Şimdi Ara

Biyolojiye nasil calisiyorsunuz ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
2
Favori
604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • siz nasil calisiyorsunuz ? Lise 4 e gectim su biyolojiye calisma isini hic beceremedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xds789 -- 20 Ağustos 2014; 21:10:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eğer hedefin ortalardaysa yani lys 20 üstü diyeyim, sağlam bi kaynaktan özet çıkarıp (kendi cümlelerinle) sorunu çöz. Ara ara da tekrar yaparsın.

Ama diyorsan ki 25 üstü, 2 kaynak ve meb kitabını tarayarak özet çıkarırsın, biraz daha kapsamlı olur.

Zor gibi geliyor ama sistemi oturtursan çok işe yarar bence bana şimdiye kadar yaradi özet işi...

• mmertgun221b kullanıcısına yanıt
    Yazmadan olmaz diyosun yani ? Bu arada sence özet cikarabilecegim sağlam kaynak olarak hangi yayinlar var ?

• Up

• Up

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: xds789

siz nasil calisiyorsunuz ? Lise 4 e gectim su biyolojiye calisma isini hic beceremedim

Çalıştığım zaman konuyu güzelce özet seklinde ki bunu bazen abartiyorum cikaririririm onu okurum falan iyi olur soruları cozerim hoş daha sadece konu çalıştım ama ses kaydı yapmayı da düşünüyorum kalıcı olur arada hemde eğlenceli olur diye düşünüyorum.

• Yazmadan olmaz hem tekrar yaparken gereksiz bilgilerden kurtulmuş olursun hem de kendi cümlelerinle yaparsan aklında kalır.

MEB kitaplarin varsa onlari bi elden geçir vakit çokken şimdiden, FEM ve PALME iyi onlarin ikisini de incele hoşuna gideni al bence yeterli olur...

• Hocam ben yazmadan çalışıyorum. Yazarak çalışmak zaman kaybı gibi geliyor bana. Kitaptan okuyup soru çözüyorum. Sonra sık sık okunduğunda yararlı olur diye düşünüyorum.
  • Up

• Son kez up

• Ben yazarak calısanlardanım yazıyorum sonra notlarım tekrar ediyorum 3 günde ekolojik kadar bitirdim en iyisi yazmak

• Hangi kaynaktan calisiyorsun ?

• xds789 X kullanıcısına yanıt
    Hocam FEM simetri ve körfez gidiyorum ikisini sentez yapıyorum.körfezden yazarak calısıyorum simetrik calıstığım yerleri okuyorum tm olduğum için yüzeysel çalışıyorum hocam

• mmertgun221b kullanıcısına yanıt
    dostum ben biyolojiyi üşenmem sahiden not çıkartırım geçen sene 22 net geldi ama yetmiyor +26 gelmesi lazım elimde olan biyoloji kaynakları fem beyaz soru bankası-fem beyaz konu anlatımı-okyanus akıllı adam biyoloji-femset ve fem dergiler var bilmiyorum bu kaynaklarla +26 olurmu ya da başka sırrı varsa söylersen iyi olur..
  • Biyolojide ygs-lys ayrımı olmadığından ve konuları iyice oturtayım diyorsan kesinlikle Palme A-B öneririm.Kesinlikle gereksiz bilgi yok.Bitirdiğin ünitede toplam 120 civarı test çözmüş oluyorsun ki konu anlatımlı bir kitaba göre gayet tatmin edici.Konularda fena değilim test çözeyim diyorsan,Fem soru bankası ve Fen Bilimleri soru bankasını öneririm gayet kaliteli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amonraaa -- 23 Ağustos 2014; 2:29:56 >
  • Amonraaa A kullanıcısına yanıt
    Simdi bu kitap niye a b diye ayrilmis ? Konu olarak mi farklı yoksa ayni konular farkli düzeyde mi.anlatilmis ?

• Gecen sene sene basindaygs de 5 6 dogru yapardim sonra ozet cikararak calistim ama bir ozet degil dergiden ayri defterden ayri kitaptan ayri ozet cikardim.sonrasinda birey c yi cozdum yaninda birde dersane kitabini(final) sonuc ne oldu ygsde 1y yaptim ygs iyi gecmedigi icin ygsden sonra kitap yuzu acmadigim halde lys de 24-6 yaptim ki sistemler adina bir test bile cozmemisimdir

• Hayır a kitabında 9-10 konuları var.B kitabında ise 11-12
  • Ya yazı çıkararak çalış diyosunuz ya ben onu yapamıyom,özet çıkarmaya kalktım kitabın fotokopisini çıkardım sonra bıkratım şimdide aklıma gelmiyor şu anatomi vb terimlerin açıklamaları ben napcam !
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.