Şimdi Ara

Yeni ev döşüyorum, bu beyaz eşyalar nasıl?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
2
Favori
1.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, bir süre önce atandığım Ağrı'da, annemin de gelmeye karar vermesiyle yeni bir eve çıkmış bulunuyorum, öncelikli ihtiyaçlardan biri olan beyaz eşyayı aradan çıkarmaya karar verdim ama söz konu laptop ya da cep telefonu olunca anında karar verebilen ben, beyaz eşya olunca bir türlü karar veremeyen bir kişi olduğumu anlamış oldum. Yine de marka olarak daha önce de bünyesinde çalıştığımdan olsa gerek Samsung'da karar kıldım ve şu ürünlere karar verdim ama almadım, sizin de değerli fikirlerinizi bekliyorum. Konulacak yerlerin de ölçülerini belirteceğim ki önerilerinizi ona göre değerlendirebileyim.

Buzdolabı: Samsung RT43H5390SL: 440 litre, A+ ve yeni H serisi, koku giderici, antibakteriyel, 10 yıl garantili dijital inverter kompresör
    Konulacak yerin ölçüleri: En=86.5 Boy=190 Derinlik=60
    Fiyat: 1684 TL

Çamaşır Makinesi: Samsung WF90F5E0W2W/AH 9 Kilo, 1200 Devir, A+++, tarma da dahil akıllı sensörler, ecobubble, elmas kazan, seramik rezistans, en son seri
    Konulacak yerin ölçüleri: Banyoya atılacak, o yüzden serbest :)
    Fiyat: 1178 TL

Bulaşık Makinesi: Samsung DW60H700FEA: 10 Litre harcama, 14 Kişilik bulaşık yıkama, 7 Programlı, A++, Samsung'daki en son ve en üst seri.
    Konulacak yerin ölçüleri: En=62.5 Boy=86 Derinlik=61
    Fiyat: 1600 TL (Bulaşık konusunda titizim (annem 10 kat daha fazla) bu yüzden en iyisi olsun istedim)

Termosifon: Demirdöküm DT3 65D
    Fiyat: 365 TL

Ankastre Fırın Seti: Karar vermedim, diğerleri Samsung olursa o da Samsung olsun istiyor insan, ama o zaman tek seçenek kalıyor: Samsung BF1N4T013, o da nasıldır bilmem.
    Konulacak yerin ölçüleri: En=57 Boy=59 Derinlik=60 ama sanırım ankastrelerin hepsi aynı boyutta zaten.

Evet arkadaşlar, aklımdaki ürünler bunlar, sizin de fikirlerinizi bilmek isterim, özellikle @candogan62 arkadaşımız sanırım beyaz eşya konusunda üstad, forumda baya bir insana yardımcı olmuş, tabi diğer arkadaşlarımın da fikirleri benim için önemli.

Edit: Hatırlamışken, fiyatlar olarak bu makinelerin bulunduğu civarları düşünüyorum, hepsini Miele almayı ben de biliyorum fakat o kadar çıkamam malesef. Ağrıya kargo dahil bulduğum fiyatları da ekliyorum.

2. Edit: Bir de mutfaktaki eşyalarının (Buzdolabı, bulaşık makinesi, ankastre set) inox, gümüş ya da siyah olması gerekiyor.

3. Edit: Çamaşır makinesi için de iyi bir makine olması koşuluyla 1600-1700 civarına çıkabilirim, Samsung'un Blue Crystal kapaklı WW serileri de hoş görünüyormuş işin açıkçası. Ama WW serilerinde elmas kazandan neden vazgeçmişler anlamadım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 19 Ağustos 2014; 16:25:10 >

• inox gümüş ve siyah ankastre kampanyalı paketler

http://www.tedarikcimden.com/KAMPANYALAR,LA_162-2.html#labels=162-2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakaney -- 19 Ağustos 2014; 16:08:44 >
  • linkte ki kampanya 2 yi öneririm. hem fiyatı uygun hem siyah hem de fırın ile davlumbaz görüntü olarak şık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakaney -- 19 Ağustos 2014; 16:14:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakaney

linkte ki kampanya 2 yi öneririm. hem fiyatı uygun hem siyah hem de fırın ile davlumbaz görüntü olarak şık.

Belki... ama markaları daha önce duymadım, benim için kalite ve güven önce gelir, hemen ardından da kullanışlılık ve görüntü.
  • pera ankastre mutfak ürünleridir mutlaka duymussunuzdur. Yine de siz bilirsiniz. Size tavsiyem beyaz eşya alacaksanız ankastre alın. Her gün teknoloji gelişiyor ama ankastre kolay eskiyecek bir teknoloji değil.
  • Görünene göre Ağrı'da Pera yetkili servisi bulunmamakta, ayrıca piyasada Siemens'ler bile artık 1000 TL civarına bulunabiliyor.

