Şimdi Ara

Turkcell Superonline Röportaj: Türkiye ve Fiber

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
1
Favori
2.051
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turkcell Superonline Genel Müdürü Murat Erkan ile gerçekleştirdiğimiz bu röportajımızda fiber internet altyapısı, kullanıcılara sunulan imkanlar ve yakın gelecekteki yatırımlar hakkında bilgiler alıyoruz.

• Harbiden adamlar çalışıyor.

TTNET'e o kadar yalvardık yakardık Fiber internet için ama tık yok Superonline'a söyledik Burda TTNET yok siz gelin diye adamlar şuan evimizin önünü kazıyorlar Fiber Optik Altyapı döşüyorlar.

TTNET bu saatten sonra gelmesede olur artık
  • TTNET te internet mi superonline harika

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zamanında o kadar bekledim Superonline'ı ama bi türlü gelemediler. En sonunda TTnet fiber geldi, AKK dışında bi sıkıntı yok.
  • Çok kaçamak cevaplar vermiş.

Hızları arttıracak mısınız? E zaten hızlıyız ki.

İl sayısı artacak mı? Kaça çıkacak? Arttıracağız.

vs. vs.

Daha net cevaplar vermeleri gerekiyor.
  • Türkiye de rekabet filan yok! Fiber internette yok. 1.9 milyon hane devede kulak bile değil.

• Türkiye ve Fiber: Birbirine çok uzak iki terim

• quote:

Orijinalden alıntı: SteveMeade

Türkiye ve Fiber: Birbirine çok uzak iki terim

+1

15 yıldır fiber kapınızda diye bas bas bağırıp reklam yapıyorlar
    ama kapıyı açıp bakıyom yoookkk
  • fasa fiso ilçelere sokaklara 50 yıl sonra gelir mi acaba :)

• Oturduğum yerde altyapısı olsa hiç düşünmeden geçicem.Bıktım artık 6 megabit internetten.

• 2 yıl once ıspartaya gelecek dedıler(merkezdeyım) gectık ses seda yok ... musterı hızmetlerını her ay aramazsam ısım rast getmıyor.
  • Keşke akk'ların neden kaldırılmadığını da sorsaydınız.

• Superonline fiberin alt yapı sıkıntıları oldukça fazla. Kötü hava koşullarında internet kesiliyor. Kesilince 1 günden erken sorunu çözemiyorlar. En bombasıda bölgesel olarak hatların hepsi birbirine bağlı olduğundan birinde bir sorun çıkarsa tüm bölgedeki internet gidiyor. 2 yıl önce yan sitedeki yönetici switch çok elektrik harcıyor diye elektrik bağlantısını kesmiş. Superonline yöneticiyle anlaşana kadar 5 gün internetsiz kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: acura07

2 yıl once ıspartaya gelecek dedıler(merkezdeyım) gectık ses seda yok ... musterı hızmetlerını her ay aramazsam ısım rast getmıyor.

Neredeyse Isparta'nın her yerinde altyapıları var. Ancak röportajda da dedikleri gibi ildeki potansiyele göre açıyorlarmıs sistemi.
  • ne demek potansıyele gore acıyorlar :) alt yapısı var kullanılmıyormu ? :) ben 3 4 ayda bır gıdıp soruyorum bılgımız yok dıyorlar. ama satarken 2012 yazından once aktıf olacak dıyorlardı.
  • İZMİR DE OTURUYORUM. 2010 DAN BERİ KULLANIYORUM ::))

• quote:

ne demek potansıyele gore acıyorlar :) alt yapısı var kullanılmıyormu ? :) ben 3 4 ayda bır gıdıp soruyorum bılgımız yok dıyorlar. ama satarken 2012 yazından once aktıf olacak dıyorlardı.

Aynen öyle. Mesela Fatih mahallesinde her yerde Superonline F/O kapakları var. Altyapı döşediler. Kazılar yolları. Röportajda adam diyor ya 76 ilde altyapımız var diye. Ancak 14 ilde hizmet veriyorlar. O ilin potansiyeline göre sistemi açıp satışa geçiyorlar.

Ancak Superonline'ın en büyük handikapı eve kadar fiber çekmesi. Adı üstünde Fiber internet ama maliyeti fazla oluyor Türk Telekoma göre. Bir de sadece sitelere ve çok daireli apartmanlara altyapı döşüyorlar. Sebebi ise aynı. Maliyet. Müstakil evlere de hizmet verseler daha çok aboneleri olacak.

• kullanmadıgım fıber alt yapsını napayım :) bende fatıhteyım. 2 yıldır hızmet verecez dıye abonede beklıyoruz. bı cacık oldugu yok. okul bıtıcek fıber yuzu goremıyecez
  • quote:

kullanmadıgım fıber alt yapsını napayım :) bende fatıhteyım. 2 yıldır hızmet verecez dıye abonede beklıyoruz. bı cacık oldugu yok. okul bıtıcek fıber yuzu goremıyecez

Aynen öyle. Ancak adamların Fiber hat döşemedeki tek amaçları evlere sağlanan internet değil, 4G için baz istasyonlarına da fiber çekiyorlar. Bunun hazırlığı da var. O yüzden çok da umurlarında değil ev kullanıcıları.
  • fiberi döşedi diyelim verecekmi düzgün fiyata 100mbps sınırsız onu söylesin. sınırsız derken sınırsız demek istiyorum kotalı değil

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.