Şimdi Ara

AMD'den ek güç girişi gerektirmeyen yeni ekran kartı: Radeon R7 250XE 'Eco'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AMD'den ek güç girişi gerektirmeyen yeni ekran kartı: Radeon R7 250XE 'Eco'

Yaklaşan okula dönüş sezonu öncesinde AMD, 100 dolar altı fiyat segmenti için yeni ekran kartını duyurmaya hazırlanıyor. R7 250XE "Eco" adını taşıyan yeni modelin en büyük özelliği, harici güç beslemesine ihtiyaç duymaması. Radeon HD 7770 ve Radeon R7 250X modellerinde yer alan 28nm Cape Verde grafik biriminin daha verimli revizyonuna sahip olan minik boyutlardaki ekran kartı, özellikle medya bilgisayarlarında kendisine yer arayacak.

Elimizdeki teknik özellik bilgilerine göre, 640 adet paralel işlem birimine ve 128-bit bellek veri yoluna sahip olan karta 1GB GDDR5 bellek eşlik ediyor. Enerji tüketimini aşağı çekebilmek adına GPU çalışma frekansı öndeki modellere göre 1000MHz seviyesinden 860MHz'e düşürülen kartın, bellek hızı ise 4500MHz. Bu değerler çerçevesinde bellek bantgenişliği 72GB/sn olan R7 250XE'nin TDP değeri ise 75 Watt'ın altında. 

PCIe slotu üzerinden aldığı enerji ile beslenen kart, aktif soğutma sistemine sahip. Görüntü aktarımı için DVI, VGA ve HDMI konnektörleriyle donatılan mevcut tasarımın, AMD'nin donanım partnerleri tarafından özelleştirilmesi de söz konusu olabilir. Daha performanslı bazı kartların pasif soğutma ile çıkabildiğini düşündüğümüzde, sessiz bir medya bilgisayarı için gerekli olan ekran kartı ihtiyacı, çıkacak bir Radeon R7 250XE ile de karşılanabilir. 

Japonya'daki bilgisayar mağazalarında görünmeye başlayan kartın fiyatı da 65 dolar civarında olacak. Cape Verde GPU'sunun sahip olduğu AMD teknolojilerinin tamamına destek sunan kart, son kullanıcıların yanı sıra sistem entegratörleri tarafından da kullanılabilir. Yakın gelecekte Tonga GPU'suna sahip olan Radeon R9 285 modelini duyurmayı planlayan AMD, R7 250XE modeliyle de enerji verimliliği yüksek kart ihtiyacını karşılamak istiyor. 

AMD'den ek güç girişi gerektirmeyen yeni ekran kartı: Radeon R7 250XE 'Eco'

• Soğutması bildiğin "çöp". R7 serisi alınacaksa Sapphire veya Asus alınmalı. Alt düzeyde soğutması çok başarılı.

Edit : Hepsini okudum da ,, Bellek hızları düşürülmüş ama hâlâ köpek gibi W çekiyor kart. Bendeki SE R7 250 bile 65W çekiyor , insaf yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 22 Ağustos 2014; 19:29:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesgs35

Soğutması bildiğin "çöp". R7 serisi alınacaksa Sapphire veya Asus alınmalı. Alt düzeyde soğutması çok başarılı.

Edit : Hepsini okudum da ,, Bellek hızları düşürülmüş ama hâlâ köpek gibi W çekiyor kart. Bendeki SE R7 250 bile 65W çekiyor , insaf yahu.

Siz asusun r7 240 daki sogutmasini gormediniz galiba..Gerci gormemeniz normal yok gibi bisey zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baran18

quote:

Orijinalden alıntı: enesgs35

Soğutması bildiğin "çöp". R7 serisi alınacaksa Sapphire veya Asus alınmalı. Alt düzeyde soğutması çok başarılı.

Siz asusun r7 240 daki sogutmasini gormediniz galiba..Gerci gormemeniz normal yok gibi bisey zaten.

Gördüm (gerçek) koymasalarmış daha iyi imiş. Ya da kocaman heatsink da olurmuş. Ama R7 240'da en iyi soğutmayı Sapphire yapıyor bence. Arkadaşım kullanıyor S. modelini ve oyunda 50 dereceyi geçmediğini söylüyor. Benim kullandığım kart ise yükte 40 dereceyi geçtiğini görmedim daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 22 Ağustos 2014; 19:33:08 >

• Tozlu raflar tarzı bişey sandım radeon 9250 gibi gördüm bi anda :(

• Kutu güzelmiş..

• low profile kartlar masaüstü pc kullanıcılarını hiçbir zaman cezbetmemiştir zaten ama bunların da alıcısı var HTPC sistem yapanlar.low profile olarak en hızlı kart olur şimdi piyasaya girse.bu kartın low profile olmayan 250x şeklinde asuslu falan modeli gelse çok ihtiyacı var piyasanın çünkü 250'den 260'a atlıyor insanlar ara kart lazım eski 7770 bu kart ama biz güç girişlisini de isteriz o konuda sorun yok.
  • Casper başlar şimdi yeni oyun bilgisayarı(!) satmaya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • PSU yetmeyenler için iyi bir seçenek sunacak gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Casper başlar şimdi yeni oyun bilgisayarı(!) satmaya.

casper makinelerine 7770 koysa hatim indiririm ben.
  • İyi gene hiç bişey çıkmamasından iyidir tr ye 220-230 TL civarına gelirse hd7770 gibi fazla satılan bir model olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • PSU yetmeyenlere yine yetmez. 750ti nasıl yetmiyorsa bu da onun gibi. PSU kötüyse, 12V tek kanaldan anakart çipset CPU hdd vs. + ekran kartını beslemeye çalışırken,4 çekirdekli bi işlemci varsa sorun olabilir. Yetmeyen PSU'lar tek kanal ve 12V'den 200w altında güç veriyorlar, 10-16A gibi. 4 çekirdek, kısmen oc. de varsa güç ihtiyacı hızlıca artıyor.

Ucuz olrsa 7750 veya r7 250 yerine alternatif olur. İkisinden de az daha hızlı olması lazım, 7770/250x'den biraz daha yavaş.

Daha verimli değildir heralde, kartta kullanılan bileşenlere göre bi güç tüketimine bakmak lazım. Ama bu seviyede parası güce ihtiacı olan herkesin işine yarar.

Kutu gibi r7 250 / 7750 yerine iş görecek bişey gibi duruyor.

HTPC için önemli olan bunda VCE'nin olup olmaması. R7 240'larda yokmuş AMD'nin tablodan gösterdiği. Ucuz HTPC için kart alıp eee ne iş olmasın(Cape Verde , 7770/250x GPU'su olduğu için vardır diye tahmin ediyorum).

ufak slim yassı kasa toplayanlar için kartları yatay kullanmaya yarayan "riser/extender"lar var. Low profile her daim zorunluluk olmayabiliyr.

• 5-6 yıl önce çıkan ekran kartlarına benziyor

• 128-bit ekran kartı fiyatları baya pahalı

• mükkemmel bir alet olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Kutu güzelmiş..

başka bişey yok dimi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master_Evil -- 24 Ağustos 2014; 12:17:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Kutu güzelmiş..

başka bişey yok dimi

Ben göremedim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.