Bu arada diğer beyaz eşyanın Samsung olma zorunluluğu tabi ki yok, gördüğüme göre AEG özellikle çamaşır makinesinde çok övülüyor, özellikle de AEG Lavamat L87494EFL modeli, Blue Crystal kapaklı Samsung'un şekli şemali kat kat güzel gelse de tamburu küçük doğru, 9 kilo nasıl sığacak acaba?

Edit: Ayrıca AEG L87494EFL ile L87495XFL arasındaki tek fark beyaz-inox farkı mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 19 Ağustos 2014; 18:37:46 >
  • @Bloodin

Oğuz Han Bey samsung un çamaşır makineleri ve bulaşık makinelerinden uzak durun dışı süslü gibi görünen ama sorunlu cihazlar paranıza yazık etmeyin.

Bulaşık makinesi Miele nin bir modeli vardı sanırım 4210 modeli 1700 tl civarıydı sanırım kullananlar çok memnun. 20 yıl kullanım ömrüne göre tasarlanan makineler üretiyor Miele bulunduğunuz ilde servisi varmı bilmiyorum çağrı merkezi ni arayıp bilgi alın.

Bu arada yeni ev eşyalarınız şimdiden hayırlı olsun güle güle kullanmayı nasip etsin Allah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Felice Forte -- 20 Ağustos 2014; 4:51:37 >
  • @Felice Forte Çok teşekkürler, çamaşır ve bulaşık makinesinde Samsung'dan ben de vazgeçtim, aklımdaki modeller:

Çamaşır Makinesi: AEG Lavamat L87494EFL 1599 TL

Bulaşık Makinesi: AEG F65712M0P 1499 TL

olarak karar verdim ama almadım, 4210 modelini de değerlendireceğim, fakat 4210 beyaz, bayan inadını bilirsiniz, illa inox isteniyor. AEG F65712M0P 20 yıl kullanamam kabul ama performans açısından kötü bir model midir?

Yalnız buzdolabını hâlâ Samsung RT43H5390SL düşünüyorum, inverter motorlu, antibakteriyel ve anti koku özelliğine sahip, benim de istediğim standartlarda güzel bir model olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 20 Ağustos 2014; 9:59:02 >
  • @candogan62 ustadan yardım bekledim ama gelmedi, o da çok yoğun tabi :) Yine de onun yardımlarıyla aldım sayılır, forumda diğer konularda yazdıklarına istinaden:

Buzdolabı: Samsung RT50H6360SL (Fazladan 65 litre ve coolpack özelliği için antibakteriyel filtreden vazgeçtim. Bunu hiç bir yerde önermemiş Candoğan usta ama Samsung'un yeni buzdolaplarının alınabilir olduğunu söylemiş, beni de kocaman buzmatiği ve inverter motoru cezbetti)

Çamaşır Makinesi: AEG L87494EFL

Bulaşık Makinesi: AEG F65712M0P

Termosifon: Demirdöküm DT3 65 S (bunun hakkında araştırma yapmadım, en çok tutulan termosifon modeli olduğuna göre vardır bir bilinen :) )

almış bulunuyorum, fakat ankastrede tamamen bilgisiz olduğumdan daha bir şey seçmedim, kimsenin de reklamını yapmak hariç bu konuya yazı yazacağı yok, ben en iyisi "fırın ve ocaklar" forumuna gidip araştırma yapayım :)

• @Bloodin

Hayırlı olsun hocam yeni aldığınız ürünler sanırım hepsi doğru seçimdir. @candogan62 daha iyi bilgi verir.

Güle güle kullanın tüm ürünlerinizi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Felice Forte

@Bloodin

Hayırlı olsun hocam yeni aldığınız ürünler sanırım hepsi doğru seçimdir. @candogan62 daha iyi bilgi verir.

Güle güle kullanın tüm ürünlerinizi

Çok teşekkürler,

Şimdi ankastre set konusu kaldı, en iyisinin farklı markaları birleştirmek olduğuna karar verdim ankastrede, benim için en önemlisi fırın, bu yüzden önce fırını seçtim ve forumda da çok övülen "Profilo FRMA952"de karar kıldım, ocak olarak sırf görüntüden dolayı gönlüm "Hotpoint-Ariston PC 640 T X/HA"ya kaydı, davlumbaz olarak da 500m3 emiş gücüne sahip "Simfer Sessiz 8631 Oval Cam" düşünüyorum ama inox ocağın üstünde siyah davlumbaz kötü mü durur acaba? Ayrıca ne kadar "sessiz" onu da merak ettim :)

Edit: Davlumbaz'ın inox'u da varmış: Simfer 8630, ayrıca Simfer'in sitesinde 600m3 emiş gücü görünüyor ama desibel yazmıyor, çok mu ürkütücü acep :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 20 Ağustos 2014; 23:39:10 >

• Silverline 3'lü Ankastre Set (3423 Davlumbaz + CS 5243 Ocak + SLV 240 Fırın)
    Mikrodalga dahil kampanyalı peşin fiyatı 2000-TL

Bende senin gibi inox mutfak eşyaları ile bu seti kombine ettim.

