Şimdi Ara

Windows 9, 30 Eylül tarihinde lanse edilebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Windows 9, 30 Eylül tarihinde lanse edilebilir

Microsoft'un Windows 7'nin başarısını aynen devam ettireceği ümidiyle 2012 sonlarında piyasaya sürdüğü ve geçen yıl da güncellediği Windows 8 beklenen başarıyı getirmeyine sonraki sürümün çalışmalarının hızlandığı gündeme gelmişti. Şimdi ise lansman tarihi ile ilgili bilgiler geliyor. 

Windows Treshold kod adına sahip ve Windows 9 olarak adlandırılacağı tahmin edilen sürümün 30 Eylül tarihinde yapılacak bir lansmanla teknoloji dünyasına tanıtılacağı iddia edildi. Tarih ile ilgili iddiaların kesine yakın olduğu belirtilse de halen değişme ihtimalinin olabileceği de not düşülüyor. 

Ancak sonbahar döneminde Microsoft'un açık önizleme sürümünü kullanıma sunacağı iddiaları da dikkate alındığında 30 Eylül tarihi çok da uzak bir ihtimal olarak görünmüyor. 

Microsoft'un önizleme sürümünde tüm özellikleri sunmayacağı tahmin ediliyor ancak yine de heyecan uyandıracak önemli özellikler bulunacak. Bunlar arasında modern bir arayüze sahip Başlat menüsü, dijital asistan Cortana, masaüstünde pencere içerisinde çalışan Metro arayüz uygulamaları sayılabilir.

Microsoft'un yeni sürümünde masaüstü, tablet ve akıllı telefonları biraraya toplayacağı ve cihaza göre ölçeklenebilen arayüze yer vereceği konuşulmakta. Ancak bu önizleme sürümünde olacak mı yoksa gelecek yıl ki nihai sürüme mi bırakılacak bilinmiyor.  

Kaynak:http://www.extremetech.com/computing/188433-windows-9-is-set-to-be-unveiled-on-september-30

• Yine MS her zaman MS

Yuru be Microsoft kim tutar seni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık çıksın, çıksın da elimizdeki telefona bir an önce uyarlansın... Gerçekten WP için devrim olacağını umuyorum... Yani MS'in shit - good sıralaması ile çıkardığı sürümlerde bu, good sırasına tekabül ediyor. Umudum var.
  • buyursun gelsin , dreamspark sayesinde beleş :)

• Adamlar Windows (Pencereler) işletim sistemine tamamiyle zıt bir metro arayüz dayatması yaptılar. Wind 9 = Güncellenmiş ve biraz elden geçirilmiş win 8.1 olacak.

Gerzek microsoft.

• Kutucuklar hala gitmemiş. Görünüşe göre 8.1 ile arasında fazla fark olmayacak yani yine tutmayacak..

• Bakalım bu sefer ne kadar batıracak

• quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Artık çıksın, çıksın da elimizdeki telefona bir an önce uyarlansın... Gerçekten WP için devrim olacağını umuyorum... Yani MS'in shit - good sıralaması ile çıkardığı sürümlerde bu, good sırasına tekabül ediyor. Umudum var.

Ne telefonu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Win9 denince herkes PC düşünüyor olabilir de bu adamlar telefon da satıyorlar bildiğin üzere...
  • bence başlat çok hoş görünüyor. telefonda metro arayüzü gayette hoş duruyor.

• Bence Windows 8 başarısız değildi. Çünkü Windows 7 çıktığı zamanlar herkes en az 2-3 yıl performanslı çalışacak bilgisayarına sahip oldu. Bu nedenle kullanıcılar daha fazla harcamaya gerek duymuyorlar. Windows 8 gerçek yaşamda windows 7 den daha fazla özellik sunmuyor. Millet niye tıkır tıkır çalışan işletim sistemi ve bilgisayarı varken gidip yeni bilgisayar yada işletim sistemi alsın?
    Artık good-shit döngüsü good-shit-shit olarak değişecek ve windows 9'da tutmayacak ama windows 10 daha büyük değişikliklerle gelecektir.

• 8.1'e gelseydi başlat...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gidişle her yıl yeni windows göreceğiz windows 8 çıkalı ne kadar olduki windows9 geliyor ?

• 8 kullanıcılarına 9 u ücretsiz vermezseler korsan kullanırım net!

• Win8 güzel
  • Her win8 haberi aynı yorumlar.

" Kutucukları sevmedi insanlar "
    La oğlum kutucuk ney la sanane ordan sen hiç kullanma win7'nin hızlandırılmışını düşün bir de üstüne modern arayüz eklemişler.
    Kullanmak zorunda değilsin ki zira masaüstüne 8 kurup o kutucuklarla kim uğraşır.
    Sen normal 7 gibi masaüstü kullancan.

Önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan daha zor demiş zamanında bir abimiz çok doğru demiş.

• win9 a mecbur geçilecek dx12 için. yoksa metro saçmalığı yüzünden win7 bırakılmaz. adamlar cep telefonundaki arayüzün masa üstüne uymayacağını hala anlayamadı. hayır başlattan ne istiyon, kim şikayet etti ki başlatı kaldırdın :)

• Bakalım merakla bekliyoruz.. Microsoft baklaım aklımızı başımızdan alacak bir yenilik sunabilecekmi bizlere? Açıkcası inşallah öyle bir yenilik olur Windows 9 veya herhangi bir isimle gelecek olan işletim sistemi inşallah farkındalık yaratır..

• Başlat menüsü gelsinde butonu gelmesin. Uzun süre W8 kullanınca gözüm alıştı çok çirkin geliyor. Kullanırken ya windows tuşunu kullanıyoruz yada üstüne tıklayacağımıza sol alt köşeye tıklayalım. En azından seçenek olsun.

• Umarım sadece başlat menüsünü eklemezler.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.