yıl bineceksen corolla
  • aranan araç mazda 3. 10 sene gibi kullanım için ikinci eli iyi araba bakılmaz. O yüzden satma ihtimaliniz hiç yoksa gönül rahatlığıyla mazda 3 alabilirsiniz. Diğer alternatifim focus sedan olur.
  • kemalboran kullanıcısına yanıt
    Toyota Auris veya corolla Cvt vites 132 bg.
    http://www.arabalar.gen.tr/toyota-corolla-1-6-premium-multidrive-s-i3908.html

• Sorun çikarmayan az yakan performansli imkani yok böle arabanin.

Klasik otomatik hyundai kia kullaniyor ama çok yakar.opel insignia ve astrada aynisi çok yakar. Lpg ile isteğinize ulaşirsiniz.

Dsg powershift edc evet az yakar evet performansi torpulemez ama garanti bitince 10 bin tl dursun cebinizde.

Sizin aradiğiniz kritelere en çok insignia 1.4 otomatik yaklaşir.

• Yeni peugeot sifir dizel 308 bakabilirsiniz. 2.el bmw 1.16d olabilir yada ds4 arka camlari acilmiyor bu sizin icin sorun degilse basarili arac

• Hocam sizin aracınız Mazda 3

Bir defa 10 sene kullanmak istiyorsanız mutlaka japon olmalı alman bile değil.

Japon olarak corolla civic ve Mazda 3 var. Bunların içinde lpg ye ihtiyaç olmadan dizel gibi yakan Mazda 3 varken kasa degistirmek üzere olan civic eklenir kafadan

Corolla da oldukça mantıklı bir araç lpg ile mucize tüketimleri var ama ben şahsen genç birisi olarak Mazda 3 varken corolla ya bakmam herhalde

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=91540890&p=1#91540890

Son olarak bu testi okumanızı öneririm

• Octavia elegance 1.4 tsi 140 bg + dsg

• Tüm öneriler için teşekkürler. Çok performanslı bir araç beklentim yok, yokuşta tıknefes olmasın, ivmelenmede madara etmesin yeter, yarış yapacak değilim.

Mazda 3 Power SKYACTIV-G 1.5 120PS AT uygun bir model gibi geldi. Tasarımına, iç mekanına, barındırdığı donanımlarına hayran kaldım. Motor teknolojisine zaten diyecek yok. Malzeme kalitesinde de sorun yok gibi sanırım.

Yalnız şu otomatik vites sisteminin uzun vadede sorun çıkartıp çıkartamayacağı hakkında halen şüphelerim var. Bilindiği gibi bu otomatik vites sistemi arıza yaptığında çok yüksek tamir bedelleri var. Mazda'nın servisi nasıl acaba, ilgili ve teknik bilgileri iyi mi.
    Arkadaşımız 2010 model 5 vites 1.6 Mercedes C aldı. Çok memnun,
    temiz ikinci el mercedes size de tavsiye ederim.

• Merhabalar aynı durumdayız sanırım kriterlerimiz birebir uyuyor.

Bende mazda3 power otomatik ile skoda octavia 1,2 elegance DSG arasında kaldım.
    MAZDA 3 POWER 1.5 SKY-ACTIVE 120 150 Gayet güzel araç
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.