Bunun haricinde Termikel (BO6352-17152 WD604D LPG/NG-6040/60) beyaz seti iş arkadaşım kullanmaya başladı. Görüntü itibari ile güzel davlumbazın sesi itibari ile tatmin edici.

Silverline seçmemdeki amaç hem benim aldığım fırının 10 fonksiyonlu olması hemde ocağın dökümlerinin makinede yıkanabilir ve güvenlikli olması.

Gidip inceleyebileceğin yer var ise bir göz atmanı öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GcGokhan

Silverline 3'lü Ankastre Set (3423 Davlumbaz + CS 5243 Ocak + SLV 240 Fırın)

Bunun haricinde Termikel (BO6352-17152 WD604D LPG/NG-6040/60) beyaz seti iş arkadaşım kullanmaya başladı. Görüntü itibari ile güzel davlumbazın sesi itibari ile tatmin edici.

Silverline seçmemdeki amaç hem benim aldığım fırının 10 fonksiyonlu olması hemde ocağın dökümlerinin makinede yıkanabilir ve güvenlikli olması.

Teşekkürler önerileriniz için, ben de Silverline düşündüm ama Ağrı Merkez'de servis olmayışı nedeniyle eledim.

Sonuç olarak=

Profilo FRMA 952 Fırın (forumda çok övülmesi nedeniyle) + Simfer 3314 Ocak (Wok Beki, Beklerinin İtalyan Sabaf bek oluşu ve uygun fiyatı nedeniyle) + Simfer 8630 SM Davlumbaz (süper görüntüsü ve 600m3 hava emiş gücü nedeniyle)

şeklinde bir set yaptım, umarım memnun kalırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

quote:

Teşekkürler önerileriniz için, ben de Silverline düşündüm ama Ağrı Merkez'de servis olmayışı nedeniyle eledim.

Sonuç olarak=

Profilo FRMA 952 Fırın (forumda çok övülmesi nedeniyle) + Simfer 3314 Ocak (Wok Beki, Beklerinin İtalyan Sabaf bek oluşu ve uygun fiyatı nedeniyle) + Simfer 8630 SM Davlumbaz (süper görüntüsü ve 600m3 hava emiş gücü nedeniyle)

Seçtiğin ürünler hep üzerinde konulup parasının ederini verdiği söylenen F/P ürünleri.
    Pişman olacağını sanmıyorum.

Bunların haricinde dekorasyon ve aydınlatma ürünleri ile mobilyada ki seçimlerin konusunda yardımcı olmaya çalışabilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

quote:

Sonuç olarak=

Seçtiğin ürünler hep üzerinde konulup parasının ederini verdiği söylenen F/P ürünleri.
    Pişman olacağını sanmıyorum.

Bunların haricinde dekorasyon ve aydınlatma ürünleri ile mobilyada ki seçimlerin konusunda yardımcı olmaya çalışabilirim.

Yardımlarınız için teşekkürler...

Genel olarak mobilyam var, birkaç eksik de biraz bekleyecek artık, taksitlere zor yetişeceğim çünkü :)

• Herkese merhaba,

Bu bir kampanya duyurumudur, i?imiz bu :)
    https://www.facebook.co...%B1lar/1450189181921280

HodriPazar.com
    Ferre Ankastre Setler 699 TL ve 9 Taksit Avantajyyla
    kampanyamyzy payla?an herkese kargo hediye

Ferre markasy hakkynda kysa bilgilendirme,
    Yerli üretim,
    Yakla?yk 40 yyllyk bir fabrika,
    A?yrlykly yurtdy?y çaly?yyor,
    Türkiyedeki ikinci 500 lük listede ihracatda
    120.000 m2 alan ( araba bile üretilir) Binin üzerinde çaly?any var.
    2 yyl gerçek garanti ve tüm Türkiye de aktif servisleri var.
    Bildi?im kadaryyla birçok ankastre markasyna da üretim yapyyor (sadece marka de?il gerçek üretici )
    Ücretsiz kurulum yapylyyor.

Kampanya ilginizi çekerse siteyi ziyaret edebilirsiniz.
    Bizim sayfamyzy ziyaret etmeyi unutmayyn.

• aldınız mı makinayı
  • samsung alma satış sonrası desteği pek iyi değil arıza yapımcada aşırı ücret alıyorlar.

beko,vestel,bosch,arçelik ben olsaydım Altus alırdım hem ucuz hem sağlam karar senin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.