Şimdi Ara

2si1 'Sanal' Teknoloji ve Oyun programı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
3.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2si1 'Sanal' Teknoloji ve Oyun programı
  • xbox'ı olumune savunanlar, gectigimiz nesil bsc ve dh editorleri xbox platformlarin da nesli tamamladilar. cogu zaman da ps3 e giydiriyorlardi. Simdimi geldi akliniza tek platformu savunmalarinin sorun teskil ettigi ? az gercekci olun. Adamlar hic degilse neyin ne oldugunu biliyorlar.

alin sizin durumunuz bu ;
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=96291286

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakkan034 -- 23 Ağustos 2014; 12:24:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dolca oyun konuşuldu

• mesut bey zorla gülmeyin dışarıdan iyi görünmüyor biz sizi biliyoruz zaten rahat olun
  • Benim konsolcum işini bilir.

PC cilerin Steam platformunda aldıkları oyunun aynısını, PS4 platformunda daha ucuza alıyorum.

Nasıl mı?

USA Playstation Store dan iki kişi ortak alıyoruz. USA Playstation Store da en baba oyunlar $60 ve iki kişi ortak alındığında, adam başı $30 ödüyoruz ve aynı oyun Steam de daha pahalı, üstelik $30 verip aldığımız oyun, aynı anda iki Playstation 4 de çalışıyor. İndirim günlerin de fiyatlarından bahsetmiyorum bile

Plus üyeliğini de USA PSN den almanızı tavsiye ederim. Çünkü, oyunları büyük oranda USA PSN den alacaksınız ve PSN Plus üyelerine zaman zaman ekstra indirimler oluyor. Mesela, 15 gün önce USA Playstation Store da PS4 için BF4 ve BF4 Premium PSN Plus üyelerine 30 dolardı. PSN kardeşlikte iki kişi ortak aldığı için, adam başı 15 dolara PS4 Battlefield 4 sahibi oluyorsunuz. Şaka gibi değil mi? Oyunun en popüler döneminde Steam' in bile asla inemeyeceği bu fiyata USA Playstation Store sayesinde sahip oluyorsunuz ve bu indirim TR Playstation Store da olmadı.

O yüzden Plus üyeliğini de USA PSN den almak en mantıklısı

Hala mı Aral ?
    Hala mı TR Playstation Store ?

Bırakın artık bunları ya,

Türkçe dil desteği olan oyunlar için ise, TR Playstation Store tek seçeneğiniz değil, Spot Centerlar dan yada DH ikinci elden aynı oyunun 2.bölge kutulu versiyonunu da alabilirsiniz. İşiniz bitince de DH ikinci elden, sahibinden, GG den satabilir veya takas yapabilirsiniz.

Üstelik, online modunu oynamayacağınız, Last of US gibi, MGS gibi hikayesi ile ön plana çıkan oyunların kutulu versiyonlarını 5-6 kişi dahi ortak alabilirsiniz. Oyun, her ay birinde durur, sonrada elden çıkarırsınız. Türkiye de ki aşırı fiyatlar yüzünden, büyük baş kurbana girer gibi, kutulu oyuna girebilirsiniz. Ortaklar farklı şehirde yaşasa bile kargo en fazla 7TL tutuyor. Birbirinize kargolarsınız.

Yada TR Playstation Store dan iki kişi ortak alabilirsiniz

Yani, Türkçe dil destekli 2.bölge oyunları uygun fiyata oynamanın da bir çok yöntemi var. USA PSN Plus dan vazgeçmeyin diyorum.

Mesut Çevik dışında Playstation 4 sahibi olmayan, DH ve BSC çalışanlarını da bir an önce Playstation 4 dünyasına bekliyorum.

Benim konsolcum işini bilir

• Şaka mı yapıyorsun yoksa trolluyor musun?

Battlefield 4 ne zaman Steam'de gördün bana söyler misin ?

Steam ile alıp veremediğin ne bilmiyorum BF4 üzerinden saldıracak kadar ama azcık indirimleri takip etsen Amazon'da 20$ veya Mexico VPN ile Origin'de 15$ civarı fiyata satıldı. (Bu arada Battfield 3'ten beri Battlefield serisi Origin Exclusive olarak çıkıyor, bilmiyorsan söyliyim dedim.) Ki sen büyük bir ihtimal Steam Winter Sale / Steam Summer Sale etkinliklerindeki indirimleri de bilmezsin 1 senelik oyunu 30$'a aldığını bu derece anlatıyorsan :)

Ayrıca insanları "illegal" olan yollara yönlendirmeyin. PSN Store şimdilik "multi" kullanımı göz ardı ediyor olabilir ama daha sonra kısıtlama getirirse nolacak tavsiye ettiğin insanlara paralarını geri ödeyecek misin de böyle bir yola yönlendiriyorsun. Family Sharing olayında aynı anda iki kişi oynayamıyor. Aynı mantık hunharca saldırdığın Steam platformunda da var ayrıca senin mantığınla gidersek.

