Şimdi Ara

## Iphone 6 tasarımı yoksa çalıntı mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar apple ın iphone 4 de sony tasarımını çaldığını hepimiz biliyoruz.Ama şimdi iphone 6 sızan görsellere baktım alet birebir lumia 925 in çakması olmuş. Telefonun kıvrımları vs . genel karakteristiği lumia 925den alıntılar taşıyor , öm camın lumia gibi hafif bombeli olması direktman taklit oldğunu gösteriyor.
    Nokia dava açsa kesin kazanır.

Başkası benzerini yapmasın diye dikdörtgen telefon tasarımı diye patent alan apple ın lumia 925 tasarımını araklamasına ne diyorsunuz ?

Diğer bir benzer çalıntısıda , lumia 800 dü. Dokunmatik İpod nano tasarımı , lumia 800 den çalıntıydı.
    Lumia 800 2011 ekimde piyasaya sürüldü. İpod nano 7. nesil 2012 eylülde piyasaya sürüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi applemanyagi -- 22 Ağustos 2014; 20:00:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Merak ettiğimden soruyorum. Iphone 4 hangi sony telefonundan kopya çekildi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ferrari091 kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nymphadora

Sağolun. Gerçekten de cok benziyormus :D

• oha yahu çakması yapılırda bu kadarı yapılmaz arkadaş. Bu alet bildiğin lumia 925 in kardeşi olmuş.

• Arkadaşım bak, telefon dediğin şeyin belli bir şekli şemali olur.
    Tüm telefonlar birbirine benzer. Heleki büyük bir kısmı dokunmatik yüzden oluşan telefonlar. Ekranın belli bir şekli ve büyüklüğü var. Ne yapsın adam aaa bu 925'in aynısı hadi bunu altıgen mi yapak desin ?

Tl simgesi ilk çıktığında tayyip yazıyor diyorlardı adama soruyorsun nasıl yazıyor onu al oraya koy.... La alinin saçını uzatsan kıllarını alsan pembe giydirsen zaten ali bile ayşe olur.

Audiyi alıpda hatları sertleştirip konforu kısıp performansı arttırırsan bmw olur.

Yok tasarımı benzemiş yok hatları aynıymış. Arkadaş hadi fikir oner ne yapsınlar ? Neye benzesin ? Yamuk şeklinde yapsınlarmı ? Böylece hiçbir şeyin çakması olmamış olur.

• EVET ÇAKMA bariz belli çakma

• Her şeyi geçtim o sim kart yuvası nerde? Kesinleşmiş bir şey yok atlıyorsunuz hemen.
  • Yapma yav
  • Her iphone gibi buda çıkmadan önce beğenilmiyor çıktıktan sonra hastası olunuyor.

• yine sabahın erken saatlerinde mağaza önlerinde kuyruklar olacak ?
  • applemanyagi A kullanıcısına yanıt
    böyle boş işlerle uğraşmayın. çakmamı geldi sana alma. yada herkes kabul etti apple nokia 925 i almış içine ios yüklemiş. sonuç ?.

hayatında ne değişti. ne katkısı oldu sana. kendine katkı yaratacak işlerle uğraş.
  • Nokia Lumia 925 e home tuşu eklesen tasarımsal olarak iphone 6 dan ne farkı kalır. Apple artık öncü değil sadece diğerlerini kopyalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi applemanyagi -- 22 Ağustos 2014; 9:46:46 >
  • Tamam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok benziyo cidden

• Otomotiv sektöründe bu tarz örnekler çok çıkıyor karşımıza. Ben grafikerim bizim meslekte hemen hemen hergün karşılaşıyorum ve bende yapıyorum tabikide. Başkasının yaptığı tasarımı alıp şekillendirip sunmak bazen aynısını kullanmak her sektörde heryerde var. Özgün tasarımcı bile olsanız bunu yapıyorsunuz apple da bile çalışsanız demekki yapıyormuşunuz. Tasarımda çığır açmak büyük risktir ve apple steve'yi kaybettikten sonra artık çığır açacağını sanmıyorum en azından iphone 6 dan ve gelecek 1-2 nesil beklemiyorum.
  • Çok fazla benziyor ya. Şoktayım şu an da.

• quote:

Orijinalden alıntı: İbra Kadabra

Çok benziyo cidden

ADamlar birebir kopyalamışlar

• Bi telefon çıksın önce yaw şimdiden ne benzetmesi

• dikdörtgen prizma telefonlar hepsi birbirine benziyor zaten
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.