Şimdi Ara

Pokemon: The Trading Card Game Online, iPad için geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
519
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Pokemon: The Trading Card Game Online, iPad için geliyor

Pokemon dünyasına ilgi duyan popüler YouTube yayımcılarından Josh Wittenkeller, kendi gibi bu dünyaya ilgi duyan oyuncuları sevindirecek bir açıklamada bulundu.

Washington'da düzenlenen Dünya Pokemon Şampiyonası'na katılan yayımcı, Pokemon: The Trading Card Game Online'ın iPad için geliştirildiğini gözler önüne seren bir tweet attı. Söz konusu tweet, oyunun iPad üzerinde çalıştığını kanıtlayan bir görsel içeriyor. Ayrıca, oyunun bu twettin ardından resmi olarak onaylandığını da belirtelim. 

Bir süredir Mac ve Windows PC'ler üzerinde boy gösteren kart oyununun mobil sürümü hakkındaki gelişmeleri sizler için takip edeceğiz. Bu arada Pokemon: The Trading Card Game Online'ın Nintendo platformlarında rastladığımız Pokemon serisine dahil olmadığını belirtelim. Yani mobil cihazlar için resmi yollar üzerinden yayımlanmış Pokemon X ve Pokemon Y gibi oyunlar görmek şu an için hayal.

• Çılgın gibi tutar bu oyun,ben nefret ederim ama çılgın fanları var dünyada PTTCG'nin.
    Son olarak BLASTOISEEEEE http://www.youtube.com/watch?v=1PSvWR4dZKc

• Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi çizgi dizisi için adam gibi bir oyun yapılmadı. Saçma sapan nitendo oyunları, gönüllülerin yaptığı oyunlar, bir de şu kart oyunu.

• Skayn kullanıcısına yanıt
    tam tersi oyunu pazarlamak için çizgifilm yapılıyor olmasın
  • Saçma sapan oyunlar mı? Hiçbir oyununu oynamamışsınız anlaşılan. Dünyanın en çok ilgi gören oyunlarındandır Pokemon oyunları. Ben senelerdir oynarım, her oyununu oynadım. Bu kadar zevk aldığım başka bir oyun hatırlamıyorum. TCG'yi de çok severim, umarım Android için de çıkarırlar.

• Darklord Sauron, ben öyle düşünmüyorum.

darkdiva, zevk meselesi, bana oyna desen 15 dakika oynamam. Dünyanın en çok ilgi gören oyunlarından olduğunu da düşünmüyorum. Bir GTA ile kıyaslamıyorsun mesela değil mi ? Dünya dersen bu oyunlar akla gelir. Pokemon gibi bir yapıma, ileri düzey hikayeli, aksiyonlu, açık dünya, gerçekten dünyanın en iyi oyunu diyebileceğimiz bir oyun yapılabilirdi.
  • Sıktı şu kart oyunlarıda

• Gelrise efsane olur bence de
  • Gelsin denemeden geçilmemesi gereken bir yapım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

Darklord Sauron, ben öyle düşünmüyorum.

darkdiva, zevk meselesi, bana oyna desen 15 dakika oynamam. Dünyanın en çok ilgi gören oyunlarından olduğunu da düşünmüyorum. Bir GTA ile kıyaslamıyorsun mesela değil mi ? Dünya dersen bu oyunlar akla gelir. Pokemon gibi bir yapıma, ileri düzey hikayeli, aksiyonlu, açık dünya, gerçekten dünyanın en iyi oyunu diyebileceğimiz bir oyun yapılabilirdi.

