Şimdi Ara

Motorola Shamu yeni bir Nexus akıllı telefonu olmayabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Motorola Shamu yeni bir Nexus akıllı telefonu olmayabilir

Son haftalarda Google'ın Nexus programına dahil olacak Motorola Shamu kod adını taşıyan yeni bir akıllı telefonla ilgili benchmark skorları gündeme gelmeye başlamıştı. Ancak son bilgiler Shamu'nun farklı bir cihaz olduğunu belirtiyor. 

Paylaşılan görsellere göre Motorola Shamu kod adlı cihaz Moto S olarak piyasaya sürülecek ve amiral gemi bir akıllı telefon olacak. Sadece ABD'de Verizon operatörü ile satılacak olan Shamu'nun global dağıtımına dair bir bilgi mevcut değil. 

Moto S donanım itibariyle en güçlü akıllı telefonlar arasında yerini alacak. 5.9 inçlik ekranında 2560x1440 piksel çözünürlük sunacak olan Moto S, Snapdragon 805 yongasetinden gücünü alacak. 12MP veya 13MP çözünürlükte bir arka kamera ve 2GB/3GB RAM'e sahip olacağı belirtilen Moto S tahminlere göre stok bir Android arayüzü taşıyacak. 

Bu bakımdan Moto S modelinin Android Silver programının ilk örneği olabileceği ihtimali öne çıkıyor. Zira LG bundan sonra Nexus veya benzer bir program içerisinde yer almayacağını açıklamıştı. Google kısa süre önce elinden çıkardığı Motorola'yı bünyesindeki bir akıllı telefon programına dahil edebilir. Moto S modelinin ne zaman lanse edileceği ise bilinmiyor.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Moto-S-Shamu-may-not-be-a-Nexus-but-an-Android-Silver-device-for-Verizon_id59425

• Motorola şu pil kapasitesi yüksek modelleri türkiye ye getirmediği sürece yüzbin tane model üretse de faydası yok. Motorola fanı olarak üzülüyorum. Anca uzaktan uzaktan bakıyoruz. Yine isimden ötürü komiklikler çıkacak. sonraki model tahminen Moto s2 olacak. s2 mi şarja taktım ama şarj olmuyo.
    büyük cesaret :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Stok arayüzle gelecekse efsane olur

• Hadi be o kadarda umitlenmistik

• Haber doğruysa patlama yapar bu cihaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2560x1440 px nexus olmaz ki zaten. Google donanım konusunda konservatif olmasıyla bilinir. Her yeni çıkan şeyi koymaz cihazına. Hele 2K, hiç sanmıyorum. FullHD olur.
  • editörler uyduruyo editörler yalanlıyor

• Lenovo ülkemizde büyük hata yapacak Motorolanın bilinirliği varken Moto ismi ile cihazları ülke içine sokmayıp Lenovo ismi ile türkiye pazarına sunacak ...

Galaxy Nexus kullanıcısıyım ve Nexus tarzı cihazlara artık çok alıştım stok arayüz vs. o yüzden babama Moto G almıştım Galaxy Nexus un patlarsa çatlarsa muadil olarak kesinlikle Moto G ye geçerim şahsen ...

64 bit SoC çözümlerinin popüler olacağı ve her dakika bir telefon duyurulacağı zamanlara yaklaşıyoruz bu açıdan Moto G gibi ürünler can simidi gibi yetişiyor geçiş evrelerinde ...

MOTO S e gelince keşke Google sağlam bir Nexus cihazı ile kapanış yapabilseydi en azından şöyle 64 bit bir cihaz ile umarım ileriki planları dahilinde vardır

• Cem Uzan dan sonra Motorola uzatmalari oynamaya devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bazen13 -- 17 Ağustos 2014; 13:13:31 >
  • 'Sadece ABD'de Verizon operatörü ile satılacak' sakın avrupada satarsınız bi batıyonuz bi çıkıyonuz çok cahilsin motorola keşke ölsen !

