Şimdi Ara

nasıl ders çalışmalıyım?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazarak ders çalışma ne kadar mantıklı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazarak çalışmak iyidir fakat parmakların etleri biraz büyüyebilir(kalemi tam ucundan tutmak yüzünden)

• O sorun değil hocam kazanayım yeter

• Bazı derslerde gereksizdir.
    Ama Biyoloji'de mutlak ama mutlak gereklidir diyorum ben. O kadar bilgi, akla başka türlü girmiyor..
    Bir de, Fizikte formülleri yazarsanız olabilir. Sadece formüller.
  • Hocam yazarak derken yazmak var yazmak var mesela.Oturupta Kitabı Yazmayın.Mesela Ribozom Konusu:

Ribozom protein sentezinde görevlidir.
    E.rde ve çekirdekte bulunabilir. vs vs gibi şeyleri yazın

Oturupta kitabı yazmayın.

Yazdığınız notlarınızı soru çözerken hep yanınızda bulundurun.Mesela bügün biyolojiden soru çözeceğim.
    Açarım notlarımı okurum şöyle göz gezdiririm öyle başlarım teste.Bütün bilgiler öğrenilemez test çöze çöze öğreneceksin neyin ne olduğunu.
  • Teşekürler
  • Nasıl anlıyorsan öyle. Örneğin en çok biyoloji de kullanılır yazarak çalışmak ama ben yazmadan daha iyi anlıyorum
  • Nasıl anlıyorsan öyle. Örneğin en çok biyoloji de kullanılır yazarak çalışmak ama ben yazmadan daha iyi anlıyorum

• bu tarz testler de vardır internette nasıl öğreniyorsunuz tarzı her insanda farklı. Kiminin görsel zekanı daha iyidir falan filan. Ama en iyi çalışma yöntemi konuyu yazaraktır bence
  • Hiç bilmedigim bi konuyu 3 kere çalıştım ama kalıcı olmadı aylar sonra bi kerede yazarak çalıştım olay tamam dır :)

• Yazarak çalışmak bana saçma geliyor .zaman kaybı . Çalış test çöz iste

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.