Şimdi Ara

Bisikletime Neler Yapılabilir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar markasını bilmediğim bir bisikletim var ve üzerinde ne gibi değişimler yapılabilir?
    Sorunlar şu şekilde:
    Ön teker arka tekere nazaran daha ince
    Ortadaki vites(pedalların bağlı olduğu) 2. ve 3. vitese atmıyor.
    Vites olarak 18 vites ancak sadece 1 2 3 ve 4. vitesleri kullanabiliyorum.
    Koltuk aşırı rahatsız edici
    Amörtisör esnekliği çok iyi değil
    Orjinal rengi siyah ama boyada açılan yerler var

Önerileriniz neler?vites takımı dahil nelerin değişmesi gerekirse paylaşırsanız sevinirim.bu arada bisikleti asfaltta kullanıyorum bir tek.
    şimdiden teşekkürler.(kullanışlı hale getirmek için makul fiyatta ürünler tercih ederseniz sevinirim.
     Bisikletime Neler Yapılabilir? Bisikletime Neler Yapılabilir? Bisikletime Neler Yapılabilir? Bisikletime Neler Yapılabilir? Bisikletime Neler Yapılabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waswas12 -- 23 Ağustos 2014; 17:34:33 >

• Hocam çok anlamam ama zımparalayıp güzelce boyarsan hoş görünür vites için de forumda bir şey bulamazsan bir bisikletçiye götür mutlaka bir çözüm bulurlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanırım sarı boyanın üstüne siyah atılmış.yakından anlaşılıyor fotoğraflarda pek belli değil.boya işine de cesaret edemedim şimdi.sanayiye götüreyim dedim yapan yok
    boya işleri hakkında yapan birinin tecrübelerinden faydalansam iyi olur
  • bugün amörtisör ayarlarını yaptım.şuan gayet iyi.vites takımları ile birlikte aynakol önattırıcı da değiştirilmeli mi?
  • Bence bu tip bisiklete odaklanmayın bunun yerine daha sürüşten zevk alınacak modeller var 2. el de sağlam olduktan sonra bulabilirsin .
  • örnek verebilirmisiniz?tam hakim değilim bisiklet konusunda
  • Hocam boya için bi nalburdan 100 numara kağit zımpara al ve bisikleti ayıra bildiğin kadar ayır(parçalarını sök ) ve iyice zımparala demiri gözükene kadar. sonra 3 tl ye sprey boyalarvar 3-4 kutu al ve aynı uzaklıktan (30)cm tek kat sık ve kurumasını bekle sonra tdkrar sık en az 3 kat böyle yap ve birleştir parçaları iste bu kadar

Not:sökemediğin boyon masını istemedigin parçaların üstünü gasteyle veya koli bandıyla sar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyvallah kardeşim.tek bi zımparayla işi halledermiyim?
  • waswas12 kullanıcısına yanıt
    El yakmıyan bir peugeot mosaique mesela kadrosunda çürük çarık olmıyan castello belki bu tip bisikletler 100-150 arasında takip et derim.
  • güzel bisikletler de temiz kadro bulmada sıkıntı.bisikleti sürekli kullandığım için mevcut bisiklet üstünde değişiklik yapmak daha uygun geldi
  • Kağıt zımpara zaten 50krş 4 yada 5 tane al ama zımparalarken elin ısınıyor bi işci eldivenoi giymeni tavsiye ederim

• teşekkür ettim kardeşim.biraz daha araştırayım başlarım bu ara boyaya
  • http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-tum-bakimlari-duzenli-yapilmis-ogrencidenfiyat-dustu-acil-175897777/detay. Keske daha önceden haberim olsaydı 230 a sattım bu gün bilsem sana satardım hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: mamlamoz

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-tum-bakimlari-duzenli-yapilmis-ogrencidenfiyat-dustu-acil-175897777/detay. Keske daha önceden haberim olsaydı 230 a sattım bu gün bilsem sana satardım hocam

neyse hocam düşünmen yeter.ben boya işini ciddi düşünmeye başladım.bakalım ne yapacaz.saolun

• Rica ederim boyadıktan sonra fotoları bekliyoruz.en ucuz boyama dediğim yöntemdir 15 tl yi geçmez ama ne kadar ekmek o kadar köfte.

• mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    aynen öyle :)
  • waswas12 kullanıcısına yanıt
    zaten sanayiye götürsen zımpara edilmiş bir şekilde götürmen gerekir peki kaça boyuyorlarmış ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nobly

zaten sanayiye götürsen zımpara edilmiş bir şekilde götürmen gerekir peki kaça boyuyorlarmış ?

sanayide kale alıp da uğraşan çıkmadı kardeşim.bende üstelemedim adamı.nette teknikleri mevcut.kendim yapacağım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: nobly

Bence bu tip bisiklete odaklanmayın bunun yerine daha sürüşten zevk alınacak modeller var 2. el de sağlam olduktan sonra bulabilirsin .

salcano ng 650- ng 550- ng 450 .. kron xc 150- xc 250- xc 500 .. sedona .. bu markalar iyidir ... birde hidrolik frenli bir bisiklet öneririm. ben yaklaşık 10 aydır kullanıyorum v frende kat kat daha iyi.. fren kalitesi üst düzey ve senede bir defa pabuç degistirirsin başka da bir masrafın olmaz bisikleti düzgün kullanırsanız tabi

• Boyayınca resim atarsan iyi olur nasıl olmuş diye bakarık
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.