Şimdi Ara

KOMBİ TAVSİYESİ LÜTFEN?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evımın dogalgaz hattını cektırdım nasıpse 10 gun ıcınde acılacak
    hattım düz bi zemınden tek hat uzerınden çekildi
    evım 95m2
    tesısatı doseyen arkadaslarla baya bı konustuk
    senın evıne 20000 bınlık yogusmasız cift esanjörlu uygun bı kombı alabılırısn dedıler
    fazla para vermene gerek yok ,yogusmalı kombı almana gerek yok dedıler,tek hat uzerınden oldugu ıcın senın evın cok kolay ısınır dedıler
    bende sizlere soruyorum
    nasıl bır kombı almalıyım gerek varmı yogusmalıya?
    yada yuksek fıyatlı kombılere?
    saygı ve sevgıler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anlamamki -- 16 Ağustos 2014; 17:22:45 >

• merhaba
    tek hat üzerinden sıva üstü pprc kalorifer sistemleri en yaygın kalorifer türüdür ama ısınma açısından size verilen bilgi doğru değil,örneğin mobil sisteme göre daha dezavantajlı bir sistemdir,tek hat üzerinden sırayla bütün radyatörler ısınıyor,osyaki mobil sistemde kollektör (dağıtıcı) ile bütün radyatörlere ayrı ayrı tesisat suyu gönderilir,burada dikkat edilmesi gereken pprc borular mümkün olduğu kadar kalın seçilecek,ustalar genelde 20mm en ince boruyla tesisat yapıyorlar,en doğrusu tesisatın en az 25mm pprc ile yapılması ve tabii ki oksijen bariyerli boru kullanılmalıdır

yoğuşmasız ve yoğuşmalı kombiler arasında fiyat farkı son yıllarda hızla azaldı,en ucuz yoğuşmasız kombiler 1000liradan başlıyor,genelde tercih edilen yoğuşmasız cihazlar 1200-1300lira civarında satılıyor
    oysaki sadece 200-300lira daha ekleyerek f/p premix yoğ cihaz alabilirsiniz,premix yoğ cihazlar 1500-1600liradan alınabiliyor,evinizdeki mevcut radyatör metrajı ile kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece preix yoğ cihaz olur,yoğuşmasız kombi devirleri bitti en iyi cihazlar premix yoğ kombilerdir
    ortalama %15-20 arasında tasarrufunuz olur,termostatik vanalar+oda termostatı ile tasarrufunuz %30'dan aşağıda olmaz
    şu zamanda en mantıklısı f/p premix yoğ cihaz almak
    binada yalıtım var mı? hangi şehirdenizi? radyatörler monte edildi mi? edildiyse toplam metraj kaç mt? evde ısıtılacak net alan kaç m2?

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

merhaba
    tek hat üzerinden sıva üstü pprc kalorifer sistemleri en yaygın kalorifer türüdür ama ısınma açısından size verilen bilgi doğru değil,örneğin mobil sisteme göre daha dezavantajlı bir sistemdir,tek hat üzerinden sırayla bütün radyatörler ısınıyor,osyaki mobil sistemde kollektör (dağıtıcı) ile bütün radyatörlere ayrı ayrı tesisat suyu gönderilir,burada dikkat edilmesi gereken pprc borular mümkün olduğu kadar kalın seçilecek,ustalar genelde 20mm en ince boruyla tesisat yapıyorlar,en doğrusu tesisatın en az 25mm pprc ile yapılması ve tabii ki oksijen bariyerli boru kullanılmalıdır

yoğuşmasız ve yoğuşmalı kombiler arasında fiyat farkı son yıllarda hızla azaldı,en ucuz yoğuşmasız kombiler 1000liradan başlıyor,genelde tercih edilen yoğuşmasız cihazlar 1200-1300lira civarında satılıyor
    oysaki sadece 200-300lira daha ekleyerek f/p premix yoğ cihaz alabilirsiniz,premix yoğ cihazlar 1500-1600liradan alınabiliyor,evinizdeki mevcut radyatör metrajı ile kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısınabildiğiniz sürece preix yoğ cihaz olur,yoğuşmasız kombi devirleri bitti en iyi cihazlar premix yoğ kombilerdir
    ortalama %15-20 arasında tasarrufunuz olur,termostatik vanalar+oda termostatı ile tasarrufunuz %30'dan aşağıda olmaz
    şu zamanda en mantıklısı f/p premix yoğ cihaz almak
    binada yalıtım var mı? hangi şehirdenizi? radyatörler monte edildi mi? edildiyse toplam metraj kaç mt? evde ısıtılacak net alan kaç m2?

