Şimdi Ara

HP'den Chromebook'lara rakip bilgisayar: 199$'a Windows 8.1'li 14-inç Stream geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HP'den Chromebook'lara rakip bilgisayar: 199 />a Windows 8.1'li 14-inç Stream geliyor

Google'ın Chrome OS işletim sistemini kullanan düşük maliyetli dizüstü bilgisayarların Amerika'daki yükselişi karşısında Microsoft ve üretici iş ortaklarının düşük maliyetli yeni modeller üzerinde çalıştığı bir süredir konuşulmaktaydı.  

Bu konuda önemli bir adım atan HP, Stream adını verdiği yeni dizüstü bilgisayarını yakın gelecekte kullanıma sunacak. Birkaç yıl öncesinin netbook'larıyla benzer fiyat seviyesinden yani 199 dolar üzerinden satışa sunulacak bilgisayar, ağırlıklı olarak internet, sosyal medya ve email uygulamalarıyla haşır neşir olan bireyleri hedefliyor olacak.

14-inç büyüklüğünde ve 1366 x 768 piksel çözünürlüğünde ekrana sahip olan HP Stream, AMD'nin A4 serisi 6400T işlemcisine sahip. Mullins platformunun bir üyesi olan bu işlemci, Radeon R3 serisi dahili grafik birimine sahip. Isıl tasarım gücü 4.5 Watt olan işlemci, teorik işlemci gücü açısından Chromebook'lardaki çoğunluğu ARM tabanlı işlemcilerden fazlasını vaad ederken, Windows 8.1 ile neler sunacağını,  ürünler piyasaya çıktığında görebileceğiz.

Ortaya çıkan teknik özellik bilgilerine göre 2GB DDR3 RAM, tercihe göre 32GB ya da 64GB dahili depolama birimi, 802.11n WiFi, Bluetooth 4.0, HDMI konnektörü, kart okuyucusu, bir adet USB 3.0 ile iki adet USB 2.0 portlarına ek olarak Beats Audio özellikli dört adet hoparlörden oluşan ses sistemi ile 720p gibi kamera yer alıyor. Aynı zamanda HP Stream ile birlikte Microsoft, 100GB kapasiteli OneDrive bulut depolama alanını da 2 yıl için kullanıcılara ücretsiz sunuyor.

32 Watt/saat kapasiteli pil ile donatılan HP Stream, yukarıda da ifade ettiğim gibi 199 dolar fiyat seviyesinden satışa sunulacak. Chromebook'ların artan popülaritesine karşı atak ile yanıt vermek isteyen, bu doğrultuda üreticiler ile özel lisans anlaşmaları yapan Microsoft'un, HP'ye ek olarak diğer üreticiler ile de benzer cihazlar sunması, endüstri tarafından sürpriz olarak karşılanmayacaktır. 

• Super olur valla gercekten gerci turkiye de 750tl olur

• Hpnin yaptıgına bilgisayar degil kalorifer falan deriz o derece sıcaklar

• Buraya gelir 500 $ olur
  • Hpnin yaptıgına bilgisayar degil kalorifer falan deriz o derece sıcaklar

• Win8.1 ile kanı gibi çalışır artık

• performansı bence gayet yeterli olur. atom işlemcili tabletlerin performnası ve şuan kullanmakta olduğum celeren 1007 işlemcili bilgisayardan oldukça memnunum. win 8 performans anlamında gerçekten güzel.

• gerçekten fiyatına göre güzel bir bilgisayar çıkmış. 179$ lık asus chromebox çıktığında kapış kapış gitmişti.bu da muhtemelen öyle olacaktır.

• o fiyatlara türkiyede giriş seviyesi tablet satıyorlar bu cihazı 500tl gibi fiyatlara vermezler

• tabikide buraya gelince bu fiyat olmayacak buna isyan etmeye gerek yok.

Tablet varken buna pekte ihtiyaç yok bence,ama bilgisayar kullanım alışkanlığını bu seviyede yaşamak isteyenlerde varsa tabi olabilir..

• Çok iyi olmuş ofis kullanımı için baya uygun. Fiziksel olarak ince ve hafif olursa herkesin elinde görürüz.
  • Her ne kadar 198$ e satılsada o bilgisayarın Türkiye de satış fiyatı 699 ve ya 799? gibi Bi fiyatı bulur

• Türkiye'de 400-500 aralığında satılabilir eğer gelirse. Zamanında netbooklar da bu fiyata satilabildi. 4.5w olduğu için ısınmaz hatta fansiz bile olabilir. 4 çekirdek 1-1.6 ghz boost ile. Güncel bir mimari. Entegre gpu gcn mimarisi diyor ki driver destegi de uzun ömürlü olur bu da uzun süre video izlerken donanım hızlandırma destegi anlamına geliyor. Bence iyi is yapar. Hatta daha cok marka ile 200 $ altı notebook segmenti olusturulabilir. Ki oluşması da lazım chromebook da tablet de windowsun yerini tutmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 13" olmalıydı. Laptoplar daha taşınabilir ve uzun batarya ömrüne sahip olmalı.
  • Vergisini ödeyip yurtdışından kargo ile laptop veya Chromebook getirebiliyor muyuz? Bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 19 Ağustos 2014; 13:17:59 >
  • Türkiyede fiyatlar değişir
  • quote:

Orijinalden alıntı: exclbr

Hpnin yaptıgına bilgisayar degil kalorifer falan deriz o derece sıcaklar

Bu markaya hala çamur atanlar var. Bugün aldıgım SS.

HP'den Chromebook'lara rakip bilgisayar: 199$'a Windows 8.1'li 14-inç Stream geliyor

Ayrıca yukardaki cihaz 700 liradan girer piyasamıza.
  • 500-550 lira gibi bir fiyattan satılması gerek TR de.

Ürünü çok beğendim. Günlük ihtiyaçları görür pili ve ısınmaması da cabası.

Ama keşke 11.6 ve 13.3 inçlikleri de çıksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Illa memnun olmam mı gerek ? Kullandımda konusuyorum bilip bilmeden yorum yazmayın lütfen.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

quote:

Illa memnun olmam mı gerek ? Kullandımda konusuyorum bilip bilmeden yorum yazmayın lütfen.

Gördüğünüz gibi bende kullanıyorum ama direkt kalorifer demek pek dogru değil. Aşırı yük altında ısınmayan makina görmedim ben. 3000 lira üstü makinalar hariç tabi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.