Şimdi Ara

Mobilite: iPhone 6'nın pil ve RAM kapasitesi, Samsung Galaxy Alpha değerlendirmesi, HTC Butterfly 2 ve daha fazlası...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
4.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mobilite'nin yeni bölümü yine dopdolu. Sunucularınız Erdi Özüağ ve Ender Yıldız, Samsung Galaxy Alpha'yı enine boyuna değerlendiriyor, 20nm Exynos 5430 işlemcisini detaylandırıyor, Sharp'ın neredeyse çerçevesiz tasarımlı telefonuna saygı ile bakıyor, Sony'nin IP68 sertifikalı Xperia M2 Aquası'nı suya sokmak için can atarken, iPhone 6'nın pil ve ram kapasitesi üzerine fikirlerini iletiyor, ayrıca  HTC'nin şu ana kadar yaptığı en güçlü akıllı telefon olan Butterfly 2'yi sıcağı sıcağına yorumlarken, Motorola Moto 360'ın çıkışını merakla bekliyorlar. Şimdiden iyi seyirler dileriz :)

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geç olsun güç olmasın

• geçmiş olsun Erdi Özüağ

• yorum bulamadım

• geçmiş olsun ERDİ ÖZAĞA

• İsterse 512mb, tek çekirdek olsun.
    2gb, 8 çekirdek(denen) makineyi havada karada eziyormu ? Beni bağlayan bu. Ben mühendis değil kullanıcıyım.
    Beni benchmark testleride bağlamaz. Hangisi rehberi en kısa surede önüme getirip tek kaydırmayla yağ gibi Z'ye kadar iniyor ona bakarım.

Ayrıca küçücük pile 2000ma sığdırıp 3 ay sonra pili Çöp olan telefonlarıda biliyoruz. Hatta %90'ı böyle piyasanın. Apple 1800ma koyuyor, pili 2 yıl ilk aldığın gibi gidiyor. 3 ay 2 günde bir şarj edip 4. Ay güne 2 kere şarj etmiyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GörünmezAdam -- 19 Ağustos 2014; 22:05:03 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Yıl olmuş 2015 insanlar halen 1 gb ram yetmiyor diyor arkadaş kullanıyoruz yetiyor oyunlar uygulama geçişleri kasmıyor. Örnek vermek gerekirse samsung s4 2 gb ram kullanıyor ancak kasmalar yok değil. Pil tüketimlerine de katılmıyorum doğrudur mah seviyeleri düşük 1 günü zor götürüyor ancak rakiplerini de kullandım (htc one, one x , s4 ,s2,s3) onlar aman aman kullanım seviyesi sunuyorlar mı ?
    Doğrusu benim kullanımım da (yoğun 3d ) hiçbiri yeterli performans veremedi.
    Iphone boyutu konusunda çoğu insan küçük ekranlı diye de alıyorlar hem kibar duruyor hem tek elle kullanılabiliyor mesela toplu taşımada mesaj atmak istenirse tutacak el kalmıyor.
    Güncelleme konusunda aynı görüşteyim tüm şirketler aynı politikayı izliyor ıphone 4 arkadaşımda var geçişler hatta klavye tuşlarına basarken bile zorlanılıyor. Aynı zamanda çıkmış galaxy s2 de aynı durumda kullanıcı dostu bir firma gerekiyor.

• geçmiş olsun en iyi bal
    Mobilite: iPhone 6'nın pil ve RAM kapasitesi, Samsung Galaxy Alpha değerlendirmesi, HTC Butterfly 2 ve daha fazlası...
  • Herkes kabullendi bir forumdakiler kabullenemedi şu firmayı.Özellikle Erdi ve Ender bey gibi bilirkişilerin yorumları çok tuhaf doğrusu :) Apple gibi firma olsun gidelim onun telefonunu alalım.Apple candır kim ne derse desin hiçbir telefonda Apple kalitesi yok bunu Erdi Beyde biliyor Ender beyde biliyor hemde bal gibi biliyor :))

Kalite
    Hem stabillik
    Hem malzeme kalitesi,tasarım
    Popülarite
    İnmeyen fiyatları ve 2.elin iyi oluşu
    Yazılım desteği,güvenlik ve daha sayamadığım niceleri

Sen gider samsung alırsın 2 milyara aldığın samsungun 2-3 ay sonra fiyatı 1 milyara iner,o kadar donanımlı olan telefonun hala gezinirken takılma yapar,bataryası şişer,arayüzü kasar,telefon şişer ve samsung 2 ay güncelleme verir sonra atar bir kenara o aldığın telefon 1 yıl içerisinde popülerliğini kaybeder ama İphone'larda böyle bir sorun yok 4 senelik iphone 4'e bile adamlar hala güncelleme veriyor ve fiyatları hala yüksek ama gel gelelim aynı tarihte çıkan galaxy s1 şuan piyasada varmı? tarih oldu tarihhh :)) s1'i geçtim s3-s4 bile tarih oldu :)) samsungtan bir cacık olmaz bu kadar basit.Android bazında bakarsak alınabilir marka olarak sony ve lg gelir en başta.