hocam anladıgım kadarı ıle veya anlatabılecegım kadar yazım çünkü bu konuda pek bılgım yok
    benım evım kucuk oldugu ıcın ısıtma alanımda 90m2 veya daha altına dusecegı ıcın,ve boru hatlarının düz bi zemınden çekıldıgı için ,(6 tane firmaya gösterdım keşif yaptılar)ve kesınlıkle mobil sistemıne gerek yok dedıler,tabıkı o sıstem ıyı,ama senın bu daıren ıcın gerek yok dedıler.
    sanırım boruları 25 lık kullandılar kesınlıkle yeter dedıler
    bınamda yalıtım yok
    kocaelideyim
    peteklerı almadım sımdılık, 2 ay sonra fıyat ınecekmış kampanya olacak dedıler,aslında amacım şimdilik tek oda dogalgaz sobası almak
    ev 2 katlı 2 kattayım çatı var kuzey batıdayım etrafımda 30 mt ye kadar ev yok bıraz açık alan
    normalde evım 95m2 ama ısınacak alan dahada daralmış olması lazım
    şimdilik cevaplayacakalrım bunlar

• ECA Proteus Plus 20000 kcal/h Çift Aşanjörlü Hermetik Kombi
    tesisatı doseyen arkadaşlar kesınlıkle 20000 lık ve çift aşanjörlü kombı yeter demişlerdi acaba dogru secımmı?
    yada bu modelın yogusmalısını almamda bı kar varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlamamki

ECA Proteus Plus 20000 kcal/h Çift Aşanjörlü Hermetik Kombi
    tesisatı doseyen arkadaşlar kesınlıkle 20000 lık ve çift aşanjörlü kombı yeter demişlerdi acaba dogru secımmı?
    yada bu modelın yogusmalısını almamda bı kar varmı?

eca'nın yoğuşmasız kombilerinin malzeme kalitesi iyidir ama bu cihazlarda kronik olarak sıcak su sabitleme sorunu yaşanıyor
    forumda bu yönde yıllardır çok sayıda şikayet alındı bu yüzden eca'nın yoğuşmasız kombilerini gönül rahatlığıyla öneremiyorum
    bence f/p premix yoğuşmalı kombi alın 1500liraya baymak falke condense öneririm.cihaz premix yoğ ve modülasyon aralığı geniştir
    4.7kW - 24kW aralığında çalışır,modülasyon aralığı %19,5 - %100,malzeme kalitesi iyidir,
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-baymak-falke-condense-24-fiyati,380735.html
    yoğuşmasız kombi istiyorsanız ferroli diva öneririm.bence 1200lira civarında satılan yoğuşmasız kombiler arasında en donanımlı ve en sorunsuzdur
    %30-%100 geniş modülasyon aralığı
    çift eşanjör+3 yıldız kullanım suyu devresi
    kullanım suyunda eko ve comfort özelliği
    modülasyonlu oda kumandası ile çalışabilir,dış hava sensörü takılabilir
    http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/diva%20bro%C5%9F%C3%BCr.pdf
    http://www.ferroli.com.tr/ProductDetail/diva/1/182.aspx
    alternatif olarak bosch class 6000w tercih edilebilir
    http://www.bosch-climate.com.tr/bosch-urunler/duvar-tipi-gazli-cihazlar/kombiler-/class-6000w.html
    http://www.akakce.com/kombi/en-ucuz-bosch-class-6000-24-kw-fiyati,2216430.html
    radyatör markasında demirdöküm plus öneririm.25mm hatve genişlik ile en yüksek ısıl değere sahiptir ayrıca kataforez boya tekniği ve çinko fosfat kaplama ile korozyona karşı çok dayanıklıdır
    radyatörlerin çoğuna da kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000

