Şimdi Ara

Şehir ve Tur bisikleti tavsiyesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 27 yaşında 183 cm boyunda ve 75 kg ağırlığındayım. Muhasebe uzmanı ve vücut geliştirme fitness antrenörüyüm (antrenman ve beslenme bilgim ileri düzeyde).

Geçen ay Marmariste bisiklet kiraladım o gün yaklaşık 30 km yol gittim (kalçam baya ağrıdı :)).

Kendime çoğunlukla 50-100 km arası ve yılda bir iki kezde şehir dışına çıkıp 500-550 km arası yol katedebileceğim bir şehir-tur bisikleti tavsiye verebilir misiniz?

Not: Bisiklet ekipmanları hakkında hiç bir fikrim yok

• carraro sportive 227

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fakir Kemancı -- 28 Ağustos 2014; 23:25:00 >
  • Carraro 227 ile Trek 7.2 kıyaslasanız hangi yönleri daha iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carismatic8734 -- 29 Ağustos 2014; 16:20:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: carismatic8734

Carraro 227 ile Trek 7.2 kıyaslasanız hangi yönleri daha iyidir

carraro daha donanımlı, trek sadece kadro kalitesi ve marka değeri olarak önde. ancak ben yerinizde olsam madem trek alıcak bütçem var, full deore setli 30 vites salcano igman alırım ince bir lastik takıp hibrid bir bisiklet sahibi olurum.
  • Fakir Kemancı kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bugün saraçhaneye gidip görünüşüne ağırlığına falan bakacağım
  • Trek 7.5 2.185,00 tl
    Trek 7.4 1.714,00 tl

bu 2 model arasında 471 tl farka değer mi?

Scott Sub 30 1.830 tl veya bunumu almamı tavsiye edersiniz?
  • Trek 520'ye bakmanızı öneririm.
  • Bu trek 7.2 ile downhill yapanlarda vardı kalın lastik takarak o kadro kalitesiyle her türlü işi başarabilirsiniz.Bisiklet alırken kadroya güvenebilmelisin.Zira kaporta bisiklet kullanırken sen okacaksın.Bu yüzden Kadrosu marka bir bisiklet bak ben olsam trek yada scott alırdım.Hiç bulaşmam türk malı salcanoya sedonasına carrarosuna bilmemne.Bunların hepsi gerçekleri italyada üretiliyor ama bizim buradada fabrikası var burdada üretiliyor yani bu bisikletler türk malı aklında bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Giraffe Tired

Bu trek 7.2 ile downhill yapanlarda vardı kalın lastik takarak o kadro kalitesiyle her türlü işi başarabilirsiniz.Bisiklet alırken kadroya güvenebilmelisin.Zira kaporta bisiklet kullanırken sen okacaksın.Bu yüzden Kadrosu marka bir bisiklet bak ben olsam trek yada scott alırdım.Hiç bulaşmam türk malı salcanoya sedonasına carrarosuna bilmemne.Bunların hepsi gerçekleri italyada üretiliyor ama bizim buradada fabrikası var burdada üretiliyor yani bu bisikletler türk malı aklında bulunsun.

katılıyorum mesela bianchi afx 8029 kadroya bakın italyan, bide gelin bizim afx lere bakın. birleşim yerlerini incelediğinizde işçilik felan cok farkediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fakir Kemancı

quote:

Orijinalden alıntı: Giraffe Tired

Bu trek 7.2 ile downhill yapanlarda vardı kalın lastik takarak o kadro kalitesiyle her türlü işi başarabilirsiniz.Bisiklet alırken kadroya güvenebilmelisin.Zira kaporta bisiklet kullanırken sen okacaksın.Bu yüzden Kadrosu marka bir bisiklet bak ben olsam trek yada scott alırdım.Hiç bulaşmam türk malı salcanoya sedonasına carrarosuna bilmemne.Bunların hepsi gerçekleri italyada üretiliyor ama bizim buradada fabrikası var burdada üretiliyor yani bu bisikletler türk malı aklında bulunsun.

katılıyorum mesela bianchi afx 8029 kadroya bakın italyan, bide gelin bizim afx lere bakın. birleşim yerlerini incelediğinizde işçilik felan cok farkediyor.

Ben zaten kesinlikle sedonaymış,carraroymuş hele hele heryerde dolu olan artık benim çöp gözüyle baktıgım salcanolardan asla almam.Kimseninde vites sistemi falan iyi diye salcano falan almasını önermem.gidin salcano gibi şekle sahip olmayan sade bir TREK yada SCOTT alın bisiklete binin.

• Bisikletten çok anlayan birisi değilim ancak tecrübeli kişilere baktığımda hepsi trek, scott, specialized, giant, cannondale gibi markaları öneriyorlar. Anladığım kadarıyla uzun süre keyfini çıkararak binebilmek için başta kaliteli bir kadro ve akabinde donanım şart. Trek bakıyorum daha çok yabancı sitelere mail atıyorum TR Trekler çok uçuk fiyatlarda. Paypal ile almaya çalışıyorum yabancı bisiklet şirketlerinden. Ancak Trek ürünleri pek dış ülkere göndermiyorlar nedense
  • TREK al bence ben yeni aldım Trek süper ötesi....
  • Yurtdışına gidip alacağım hangi modelini aldığın trek in
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.