Şimdi Ara

Dubleks ev için kombi önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar, Dubleks evimi ısıtma konusunda geçtiğimiz sene çok sıkıntı yaşadım malesef ve sorunu çözebilmiş değilim. Evim 140 m2 (70*70) altta ve üsste mutfak ve tuvalet mevcut 14000 lik vaillant marka kombi mevcut 10 metre de petek bulunmakta ancak ev ısınmamakta önceki sene alttlı üstlü kombi açıkken fatura 350-400 civarı geldi (35-40 derece yakarak) bu senede sadece alt kat ve orada da yanlız bir oda acık bıraktık ve fatura 110 120 civarı bi fatura geldi ve yine 40 derecede. Ayrıca mutfak planını değiştirip kombyi evin tam karşı tarafına monte ettirdim şuanda orjinalinde mutfak olan yeri salon yaptım anlayacağınız bu sıkıntı yaratırmı tesisat vs. Bide kombimin 14000 kalori değeri bana düşük geldi yeterlimi yoksa büütmelimiyim. büyütmeliysem hangi kombiyi öneririsiiniz yoğuşmalımı hermatikmi tavsiyeleriiniizi bekliyorum. yardımlarınız için teşekkürederim. iyi geceler

• singlecan S kullanıcısına yanıt
    10 mt petek demek ortalama 20.000 22.000 kcal demek. 14.000 kcal lik kombi (sanırım eski kombi çünkü 14000 yenilerde pek olmaz) orayı ısıtmaz. Bunu şöyle düşünün arabada hep 2. Vites gidiyorsunuz araba 3 ü istiyor siz atamıyorsunuz. Devamlı çalışır parçalar aşınır ve çok gaz yakar. Size tavsiyem tabiki yoğuşmalı(yoğuşma gideri probleminiz yok is) marka olarak baymak idee 35 kw. Kombi inanılmaz bir kombi süper sessiz premix döküm eşanjör ve gaz sarfiyatını en az yapabileceğiniz bir kombi. İyi geceler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • singlecan S kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

1. 10 metre petekle, 14000kcal/h lik kombiyi 35-40C'de yakarak evi ısıtamadıysanız, hiç endişeniz olmasın değil 35kW, 135kW kombiyle bile 35-40C KAZAN SICAKLIĞIYLA ISITAMAZSINIZ...
    2. Kombiyi hep 35-40C'da kullanacaksanız ısınmak için petek boylarını kabaca 2 katına çıkarmanız gerekir ki bunu önermem...
    3. En mantıklı yol, önce kombiyi soğuklarda 55-60, diğer zamanlarda ise hava durumuna göre 35-60C arasında tutarak ısınmaya çalışmak. 35-40'da kesintisiz yanan kombi, daha yüksek kazan sıcaklıklarında rejime oturur, yani yan/bekle şeklinde çalışır ve sarfiyat düşer...
    4. Isı yalıtımınız kötüyse mutlaka iyileştirin...
    5. Olmazsa petek ilaveleri yaptırmanız gerekebilir.
    6. Petek ilavesi yapmadan yukarda önerdiğim şekilde ısınma sorununu çözebilirseniz ve binada ısı yalıtımı varsa veya yapılacaksa, yeni kombi almanız gerekmez...
    7. Petek boyu artarsa kombi kapasitesini de arttırmanız gerekir; bu durumda tercihen 22-30kW aralığındaki cihazlar yeterli olacaktır...

• Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar. Söylediklerinizde sonuna kadar haklıymışsınız servis geldi sizin söylediklerinizden farklı bişey sölemedi bu arada kombim 14000 değil 17000 likmiş onu yanlış biliyormuşum. servis bakım ve gaz ayarı yaptı daha tasarruflu kullanabileceğimi içerde soğuma yapmayacağını peteklerde soğuma yapacağını söledi faydası olur umarım. iyi günler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.