Şimdi Ara

MERCEDES BENZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
602
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadadaşlar, 1997 model Mercedes E 320 Avantgarde sizce nasıl bir araçtır? Keyif için kullanmayı düşünüyoruz mesela e 200 'de olabilir. Motorları yüksek ama yaşlarından dolayı vergisi düşük Mercedes ama masraf çıkarırmı? Otomatiğinde sorun varmı? 35-40 bin lira vermeye değermi? 1997 modeldekı özellıkler sımdıkı sıfır arabalarda bile yok nerdeyse parasını hak edermı?

ÖRNEK İLAN:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-bu-arabaya-soylenecek-soz-yok-e-2-paket-174841923/detay

ÖRNEK İLAN :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-hatasiz-mercedes-benz-e-200-elegance-
    174805665/detay

EDİT: ARKADAŞLAR ML 320'LER NASILDIR? ÇOK HOŞ DURUYOR

ÖRNEK:http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mercedes-benz-turk-auto-dan-2001-ml-320-jeep-hatasiz-orjinall-bakimli-175236233/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taylan mercan -- 20 Ağustos 2014; 18:42:35 >

• araç temizse bakımları düzenli yapılmışsa neden olmasın
  • taylan mercan T kullanıcısına yanıt
    hocam e 320 bilmiyorum fakat e200 şanzımanı çok iyiymiş arıza vereceğini düşünmüyorum sonuçta MERCEDES bence alınabilir
  • boss___ B kullanıcısına yanıt
    aslında şuan e200 falan değilde ml 320 jiplere baktım gayet güzel duruyorlar, hayran kaldım bunların sorunları varmıdır bılıyormusunuz?http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mercedes-benz-turk-auto-dan-2001-ml-320-jeep-hatasiz-orjinall-bakimli-175236233/detay
  • ml için konuşuyorum kuzenim almış böyle evin önünde anahtarı üzerinde durur aileden kime lazımsa alır gider yağmurdan yağmura yıkanıyor af buyrun eşşek niyetine kullanıyruz hiç bir olumsuzluk çıkarmadı henüz.
    hocam aynısının 2000 modeli arkadaşımda vardı yıllarca sorunsuz bindi kolay kolay masraf çıkartmaz
  • şuan benım olması ıcın ugrasıyorum sız arabaya neler yapıyosunuz yazık degılmı
  • 2. elleri nasıldır satılıyormu? km'ler 150 binden aşagı degıl genelde elımızde patlamasın
  • 320 daha iyi duruyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    hocam 98 model lazım çünkü araç 16 yaşında olunca vergisi düşük oluyor. 2000 modellerın 14 yaşında oldugu ıcın vergısı yüksek
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylan mercan

şuan benım olması ıcın ugrasıyorum sız arabaya neler yapıyosunuz yazık degılmı

Hep öyle olmazmı sahip olana kadar aldıktan sonra birkaç gün üzerinde kuş uçurtmayız sonra nasılsa daha iyisine göz dikeriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: taylan mercan

hocam 98 model lazım çünkü araç 16 yaşında olunca vergisi düşük oluyor. 2000 modellerın 14 yaşında oldugu ıcın vergısı yüksek

Mercedesten baska marka bakmazmisiniz peki ?

• bunlarda 200 bin km yasağı var. 200 bini geçemezler
  • Ben de almayı bekliyorum bir iki yıldır. Temiz e320 nadir çıkıyor. Yakar mı yakar, masraf çok çıkarmaz ama çıkarınca bazenmasraflı olabiliyor. Tabi bu araçları alıp direk mercedes servisine gitmemek lazım artık bu saatten sonra yoksa fena yolarlar. İçi çok ferahtır. Tokluğu şimdiki araçlarda yok. Alınacaksa makyajlı kasası olması mantıklıdır. e320 yolda güldür güldür gider, akar adeta. Tüketim olarak e280 de yakındır o da düşünülebilir. Yakıt sorun olmayacaksa 280 ya da 320 varken kesinlikle e200 alınmamalı. Ama kısa vadede satılmak düşünülüyorsa o zaman e200k alınmalı çünkü piyasası kuvvetli. Halbuki tüketim değeri e320den çok da ekonomik dğeil. Ama bizim halk büyük motordan çok korkar. Dizel olacaksa e220d çok başarılı, uzun ömürlü sorunsuz bir dizel motor. O da çok tutar. Ama ben w124 ve w210 e320 sürmüş biri olarak keisnlikle 320 derim. O 6 silindir koca motorun keyfini yaşamak lazım ki idrak edilebilsin. Ben ne desem boş.

