Şimdi Ara

EV YAPIMI (DIY)SUBWOOFER PROJESİ..YENİ SUB YAPILDI. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
215
Cevap
11
Favori
10.586
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Delerıum

Çok başarılı olmuş tebrikler P3 ise güzel seçim

Çok teşekkür ederim.P3 iiyi oldu gerçekten sırada reaudio veya t serisi rockfor olabilir 1000w+..
  • Ben arabada t2d2 kullanıyorum arayışa götürmedi 4-5 senedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Delerıum

Ben arabada t2d2 kullanıyorum arayışa götürmedi 4-5 senedir.

Eminim götürmez T serisi iyibir kutu ve besleme ile 140+Db
  • quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

Buyrun video.
    http://www.youtube.com/watch?v=i24Lu96IVSo&feature=youtu.be
    Sacd direstraits money for nothing felan çektiim ama uzun sürüyo baya....
    Birde olumsuz bi ayrıntı var video da bakalım kim farkedicek....

Kullandığınız kablonun marka ve modelini yazabilirmisiniz.

Bu arada iyi günlerde kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: stripe

quote:

Orijinalden alıntı: YAZICIOĞLU

Buyrun video.
    http://www.youtube.com/watch?v=i24Lu96IVSo&feature=youtu.be
    Sacd direstraits money for nothing felan çektiim ama uzun sürüyo baya....
    Birde olumsuz bi ayrıntı var video da bakalım kim farkedicek....

Kullandığınız kablonun marka ve modelini yazabilirmisiniz.

Bu arada iyi günlerde kullanın.

Sinyal kablosu neutrik xlr kablo ama tam modelini hatırlamıyorum.
    Hoparlör kablosu ise jamo nun: daha önce surround back ler için çekmiştim denk geldi.
    Modellerini tam olarak hatırlayamıyorum.

Kutu içi kablolama da neotech.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 15 Ocak 2015; 13:56:32 >

• YAZICIOĞLU kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

Kabin yaptıracak bir yer bulamadığım için sony kabinli xplode sub almıştım.Kablolardan yada sub tan kaynaklanan nedenlerden dolayı istediğim sonucu alamadım,önce kabloları değiştirecem olmazsa sub ı değiştiririm.Bu arada xlr bağlasam bass ta fark yaratırmı?birde xlr ı avr ye nasıl bağladınız,dönüştrücüylemi
  • quote:

Teşekkürler.

Kabin yaptıracak bir yer bulamadığım için sony kabinli xplode sub almıştım.Kablolardan yada sub tan kaynaklanan nedenlerden dolayı istediğim sonucu alamadım,önce kabloları değiştirecem olmazsa sub ı değiştiririm.Bu arada xlr bağlasam bass ta fark yaratırmı?birde xlr ı avr ye nasıl bağladınız,dönüştrücüylemi

Bass ın kendi amfisi var.
    Behringer EP4000 bir tarafı xlr diğer tarafı rca olan hazır kablo ile bağladım.Fark yaratıcağını sanmam.
    Benimde avr ve epq2000 arası rca ile bağlı , kablo fark etmiyorsa subwoofer ı değiştirmek daha mantıklı olacak sanırım.

tekrar teşekkürler.
  • quote:

Benimde avr ve epq2000 arası rca ile bağlı , kablo fark etmiyorsa subwoofer ı değiştirmek daha mantıklı olacak sanırım.

tekrar teşekkürler.

Rica ederim.
    Sub un modelini ve elinizdeki kutu ölçülerini verirseniz yardımcı olmaya çalışırım.

Sizin epq güçlü imiş epeyi.
    Muhtemelen hazır aldığınız sub hakkını veremiyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YAZICIOĞLU -- 18 Ocak 2015; 23:38:36 >
    elinize sağlık çok güzel bir proje ve konu paylaşımı.
    parçalarımı tamamlıyorum, yakın zamanda hoparlör yapacağım bende, ve mutlaka kabin tasarımı, boyası, izolasyonu, bağlantı vb. konularda bilgi ve tavsiyelerinizden yararlanmam gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: red_wine

elinize sağlık çok güzel bir proje ve konu paylaşımı.
    parçalarımı tamamlıyorum, yakın zamanda hoparlör yapacağım bende, ve mutlaka kabin tasarımı, boyası, izolasyonu, bağlantı vb. konularda bilgi ve tavsiyelerinizden yararlanmam gerekiyor.

Elimden geldiğince yardimci olmaya çalışırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Müthiş olmuş.Güle güle kullan.
  • Hocam merhaba,

Dıy Sub projenizle ilgili olarak birkaç sorum olacak. Sitemi son haline getirmeden önce başka cihazlarla test etme imkanınız oldu mu? Benim şu anda aracımda aşağıda linkini verdiğim mac audio ıce cube-110a modeli, kendi anfisi üzerinde olan sub ım var. Evdeki sistemle denemek istiyorum ancak harici bir güç kaynağı gerekli. Sizce bu sub ın sisteme etkisi olur mu? Yada çalışma aralığında anfiye zararı olur mu? Trafo masrafı yapmadan evvel benzer denemeleriniz olduysa fikrinizi almak istedim.

Subwoofer modeli;

audio.de/en/products/subwoofer/ice-cube/ice-cube-110-a[/link]
  • quote:

Orijinalden alıntı: savohifi

Müthiş olmuş.Güle güle kullan.

Teşekkür ederim.

• Konunun başlarında testbox ve oto amfi ile denediğim görebilirsiniz.

150wrms sizin sub 20 amper smps işinizi görebilir evde ama sağlam olsun derseniz 40amp smps ile kullanabilirsiniz.

Bandpass kutu şaşırtıcı olabilir evde ama arabada aldığınız performansı alamazsiniz.

Frekans aralığı felan sıkıntı olmaz.

Teşekkürler,

Konunun başında sadece geçici test kutusunu kullandığınızı görmüştüm, anfi kısmını atlamışım. Dediğiniz gibi 20-25A smps işimi görür. Test etme fırsatı bulursam sonuçlarını paylaşırım. Bu arada subınız çok şık görünüyor, herhengi bir mağazada orijinal ürün diye satılabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizak84

Teşekkürler,

Konunun başında sadece geçici test kutusunu kullandığınızı görmüştüm, anfi kısmını atlamışım. Dediğiniz gibi 20-25A smps işimi görür. Test etme fırsatı bulursam sonuçlarını paylaşırım. Bu arada subınız çok şık görünüyor, herhengi bir mağazada orijinal ürün diye satılabilir.

Teşekkür ederim.
    Hernekadar emeklemeye başlayan ufaklıktan dolayı satmayı düşünsemde hep vazgeçip kıyamıyorum satmaya el emeği göz nuru.
    Allah bağışlasın, benim de 6 aylık kızım var. Henüz emekleyemiyor şimdilik ilgi alanı kumandalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizak84

Allah bağışlasın, benim de 6 aylık kızım var. Henüz emekleyemiyor şimdilik ilgi alanı kumandalar

Cümlemizinkini.Birazdaha büyüsün eminim ilgisini çekicektir hoparlörler cihazlar.
    Vadesi dolan cihazlara yönlendirmek lazım, bahaneyle sistemi yenileriz

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.