Steam'e saldırmak istiyorsan mantıklı şeyler üzerinden saldır. Steam fanı yada Steamden para kazanan biri değilim ama saçmalamanı görmemezlik gelemedim.

Aral, Playstore konusuna gelince. Orada da "taksit" olayını unutuyorsun. Herkesin maddi durumu senin gibi nakit verecek kadar iyi olmayabilir.

Tabi olaya at gözlüğü takmış şekilde sadece kendi önünü görecek şekilde bakarsan böyle olur. Kapitalizmin zararları.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfallen

Şaka mı yapıyorsun yoksa trolluyor musun?

Battlefield 4 ne zaman Steam'de gördün bana söyler misin ?

Steam ile alıp veremediğin ne bilmiyorum BF4 üzerinden saldıracak kadar ama azcık indirimleri takip etsen Amazon'da 20$ veya Mexico VPN ile Origin'de 15$ civarı fiyata satıldı. (Bu arada Battfield 3'ten beri Battlefield serisi Origin Exclusive olarak çıkıyor, bilmiyorsan söyliyim dedim.) Ki sen büyük bir ihtimal Steam Winter Sale / Steam Summer Sale etkinliklerindeki indirimleri de bilmezsin 1 senelik oyunu 30$'a aldığını bu derece anlatıyorsan :)

Ayrıca insanları "illegal" olan yollara yönlendirmeyin. PSN Store şimdilik "multi" kullanımı göz ardı ediyor olabilir ama daha sonra kısıtlama getirirse nolacak tavsiye ettiğin insanlara paralarını geri ödeyecek misin de böyle bir yola yönlendiriyorsun. Family Sharing olayında aynı anda iki kişi oynayamıyor. Aynı mantık hunharca saldırdığın Steam platformunda da var ayrıca senin mantığınla gidersek.

Steam'e saldırmak istiyorsan mantıklı şeyler üzerinden saldır. Steam fanı yada Steamden para kazanan biri değilim ama saçmalamanı görmemezlik gelemedim.

Aral, Playstore konusuna gelince. Orada da "taksit" olayını unutuyorsun. Herkesin maddi durumu senin gibi nakit verecek kadar iyi olmayabilir.

Tabi olaya at gözlüğü takmış şekilde sadece kendi önünü görecek şekilde bakarsan böyle olur. Kapitalizmin zararları.

Benim Steam ile bir alıp vermediğim yok, Steam' e de saldırdığım falan yok, bende Steam kullanıcısıyım ama şuan, aynı oyunu Playstation platformunda USA PSN sayesinde açık ve net olarak Steam den daha ucuza alıyorum. En baba oyunu $30 a alıyorum. Ekstran dan Plus indirimi olursa daha da ucuza alıyorum. Steam ise, ya yazın indirim yapıyor yada oyunun modası geçince indirim yapıyor. Hikaye tabanlı single oyunların modası geçmez ama zamanla sunucuları boşalan online oyunların modası geçiyor. Ha, daha oyunu aldığın PSN hesabını forumlarda satıp, bir de oradan kazançlı çıkmaktan falan hiç bahsetmiyorum. USA Platstation Store dan alışveriş, her türlü Steam den ucuza geliyor. Açık ve net

İllegal olarak da hiç bir şey yapmıyorum. Geçen sene ki E3 de PS4 tanıtılırken Shuhei Yoshida bizzat kendisi bu konuya teşvik etti. Oyunlarınızı arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz dedi ve oyunlarınızı arkadaşınıza vermek bizde bu kadar kolaydır diye de Xbox One' a gönderme yapan bir video yayınladı.

3 yıl öncesine kadar 5 kişi PSN kardeşlik yapabiliyordu ve bu 2 kişiye düşürüldü. Daha da düşürülmez. Playstation da bir oyunu 2 kişi alabilir ve oynayabilir. Uzun yıllarda bu şekilde kalacak

• Steam ile alıp veremediğini söylüyorsun ama Battlefield 4'ün pahalı satıldığını ve Steam'de bu fiyata satılmadığını söylüyorsun. Benim takıldığım nokta orası. Origine laf etsen neyse diyecem.