Çok afedersiniz ama pokemonla gtanın nesini karşılaştırmayı düşünüyosunuz?Grafikleri ya da hikayesini mi?Pokemonun önce oyunu çıkar daha sonra oyun animeye uyarlanır.Tersi bir durum yok.Dünyanın en çok ilgi gören oyunu diye bir şey kimse söylemiyo ama dünyanın en çok ilgi gören oyun serilerinden biri olmadığını nereden çıkardınız?Şimdiye kadar en çok satan rpg oyunlarının listesine bakarsanız top 10 u pokemonun domine ettiğini görürsünüz.http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=&publisher=&platform=&genre=Role-Playing&minSales=0&results=200

• quote:

Orijinalden alıntı: FearfulDream

quote:

Çok afedersiniz ama pokemonla gtanın nesini karşılaştırmayı düşünüyosunuz?Grafikleri ya da hikayesini mi?Pokemonun önce oyunu çıkar daha sonra oyun animeye uyarlanır.Tersi bir durum yok.Dünyanın en çok ilgi gören oyunu diye bir şey kimse söylemiyo ama dünyanın en çok ilgi gören oyun serilerinden biri olmadığını nereden çıkardınız?Şimdiye kadar en çok satan rpg oyunlarının listesine bakarsanız top 10 u pokemonun domine ettiğini görürsünüz.http://www.vgchartz.com/gamedb/?name=&publisher=&platform=&genre=Role-Playing&minSales=0&results=200

Çok afedersiniz diye başlamanıza gerek yok, her türlü görüşe sonsuz saygım vardır. Saygı çerçevesi içinde tartışabiliriz tabi ki.

Öncelikle alıntıladığım mesajı okusaydınız bana "Dünyanın en çok ilgi gören oyunu diye bir şey kimse söylemiyo " demezdiniz.

Alıntıladığım mesaj da gördüğünüz gibi "Dünyanın en çok ilgi gören oyunlarından biri" olduğu iddasında bulunulmuş ve ona istinaden yazılmış bir mesaj.

Neden GTA yazdığımı da söyleyeyim, tahmin edebileceğiniz gibi içerik bakımından karşılaştırma amacıyla yazılmış bir mesaj değil elbette.

Pokemon gibi dünyayı kasıp kavuran bir yapıma saçma sapan kart oyunları değil, aynı şekilde dünyayı kasıp kavuran bir oyun yapılabilirdi.

Oyunlar senin için çok zevkli olabilir, rp oyunları olabilir, ama "Pokemon'a yakışır değil hiç biri." diyorum.

Bu benim görüşümdür. Sizin için harukulade olabilir, benim için değil.

• ipad'im ile oynamak için can atıyorum bu güzel olmuş. hey gidi hey çocukluk sevdası.

• quote:

quote:

quote:

Çok afedersiniz diye başlamanıza gerek yok, her türlü görüşe sonsuz saygım vardır. Saygı çerçevesi içinde tartışabiliriz tabi ki.

Öncelikle alıntıladığım mesajı okusaydınız bana "Dünyanın en çok ilgi gören oyunu diye bir şey kimse söylemiyo " demezdiniz.

Alıntıladığım mesaj da gördüğünüz gibi "Dünyanın en çok ilgi gören oyunlarından biri" olduğu iddasında bulunulmuş ve ona istinaden yazılmış bir mesaj.

Neden GTA yazdığımı da söyleyeyim, tahmin edebileceğiniz gibi içerik bakımından karşılaştırma amacıyla yazılmış bir mesaj değil elbette.

Pokemon gibi dünyayı kasıp kavuran bir yapıma saçma sapan kart oyunları değil, aynı şekilde dünyayı kasıp kavuran bir oyun yapılabilirdi.

Oyunlar senin için çok zevkli olabilir, rp oyunları olabilir, ama "Pokemon'a yakışır değil hiç biri." diyorum.

