Şimdi Ara

1577 TL Asus i5-4200H 2GB GTX850 128Bit 4GB DDR3 500GB(taksitli 1.628 TL) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
195
Cevap
14
Favori
15.290
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 1080p

1-GTX 850m
    2-650 tl daha ucuz 2000₺ altı(MSI GE-60 veya Lenovo Y510P ki hepsinin ayrı sorunları var)
    3-Asus olması ( Acer,PB,HP olmasından iyidir )

Bırakın GTXi , GT 740m li soğutması iyi çift fanlı full alüminyum Asuslar 3200 liradan başlıyor.

Anlatamiyosun iste dostum.Soyleniyolar gereksiz yere.Sonra dayanamayip tepki gosterince biz suclu oluyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gtx850m'li Asus'tan sonra Msi var aynı işlemci 2.600 tl civarı.
    Arada 800 tl fark var.80 tl olsa tamam.

• O msi in da turlu turlu sorunlari var .

Iste dedigim gibi
    8gb bellek
    Ve win 8 olsaydi
    1800.1900 e de alinirdi.

Ya birakalim herseyi bir kenara
    Fason markalar bilw daha pahali iken
    (Victor,Monster)
    Bence bu Asus kacmaz.(kronik donanim sorunu yoksa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1080p -- 24 Ağustos 2014; 13:31:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuusuuf

İyi geceler arkadaşlar bana 17 inç bir bilgisayar lazım acil , var mı bir öneriniz ?
    Edit :http://www.ebrarbilgisayar.com/acer-aspire-v3-772g-nx-m9vey-003-notebook-pmu323525
    bu bilgisayar nasıldır ? alınabilir mi ?

http://www.n11.com/victor-g6012-P29669777

http://forum.donanimhaber.com/m_95716679/mpage_2/f_//tm.htm#96334121 basligi altindan makine ile ilgili resimleri gorebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Gaming Machine -- 24 Ağustos 2014; 14:16:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Magister Equitum

Hocam 4gb ram takip cikarsam anlasilir mi siz daha iyi bilirsiniz:)
    Ha bi de sormayi unuttum.Orjinal windows yuklenmediginde garanti kapsamina cikmiyor di mi?Cikmiyor diye biliyorum da.
    Bi de bu urune uygun 4gb ram nedir?Ne kadara temin edebilirim?

Notebookların kasa vidaları genelde renkli reçinemsi bir şey ile kaplı oluyor. O nedenle vidaları söktüklerinde daha önceden sökülmüş olduğu anlaşılabilir. Yani benim bilgisayarımdaki gibiyse kesin anlaşılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: britony

quote:

Hocam 4gb ram takip cikarsam anlasilir mi siz daha iyi bilirsiniz:)
    Ha bi de sormayi unuttum.Orjinal windows yuklenmediginde garanti kapsamina cikmiyor di mi?Cikmiyor diye biliyorum da.
    Bi de bu urune uygun 4gb ram nedir?Ne kadara temin edebilirim?

Notebookların kasa vidaları genelde renkli reçinemsi bir şey ile kaplı oluyor. O nedenle vidaları söktüklerinde daha önceden sökülmüş olduğu anlaşılabilir. Yani benim bilgisayarımdaki gibiyse kesin anlaşılır

Ama teknik servislerdeki tornavidalarda varsa sıkıntı olmaz yada bir kez servise gönderin sonra takın

• Her ne kadar verdigim bilgiler "?" olsa da :) Kasa aksami konusundaki bazi goruslerimi paylasmak istiyorum. Daha once sanirim farkli basliklar altinda paylasmistim ancak nedense bugun forum cok yavas ve aramak yerine yazmak daha iyi bir alternatif olarak gozukuyor. Kısaca;

a. Kasanin plastik yada aliminyum olmasindan cok, sogutma sisteminin yapısı ve konumlandirmasi daha onemlidir.
    Bu noktada kasanın iç resimlerini en azından referans alabilirsiniz.

b. Aliminyum kasanın soğutmaya etkisi oldugundan ve bu amacla yapildigindan emin olmakta fayda var. Çoğu ince ve şık kasanın aliminyum alaşımlı olmasının sebebi, soğutma değil dizayndır çünkü plastik aliminyum kadar inceltilir ise kırılır ama aliminyum kırılmaz.

Bu noktada bence alacaginiz modelin ozellikle notebookcheck gibi sitelerden testlerini incelemekte fayda var. Bu tur incelemelerde sentetik benchmark programları üzerinden en fazla ulaşılan ısı değerleri hem component hem de platform olarak belirtiliyor. Bence bu tur sentetik benchmarklarda platform uzerinde 47C nin altinda, normal kosullarda 40C civarında sıcaklıklar normal kabul edilebilir ama bu benim sahsi kanaatim tabii ki.

Ben kendi platformlarımız uzerinde AIDA 64 Extreme testini full yada hdd ler dahil olmadan en az 1 saat kadar uygulayarak, normal calisma sartlarının uzerinde bir ortam olusturarak olcum yapiyorum ve kasa üzerindeki ısıyı da infrared ısı ölçer yardımıyla inceliyorum.
    Çoğu Clevo kasa plastik olmasina rağmen klavye yada kasa üzerinde sentetik benchmarklarla full ve uzun süre yüklensem bile 47C üzerinde bir sicaklik ile karsilasmadim.

