Şimdi Ara

50 Mbit Sonrası 3.0Mb/sn hız sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bugün tarifemi 35Mbit fibernetten 50Mbit fibernete yüksetttirdim lakin en fazla 3.0Mb/sn hız alabildim ancak hat degerlerim çok kötü hizmet aldıgım saha dolabıyla aramda 30 mt var lakin en fazla alacagınız hız 35 Mbit dendi ttnet i aradıktan sonra hattınız 59Mbit e kadar destekliyor dendi bende hattımı 50Mbit fibernet yaptırdım. Önceden snde 4.1Mb görürken şimdi 3.0Mb ancak görebiliyorum 50Mbitte yaklaşık 5.5 Mb hız görmem gerekmezmi açıkçası çok şaşırdım vede verdigim paraya üzüldüm yorumlarınızi bekliyorum bu arada TTnet

buda hat degerlerim

VDSL Training Status: Showtime
    Mode: VDSL2 Annex B
    VDSL Profile: Profile 17a
    Traffic Type: PTM Mode
    Link Uptime: 0 day: 0 hour: 3 minutes
    ============================================================================
    VDSL Port Details Upstream Downstream
    Line Rate: 2.097 Mbps 51.291 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.039 Mbps 51.198 Mbps
    Trellis Coding: ON ON
    SNR Margin: 12.0 dB 9.9 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: -12.9 dBm 14.5 dBm
    Receive Power: -29.3 dBm -1.1 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 16.3 dB 15.7 dB
    Attainable Net Data Rate: 2.893 Mbps 53.564 Mbps

lütfen yardımlarınızı bekliyorum
    Not: hızım oldu ama halen şikayetçiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devgenc97 -- 18 Ağustos 2014; 3:12:35 >

• Selamlar, öncelikle bağlantınız Fiber değil ! Hipernet. Ay ortasın 35 de 50 ye geçiş yaptığınız dan dolayı santral 100 GB lik AKN yi 200 GB ta çıkartmıyor ve modem resetlendıkten sonra 3MBPS ye sabıtlıyor. Benim basımada geldi bende 300kb/s indi dowload hızı. BTK ye şikayette bulundum sorun 4 gunde çözume ulastı. Acilen şikayet ediniz. TTNET bu konuda tam bir rezil. Ancak hat değerleriniz 50 MBPS ye yukseltilmiş... Sorunu müşteri hizmetleri çözemez, sorun bağlı oldugunuz santralle alakalı.

Ayrıca 50 mbps hızda kayıp oluyor 5mbps kadar, o nedenle 5.5 mb/s down stream goremezsın ben 5.1 5.2 mb/s down stream gorebılıyorum maxımum.

Hat değerlerim:

Link Uptime: 2 days: 13 hours: 1 minute
    ============================================================================
    Line Rate: 2.107 Mbps 51.280 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.046 Mbps 51.197 Mbps
    SNR Margin: 29.8 dB 13.4 dB
    Actual Delay: 0 ms 8 ms
    Transmit Power: 9.0 dBm 14.4 dBm
    Receive Power: 6.3 dBm 1.6 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 3.0 symbols
    Total Attenuation: 2.7 dB 12.8 dB
    Attainable Net Data Rate: 32.955 Mbps 86.292 Mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbmaster -- 18 Ağustos 2014; 6:43:26 >

• Takip.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dbmaster kullanıcısına yanıt
    ama paket bilgilerimde fibernet limitsiz 50mbit yazıyor ama hız sorunu çözüldü bugün türk telekoma gittim dedim 50mbps paket aldım ama hızımı kullanamıyorum dedim santraldende çözdüler şimdi 6.2mb/sn alıyorum vede hattım modeme göre en fazla 54 mbit destekledigi yazıtor acaba dogrumudur ve hattın maks. hızını hasıl yükselttirebilirim yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devgenc97 -- 18 Ağustos 2014; 16:19:35 >
  • devgenc97 D kullanıcısına yanıt
    vede modemde hattımın en fazla 54 mbit destekledeigi yazıyor napcam bunun için lütfen yardım edin
  • Sorunu çözümlemişler. 6.2 MB/S download yapabiliyorsanız tam 50MBPS hız alıyorsunuz. Fibernet yazabilir ama bağlantı Fiber değil. Aslına bakarsan bunun pekte önemi yok. zaten 50 MBPS hız alıyorsunuz. Bağlantı türünüz VDSL2. TTNET in deyimiyle HİPERNET bağlantı kullanıyorsunuz. Fiyatlar Fiber ile aynıdır. Sorun kalmamış dostum...

Bundan sonra tek kontrol etmeniz gereken ttnet online ye girip kota bilgisine bakınız ! Kotanız 100gb ti aştıktan sonra hızınızı düşürebilirler. Buna dikkat edin. 50MBPS bağlantı hızında AKN 200GB. Ama ttnet çakallık yapıp 100GB doldugunda AKN ye sokup hızı 3MBPS ye sokuyor. Dikkat edin buna