Benim takıldığım nokta oyunları beğenip beğenmemeniz değil.Orası dediğiniz gibi sizin düşüncenizdir ve bende saygı duyarım.Kimisi armut sever kimisi elma.Benim takıldığım nokta pokemon franchise ı ile ilgili bazı ifadelerinizi yanlış bulmam.Mesela ''pokemon gibi dünyayı kasıp kavuran bir yapıma yakışır bir oyun çıkmalı'' demeniz.Bu ifadeye karşı çıktım çünkü pokemonun tüm dünyaya yayılmasında ana etmen ne animesi ne mangası ne de kart oyunudur.Tabi bunlarında büyük bir payı var(özellikle animesinin)fakat ana unsur ve her şeyi başlatan olay pokemonun video oyunlarıdır.Ha dersinizki bence bu oyunlar ortada olan potansiyeli yeterince kullanamıyorlar bence şunlar bunlarda eklenebilir, o zaman kimse karışamaz.Pokemon serisinin en popüler olduğu ortam ve onu bu günlere taşıyan en büyük etmen oyunlarıyken ve bu oyunları hala alıp oynayan hatırı sayılır bir kitle varken bu oyunları serinin ölü yükü olarak belirtmenize takıldım o kadar.Yukarıdaki arkadaşta en ilgi gören serilerden ''biri'' demiş.Bende mesajımda bunun altını çizdim ve satış rakamlarını vererek görüşümü desteklemek istedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Benim takıldığım nokta oyunları beğenip beğenmemeniz değil.Orası dediğiniz gibi sizin düşüncenizdir ve bende saygı duyarım.Kimisi armut sever kimisi elma.Benim takıldığım nokta pokemon franchise ı ile ilgili bazı ifadelerinizi yanlış bulmam.Mesela ''pokemon gibi dünyayı kasıp kavuran bir yapıma yakışır bir oyun çıkmalı'' demeniz.Bu ifadeye karşı çıktım çünkü pokemonun tüm dünyaya yayılmasında ana etmen ne animesi ne mangası ne de kart oyunudur.Tabi bunlarında büyük bir payı var(özellikle animesinin)fakat ana unsur ve her şeyi başlatan olay pokemonun video oyunlarıdır.Ha dersinizki bence bu oyunlar ortada olan potansiyeli yeterince kullanamıyorlar bence şunlar bunlarda eklenebilir, o zaman kimse karışamaz.Pokemon serisinin en popüler olduğu ortam ve onu bu günlere taşıyan en büyük etmen oyunlarıyken ve bu oyunları hala alıp oynayan hatırı sayılır bir kitle varken bu oyunları serinin ölü yükü olarak belirtmenize takıldım o kadar.Yukarıdaki arkadaşta en ilgi gören serilerden ''biri'' demiş.Bende mesajımda bunun altını çizdim ve satış rakamlarını vererek görüşümü desteklemek istedim.

Pokemon bir oyun evet, fakat benim düşüncem animesinin oyun serisini ezip geçtiği yönünde. O konuda görüş ayrılığımız var. Oyunu ilgi odağı oldu, final fantasy geçti tamam buraya kadar. Asıl dünyayı kasıp kavurduğu kısmı animesinin yayınlandığı zaman. Ama anime ile orantılı bir oyun göremiyorum. Yine oyun yapsınlar, sonra animeye uyarlasınlar lafım yok. Ama bu oyunlar çok basit. Artık geliştirilmeli bir GTA serisi nasıl çıktığında dünyayı kasıp kavuruyorsa bir Pokemonda en azından böyle kasıp kavurabilecek bir oyun olmalıydı. PC, XBOX, PS ortamını duman etmeliydi. Böyle bir oyun istiyorum ve halihazırdaki bu oyunları Pokemon'a yakıştırmıyorum. Benim fikrim budur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Pokemon bir oyun evet, fakat benim düşüncem animesinin oyun serisini ezip geçtiği yönünde. O konuda görüş ayrılığımız var. Oyunu ilgi odağı oldu, final fantasy geçti tamam buraya kadar. Asıl dünyayı kasıp kavurduğu kısmı animesinin yayınlandığı zaman. Ama anime ile orantılı bir oyun göremiyorum. Yine oyun yapsınlar, sonra animeye uyarlasınlar lafım yok. Ama bu oyunlar çok basit. Artık geliştirilmeli bir GTA serisi nasıl çıktığında dünyayı kasıp kavuruyorsa bir Pokemonda en azından böyle kasıp kavurabilecek bir oyun olmalıydı. PC, XBOX, PS ortamını duman etmeliydi. Böyle bir oyun istiyorum ve halihazırdaki bu oyunları Pokemon'a yakıştırmıyorum. Benim fikrim budur.