• Bataryası iyi 5 ekran harika olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

editörler uyduruyo editörler yalanlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

2560x1440 px nexus olmaz ki zaten. Google donanım konusunda konservatif olmasıyla bilinir. Her yeni çıkan şeyi koymaz cihazına. Hele 2K, hiç sanmıyorum. FullHD olur.

dünyadaki ilk 720p ekranlı telefonlardan biri galaxy nexustur
    curved ekranda taa nexus s'den beri popülerleştirmeye çalıştı galaxy nexusla son buldu
    ilk ips full hd cihazlardan biri nexus 4
    1920x1080 nexus 5?
    nexus 10 tabletteki mali ekran kartı bu forumda kaç sene konuşuldu ve hala nexus 10 daki cortex A15'ler revaçta kaç sene öncesinin donanımı
    snapdragon s4 pro dediler çıktığında nexus4e koydular
    snapdragon 800 dediler nexus 5e koydular
    64 bit androidi'de yeni çıkacak 64 bit destekli işlemcili htc nexus tabletlerle piyasaya sürmesini bekliyoruz

her yeni çıkan şeyi koymaz demek çok büyük bir yanlıştır, amacım küçümsemek değil bilgilendirmek
    nexus cihazlar çıktları zaman yeni android sürümüyle beraber diğer firmalara fiyat standardı da getirir
    nexus 4, nexus 5 diye cihazlar olmasaydı şuan piyasa da cihazlar en az +500 lira daha pahalıydı, ucuzuna daha iyisi ve kalitelisi varken niye ona para vereyim misali

• quote:

Orijinalden alıntı: berkozcann

quote:

Orijinalden alıntı: darkest earth

2560x1440 px nexus olmaz ki zaten. Google donanım konusunda konservatif olmasıyla bilinir. Her yeni çıkan şeyi koymaz cihazına. Hele 2K, hiç sanmıyorum. FullHD olur.

dünyadaki ilk 720p ekranlı telefonlardan biri galaxy nexustur
    curved ekranda taa nexus s'den beri popülerleştirmeye çalıştı galaxy nexusla son buldu
    ilk ips full hd cihazlardan biri nexus 4
    1920x1080 nexus 5?
    nexus 10 tabletteki mali ekran kartı bu forumda kaç sene konuşuldu ve hala nexus 10 daki cortex A15'ler revaçta kaç sene öncesinin donanımı
    snapdragon s4 pro dediler çıktığında nexus4e koydular
    snapdragon 800 dediler nexus 5e koydular
    64 bit androidi'de yeni çıkacak 64 bit destekli işlemcili htc nexus tabletlerle piyasaya sürmesini bekliyoruz

her yeni çıkan şeyi koymaz demek çok büyük bir yanlıştır, amacım küçümsemek değil bilgilendirmek
    nexus cihazlar çıktları zaman yeni android sürümüyle beraber diğer firmalara fiyat standardı da getirir
    nexus 4, nexus 5 diye cihazlar olmasaydı şuan piyasa da cihazlar en az +500 lira daha pahalıydı, ucuzuna daha iyisi ve kalitelisi varken niye ona para vereyim misali

Nexus 4'ten öncesiyle pek bilgim yok fakat Nexus 4 720P, full HD değildi. Nexus 5 Full HD olması normal zaten S800 kaldırabilir seviyede FullHD'yi. Haklısınız işlemci ve diğer hardware konusunda fakat ekranda o kadar yenilikçi değil Google. 2K olacağına ben ihtimal vermiyorum.

• Ben de 2K olacağını pek sanmıyorum umarım da olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: szr1907

Motorola şu pil kapasitesi yüksek modelleri türkiye ye getirmediği sürece yüzbin tane model üretse de faydası yok. Motorola fanı olarak üzülüyorum. Anca uzaktan uzaktan bakıyoruz. Yine isimden ötürü komiklikler çıkacak. sonraki model tahminen Moto s2 olacak. s2 mi şarja taktım ama şarj olmuyo.
    büyük cesaret :)

Niye galaxy s2 de oldu mu boyle bisey ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.