Bende sana şöyle söyliyim o zaman, Steam'den PSN Store'a göre daha ucuz oyun alıyorsun. (Her ne kadar kıyaslanması çok saçma olsa da, sadece olayı anlatıcam.) Nasıl mı?

Ben oyunları Steam fiyatının yarısına yada bir diğer deyişle Dolar fiyatı üzerinden TL olarak alıyorum. Enpara kampanyasının %50 iadesi ile. Mesela 2 aydır Enpara kampanyasından yararlananarak Steam Wallet alıyorum ve GTA V çıkınca 60 TL'ye alıcam. Eğer ki senin gibi 2 arkadaş almaya karar verirsem 30 TL'ye alıcam hatta ve hatta beğenmediğin Steam platformunda Family Sharing 10 kişiye kadar destek veriyor. İstersem 6 TL'ye bile alabilirim 10 arkadaş.

Başka bir örnekte Witcher 3 üzerinden vericem. Sen bu oyunu 60$ yada 2 kişi 30$ alırken, Steam'de şuan Pre-Order olarak 45$. Ben tek başıma alacak olsam 45 TL alıcam, iki arkadaş 22.5 TL alabilirim.

Şimdi söyle bakalım Steam'mi daha ucuz oluyor yoksa PSN Store mu? Bana 2 platformda ortak olan oyunlar üzerinden cevap vermen gerek ama.

Sana Steam'den ucuz oyun alma ile ilgili türlü yollar söyleyebilirim her ne kadar bildiğini bilsemde.

Ama şunu atlamamak gerekiyor, yukarda kıyaslama yapma saçma dememin sebebi;

1. İkisi bambaşka platformlar. PS4'ün Exclusive oyunları var. O oyunları oynamak istiyorsan zorundasın zaten.
    2. Oyun paylaşım olayında aynı anda 2 kişi oynayamıyor. En azından multiplayer oynayamıyor. Hani diyorsun ya BF4 + PRE aldım 15$'a diye, arkadaşın oyundayken onun çıkmasını beklemek ne kadar mantıklı 30 TL verdiğin bir oyuna?

O yüzden tartışmak saçma hele ki birbirinden apayrı 2 platformun. Ama PSN Store daha ucuz falan değil yukarda açıkladığım şekilde. Steam aynı anda 10 kişiye paylaşma imkanı tanıyor buda oyunu yarı fiyatına aldığın gibi (enpara %50 ile ) birde %90 indirimle almak gibi oluyor :)

• -Steam' in Family Sharing sistemiyle 10 kişiye kadar paylaştırdın diyelim. 10 kişinin hepside o oyunu aynı anda online oynayabiliyor mu?
    -PSN kardeşlik ile aldığın oyunlarda ise, 2 kişi aynı anda o oyunu online oynayabiliyor. Cazibesi de buradan geliyor zaten, aksi taktirde ben online oynamayacağım oyunun hesabını, PS4' üm den deaktif eder, sırayla aile üyelerimle paylaşırım. 10 kişide olur 15 kişide olur.

USA PSN kullanan PS4 kullanıcıları, PS4 için GTA V çıktığında, çıktığı gün $30' a alabilecekler. Peki, PC için GTA V çıktığında, çıktığı gün Steam den $30 gibi bir fiyata alabilecek miyiz?
  • Sorduğun 2 soruyu da bende sana sordum ve oyun paylaştırmanın dezavantajları her 2 platformda da var o yüzden dedim zaten 2 kişi almanın bir esprisi yok online oynayamadıktan sonra.

PS4 sahipleri 30$'a alamayacaklar, yanlış bilgi verme. PS3 için almış olanlar PS4 versiyonunu ucuza alacak. Fiyatını bilmiyorum 30$ diyorsan öyledir ama PS3 versiyonuna sahip olanlar bir tek. Burda indirim nerde peki? Zaten 50-60$ PS3 için verdi bide 30$ PS4 için vericen? Bu mu indirim?

Steam için 60$'a çıksa 60 TL'ye almış olacak Steam ve Enpara kullanıcıları. Oda 30$ dediğn gibi. Pre-order yapanlara da indirim uygularsa 60 TL'den daha da ucuza almış olacağız.

Kapiş?

