Şimdi Ara

5.1den nasıl ses alırım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hiç anlamadığım bir iş için yardımınız lazım, şimdi ben tv'ye direkt olarak usb flash bellek veya harddisk takarak film izliyorum, ben bu şekilde film izlerken 5.1 ses sisteminden ses almak istiyorum, bunu hangi kablo ile nasıl yapacağım ? HDMI ile mümkün mü ? Araştırdım ARC falan diye birşey diyorlar , HDMI takınca ses sistemi oynatıcısını ARC moda alıyorum tv'nin hoparlöründe kısa süreli duraklama oluyor sonra oynatıcıda "No ARC" yazıyor ses gelmiyor film oynarken.
    İşin özü ben ne yapmalıyım ?

Edit: Edindiğim bilgiye göre TV ARC özelliği yokmuş, kompanet kablo ile yap dediler doğru mudur ?
     5.1den nasıl ses alırım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bikızılderili -- 20 Ağustos 2014; 19:57:16 >

• tv den ses sistemine optik kablo le bağlan
  • bikızılderili kullanıcısına yanıt
    sessisteminde optik giris yok gibi.. kirmizi ve beyaz girisleri kullanin.. 3.5mm den stereo RCA kablo ile baglanti yapin.. tv nin kulaklik cikisi ile baglanti yapacaksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emin-Firtina -- 22 Eylül 2014; 0:16:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emin-Firtina kullanıcısına yanıt
    Aynen optik giriş yok, sağolasın kardeş inşallah olur o dediğin kabloya bakacam yarın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.