Şimdi Ara

Mitsubishi Space Star izlenimlerim (Önyargılarınızı yıkacak) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
424
Cevap
19
Favori
43.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu arada bugün 1000 km kontrolü için servisteydim. Araçta fabrika çıkışı 0W-20 motor yağı (3 litre) var. 80.000 km'de bir değişen J4 CVT şanzıman yağının fiyatı konusunda bilgi veremediler, henüz listeye eklenmemiş. Bagaj havuzuna da 170 TL diyorlar.

Uzun anten konusunda da servisin bir çözüm önerisi yok. Ben de Automix'in şu anteninden aldım. n11'den Paypal indirimi ile neredeyse bedavaya geldi. Gayet iyi de oldu.

ÖNCE:

Mitsubishi Space Star izlenimlerim (Önyargılarınızı yıkacak)

SONRA:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 5 Ağustos 2015; 15:27:34 >

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Selam..hayırlı olsun..yorumlarınız ve değerlendirmeleriniz çok güzel..Benim de ailede 2.arç olarak düşündüğüm bir model..Bu aksesuar kataloğunu internetten indirebilmek mümkün mü? Link var mı? Teşekkürler
  • tartekin kullanıcısına yanıt
    @tartekin Teşekkürler. Aksesuar katalogu Mitsubishi Türkiye'nin sitesinde yok, bayilerden alabilirsiniz. Ama aksesuarlar hemen hemen şunların aynısı:http://www.mitsubishi-motors.com.au/vehicles/mirage-hatch/accessories

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meraklısı için küçük bir ayrıntı paylaşayım. Arka kapıların içinde çok basit de olsa çocuk kilidi var. Bu sayede kapılar içeriden hiçbir şekilde açılamıyor. Camları da zaten sürücü kapısındaki tuşla kilitliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 24 Ağustos 2014; 12:21:18 >
  • aracınız hayırlı olsun.
    mivec motora ve cvt vitese sahip lancer ile şehir içi yakıt tüketimi 10 litre dolaylarında geziyoruz. bazen daha fazla... merak ettiğim şey motor aynı ama yakıt tüketimindeki fark cvt vitesten mi kaynaklanıyor? bu konuda bir farklılık hissettiniz mi?
  • Teşekkürler. Mevcut 1.6 Lancer'daki şanzıman tork konvertörlü tam otomatik şanzıman. Siz sanırım Lancer 1.8 CVT'den bahsediyorsunuz. Evet, Space Star da aynı şanzımanı kullanıyor; INVECS-III CVT. Fakat bu araçtaki MIVEC'in motor hacmi küçük, üç silindirli, tork düşük, beygir gücü düşük, sıkıştırma oranı 11.0 ve aracın boş ağırlığı 860 kg. Bütün bu etkenler sonucu tüketim de düşüyor.

teşekkürler cevabınız için.
    anladığım kadarıyla matematiksel farklardan kaynaklanıyor daha az yakması: motor hacmi , araç ağırlığı, lastik ve jant büyüklüğü. acaba demiştim yeni bir sistem mi uygulamışlar. güle güle kullanın.
  • güzel inceleme olmus. Tebrik ederim. Güle güle binin. Ingiltere sitesinden kontrol ettigim kadariyla orada arac daha dolu satilmakta, Keyless go, Ön-arka park sensörleri vb. sanirim bu tip opsiyonlar ilerleyen dönemlerde ülkemize gelir. Bunun haricinde, alinabilecek güzel bir aracmis.
  • met.nar kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, sağ olun. Türkiye'ye Invite CVT adıyla orta donanımlı bir modeli uygun görmüşler. Farklı ülkelerde navigasyon, hız sabitleyici, deri ve fonksiyonel direksiyon, anahtarsız giriş/çalıştırma vb. bir çok donanım mevcut. Almanya'daki TOP mit ya da Hollanda'daki Instyle paketler iyi görünüyor. Ama onlarda manuel klimalı, sac jantlı, siyah aynalı donanım paketleri de mevcut. Kuzey amerika donanımları böyle. Birkaç farklı seviye var. Bizdeki tam ara paket olmuş.

• huysuz kardeşim,
    dün izmir mitsubishi ye gittim.aklımda attrage vardı ona bakacaktım,
    fakat space star ı görünce kararım değişti.daha tatlı duruyor.
    attrage biraz ticari gibi.ben 4.5 yıl colt kullandım space starın
    fotosunu örünce çok küçük sanmıştım fakat hiç öyle değil.
    arkasına ön tarafına çok güzel genişlikte yani çok ideal.
    motor yağını colt için 5-40 tam sentetik attırıyordum.
    yakıtı düşürüyor tam sentetik.space starı alınca yine 5-40w
    atıcam.
    fotorafa dikkat edin. sadece tasarım olarak küçük duruyor.
    asx ve lancer yanında küçük tombul bir çocuk gibi kasada.