• Buderus U072-24 KW DUO Hermetik Kombi 20.000 Kcal/H - 1378 tl peşin fiyat
    Ferroli Diva F 24 (20,000 kcal) Hermetik Kombi 1250 tl peşin fiyata buldum
    Airfel Digifel Duo Hermetik Kombi (20640kcal/h) 24kw 1200 tl yede peşin bunu buldum
    hangını tercıh etmeliyim?
    biraz teknk bilgi ve karar vermeliyim
    saygılar
  • anlamamki kullanıcısına yanıt
    buderus u72 ve bosch class 6000w %100 aynı cihaz ve bosch class 6000w genelde 200-300lira daha ucuza satılır,siz buderus u72 uygun fiyat almışsınız
    kombinin üstünde buderus logosu/amblemi olduğu için 200-300lira genelde daha pahalıya satılır,bence fiyat aldığınız yerlere bosch class 6000'de sorun sonuçta buderus u72 ile aynı cihaz
    iki cihazda manisada bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor,kombinin boyları,ağırlıkları,sessizlik dereceleri,elektrik tüketimleri,genleşme tank kapasiteleri kısacası herşeyi aynı,sadece tek fark var,modülasyonlu oda kumandalarında ayırım yapmışlar,opentherm yazılımında modülasyonlu oda kumandalarını ayırmışlar,en doğrusu da bu,çünkü modülasyonlu oda kumandalarında kendi markalarını & ürün gamlarında bulunan ekipmanları kullanmaları gerekir
    buderus u72'nin modülasyonlu oda kumandası buderus otm-p,bosch class 6000w'nin modülasyonlu oda kumandası bosch trz 200

airfel digifel duo minimum ısıl gücü yüksek ve modülasyon aralığı dar bir cihazdır,oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor (opsiyonel)
    dış hava sensörü takılamıyor
    http://www.airfel.com.tr/Brosurler/Airfel-Kombiler.pdf

ferroli diva ise %30-%100 geniş modülasyon aralığına sahiptir,kullanım suyunda eco ve comfort özelliği var
    çift eşanjör ve 3 yıldız kullanım suyu,opsiyonel olarak oda sıcaklığına göre modülasyon özelliğinde çalışabilir (modülasyonlu oda kumandası ile birlikte)
    dış hava sensörü takılabilir
    http://www.ferroli.com.tr/uploaded_files/file/diva%20bro%C5%9F%C3%BCr.pdf
    aralarında bence en iyi tercih ferroli diva,buderus u72 1378lira satan yere bosch class 6000w sorun belki 1100-1200liraya satıyordur
    3 kombi arasında bence ferroli diva sonra buderus u72 (bosch class 6000w), airfel digifel duo bence düşünmeyin

buderus u 72
    http://www.bolutekmuhendislik.com/wp-content/uploads/2014/03/YEN%C4%B0-KOMB%C4%B0-Buderus-Logamax-U072-KONVANS%C4%B0YONEL-Kombi-Bilgilendirme.pdf
     KOMBİ TAVSİYESİ LÜTFEN?

bosch class 6000w
    http://www.bosch-climate.com.tr/files/Bosch_Class_6000_W_Kombi_Brosuru_TR.pdf
     KOMBİ TAVSİYESİ LÜTFEN?

• bosch class 6000w<<burda tanıdık bırıne sordum 1600 tl ramak cıkardı çokmu ucuk bu fıyat gerçi nette araştırmadım,fakat montaj dahıl ıcınde falan dedı
    1,175.00 TLfıyat buldum 60 tl de kargo bedelı bu fiyat peşin fiyatı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anlamamki -- 19 Ağustos 2014; 16:19:51 >
  • quote:

bosch class 6000w<<burda tanıdık bırıne sordum 1600 tl ramak cıkardı çokmu ucuk bu fıyat gerçi nette araştırmadım,fakat montaj dahıl ıcınde falan dedı

bosch class 6000w 1100-1200lira civarında
    1500lira civarında satılan premix yoğ için fiyat aldınız mı?
  • quote:

quote:

bosch class 6000w<<burda tanıdık bırıne sordum 1600 tl ramak cıkardı çokmu ucuk bu fıyat gerçi nette araştırmadım,fakat montaj dahıl ıcınde falan dedı

bosch class 6000w 1100-1200lira civarında
    1500lira civarında satılan premix yoğ için fiyat aldınız mı?

