Şimdi Ara

YGS'ye Kadar Hangi LYS Konularını Bitirmeliyiz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
1.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar YGS'ye kadar lysde de belirli bir seviyeye gelmek lazım siz YGSye kadar LYS Adına neler yapmayı düşünüyorsunuz?

Benim Aklımda

Kimya 10.Sınıf+Organik

Matematik 10.Sıınıf+12.Sınıf

Fizik de çoğu konu ortak zaten lys fiziğinin sözel kısımlar hariç geri kalan kısmını

Geometri lys de ki bazı konular hariç tamamı (çember analiğiti vs.)

Biyoloji Konuların tamamı ortak neredeyse, ygs de de sistemler çıkıyor o yüzden hepsini bitirmekte fayda var.

Böyle bir program var aklımda lysden sonra geriye 11.sınıf kimya ve matematik ve bazı lys konuları kalıyor. siz hangi konulara çalışmayı planlıyorsunuz

• ben internetten ders notlarını çıktı yapacam(bütün derslerin)ts'yim.hepsini ezberliyecem.ondan sonra ygs+lys test çözerim.15 tatilde deneme,son 47-48 yılda çıkan sorular felan çözmeyi planlıyorum.ygs'den sonra kalan 2-3 ayda full tekrar+test çözerim diye planlıyorum( bir aksilik olmassa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNK19506 -- 18 Ağustos 2014; 22:18:46 >
  • hepsini
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNK19506

ben internetten ders notlarını çıktı yapacam(bütün derslerin)ts'yim.hepsini ezberliyecem.ondan sonra ygs+lys test çözerim.15 tatilde deneme,son 47-48 yılda çıkan sorular felan çözmeyi planlıyorum.ygs'den sonra kalan 2-3 ayda full tekrar+test çözerim diye planlıyorum( bir aksilik olmassa)

İnşallah yaparsınız hocam, hangi siteden çıkartavaksınız notları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben her gun ygs+lys calismayi planliyorum eger agir gelmezse ki konular dedigin gibi ortak dostum.

• ygs ye kadar 12.sınıf lys harıc gerı kalan lys bıtse yetmez mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadi123

quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNK19506

ben internetten ders notlarını çıktı yapacam(bütün derslerin)ts'yim.hepsini ezberliyecem.ondan sonra ygs+lys test çözerim.15 tatilde deneme,son 47-48 yılda çıkan sorular felan çözmeyi planlıyorum.ygs'den sonra kalan 2-3 ayda full tekrar+test çözerim diye planlıyorum( bir aksilik olmassa)

İnşallah yaparsınız hocam, hangi siteden çıkartavaksınız notları

İnşAllah yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNK19506 -- 19 Ağustos 2014; 0:20:33 >
  • plandıgın sey mantıklı olmus dediklerini bitirsen iyi olur. ama mat2 yi komple bitir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaRKSiDeRS55

plandıgın sey mantıklı olmus dediklerini bitirsen iyi olur. ama mat2 yi komple bitir bence

hocam 11 matta bir şey yok dizi, seri, matris, karmaşık sayı vs. ygs den sonra sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. ama permütasyon kombinasyon olasılık aynı zamanda ygs konusu olduğu için 11 mattan onlara çalışırım
  • hadi123 kullanıcısına yanıt
    konu kolay olabilir ama ösym istese toplam carım matris .vs oyle bi soru sorar ki türev integralden beklemicegin zorlukta olur... o yuzden iyi bir derece istiyorsan her konudan kendini zor sorulara alıştırmalısın adamların nereden vuracagı belli olmuyor ama tabi turev ıntegralden daha da fazla zor soru coz... o yuzden ygs den once butun mat 2 konularını saglam oturt mumkunse 1 tane de soru bankası coz. he bide mat 2 den karekökü cozmeden girme sınava
  • Ygs ye kadar Mat2 komple bitmeli.
    Geometri son bölümler kalmalı.
    Organik in acele etme sınava yakın bitirmen daha yararlı olacak (örneğin 3 hafta kala)
    Biyolojiden hiç birşeye çalışmasan bile sistemleri bitirmelisin.
    Gelelim fiziğe...
    Formüllerin hepsini EZBERLE miş olmalısın. (Tabi 2-3 soru bankası bitirmek kaydıyla) Şöyle söyliim benim not aldığım bi formül vardı. Çıkması imkansız dedim.ösym tarihinde yok böle bişi.ama çıktı.
    Fiziği gözünüzde büyütmemenizi tavsiye ederim(ön yargılı arkadaşlar için)
    Hepinize başarılar...

• in niz beguzered kullanıcısına yanıt
    yoksa o bahsetttigin soru sınır açılı sacma formullu bı soru mu ? bende o soruya 100 de 100 cıkmaz dedım formulu ezberlemedım ahtta konu anlatımlı kıtapta onla ılgılı soruları cozmedım tak sınavda geldi deli oldum bu sene ne var ne yok ezberlicem fizikten meb kitaplarından calıscam
  • güzel konu olmuş
    tecrübeli arkadaşları bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: in niz beguzered

Ygs ye kadar Mat2 komple bitmeli.
    Geometri son bölümler kalmalı.
    Organik in acele etme sınava yakın bitirmen daha yararlı olacak (örneğin 3 hafta kala)
    Biyolojiden hiç birşeye çalışmasan bile sistemleri bitirmelisin.
    Gelelim fiziğe...
    Formüllerin hepsini EZBERLE miş olmalısın. (Tabi 2-3 soru bankası bitirmek kaydıyla) Şöyle söyliim benim not aldığım bi formül vardı. Çıkması imkansız dedim.ösym tarihinde yok böle bişi.ama çıktı.
    Fiziği gözünüzde büyütmemenizi tavsiye ederim(ön yargılı arkadaşlar için)
    Hepinize başarılar...

Teşekkürler,
  • Allah kısmet ederse 12matı,kimya ve geo nun uzay.konik felan ygs den sonrasına.

• DaRKSiDeRS55 kullanıcısına yanıt
    Evet dostum ta kendisi

• hadi123 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim

• Güncel

• Bence çoğu dersi ygs lys diye ayırmak anlamsız.
    Ben sadece iki dersi ikiye bölüyorum biri mat mat1 mat2 olarak biride kimya ygs ve lys olarak ayiriyorum
    Şu an mat1 mat2 fizik ağırlıklı gidiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.