Şimdi Ara

Karşınızda Windows Phone ekosisteminin en güçlü ve en iddialı üyesi : HTC One (M8) for Windows

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
2.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Karşınızda Windows Phone ekosisteminin en güçlü ve en iddialı üyesi : HTC One (M8) for Windows

One X ve X+ dönemindeki hatalarını tekrarlamamak adına geçen yıldan bu yana önemli yenilikler geliştiren ve One serisi akıllı telefonlarında bunları sunmaya başlayan HTC, satış başarısı elde edemese de sayısız övgüyü hak etmişti. Firma şimdi bu katma değerli özellikleri Windows Phone ekosistemine de sunuyor. 

Bu bakımdan BoomSound hoparlör, HTC Zoe, Blinkfeed, Duo Camera, tamamen metal alaşımlı kasa gibi yenilikler ekosisteme ilk kez sunuluyor diyebiliriz. HTC One for Windows modelini rakiplerinden ayıran da bu yenilikler olacak. Zira ekosistemdeki modeller artık birbirini tekrar eder hale geldi ve bazı Lumia cihazlarındaki kamera teknolojileri haricinde ekosistemde dikkat çekici bir yeniliğe rastlamak mümkün değil. Şimdilik Zoe özelliğinin sunulup sunulmadığı konusunda bilgi sahibi değiliz. 

Ayrıca cihazda yer alan Snapdragon 801 yongaseti de yine ilk kez bir Windows Phone cihazında kullanılıyor. Diğer modellerde en yüksek Snapdragon 800 yongaseti mevcut. Snapdragon 801 işlemci ve grafik hızı bakımından daha hızlı. Bu bakımdan HTC One for Windows ekosistemin en güçlü modeli haline geliyor. WP işletim sisteminin akıcılığı da düşünüldüğünde kullanım konusunda da cihazın üst seviye bir performans sunacağını söyleyebiliriz. 

HTC'nin One M8 modelinde yer alan 5 inçlik Full HD SLCD3 ekran, 2GB RAM, 16GB/32GB artırılabilir hafıza, 2600mAh gücünde batarya, Bluetooth 4.0 gibi özellikler aynen Windows Phone ekosistemine aktarılmış. Ancak Microsoft arayüz konusunda katı olduğu için rakip modellerden bu konuda bir farklılık mevcut değil. Blinkfeed arayüzü de bir uygulama şeklinde cihazda yerini almış.

Windows Phone 8.1 Update 1 ile gelen yeni bir özellik sayesinde Dot View kılıfını One for Windows modeli ile kullanmak da mümkün hale geliyor. Bu açıdan da ekosistemde bir ilk sayılabilir. 

HTC şimdilik One for Windows modelini Verizon operatörü ile ABD'de dağıtacak. Global dağıtım konusunda ise önümüzdeki haftalarda yapılacak bir lansmanla detayların açıklığa kavuşması bekleniyor. 

• Kamera olarakta ultrapixel olmasaydı tam olacaktı. Bide alttaki büyük boşluğa rağmen sanal tuşlar var tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 19 Ağustos 2014; 17:53:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Basteryus

Kamera olarakta ultrapixel olmasaydı tam olacaktı. Bide alttaki büyük boşluğa rağmen sanal tuşlar var tabi.

Kamera değil de çerçeve bence telefonun boyutu dev gibi ama sanal tuş çerçeve derken küçücük bir ekran kalıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem Windows Phone hemde 4 mp ile gelirse bunu alanın aklından şüphe ederim.

kaç mp'ymiş ?

• Bootloader yok ise HD2 gibi efsane olabilir, zaten aynı donanımda Androidli cihaz olduğu için en basitinden Android rom kolayca port edilecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Bootloader yok ise HD2 gibi efsane olabilir, zaten aynı donanımda Androidli cihaz olduğu için en basitinden Android rom kolayca port edilecektir.

Bootloader butun cihazlarda var. Sadece xda da 0 mesajli biri gizli memory adress lerini yazar, dual boot olur cihaz :)

• Umarım tr ye gelir hakkettigi fiyat olan 999 TL den satılır bizde alıp Android kurarız

• Tasarımı bozan tek şey Htc logosu yukarıya koyabilirlerdi... Altta kalan boşluğa da Windows tuşlarını koysalar daha etkili olurdu diye düşünüyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: Led Zeppelin

Umarım tr ye gelir hakkettigi fiyat olan 999 TL den satılır bizde alıp Android kurarız

• Led Zeppelin L kullanıcısına yanıt
    İroni miydi
  • Pek de ironi sayılmaz lumia lar varken selefinden bin lira aşağı olsa yine satacağını düşünmüyorum, keza 8x leri millet geçende 500_600 liradan almıştı... Bu da pek farklı olmaz...

Alıntı sistemi kafasına göre çalışıyor o yüzden kimseyi TAG lemiyorum...

• Satarlar 2500'e sonra neden batıyoruz?

• güzel olacak o zaman

• Windows Phone 8'e dikkat çekme çabaları.

• Bu cihazın wp ile birlikte iyi satış rakamlarına ulaşması için 1500 TL bandını geçmemesi gerekir.

• m8e yazık olmuş
  • Bu haberde "ekosistem" kelimesi disinda öne cikan bir ozellik goremedim..

• Arkadaşlar anlamıyorum Windows ile gelince m8e yazık olmuş diyorsunuz emin olun elinize windows alıp o canlılığı gorseniz sizde androidi bırakırsınız s3ten L820ye geçmiş biri olarak bunu soluyorum

• beğenmezsen almassın olur biter, ne dert ettiniz bu kadar

• androıdlısı varken neden?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.