Şimdi Ara

####SEAT İBİZA NEDEN UCUZZ ! #####

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
44
Cevap
2
Favori
4.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARKADAŞLAR arac bakıyodum seat ibiza 1.4 referance modelini gördümFİYATI 33.700TL araç diğer rakiplerine göre daha güvenli geldi bana ornek:

ABS ESP LASTİK BASINÇ SENSÖRÜ YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ AYRICA 14 İNC ÇELİK JANT VAR

AYRICA LPG İLE TAM UYUMLU MOTORU VAR DİĞER RAKİPLERİNE BAKIYORUM

HYUNDAİ İ20 : 37.000 TL ARAÇ BİLDİĞİN ''BOŞLİNE '' AYRICA KASA DEĞİŞTİRECEK

DACİA SANDERO : 33.450 ESP ASR VAR AMA ARAÇ SÜRERKEN GÜVEN VERMİYOR AYRICA MARKAYA KARŞI ÖN YARGI VAR

Opel Corsa 1.2i : 36,850 ARAÇ BOŞ HİÇBİR DONANIM YOK AYRICA KASA DEĞİŞTİRECEK

Fiat Punto 1.2 : 36.980 MOTORU COK ZAYIF DONANIM OLARAKTA KÖTÜ AYRICA MAKYAJ YİYECEK

ŞİMDİ İBİZANIN EN BOŞU DİĞER RAKİPLERİNDEN DAHA DOLU AYRICA 3.500 GİBİ BİR ORTALAMA FİYATLA DAHA UCUZ

İBİZA STYLE MODELİ İSE 37,000 TL ARAÇ FULL DOLU

SİZCE NEDEN RAKİPLERİNE GÖRE DAHA UCUZ KASASI 2016 YILINDA DEĞİŞECEK

• İç tasarımı ve verdikleri jant çok kötü.

Yoksa 30 bin liraya alınabilecek güzel bir hb b sınıfı araba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç dıştan güzel ama iç tasarımı bence de çok kötü.
    Satışları düşük olduğu için indirime gitmişlerdir.
  • Leon kullanıcısıyım. Ben arabayı alırken leon'da aynı şekilde piyasadaki rakiplerinden daha ucuzdu. Golf ile aralarında 8000TL vardı farkı dokunmatik cd çalardı. Bende leon'u tercih ettim. Hiç pişman olmadım sadece mesela golf'e göre biraz daha fazla yol sesi alıyor içeri. Oda yumuşak lastik kullanırsan rahatsız etmiyor. Benim fikrim diğer firmalar biraz marka fiyatı ekliyor. Ama seat diğerlerinden daha az popüler olduğu için daha ucuza satıyor. 3 yılı geçti alalı 55000 km yaptım çok memnunum. Seat alıp pişman olanı daha görmedim.
  • ucuz mu ?
    1.4 ve artık çağ dışı olarak tabir edilen motorlu araç için 33.000 tl bence hiç az değil çok bile 25.000 olsa güzel fiyat denir bence 33.000 tl ye ikinci el çok güzel arabalar alınabilir
  • Bknz. satış rakamlari ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Disconnectus_Erectus -- 20 Ağustos 2014; 18:18:25 >
  • ibiza ucuz değil diğerleri pahalı öncelikle bunu anlayalım sonra.

Kalite farkı diye bir olay var.İç mekan kalitesi çok iyi değil.Mesela içte kullanılan ekranlar 40 yıllık vw ekranı.

Üretim yeri İspanya olması.

Bir de rakip diye koyduklarınız kaç yıllık araç Corsa 8 yıllık kasa.

İ20 2009'da geldi daha yeni bir kasa çünkü İ20 yeni bir seri.