Onemli olan noktanın tam yuk altinda soğutmanın sorunsuzca, otomatik olarak cpu nun throttling e girmeden yada minör throttlinglerle ısıyı kontrol etmesi ve bu sırada platform uzerinde olusan ısıda ılıktan biraz daha sıcak olarak hissedilebilir ama daha fazlası olmamalı diye dusunuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Victor Gaming Machine -- 24 Ağustos 2014; 19:03:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Victor Gaming Machine

Her ne kadar verdigim bilgiler "?" olsa da :) Kasa aksami konusundaki bazi goruslerimi paylasmak istiyorum. Daha once sanirim farkli basliklar altinda paylasmistim ancak nedense bugun forum cok yavas ve aramak yerine yazmak daha iyi bir alternatif olarak gozukuyor. Kısaca;

a. Kasanin plastik yada aliminyum olmasindan cok, sogutma sisteminin yapısı ve konumlandirmasi daha onemlidir.
    Bu noktada kasanın iç resimlerini en azından referans alabilirsiniz.

b. Aliminyum kasanın soğutmaya etkisi oldugundan ve bu amacla yapildigindan emin olmakta fayda var. Çoğu ince ve şık kasanın aliminyum alaşımlı olmasının sebebi, soğutma değil dizayndır çünkü plastik aliminyum kadar inceltilir ise kırılır ama aliminyum kırılmaz.

Bu noktada bence alacaginiz modelin ozellikle notebookcheck gibi sitelerden testlerini incelemekte fayda var. Bu tur incelemelerde sentetik benchmark programları üzerinden en fazla ulaşılan ısı değerleri hem component hem de platform olarak belirtiliyor. Bence bu tur sentetik benchmarklarda platform uzerinde 47C nin altinda, normal kosullarda 40C civarında sıcaklıklar normal kabul edilebilir ama bu benim sahsi kanaatim tabii ki.

Ben kendi platformlarımız uzerinde AIDA 64 Extreme testini full yada hdd ler dahil olmadan en az 1 saat kadar uygulayarak, normal calisma sartlarının uzerinde bir ortam olusturarak olcum yapiyorum ve kasa üzerindeki ısıyı da infrared ısı ölçer yardımıyla inceliyorum.
    Çoğu Clevo kasa plastik olmasina rağmen klavye yada kasa üzerinde sentetik benchmarklarla full ve uzun süre yüklensem bile 47C üzerinde bir sicaklik ile karsilasmadim.

Onemli olan noktanın tam yuk altinda soğutmanın sorunsuzca, otomatik olarak cpu nun throttling e girmeden yada minör throttlinglerle ısıyı kontrol etmesi ve bu sırada platformdaki ısınında ılıktan biraz daha sıcak olarak hissedilmemesi oldugunu dusunuyorum.

Üstad yorumlarını ilgiyle takip ediyorum çok teşekkürler bilgilerin için

• Ürün daha distribütöre gelmemiş, beyler

quote:

Müşteri Hizmetleri:
    Merhaba efendim, size nasıl yardımcı olabilirim?
    Mustafa:
    Merhaba stok kodu NTB.ASU.X550JK-XO012D olan ürünü takip ediyorum 1 haftadır, ürünün kargoya veriliş süresi sürekli 10 gün diyor
    Mustafa:
    bu süre neye göre işliyor ?
    Mustafa:
    Ona göre sipariş vereceğim
    Müşteri Hizmetleri:
    ürün distrbiutor stoklarına girince satışa açılacak efendim
    Müşteri Hizmetleri:
    şu an belirli bir süre yok
    Müşteri Hizmetleri:
    şu an siparişe açık değil ürün
    Müşteri Hizmetleri:
    siparişe açıldıktan sonra ancak sipairş verebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Not Found

quote:

Orijinalden alıntı: d4hi

Ürün daha distribütöre gelmemiş, beyler

quote:

Müşteri Hizmetleri:
    Merhaba efendim, size nasıl yardımcı olabilirim?
    Mustafa:
    Merhaba stok kodu NTB.ASU.X550JK-XO012D olan ürünü takip ediyorum 1 haftadır, ürünün kargoya veriliş süresi sürekli 10 gün diyor
    Mustafa:
    bu süre neye göre işliyor ?
    Mustafa:
    Ona göre sipariş vereceğim
    Müşteri Hizmetleri:
    ürün distrbiutor stoklarına girince satışa açılacak efendim
    Müşteri Hizmetleri:
    şu an belirli bir süre yok
    Müşteri Hizmetleri:
    şu an siparişe açık değil ürün
    Müşteri Hizmetleri:
    siparişe açıldıktan sonra ancak sipairş verebilirsiniz

Satışı nasıl yapıyorlar o zaman ?

