Şimdi Ara

icloud'da neden 2 tane whatsapp yedeği var?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi bunu merak ediyorum ve ss'lerle destekliyorum
     icloud'da neden 2 tane whatsapp yedeği var? icloud'da neden 2 tane whatsapp yedeği var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Görüldüğü üzere bir iPhone'un kendi yedeklemesinde var whatsapp bir de icloud'da belgeler ve veriler kısmında. Ayrıca boyutları da farklı için ilginç tarafı

• 151.1 MB Whatsapp yedeği mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iPhone 6

151.1 MB Whatsapp yedeği mi?

Evet hocam noldu :D

Bu arada UP

• O şu sebepten :
    Whatsapp iCloud kullanmayanlar için ayrı bi yedek seçeneği sunuyor. Boyutunun farklı oyma sebebi iCloud sıkıştırma yapmazken whatsapp sıkıştırıp yüklüyor(ve videoları koymuyor). Whatsapp içi yedek sıklığını(yada yedeklememeyi) ayarlar-sohbet ayarları-sohbet yedeğinde bulabilirsiniz. Burayı kapatırsanız iCloud yedeklemeye devam eder sıkıntı olmaz.

Bence dokunmayın 2 türlü yedeklesin yeriniz varsa benim wapp 1.2 gb oldu sığdıdamıyorum bi yere

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Honanım Daber

O şu sebepten :
    Whatsapp iCloud kullanmayanlar için ayrı bi yedek seçeneği sunuyor. Boyutunun farklı oyma sebebi iCloud sıkıştırma yapmazken whatsapp sıkıştırıp yüklüyor(ve videoları koymuyor). Whatsapp içi yedek sıklığını(yada yedeklememeyi) ayarlar-sohbet ayarları-sohbet yedeğinde bulabilirsiniz. Burayı kapatırsanız iCloud yedeklemeye devam eder sıkıntı olmaz.

Bence dokunmayın 2 türlü yedeklesin yeriniz varsa benim wapp 1.2 gb oldu sığdıdamıyorum bi yere

Çok sağol hocam ya tam aradığım cevap. Yalnız iki sorum olacak:
    1) "Burayı kapatırsanız iCloud yedeklemeye devam eder sıkıntı olmaz. "
    Bunu dediniz. Sonrasında niye iki türlü yedeklesin dokunmayın dediniz?
    2) siz de sığdıramıyorsanız yedeği ek iCloud alanı mı satın aldınız?

Edit: hatta bir 3.soru daha sorayım whatsapp'in kendi aldığı yedek de icloud'da yedekleniyor. Siz iCloud kullanmayanlar için demişsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deagle100 -- 21 Ağustos 2014; 21:01:51 >

• Bi gün böyle olurda kafanız eser sıfırdan başlım derseniz iCloud izin vermiyor neleri yükleyeceğinizi seçmenize, baştan aşağı geri yüklüyor duvar kağıdınıza kadar. Whatsapp yedeği olursa 'yeni bir iphone olarak kur' der whatsappı yükleyip devam edersiniz.
    Ben film rulosundan falan vazgeçmek zorunda kaldım sadece whatsappa çalışıyor yedek sistemi telefonum şuan arızalı yenileyince iCloud alanı satın alacağım artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bi gün böyle olurda kafanız eser sıfırdan başlım derseniz iCloud izin vermiyor neleri yükleyeceğinizi seçmenize, baştan aşağı geri yüklüyor duvar kağıdınıza kadar. Whatsapp yedeği olursa 'yeni bir iphone olarak kur' der whatsappı yükleyip devam edersiniz.
    Ben film rulosundan falan vazgeçmek zorunda kaldım sadece whatsappa çalışıyor yedek sistemi telefonum şuan arızalı yenileyince iCloud alanı satın alacağım artık

Çok mükemmel açıklayıcı oldu hocam çok sağol ama son soruma cevap alamadım. Onu da cevapayabilirsen çok güzel olur hocam biliyorsan :)
    whatsapp'in kendi aldığı yedek de icloud'da yedekleniyor. Siz iCloud kullanmayanlar için demiştiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

quote:

Bi gün böyle olurda kafanız eser sıfırdan başlım derseniz iCloud izin vermiyor neleri yükleyeceğinizi seçmenize, baştan aşağı geri yüklüyor duvar kağıdınıza kadar. Whatsapp yedeği olursa 'yeni bir iphone olarak kur' der whatsappı yükleyip devam edersiniz.

Çok mükemmel açıklayıcı oldu hocam çok sağol ama son soruma cevap alamadım. Onu da cevapayabilirsen çok güzel olur hocam biliyorsan :)
    whatsapp'in kendi aldığı yedek de icloud'da yedekleniyor. Siz iCloud kullanmayanlar için demiştiniz?

Evet ters olmuş orası. Yani şöyle. Ikiside iCloud da.' iCloud backup' telefonunuzu bütün telefonla birlikte yedekliyo.
    'Belgeler ve veriler 'kısmı adı üstünde programlara birşeyler depolamak için icloudda verilen alan, whatsapp kendi imkanlarıyla oraya yedekliyor.

