Şimdi Ara

iPhone 6 prototip şemaları internete sızdırıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• iPhone 6 prototip şemaları internete sızdırıldı

Apple'ın gelecek ay itibariyle lanse etmesini beklediğimiz iPhone 6 modelleri ile ilgili birbiri ardına ortaya çıkan sızıntılarla az çok bilgi sahibi olmaya başladı. Bu kez üretimin kaynağından önemli belgeler ortaya çıktı.

Foxconn'un bir üretim tesisinden sızdırıldığı belirtilen prototip şemaları, iPhone modellerinin tasarım tarafında neler sunacağını net bir şekilde ortaya koyuyor. 

Şemada iPhone 5S, 4.7 inçlik ve 5.5 inçlik iPhone prototipleri kozmetik olarak birbirleri ile karşılaştırılmış. Yeni iPhone modellerinin firma tarihindeki en ince akıllı telefon olacağı şemadan anlaşılıyor. 

N61 olarak kodlanan 4.7 inçlik iPhone modelinin ölçüleri 138.14 x 66.97 x 6.9 mm olarak belirlenmiş. Modelin boyu uzarken eni de biraz kalınlaşıyor. Ağırlığı ise belirtilmemiş. 

N56 olarak kodlanan 5.5 inçlik iPhone modelinin ölçüleri ise ilk prototip için 158.0 x 77.12 x 7 mm ve ikinci prototip için 158.07 x 77.79 x 7.1 mm olarak görülüyor. Apple'ın bu model için iki farklı versiyon denediği ifade ediliyor. Ancak nihai sürüme sadece bir tanesi ulaşacak. iPhone 5S modelindeki 7.6mm kalınlığındaki kasa gözönüne alındığında yeni iPhone modelleri ifirmanın ncelik rekorunu eline geçirebilir. 

Şemada dikkat çeken bir başka unsur arka kamera modülünün dışarıya doğru çıkıntılı olması. Apple'ın incelikten taviz ermemek adına böyle bir yönteme başvurduğu tahmin edilirken, bu çıkıntılar gövdeye yaklaşık 0.7mm daha ekliyor. Kamera da hesap edildiğinde modeller iPhone 5S'ten daha kalın bir yapıya kavuşuyor. Bununla birlikte kameranın özel bazı yeniliklere sahip olması da ihtimal dahilinde.  

iPhone 6 prototip şemaları internete sızdırıldı

• 7 mm olsa nolacak 8 mm olsa nolacak ? Hem cok ince olmasi kullanimi zorlastiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schnitter -- 23 Ağustos 2014; 17:16:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kamera dışarıya çıkık olursa geçmiş olsun, kürek kadar telefon sevenler şu milimetrik incelik farklarına mı dikkat ediyor onu da çözemedim, yap biraz daha kalın adam gibi olsun.
  • Kamera çıkıntısı asla olmamalı.Tasarımı çok bozuyor ve Apple'ın tasarım anlayışı minimalizme aykırı.Yeni İphone'da kamera çıkıntısı olmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencayA

Kamera dışarıya çıkık olursa geçmiş olsun, kürek kadar telefon sevenler şu milimetrik incelik farklarına mı dikkat ediyor onu da çözemedim, yap biraz daha kalın adam gibi olsun.

Aynen kameranın dışarı çıkık olmasından NEFRET ederim.
  • pil pil pil
  • Resimleri mobilde göremiyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu kalınlık olayında en güzeli iPhone 4'tü. Hadi iPhone 5'te kabul edilsin ama daha incesi hele hele kamerayı dışarı atacak kadar ince çok saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: multiTYRT

Şu kalınlık olayında en güzeli iPhone 4'tü. Hadi iPhone 5'te kabul edilsin ama daha incesi hele hele kamerayı dışarı atacak kadar ince çok saçma.

Kesinlikle... Zaten eğilen bükülen cihazlar... İyice incelmesi saçma ve bana kalırsa kullanım açısından da iyi değil. Ve arkadaki şu kalın çizgiler sinirlerimi bozuyor :)

• Çok çirkin çıkmışım kaldırır mısın?

• kameranın dışarı doğru çıkıntılı olması çok iğrenç bir olay ancak çok üstün yeteneklerle bunu yuttururlar kullanıcıya bekliyelim bakalım umarım 5.5" lik iphone yalan olmazda apple a tekrar bir geçiş yaparım acaba fiyatlar hangi seviyede olacak

• resmi göremiyoz ama ürün çıksın kullanımı pil performansı olsun hataları yada uygulama uyumluluğu (ios 8) tasarım ayrı zaten ve en önemlisi verilen paraya alınan performans öyle birşey demek doğru olur ve tasarım ve pil apple ne yapıcak merak ediyorum

• Kamera dışarıda olup inceyim diye geçineceğine, kamera ile eşlenik yapıda yapıp pil kapasitesine biraz daha ekleme yapsa ve termal yapıda daha iyi bir hale kavuşsa iyi olmaz mı? Bakalım, bekleyip göreceğiz.

• Apple bu hatayı yapmaz bu fotolar zaten çok eskiden beri var yine uydurma bir gündeme getirme haberi

• quote:

Orijinalden alıntı: iPhone 6

Çok çirkin çıkmışım kaldırır mısın?

Sen gelme kardeş

• Kamerası çok iddalı olmak zorunda.

• yine migde bulandirici haberler o sema ise bu ne yinede paylasayim dedim..

iPhone 6 prototip şemaları internete sızdırıldıiPhone 6 prototip şemaları internete sızdırıldı

• Kamera çıkıntısı nedir öyle

• kameranın etrafı çizilecek desene
  • bıktım şu iphone 6 haberlerinden

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.