Dacia Sandero bakımları uygun ve araçta sorun çıkaracak parça yok.Güven vermemesi de yükseklikle ilgili bir olay

Punto dediğimiz araç motoru kuvvetsiz deseniz de ibizadan daha az yakıyor

Bir de şu var İbiza ucuz çünkü konan 1.4 motor kaç yıllık motor.Ama ibiza reference 1.6TDİ ,Renault CLio 1.5DCİ Joy'dan pahalı ama Joy'da ondan iyi

donanıma sahip.O zaman bende Clio neden bu kadar ucuz diye konu mu açayım?

• Emsallerine göre gayet güzel, mantıklı bir araç. Düşünmeye gerek bile yok bence

• içi kötü ama çok kötü değil(tok sert plastik) malzeme kalitesi de yeterli clioyla başa baş sanderodan daha iyidir.. motor 1.4 lerin hitleri canavar gibi şehir içinde lpg ile %100 uyumda cabası, direksiyon tepkileri net kullanması gayet keyifli tam bir f/p canavarı alırsan style paket al tadından yenmez
  • Çok ince düşünüyorsunuz arkadaşlar.

Bizimkiler Avro'nun sene içinde çıkabileceği en yüksek seviyeye göre fiyatları ayarlar, %25 talep daralması öngörüldüğünde de %25 zam yapıp öyle beklerler. Satışlar düşerse inşaat yaparlar, hiç olmazsa 'showroom'ları yenileyip vergiyi kendilerine öderler. Arada bazı modelleri de Avrupa'daki fiyatlardan verdikleri olur.

Ibiza Almanya'da da aynı fiyat, artı olarak perde havayastıkları standart. İki kapılıları daha da ucuz. Özel bayilerde, stoktaki renklere razı olursanız çok daha ucuza bulunabiliyor. Fiat 500 mesela özel bayilerde 26~28 bin liradan başlıyor (klima, radyo CD, EBD, 7 hava yastığı standart). İtalya'da zaten sokakları doldurmuş, Berlin'de de çok sık görmüştüm. Bizimkiler ayda beş tane falan satıyorlar. Bir sebepten dolayı piyasayı dar tutmaya çalışıyorlar. Seat Mii'yi, VW de Up'ı getirmiyorlar mesela.

http://www.seat.de/content/de/brand/de/models/ibiza/modellvarianten/ibiza/ibiza-reference.html

http://www.fever-auto.de/liste-seat-leon-st-2014-A443.php

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutu149

ibiza ucuz değil diğerleri pahalı öncelikle bunu anlayalım sonra.

Kalite farkı diye bir olay var.İç mekan kalitesi çok iyi değil.Mesela içte kullanılan ekranlar 40 yıllık vw ekranı.

Dacia Sandero bakımları uygun ve araçta sorun çıkaracak parça yok.Güven vermemesi de yükseklikle ilgili bir olay

Bir de şu var İbiza ucuz çünkü konan 1.4 motor kaç yıllık motor.Ama ibiza reference 1.6TDİ ,Renault CLio 1.5DCİ Joy'dan pahalı ama Joy'da ondan iyi

o zaman önerebileceğiniz bir araç var mı ?

• ekrem742 kullanıcısına yanıt
    Dizelse Renault Clio önerebilirim bir de Dacia Sandero olabilir.

Benzinli de turbo benzinli olduğu için sırf yan hava yastığı olmasa bile Polo ya da Pug 208 olabilir ucuz olduğu için otomatiği.

Fiesta olabilir.
  • Marka fiyatı olduğunu düşünüyorum diğerlerinde.
    Zaten bilgisayar ve özellikle telefonda da aynı şey söz konusu general mobile örnek vermek isterim ama şimdi onun kalitesi iyi olmayabilir diğerlerine göre :)
    O yüzden lg vs sony veya lg vs samsung diyorum.
    Aynı benzetmeyi seat vs vw için yapabiliriz .
    Ama Hyundai'n daha pahalı satması tamamen saçmalık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Dizelse Renault Clio önerebilirim bir de Dacia Sandero olabilir.