Anime vs. oyun tarafında fikir ayrılığımız var doğru ve bu konuda daha fazla münakaşaya gerek yok fakat pc,xbox ve playstation?Bu konsollarda neden bir mario veya zelda göremiyorsanız aynı sebepten pokemonuda göremessiniz.Yanlış karardan veya kaçan bir fırsattan ziyade şirket politikasıdır.Nintendo, handheld konsollarının satış rakamlarının en az yarısını pokemon oyunlarına borçlu.Bu oyunların daha popüler olan başka platformlara çıkması demek nintendonun konsol satışlarının baltalanması ve kendi servislerinin daha az kullanılması demek.Ticari bir karar.

• quote:

Pokemon dünyasına biraz yabancısınız galiba, bu yazdıklarınızdan belli oluyor. Bir oyunu sevmek tabi ki zevk meselesi, ona bir şey diyen yok zaten. Ama Pokemon oyunlarının dünyada nasıl bir durumda olduğunu görmemek ya da görmezden gelmek, bu işte işi farklı boyuta getirir. Bizzat Türkiye'nin en büyük Pokemon sitelerinden birinin sahibi olarak yazıyorum bunları. Guinnes Rekorlar Kitabı'nda ne kadar fazla Pokemon rekoru olduğunu bir araştırın derim. Dünyanın en çok satan 2.oyun serisidir. Çıktığı anda en çok ilgi gören seridir. 18 yıl geçmesine rağmen popülaritesinden hiçbir şey kaybetmemiş bir seridir. Olayı ülkemize bakarak değerlendirirseniz komik yorumlar çıkar ortaya. GTA gibi oyunlar anlık popülerdir ve emin olun Pokemon'un hayran kitlesiyle boy ölçüşebilecek değildir. Aşağıda bir yerde anime oyunları eziyor demişsiniz, orada biraz gülümsedim, Pokemon'un animesi her zaman 2.plandadır. Pokemon zaten oyun olarak piyasaya çıkmıştır, daha sonra animesi yapılmıştır.

BSC'de de zaman zaman görüyorum sizin yaptığınız gibi yorumları. "Pokemon'a şöyle PC'de bi oyun yapılsa yaa" ya da "grafikleri iyi bir online oyun yapılsa" vs. vs. vs. bu seri 18 yılda sizin dandik dediğiniz oyunlarda rekor seviye satış yapmış. Nintendo demek ki olayın büyüsünü bozmak istemiyor. Ayrıca bir pokemon sever olsaydınız ve oyunlarını gerçekten oynasaydınız, hiçbir Pokemon severin oyunların grafiklerine bakmadıklarını anlardınız. Dünyanın bence en karmaşık stratejik yapısına sahip oyun serisidir. Önemli olan da budur.

Pokemon'un kırdığı rekorları, popülaritesini, gerçekten nasıl bir dünya olduğunu anlamak isterseniz sitemdeki bilgilere bakabilirsiniz. Link vermeyim, Google'a Pokemon Master yazarsanız çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: darkdiva

quote:

Pokemon dünyasına biraz yabancısınız galiba, bu yazdıklarınızdan belli oluyor. Bir oyunu sevmek tabi ki zevk meselesi, ona bir şey diyen yok zaten. Ama Pokemon oyunlarının dünyada nasıl bir durumda olduğunu görmemek ya da görmezden gelmek, bu işte işi farklı boyuta getirir. Bizzat Türkiye'nin en büyük Pokemon sitelerinden birinin sahibi olarak yazıyorum bunları. Guinnes Rekorlar Kitabı'nda ne kadar fazla Pokemon rekoru olduğunu bir araştırın derim. Dünyanın en çok satan 2.oyun serisidir. Çıktığı anda en çok ilgi gören seridir. 18 yıl geçmesine rağmen popülaritesinden hiçbir şey kaybetmemiş bir seridir. Olayı ülkemize bakarak değerlendirirseniz komik yorumlar çıkar ortaya. GTA gibi oyunlar anlık popülerdir ve emin olun Pokemon'un hayran kitlesiyle boy ölçüşebilecek değildir. Aşağıda bir yerde anime oyunları eziyor demişsiniz, orada biraz gülümsedim, Pokemon'un animesi her zaman 2.plandadır. Pokemon zaten oyun olarak piyasaya çıkmıştır, daha sonra animesi yapılmıştır.