• quote:

Orijinalden alıntı: Huysuz İhtiyar

Teşekkür ederim, sağ olun. Türkiye'ye Invite CVT adıyla orta donanımlı bir modeli uygun görmüşler. Farklı ülkelerde navigasyon, hız sabitleyici, deri ve fonksiyonel direksiyon, anahtarsız giriş/çalıştırma vb. bir çok donanım mevcut. Almanya'daki TOP mit ya da Hollanda'daki Instyle paketler iyi görünüyor. Ama onlarda manuel klimalı, sac jantlı, siyah aynalı donanım paketleri de mevcut. Kuzey amerika donanımları böyle. Birkaç farklı seviye var. Bizdeki tam ara paket olmuş.

Keşke hız sabitleyici ve navigasyon bir de keyless go ve ön arka park sensörleri olaydı belki 3-4 bin tl fazla olurdu ama çok daha fazla satılırdıözellikle su hız sabitleyici olsa benim için yeterdi :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mhmt_trn M kullanıcısına yanıt
    @mhmt_trn Araç kesinlikle çok küçük değil. Teknik verilere bakıp, A segmenti diye küçümseyip 51 bine Polo alanlar araca haksızlık ediyor. Space Star'ı bayide incelemeden önyargılı olmamak lazım. Motor yağını ilk bakımda ben de kendim belirleyeceğim. Piyasadan alıp koydururum. Toplam 3 litre yağ alıyor zaten.

• hassey kullanıcısına yanıt
    Hanım arkadaşınızın araba ilan linki var mıdır? Ya da rica etsem iletişim kurmak için bilgilerini pm atabilir misiniz?

Hanıma bir araç almam gerek, Space Star için 41 bin fiyat aldık ama 30 bin çok ucuz. Kredi çekmeme de gerek kalmaz bu durumda...

• çok bilgilendirici bir başlık olmuş.paylaşımınız için çok teşekkürler@Huysuz İhtiyar

Nissan micrayı dün test ettim ve hiç beğenmedim açıkçası . en yakın zamanda bu aracı denemek istiyorum.yakıt verileri inanılmaz gerçekten.
  • Dün birçok bayii gezdim. Space starı da inceledim. Ulugöl otomotivde 2013 model beyaz renk için 39.900tl fiyat aldım.

Araba bence şirin. Klasik japon sadeliği mevcut. Basit olduğu için kalitesiz görünüyor ama kesinlikle kalitesiz değil. Basit olsun, uzun yıllar geçse de solmasın, dökülmesin. Asıl kalite budur, sert ya da yumuşak olması, janjanlı görünmesi değil. Dün bayiide kia rio da inceledim. İç mekan daha janjanlı, gösterişli duruyor. Bugün oto pazarında 2 tane 2012 model rio ya, bir tane de 2006 model colta bindim. Colt'un iç mekanı daha yeni duruyor. Rioların vites topuzu genelde yıpranmıştı.
  • commandx C kullanıcısına yanıt
    @commandx Paylaşım için teşekkürler. Araç şirin ve diri bir araç. Çin-Kore araçları ya da ucuz avrupa araçları gibi kendini salmış, zamanla dökülecekmiş gibi bir görüntü vermiyor. Fiyat aralığı ve sınıfı göz önüne alınınca, kalitesi de normal. Pazarlıkta biraz daha bastırırsanız, bir parça daha inerler. Bayileri tek tek arayıp son fiyatlarını isteyin, bayileri birbiriyle yarıştırın, daha da düşürürsünüz. Ben öyle yaparak aldım.

Pazarlık yöntemi güzelmiş

• haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    En etkili yöntem bu, tavsiye ederim. Telefonu elinize alıp ilgili markanın sitesinden tüm Türkiye'deki bayilerin telefonlarını arayıp telefonda teklif isteyin. En son ne olur, başka bayi şu kadara verdi, sen ne kadara verirsin, aynı fiyata ver sana geleyim vs. Bayinin ayağına gittiğiniz zaman, sizi kendisine mahkummuş gibi görür, elinden kaçırmayacağını düşünür. Ama telefonda pazarlık yapınca, ciddi alıcı olduğunuzu da görünce, bilir ki aynı şekilde başka bayilerle de görüşüyorsunuz. O yüzden minimum teklifini yapar. Ben sıfır araçlarımı hep böyle aldım. Civic hariç. Lansman fiyatı olduğu için 47.385 TL'den kuruş inmemişlerdi.

• Gayet Güzel duruyor ilk defa burada gördüm sınıfına göre gayet dolu bir araç gördüğüm kadarıyla
  • O kadar ozellik standartken bu direksiyonun hali nedir yahu.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.