• Dr. Donanım kullanıcısına yanıt
    2. el olarak bunlar cazip geldi hem Mercedes olmasi yeterli bi sebep. Ama daha iyileri varsa neden olmasin oneriniz varmi

• Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    hocam bu araclar lpg ilr kac kurus yakiyor

Valla bilmiyorum 320 motor üst orta sınıf araç alacak adamın lpg planları olmamalı diye düşünüyorum. Aksi taktirde doğru araç tercihi olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Valla bilmiyorum 320 motor üst orta sınıf araç alacak adamın lpg planları olmamalı diye düşünüyorum. Aksi taktirde doğru araç tercihi olmayabilir.

Neden LPG olmamalı?
  • Lord Sparhawk L kullanıcısına yanıt
    bu Mercedesi vergileri ve kendi fiiyatida biraz ucuz oldugu icin almak istiyoruz. 3.2 cc benzin parasini veren olursa lpg'siz alirim

• quote:

Orijinalden alıntı: eAkman

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

Neden LPG olmamalı?

lpg'nin amacı nedir? Benzin tasarrufu değil mi? Arabanın yakacağı benzinden tasarruf yapacak adamın bütçesi de ona göredir. Yani ayda örneğin 500lira civarı yakacak adam lpg kullanarak bunu 300-350 liraya çekmek isteyebilir gayet normal. O zaman lpg düşünsün, ancak e320 gibi bir araba aylık verilecek 400-500 lira benzini düşünerek alınacak bir araba değil. Bunu alacak kişinin ikinci el alıyor bile olsa bunu karşılayabilen birisi olması lazım gelir olarak ve bu durumda benzin masrafı aracın en son masraflarından biri olur. Kaskosu, vergisi, bakımı, onarımı esas önemli konular. Örneğin 6 silindir çift buji olsa olsa 12 buji 450-500lira fiyat. Sırf bujileri değiştirmek çoğu aracın normal bakımı kadar. Alacağı fazla motor yağı, filtreleri cabası. Airmatic ise amortisör fiyatlarından bahsetmeyeyim. Genel sarf malzemeleri ucuz da, iç döşeme aksamı değişmek gerekirse pahalı. Misal makyajsızlarda kronik göğüs çatlama problemi var yolcu havayastığının oradan. Ne olacak? Misal ön cam patladı. Ne olacak değiştirebilecek mi kişi o camı orjinaliyle?Daha benzinde lpg ile ekonomik olmayı düşünen kişi, aracın masraflarını kaldırabilecek mi ki? Tek xenon far 1500 lira? Ödeyebilecek mi? Hani kulağa tatlı geliyor alayım e320 takarım lpgyi basarım. Ama o kadar basit değil işte.

Yanı fazladan ayda getireceği 100-200liralık ebzin masrafının hesabı yapılarak alınacak araç değil. O şekilde düşünen adamın aracı yürütecek ekonomk duruu yoktur zaten. Ya da farkında değildir. Ya da çok yol yapacağı için lpg düşünüyordur, o zaman 320 e serisi almanın mantığı nedir? Son olarak mercedese takılacaksa en iyisi olan prins lpg takılmalı, ki o da kendi başına çok pahalı bir sistem zaten.

İşin özü e serisi sevip lpg düşünen adam bence e220 dizel almalıdır. Yok düzel istemiyorsa e serisi yerine 3 serisi ufak motor bakmalıdır. Çünkü e200 bile olsa o motor şehir içinde 12-13 litre yakacak en aşağı, kaçış yok. Üst orta sınıf lüks, masrafları pahalı olabilen böyle araçlara lp takmak yerine orta sınıf daha kolay yürütülebilecek araçları tercih etmek, olası bir masraf durumunda kişiyi daha az üzecektir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.