Tartışmayı boşuna boşuna uzatmayalım saçma olduğu gibi ne yeri ne de zamanı. Steam & Enpara kampanyası şuana kadar gelmiş en iyi indirim kampanyası Türkiyeden orjinal oyun alanlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 23 Ağustos 2014; 18:42:28 >

• ps4 ve xbox one da 2. el kutulu aldığın oyun ile online a giriş yapılabiliyor mu?

• indirim falan kimse viyaklamasın her yerde oluyor şurda şu oyun burda başka oyun mesela şuana orginden multipalyer titanfall indiriyom (bunu yazarken) bedava ama sisteme biz para veriyoz assasin's creed falan gibi hikaye bazlı oyunları pc kullanıcılar torrenten indirir ama bf4 payday yada titanfall gibi oyunları multiplayer için alırız ve çıkışından 45 gün içinde baya güzel fiyata alırız ama pc de durum farkı donanıma verilen paradır ama bazı oyun firmaları torrent den indirilen oyun konusunda kaşınıyorlar kimi o oyun o parayı hak etmiyor (yapay zeka yerine geri zekalı oluyor tepkimler yok grafikler çok değişik olur ör: ubisoftun bir sürü oyunu assasin s creed wacth dogs ) bazıları ise mesela dövüş oynu tutkunları için mortal kombat 9 xbox 360 ps3 için 2011 pc için 2013 gibi süre sonra sende bekliyon modası geçmeye başlamış oyun için para verilmesini alırsın ... fiyat indirinde ea gamesi çok severim gayet iyiler crysis 3 ttnet playstore da 30 tl satıldı... Şimdide bazı arkadaşlar pns plus oyun bedava veriyor diyorlar ama pns üyeliğim olsa iptal ettirim ps3 crysis ps4 ateri oyunu veriyor bu nasıl yeni nesil oluyorsa firma bu işten kar etmezse tamam ses çıkarmayacam ama adamlar geçen açıklandı 10 milyon satış rakamı dağıtım değil yani 10 milyon için psn oynunu kaliteli tomb raider olsun yada kendi yapımlarından olsun ver bir tane 2 3 ayıdır arada bakıyom durum aynı pekte değişicek gibi değil

• USA Playstation Store da en baba en pahalı oyunlar $60 dan çıkıyor. GTA V oyunu PS4 için çıktığında $60 dan çıkmayacak mı? Yani, adam başı $30' a almış olmayacak mıyız?

Peki, aynı GTA V oyunu çıktığında Steam de kaç dolar veya kaç TL olacak? ve iki kişi ortak alabilecek mi? (Aynı anda oyuna girecek şekilde ortaklıktan bahsediyorum)
  • Ben PC'ye de PS3'e de aldığım tüm oyunlar kutulu , digital oyun daha almadım Origin'in ve Gog'un bedava dağıttıkları haricinde :)

Kutulu olarak o oyunu alıp açması o kutunun , dvd'nin, kitapçığın kokusu bambaşka bir duygu bence :)
  • arkadaşlar bir konu hakkında danışacam daha önce hep pc de oyun oynadığım için bilgim yok konuda ps4 te 2. el alınan cd oyun ör: call of duty ghost multiplayer ile herhangi bir sıkıntı yapıyormu lütfen bilgi için yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: dreek

arkadaşlar bir konu hakkında danışacam daha önce hep pc de oyun oynadığım için bilgim yok konuda ps4 te 2. el alınan cd oyun ör: call of duty ghost multiplayer ile herhangi bir sıkıntı yapıyormu lütfen bilgi için yardım

ps3 olsa yapardı ancak ps4 ile o olay kalktı diye biliyorum ama yinede araştır sen

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: n0.pRobLem

Metal gear solid v ground zeroes ve metal gear solid phantom pain nin steam e gelişi unutuldu mu yoksa benmi göremedim ?

• Talha abi paintle yapıştırılmış gibi :D :D :D neyse gene çok güzel bir 2si1 aradaydı.Sizde olmasanız napacaz merak ediyorum.

• Steam'den oyun alıyorum çünkü çok uygun fiyatlı olabiliyorlar. Fakat kutulu oyunlar kadar bana haz vermiyor. Kutulu oyunların bende ayrı bir yeri vardır, o kitapçığı okumak, oyunun kapak görseli hepsi ayrı bir tat bence.

• siz önce Forum'daki giriş reklamlarını kaldırın sonra pop-up ları eleştirin o kadar kota dolduruyonuz
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.