Şimdi Ara

İnternet sürekli kopuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar.İnternet bağlantım sürekli gidip geliyor tek çözüm olarak buraya mesaj aldım inşAllah burda şu sorunu çözebilirim.Müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı falan dediler teknik servis geldi modem bozuk diye kestirip attı.3 modem denedim (birisi başka bir evde çalışıyordu) hiçbiriside bu sorunu çözmedi.Splinterin ana kablosunu doğrudan modeme taktım yine düzelmedi.Sorun splinterdede modemdede değil.Modem modelim HuaweiHG521.Wi-fi dende girilmiyor sorun oluştu diyor bağlanırken.Ama şu var ki fişi takıp çıkarınca bir süreliğine wi-fidende gayet sağlam bi şekilde giriliyor,internette hiç kopmuyor.Bi süre dediğimde 10dk.Yardımcı olabilirmisiniz

• Bide adil kullanım kotasını aştım ama ondan olduğunu sanmam çünkü önceden hiç olmadı böyle birşey.Yardım edecek yok mu
  • fusrodah12 F kullanıcısına yanıt
    Hattınız kaldırmıyor olabilir, veya bina içi tesisat gitmiş olabilir. Adsl hat değerleriniz koyar mısınız?
  • hat değeri ne pek bilmiyorum ama..kast ettiğiniz şey bu mu? (internet okadar çok kopuyorki bu yorumu bile zorla atıyorum)
     İnternet sürekli kopuyor
  • Zayıflama iyi olmasına rağmen neden bu kadar düşük hız alıyorsunuz, ev içi kabloları kontrol edin, Dsl modunu ADSL2+ olarak seçin..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kablodan falan fazla anlamam biraz daha açsanız ne yapacağımı ? birde dsl modunu nasıl söylediğiniz gibi yapabilirim ?
  • fiber kullanıyorsanız müşteri hizmetlerinden hızınızı düşürtün.
  • yok be ne fiberi başka bir çözum yokmu ya :(
  • dsl modunu dediğiniz gibi yaptım inşAllah düzelir.. @Srcn81
  • hala kesiliyor ya yardımcı olabilecek yok mu :((
  • fusrodah12 F kullanıcısına yanıt
    hattınız kaldırmıyor yeni kablo çekin belki düzelir :) büyük ihtimalle bina ve ev için kablolar sıkıntılı
  • desene işimiz yaş
  • Bende aynı sorundan müzdaripim.Wifi da sorun yok LAN da sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusrodah12

desene işimiz yaş

çektiğiniz fişin(fişten splitere veya telefona giden) kablosunu değiştirin, inşallah düzelecektir.bende aynı sorun omuştu yenileyince düzeldi.
  • Arkadaslar kirsal alanda oturuyoruz...Modemim inca im 310 nx garip birsekilde kopmalar oluyor. İlk resimdeki yukari ve asagi akim hizlari 1024 - 256 olunca modem kendi kendini resetliyor ve dusuk hizlara ayarliyor buda internet hizini yavaslatiyor sebebi modemdenmi yoksa altyapi yetersizligimi anlayamadim yardimci olurmusunuz. G-dmt, adsl2, adsl2+, g-lite butun modlarda.denedim gene ayni sebebi nedir nasil duzelir acil yardim ltfn bu akim hizlarini yukseltmek icin ne yapmam lazim.
     İnternet sürekli kopuyor İnternet sürekli kopuyor İnternet sürekli kopuyor

• Serhat_Akın S kullanıcısına yanıt
    peki deneyelim inşAllah düzelir..
  • başka birşey önerecek yok mu?
  • up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.