Sipariş veren oldu mu bilmiyorum ama bayağı bekletirler gibi ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d4hi -- 25 Ağustos 2014; 21:37:13 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Takip

• Takip edenler için ürün stoklara gelmiş.
    sadecenotebookdan sipariş geçtim.

Ürün özellikleri kısmında ebrarda max 8 gb bellek yazan kısım 16 gb olarak güncellenmiş.
  • Victor Gaming Machine kullanıcısına yanıt
    hocam sizce victor g301 gta5 i açar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: conqueror0619

hocam sizce victor g301 gta5 i açar mı

GTA 5 in PC versiyonu yılan hikayesine döndü. Bugün gelen haberlere göre çıkmaması muhtemel :( Beklentim Medium olarak acabilecegi yonunde tabii çıkar ise.
  • Bu gün 1635 liradan sadecenotebook dan elden aldım arkadaşa.
  • quote:

Bu gün 1635 liradan sadecenotebook dan elden aldım arkadaşa.

Hayırlı olsun. Kasa kalitesi, ısınma, ekran kalitesi vs. değerlendirmesi ve bol fotolu inceleme bekliyoruz ivedilikle

• quote:

Madem plastik turlerini biliyorsunuz, niye plastik plastik diye soyleniyorsunuz o halde onu bi aciklarsaniz ben de ona gore cevap vereyim?Varsa bana 2500 lira alti plastik olmayan bi kasaya sahip laptop gosterir misiniz?Elmalara bakip armutlara plastik diye soyleniyorsunuz iste bunu anlamiyorum.Gidin 3bin liralik laptopa yazin plastik diye anlarim ama bu segmentte oyle bi kasaya sahip laptop yok.O yuzden bunu vurgulamak bi ise yaramaz ve anlamsiz?
    2-)Kimse sesini cikarmiyor?Firma sana diyor -ki en bariz ornegi toshibadir-benim kalitem bu, kalitemden odun vermem ve pahali satarim.Sen bundan hoslaniyorsan gidip toshiba alirsin, hoslanmiyorsan almazsin?Bunda anlamasi bu kadar zor olan nedir soyler misin bana?Paranin hakkini aramakla ne ilgisi var, sana kimse zorla asus veya toshiba alicaksin demiyor?Kimse sana dayatmiyor, gidip kagit ustunde daha iyi ozelliklere sahip laptop tercih edebilirsin; kimse sana bi sey diyemez, hakki da yok zaten.Adamlarin bi markasi veya kalitesi var ki kagit ustunde ayni ozellige sahip laptopu daha pahaliya satabiliyorlar.İnsanlar da bunu kendi istekleri dogrultusunda tercih edip aliyor.Bu sadece laptop sektorunde olan bi durum da degil.Dedigim gibi kimse seni zorlamiyor beni alicaksin diye.10-15tane marka opsiyonu mevcut.Ayrica kimseye ben paramin hakkini ariyorum, sen aramiyosun muamelesi yapmaya hakkin yok.Herkesin kendi tercihi, sen buna laf edemezsin.
    Ben laptopu niye oveyim, ne cikarim var bundan?Gayet eksileri ve artilarini soyleyip ben bunu tercih ediyorum su su sundan dolayi diyorum.Bu fikir ozgurlugu denen hadiseyi sen urun yanciligi olarak tanimliyorsan yapabilicegim bi sey yok.

bu adamı kaale alıp cevap mı verdiniz Allah aşkına hocam :) blokladım, iki saat önce, forumda dolaşmaya devam ediyorum, nerede böyle tartışma var, orada bu adamcağızın yorumundan alıntı / cevap var! :))) troll hocam troll

• quote:

Orijinalden alıntı: metekarahan

quote:

Bu gün 1635 liradan sadecenotebook dan elden aldım arkadaşa.

Hayırlı olsun. Kasa kalitesi, ısınma, ekran kalitesi vs. değerlendirmesi ve bol fotolu inceleme bekliyoruz ivedilikle

Teşekkürler ama arkadaşa aldım arkadaşa inceleme yapıp koyması için söylerim tabi , parayı toparlarsam bu hafta bende alacağım. Bu arada Asus bu adamlara ram için tek slot var , boşta slot yok demiş , sadecenotebook.com'un yalancısıyım.
    Edit: Ayrıca Asus adamlara ram çıkarıp takma , kasaya zarar vermediği sürece, garanti dışı bırakmaz demiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuusuuf -- 30 Ağustos 2014; 1:27:06 >

• Magister Equitum kullanıcısına yanıt
    Kasanın açıldığı çok rahat anlaşılıyor.
  • http://www.pcdepo.com/asus-x550jk-xo012d-notebook

Fiyatta indirim var

Anasayfa » Asus X550JK-XO012D Notebook

Asus X550JK-XO012D Notebook
    Ürün Kodu:X550JK-XO012D
    Stok Durumu:Stokta var
    Marka: ASUS
    KDV Dahil: 1,585.09 TL
    Kredi Kartı Tek Çekim Ödeme 1,505.84 TL
    Banka Havalesi ile Ödeme 1,569.24 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meter90 -- 30 Ağustos 2014; 3:00:09 >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.