Şimdi Ara

aliexpress 199$ üzeri alışverişe 20$ indirim bugüne özel

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.190
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aliexpress bugüne özel 199$ üzeri alışverişe 20$ indirim veriyor. daha önce oyun oynayıp kupon kazananlar varsa onlarla da birleşiyor.

• aynı siparişte artı olarak oyundan kazanılan kuponlarda geçerli yani 20+20 40 dolar indirim mümkün :))
  • 199$ değerindeki faturalı ürünü gümrükten nasıl geçirmeyi planlıyorsun bilgi verirmisin ?
  • _OkNisT_ kullanıcısına yanıt
    Vergisini ödeyerek geçirebilir.
  • Ya bu vergi durumunun net bir değeri var mıdır? Atıyorum 200 dolarlık bir elektronik eşya aldım ne kadar vergi vereceğim? yada 200 dolarlık uzaktan kumandalı uçak aldım ne kadar vergi vereceğim? Nereden bakabilirim bu kesin bilgiye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _OkNisT_ kullanıcısına yanıt
    % 20 vergi ödersin geçer. 40 dolar yapar. İndirimi sayarsan 20 dolar vergi ödemiş olursun.
  • Merak etmeyin üstüne 30 dolar falan yazarlar. Satıcılar bu konuda bilgili hallediyorlar
    Oyun etkinliginden indirimim olsaydı birleştirip kullanabilirdim

• quote:

Orijinalden alıntı: MarcusAntonius

Merak etmeyin üstüne 30 dolar falan yazarlar. Satıcılar bu konuda bilgili hallediyorlar

Yav adamlar her şeye gifti basıp yolluyorlar. Gümrükteki çalışanlarda salak değildir sanırım, elin çinlisi Türkiyeden Osman abiye niye hediye yollasın diyorlardır artık :):):) Olurda gümrükteki görevli içine bakıp, ürünün daha değerli olduğuna kanaat getirirse adama gerçeği kabullendirmek için daha çok uğraşırsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

quote:

Orijinalden alıntı: MarcusAntonius

Merak etmeyin üstüne 30 dolar falan yazarlar. Satıcılar bu konuda bilgili hallediyorlar

Yav adamlar her şeye gifti basıp yolluyorlar. Gümrükteki çalışanlarda salak değildir sanırım, elin çinlisi Türkiyeden Osman abiye niye hediye yollasın diyorlardır artık :):):) Olurda gümrükteki görevli içine bakıp, ürünün daha değerli olduğuna kanaat getirirse adama gerçeği kabullendirmek için daha çok uğraşırsınız.

gümrük cin gibi arkadaşlar,
    kredi kartı dökümüne kadar istiyor işkillenirse.

• laider kullanıcısına yanıt
    Hatta bazısı gelen ürünün Türkiye'deki fiyatına bakıp vergiye tabi tutuyormuş. O zaman yandınız demektir :)

• quote:

Orijinalden alıntı: GOXIN

Hatta bazısı gelen ürünün Türkiye'deki fiyatına bakıp vergiye tabi tutuyormuş. O zaman yandınız demektir :)

hadi öbür uygulamalar neyse de (radyo için trt vergisi 25tl, gümrük hizmeti 5tl,vs)
    bunu ilk defa duyuyorum,
    yasal dayanağı var mı bilmiyorum.

• bende singapurdan telefon aldım, gift yazmışlar birde ürün fiyatını 20 dolar yazmışlar (60 $ lık bir telefondu)
    sorun olmuyor (telefon ise olur elbet yasak çünkü)
    ....ha olsa ne olur vergilerini ödersiniz o kadar (bu duruma karşılık tr den çok ucuza satılan yada tr de bulunmayan ürünlerden almak mantıklı olur)

hem gift (hediye) hem fiyat yazması saçmalık aslında da , hediye ise neden fiyatı var
    birde gönderen satıcı ise örn; aliexpress neden trden birine hediye göndersin, kliksanın rusyaya hediye paket göndermesi gibi absürd bir durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VLCplayer -- 19 Ağustos 2014; 15:20:39 >
  • laider kullanıcısına yanıt
    Valla ben karşılaşmadım ama forumda yazanlardan duymuştum. Ne kadar doğru bilemiyorum ama ihtimal veriyorum.

• Ulan o değil de elin Çinlisinin aliexpress diye kurduğu siteyi garipsemez olduk da, teki çıkıp bizde Hızırosman.net diye site kursa sevap satsalar güvenip almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

Ulan o değil de elin Çinlisinin aliexpress diye kurduğu siteyi garipsemez olduk da, teki çıkıp bizde Hızırosman.net diye site kursa sevap satsalar güvenip almam.

• Geri gönderirsiniz, dispute açarsınız. Geçerse geçer geçmezse kalır yapacak birşey yok.

• Sepetinize farklı satıcılardan 199 $ ürün ekler alırsınız, farklı farklı gelir. İndirimi de kaparsınız

Şartlar burada
  • Normal posta ile gelen urunun icinin acilip da urunun kontrol edilmesi %1 gibi bir ihtimal. cok sanssiz degilseniz sorun cikmaz, yalniz hizli postalar ile filan istemeeyin, standart uluslararasi posta kullanin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalwebnet

quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

Ulan o değil de elin Çinlisinin aliexpress diye kurduğu siteyi garipsemez olduk da, teki çıkıp bizde Hızırosman.net diye site kursa sevap satsalar güvenip almam.

Yanlız bu site alibaba.com'un sitesidir. Alibaba'yı bir araştırın isterseniz çok eskidir piyasada bir amazon kadar olmasada...

• farklı farklı gelirse sakat işte, 2 aylık bir süreden bahsediliyor gümrük bakanlığı sayfasında
    ......
    ben telefon aldım kullanıyorum şimdi yeni bir tel. alacağım bu 2 aylık sürenin dolmasını bekliyorum
    2 ay dolmadan yurtdışı diğer siparişiniz inceleniyor gümrükte bilgisayardan görüyorlar.

şimdi nerde gördüğümü tam kestiremedim, ispat için link koyamıyorum ama doğru olduğunu bilen varsa belirtirse iyi olur.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.