BSC'de de zaman zaman görüyorum sizin yaptığınız gibi yorumları. "Pokemon'a şöyle PC'de bi oyun yapılsa yaa" ya da "grafikleri iyi bir online oyun yapılsa" vs. vs. vs. bu seri 18 yılda sizin dandik dediğiniz oyunlarda rekor seviye satış yapmış. Nintendo demek ki olayın büyüsünü bozmak istemiyor. Ayrıca bir pokemon sever olsaydınız ve oyunlarını gerçekten oynasaydınız, hiçbir Pokemon severin oyunların grafiklerine bakmadıklarını anlardınız. Dünyanın bence en karmaşık stratejik yapısına sahip oyun serisidir. Önemli olan da budur.

Pokemon'un kırdığı rekorları, popülaritesini, gerçekten nasıl bir dünya olduğunu anlamak isterseniz sitemdeki bilgilere bakabilirsiniz. Link vermeyim, Google'a Pokemon Master yazarsanız çıkar.

Ben Pokemon (anime) severim ve grafiklere önem veriyorum. Madem ayrım yapmak lazım böyle yazalım. Bir Pokemon anime sever olarak şu anda bu oyunları dandik buluyorum. GTA ile kıyaslamanızda gülümsedim. Pokemonun animesi her zaman ikinci plandadır dediğiniz de siz ve sizin gibi düşünenler için. Ben ve benim gibi düşünenler için değil. Nitendo olayın büyüsünü kaçırmak istemiyor açıklamasını yetersiz buluyorum. Bu işlerde para konuşur. Size göre karmaşık stratejik yapısı olayın önemli kısmı. Benim için değil. Kabul ettiğiniz doğrular üzerinde ısrar edip bu böyledir şu şöyledir olayının yanın da sizin gibi düşünmeyenlerin beklentileri de çift tırnak içinde ti'ye almanızı değil göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Çocukluğu pokemon animelerinin tek bölümünü kaçırmadan tv başında geçen ve bu oyunlarla tanışmayan insanların, en az animeleri 2. plana atanlar kadar çoğunlukta olduğunu göz önünde bulundurun. Fan siteniz veya üyelerinin dışında çıkıp sorun, 90'lı çocuklara, hiç pokemon izledin mi ? seviyor musun ? diye ve sonra sorun oyununu oynuyor musun ? diye. Bu insanlar sağlam oyun istiyor, PC, PS, XBOX istiyor, nitendo oyunları, kart oyunları değil.

Sizin ve diğer oyun fanlarını, satış rakamlarını, işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum. Benim anlatmak istediğim farklı. Ben sizi anladım, umarım ben de anlatmak adına yeterli somutlaştırmayı yapabilmişimdir.

• Pikachu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skayn kullanıcısına yanıt
    İyide öyle birşey olamazki. Nintendo ne isterse o olur gidip de rakip konsollara oyun yapmaz yani. Aynı şey zelda içinde geçerli Türkiye de nintendo kullanılmiyor diye böyle düşünüyorsunuz sanırım
  • Benim ilk mesajım beklenti ve sitem üzerineydi zaten. Konu konuyu açıp, konuşmak gerekince buralara geldi. FearfulDream'ın açıkladığı gibi ve sizin kısaca özetlediğiniz gibi şirket politikaları ve ticari kaygılar bu keşkelere sebep olmaya devam edecek. Bunları sorgularız belki ama elimizden bir şey gelmiyor. Nitendo oyunu oynamaktan zevk almayanlar için anime olarak kalmaya devam edecek.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.