Benzinli de turbo benzinli olduğu için sırf yan hava yastığı olmasa bile Polo ya da Pug 208 olabilir ucuz olduğu için otomatiği.

Fiesta olabilir.

Ama en fazla 40.000 e cikabiliriz

• quote:

ibiza ucuz değil diğerleri pahalı öncelikle bunu anlayalım sonra.

Audi Q3'ün de üretim yeri İspanya, Polo'nun da üretim yeri İspanya. Mesele üretim yeri kullanılan ekranlar falan değil. Marka imajı diye bir olay var. Seat marka imajı diğerlerinden daha düşük olduğu için bu fiyata satılıyor. Gayet alınır uzun süre sıkıntısız binilir. Motorun kaç yıllık olmasının hiç bir sıkıntısı yok. Japon markaları yıllardır aynı motorları kullanıyorlar ama fiyatları piyasa ile paralel gidiyor. Sorunsuz lpg uygulanabilmesi de ayrıca bir avantajı. Ki katalog verilerinde yakıt tüketimi benzinli atmosferik bir arabaya göre hiçte fena değil. Şu an Leon sahibiyim sene başında almıştım. Eğer Leon'u almamış olsaydım hiç düşünmeden gider bu aracı alırdım. Kapı kollarını ve aynaları boyattırıp üzerine de bir park sensörü bir de kol dayama mis gibi araba olur. Fiyatı da 33 e indiriyorlar bildiğim kadarıyla pazarlıkla. Daha ne olsun. Piyasa bu durumda iken bu fiyata bu araba bedava.

• ekrem742 kullanıcısına yanıt
    Kia Rio 1.25 Natty olabilir hatta Fanny için pazarlık yapabilirsiniz o civarlara inerlerse Fancy donanım baya dolu gerçekten.

Yani Kia ile Rio Fancy donanım için pazarlık yapın derim.Olmadı 2013 model bulursanız onu alın ama Fancy donanım olsun baya dolu gerçekten.

Ya da Renault CLİO 1.2 Touch İbiza Style'dan eksiği Sis farı ve lastik basınç sensörü.

Ama güvenlik olarak fazlası EBD VE ASR var Clio'da.

Hatta Renault'dan 2013 pazarlıkla Clio 1.2 Touch alırsanız Style donanımda iyi bile olur.
  • Bu piyasa koşullarında bence alınabilecek bir araç

• İnsanımız kalitesiz ve pahalı seviyor. Leon kaliteli ve pişman etmez, her anlamda fiyat performans araç. Şimdi marka yazsam karalama derler, markayı yazmasamda herkes anlayacak; komili tenekesiden yapılma, klimasız, kuru donanım, bir senede paslanan arabaya bundan fazla öder, gelip birde forumda överler. Konu para konusu değil konu kalitesizi sevmek. Sonuç olarak ibizada gayet iyidir.

Edit: hata

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bağkur_borcu -- 20 Ağustos 2014; 21:50:18 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Aracı düşünenler fiyatına aldanmayıp test etsinler bence dün test ettim perf olarak kötü motorun tek avantajı lpg ile uyumlu olması.. Ayrıca alınacaksa style paket alınmalı rfr paket kötü duruyo kapak jant filan hoş durmuyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: o.lut03

ucuz mu ?
    1.4 ve artık çağ dışı olarak tabir edilen motorlu araç için 33.000 tl bence hiç az değil çok bile 25.000 olsa güzel fiyat denir bence 33.000 tl ye ikinci el çok güzel arabalar alınabilir

"Çağdışı" ifadesi ağır olmuş hocam. O motorun LPG uyumlu olması bile ülkemizde "çağdaş" ve gayet mantıklı bir tercih olması için yeter de artar.
    Benzin 5 TL bunu lütfen dikkate alalım.
    Fiyat konusundaki eleştirine ise katılıyorum. 33 bine 2. elde daha iyi seçenekler bulunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mazotşist -- 20 Ağustos 2014; 22:05:24 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.