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dbmaster -- 18 Ağustos 2014; 16:47:43 >
    benim aslında ilk paketim 24Mbit hipernetti ama paket degişikligi yaptıgımdan dolayı 35 Mbit fibernete geçiş yaptım ama eski paketimdeki akk'm 75 gbydi ve aşmıştım ilk birkaç gün hız 3 Mbit ti ama 35Mbit fiber de akn 100 gbydi ve birden hızım 3 Mbitten 33 Mbit e çıktı şaşırdım ayrıca yeni paketimde hıztestlerinde 47 Mbit görmeme ragmen idm ili 6.2Mb/sn hıza ulaştım sizce bu durumu nasıl degerlendirirsiniz cevap bekiyorum Not :Teşekkürler dbmaster ve peki siznki fibermi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devgenc97 -- 19 Ağustos 2014; 1:42:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: devgenc97

benim aslında ilk paketim 24Mbit hipernetti ama paket degişikligi yaptıgımdan dolayı 35 Mbit fibernete geçiş yaptım ama eski paketimdeki akk'm 75 gbydi ve aşmıştım ilk birkaç gün hız 3 Mbit ti ama 35Mbit fiber de akn 100 gbydi ve birden hızım 3 Mbitten 33 Mbit e çıktı şaşırdım ayrıca yeni paketimde hıztestlerinde 47 Mbit görmeme ragmen idm ili 6.2Mb/sn hıza ulaştım sizce bu durumu nasıl degerlendirirsiniz cevap bekiyorum Not :Teşekkürler dbmaster ve peki siznki fibermi

benım 50mbps hiper dostum ama 5.5mb/s hız goruyorum downloadda
    benim bağlantım saha dolabına kadar fiber ondan sonra cat 5 le bina içine giriyor yani saha dolabının altında turuncu bi kablo var ve benim dolaba uzaklıgım 40-50 mt civarı 100 mbit hız alamazmıyım lütfen yardım edin
  • hat degerlerıne gore alamazsın maxımum hızı alıyorsun su anda oda 50mbps
    bugün ekip geldi hız ölçümü yapıp gitti onlara göre 80 mbit alabiliyormuşum öylede oldu ama ekip geldigi zaman hattın hızını güncellediler öyle oldu ben bu işten hiç birsey anlamadım 1 sokak yukarıdaki dayımlar 98 mbit alırken ben nasıl 50 Mbit alamıyorum ttnete göre şaşırdım ttnet senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devgenc97 -- 20 Ağustos 2014; 15:26:17 >
  • quote:

bugün ekip geldi hız ölçümü yapıp gitti onlara göre 80 mbit alabiliyormuşum öylede oldu ama ekip geldigi zaman hattın hızını güncellediler öyle oldu ben bu işten hiç birsey anlamadım 1 sokak yukarıdaki dayımlar 98 mbit alırken ben nasıl 50 Mbit aalbiliyorum şaşırdım ttnet senin

guncelleme oncesı alabılecegınız hız 53 mbps gorunuyor, ekıp guncelleme yaptıktan sonra 80 e cıktı demekkı, ama ttnet lanet bır fırma ara hızları vermıyor 50 den sonra 100 mbps verıyor 75 lık bır paket yapmamıslar. bendede aynı sorun var hattım 83 mbps desteklıyor 50 alabılıyorum tarıfe adamlarda
    vallaha artık ugraşamktan gına geldi babam bulundugum bölgedeki türk telekom müdürünü tanıyormuş yarın diliekçe vercez inşallah şu lanet olası altyapıya bakarlar bakarlar bide binamıza t11 kabini konurmu diye sordum gelen ekibe konur ama maliyeti 10.000 tl on bin türk lirası dediler bunlar delimi allah aşkına yav :D

edit: bugün gittik müdürle konuştuk hattı binaya gelen kabloyu kontrol ediceklermiş olmazsa bina t11 koncak herhelde bugün ekibin gelmesini bekliyorum inşallah gelirler de benimde hattım düzelir ttnet türk telekom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devgenc97 -- 20 Ağustos 2014; 15:25:05 >

• para ttnette adam sogusleyıp daha cok para kazanma pesınde
  • quote:

vallaha artık ugraşamktan gına geldi babam bulundugum bölgedeki türk telekom müdürünü tanıyormuş yarın diliekçe vercez inşallah şu lanet olası altyapıya bakarlar bakarlar bide binamıza t11 kabini konurmu diye sordum gelen ekibe konur ama maliyeti 10.000 tl on bin türk lirası dediler bunlar delimi allah aşkına yav :D

30metre varsa 150mbit felan çıkması lazım.
    bende 280metre uzaktayım kabine (ttnete göre 280 tabi.sitenin tam yanında kabin.site içi tesisatta dolayı uzuyor kablo)
    modemde
    quote:

Link Uptime: 1 day: 14 hours: 13 minutes

Line Rate: 2.067 Mbps 24.640 Mbps
    Actual Net Data Rate: 2.044 Mbps 24.576 Mbps
    SNR Margin: 30.2 dB 40.8 dB
    Actual Delay: 0 ms 0 ms
    Transmit Power: 5.8 dBm 13.9 dBm
    Receive Power: -214748364.4294967288 dBm 3.4 dBm
    Actual INP: 0.0 symbols 0.0 symbols
    Total Attenuation: 0.0 dB 10.5 dB
    Attainable Net Data Rate: 54.911 Mbps 113.220 Mbps

bu şekil gözüküyor.
    kablo tesisatınızı vs kontrol edin siz bence.
    50mbit ile 100mbit in akn leri aynı zaten .geçmek mantıklı değil.
    50mbiti sorunsuz alıyorsanız boşverin :)

• e_capkan kullanıcısına yanıt
    benim amacım zaten 100 mbit almak degil hattımı iyileştirmek 50 Mbit bana yetiyor ama hat tım snr margin degeri sürekli düşüyor amacım hattımın iyileşmesi ttnet roketi açıyorum tak hat kopuyo hız gelmiyo bende gıcık oldum onun için ugraşıyorum kablo tesisatımda sorun yok daha 2 yıllık bina ve ev hattı cat5e kablolarla geliyor bende bi sorun yok sorun saha dolabından benim bina ya gelen kabloda ttnet
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.