• İzlemedim, beğeni butonları geri gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya bu apple fanlarının hala umarsızca iphone u savunacak birşey bulmalarını anlamıyorum
    bir cihazı savunacaksan da iyi yönüyle savun ama kötü yönlerini de gör bu adamlara apple para mı veriyor anlamıyorum ki bu kadar kör olabiliyorlar hayır adamlar dalga geçer gibi aynı ram i önünüze koyuyor, üstüne üstlük herkesin 3d tasarımları görünce "iphone 6 bu olamaz bu olursa iphone 6 biter kesinlikle almam" dediği tasarımla geleceği gittikçe kesinleşince "ya aslında kötü değil" demeler ve tüm bunların yanında büyük ihtimalle piyasadaki tüm cihazlardan daha pahalı olacak bir 5.5 inchlik versiyonu piyasaya sürecekler ki apple ın kör fanları daha düne kadar note serisi kullananlarla dalga geçiyorlardı ama şimdi nedense phablet segmentinin yeni kralı geliyor havasındalar.
    iki gram adil mantıklı olun adam gibi yorum yapın
    samsung s5 i s4 plus olarak çıkardı farklı platformlarda kaba tabirle itin bir tarafına sokup ben çıkardım ki laf edenler haklı ram aynı kaldı dahili hafıza aynı kaldı vs ama iyi tarafları yok mu var kamera gelişti suya dayanıklılık eklendi vs
    ama ne zaman apple diğer firmaların yaptığı ve eleştirildiği birşey yapsa ya işin doğrusu o oluyor yada apple "innovation" yapmış oluyor

işim gereği iphone 5s kullanıyorum (işim gereği derken cidden sadece işte belli testler için kullanıyorum) en basit uygulamalar bile kendiliğinden çöküyor, öyle de rehber anlatıldığı gibi yağ gibi de akmıyor
    kullandığım versiyon 32 gb içinde 10 gb civarı uygulama var ve telefonun menüde sayfalar arasında bile takılması bazen insanı delirtiyor
    soranlara şimdiden söyleyeyim ios 7.1.2 yüklü jailbreak vs yok orjinal haliyle duruyor

• Helal be insan hayret ediyor 4 yıllık iphone 4 e günelleme geliyor ama samsung bir yılda unıtıyor.s3 ü unuttu s4 de bunun aynısı birkaç yıl sonra s5 inde başına gelecek. Bakalım bizde iphone 5s var kaç sene güncel kalacak :) umarım 4 serisi gibi unutulmaz hemen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kim ne derse desin, Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlara 1.000 TL'den fazla vermek mantık işi değil. Google bile kendi cihazlarına 18 ay güncelleme vereceğini duyurdu, hele ki 1.500 TL üstü düşünen varsa direk iPhone baksın derim.

1 yıldır Galaxy S3 kullanıyorum, bu cihazı 1.000 TL'ye indirimle ile bulamasaydım almazdım.
  • Pc veya baska cihazlar icin bir program yaptiklari yok..

• Son zamanlarda izlediğim en dolu programdı. Mobile uyuz olurdum ama ben de kaptırdım kendimi...

Bu arada büyük geçmiş olsun... Ben de 1 yıldır doğu karadenizde yaşıyorum. Bu baldan evimde var. Çay kaşığının 1/4 yetiyor. Fazlası sıkıntıya getiriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 19 Ağustos 2014; 23:25:00 >
  • Arkadaşlar İphone 6 kamera 4K çekim yapabilecek mi ? Ya da 1080p de 60 fps ?

• :) gulme krizine girecegim ya su apple i nexus cihazlarla fiyat performans olarak kiyaslayin :) 4 s bnim icin s3 ten farksiz ve ikinci el fiyat oranida cok farkli degil zaten su ikinci elin fiyatinin dusmemesi olayi bi tr de var oda benim apple im var en iyi apple hurra diyenlerin sayesinde

• Ben de wp'den oldukça memnunum... Onedrive, navigasyon, kamera, akıcı deneyim. Biraz cesur olup şans vermek lazım. Tabii hala ayakları üzerinde durmaya çalışıyor. Ms ne kadar kalın kafalı olsa da 8.1 + gdr1 ile kendine geldi cihaz. Pil de cabası. 3 yol güncelleme garantisi...

• quote:

Orijinalden alıntı: TwDead

Helal be insan hayret ediyor 4 yıllık iphone 4 e günelleme geliyor ama samsung bir yılda unıtıyor.s3 ü unuttu s4 de bunun aynısı birkaç yıl sonra s5 inde başına gelecek. Bakalım bizde iphone 5s var kaç sene güncel kalacak :) umarım 4 serisi gibi unutulmaz hemen

Apple hiçbir cihazını unutmaz 4s ios8 alacak :) senin 5sin ios10-11e kadar yolu var :) samsung 1 yıl bile vermiyo .d herşeyi geçtim bi cihaz çıktıktan 2-3 ay sonra nasıl yarı fiyatına düşer anlamam .d dandiklikte samsung başı oynar normalde samsung umrum olmaz ama mobilitenin bu haftaki konusunda var Ender beyde dilinden düşürmüyor bu yüzden bahsettim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-323E4D72D -- 19 Ağustos 2014; 23:23:24 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.