Edit: gene tam cevap olmamış. kullanıcılar bütün telefonu sırf whatsapp için yedeklemeye zorunda kalmasın diye koymuş whatsapp. Yani siz telefon ayarlarından 'yedeklemeyi sil ve kapat' derseniz;
    iCloud backup i kullanmayacaksınız
    Icloudu kullanmaya devam edeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Honanım Daber -- 21 Ağustos 2014; 21:25:36 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: deagle100

quote:

Evet ters olmuş orası. Yani şöyle. Ikiside iCloud da.' iCloud backup' telefonunuzu bütün telefonla birlikte yedekliyo.
    'Belgeler ve veriler 'kısmı adı üstünde programlara birşeyler depolamak için icloudda verilen alan, whatsapp kendi imkanlarıyla oraya yedekliyor.

Edit: gene tam cevap olmamış. kullanıcılar bütün telefonu sırf whatsapp için yedeklemeye zorunda kalmasın diye koymuş whatsapp. Yani siz telefon ayarlarından 'yedeklemeyi sil ve kapat' derseniz;
    iCloud backup i kullanmayacaksınız
    Icloudu kullanmaya devam edeceksiniz

Sonunda oldu hocam çok sağol

• Arkadaşlar merhabalar size 2 sorum daha olacaktı bilen biri aydınlatabilirse çok sevinirim
    1) bu icloud'da yedeklemeyi kapatsak whatsapp'in ne kaybımız olur? Whatsapp'in kendi aldığı yedeği silsek tamam sadece icloud'dan iPhone geri yüklemesi yaptığımız zaman edilebiliriz. Ama whatsapp'in iCloud yedeklemesini kapatıp whatsapp'in kendi aldığı yedeği tutsak sadece ne olur?

2) benim whatsappte video falan yok. Whatsapp'in kendi yedeği 155 MB. ICLOUD yedeği 300 mb. Bu nasıl oluyor

• Up

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • deagle100 kullanıcısına yanıt
    Hortlatma için üzgünüm aynı sorunu ben de yaşıyorum ve cevap vermeliydim.

WhatsApp uygulamasına girip Ayarlar'dan Sohbetler'e, oradan da Sohbet Yedeği'ne girince karşınıza WhatsApp sohbetlerinizi yedekleyebileceğiniz bir ekran açılacak. Burada yedekleme işlemini gerçekleştirince paylaştığınız birinci resimdeki Alanı Yönet ekranında Belgeler ve Veriler başlığı altındaki WhatsApp Messenger gözükecek. Bu sohbetlerinizin (WhatsApp yedekleme tercihinize göre videolu veya videosuz) yedeklemesidir. Bunu kaybederseniz iPhone'unuzu yeniden kurduğunuzda WhatsApp uygulamanız yüklenir ancak WhatsApp sohbet geçmişiniz geri yüklenmez ve bir daha bu sohbetlere ulaşamazsınız.

İkinci resimde bilgi ekranındaki WhatsApp ise WhatsApp uygulamasının telefon yedeğinizde ne kadar alan kapladığını gösteriyor. Zannediyorum ki sohbet geçmişiniz hariç tutularak yalnızca ayarlarınız, profil resminiz, durum mesajınız vb. bilgiler yedekleniyor. Yine zannediyorum ki bunu kapatırsanız, iPhone'unuzu yeniden kurduğunuzda WhatsApp uygulaması sohbet geçmişinizle beraber yüklenecek ancak her türlü kişisel bilgileriniz silinmiş olduğundan onları elle yeniden doldurmanız gerekecektir. Buna hangi tarihte yazıldığı görünen durum mesajınız da dahil.

Ancak benim kafama takılan başka bir şey var. WhatsApp uygulaması şu anda AppStore'da 94,8 MB büyüklüğe sahip ama benim telefon yedeğimde 411,9 MB olarak görüntüleniyor. Sohbet yedeklemem de 349,3 MB. 90 MB'lık uygulama benim telefon yedeklememde nasıl 411 MB büyüklüğe ulaşır? Bi tane profil resmi iki kelime durum yazısı 316 MB etmemeli. Sohbet yedeklememin de telefon yedeklemesinin içinde olduğunu düşünecek olursak bu da mümkün değil çünkü sohbet yedeklemem dediğim gibi 349,3 MB. 316 MB'ın içine sığamaz.

Ayrıca Facebook uygulaması AppStore'da 245,8 MB olarak görüntülenirken benim yedeğimde 1,56 GB yer kaplıyor. Sorunu çözmek için peş peşe gelen güncellemelerden dolayı böyle bir sorun olduğunu düşünerek telefonumu sıfırlamadan yalnızca WhatsApp sohbet geçmişimi, WhatsApp ve Facebook uygulama yedeklemesini iCloud'dan sildim. 2 GB yer açıldı. Sonra WhatsApp sohbetimi yeniden yedekledim ve uygulamaları da yeniden yedekledim ve yedekleme yine aynı boyuta ulaştı. Bu konularda bana yardım edebilecek olan varsa çok sevinirim. iCloud saklama alanı doluluğu ile ilgili uyarılar alıyorum bu sorunu çözmem gerekiyor.

• iOS 7
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.