peşin 1700 istediler en uygun bu fiyata
    bı aksilik olmazsa ferrolı dıvaya yonelecem
    Baymak idee 24 kombiyi araştırmadan birşey almayın derim. İnanılmaz bir kombi bana dua edeceksiniz oda yeter

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombi almak tamamen bütçenle alakalı bir durum zaten hattın ve evinle ilgili doğru bilgileri vermişler sorunsu kalıteli bir kombi düşünüyor isen viessmann veya buderus öneririm vaillantta olabilir ama ağırlıklı olarak viessmann derim ha orta yollu hem ucuz hemde sorun cıkarmasın diye düşünüyor isen kesinlikle baymak derim baymak veya alt ürünleri olabilri falke dolcevita lambert gibi haaa iyice ucuz ve kaliteli olsun diyor isen arçelik bu konuda iyi ileriye dönük düşür isen servis ve parça sonu yaşamassın inşallah yardımcı olmuşumdur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maxcimus3434 -- 21 Ağustos 2014; 2:29:48 >
  • hala almadım zaten proje çizildi 15 gün olacak hala onay bekleniyormuş
    bu arada kombi kampanyası yapan firmalar yokmu?
    Kışa dogru kampanyalar olacakmış duyumunu aldımda ..
    Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugun kararımı verdim
    Ariston Egis Premium 24 FF Kombi aldım tam yogusmalı
    bosh class 6000 den iyi oldugunu ve aralarında hermetik ve yogusma farkının öne çıktıgını varsayarak buna karar kıldım.
    Yarın montaj olacak ama yinede farklı kombi çeşidini alabilirsin dedi .
    Ariston Egis Premium 24 FF Kombi<<acaba dogru seçim yaptımmı?
    Ariston Clas Premıum Evo
    Ariston Genus Premıum Evo
    aralarında buyuk fark varmı?
    Fiyat farkı vermeye gerek varmı?
    Saygılar

• quote:

bugun kararımı verdim
    bosh class 6000 den iyi oldugunu ve aralarında hermetik ve yogusma farkının öne çıktıgını varsayarak buna karar kıldım.
    Ariston Clas Premıum Evo
    Saygılar

ariston egis premium, clas premium evo ve genus premium evo gibi ariston'un ürün gamında yer alan sensys modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor ve ariston evo dış hava sensörü takılamıyor,onun haricinde minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı geniş premix yoğ bir cihazdır,hayırlı olsun bosch class 6000w'ye göre daha iyi tercih sonuçta premix yoğuşma teknolojisi

• quote:

quote:

bugun kararımı verdim
    Ariston Clas Premıum Evo
    Saygılar

ariston egis premium, clas premium evo ve genus premium evo gibi ariston'un ürün gamında yer alan sensys modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapamıyor ve ariston evo dış hava sensörü takılamıyor,onun haricinde minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralığı geniş premix yoğ bir cihazdır,hayırlı olsun bosch class 6000w'ye göre daha iyi tercih sonuçta premix yoğuşma teknolojisi

Ariston Clas Premıum Evo
    arasında 100 tl fark var class modelini almaya degermi hocam?
    Saygılar

ilerde sensys modülasyonlu oda kumandası yanında ariston evo dış hava sensörü kullanmak istermisiniz?
  • quote:

ilerde sensys modülasyonlu oda kumandası yanında ariston evo dış hava sensörü kullanmak istermisiniz?

kusura bakmayın işte oldugum için geç yazabildim
    evet isterim hocam

o zaman ariston clas premium evo veya ariston genus premium evo alacaksınız
    hatta alabiliyorsanız ariston genus premium evo alın,modülasyon aralığı çok geniştir,her iki cihazdan birini alırsanız
    ariston sensys modülasyonlu oda kumandası ve ariston evo dış hava sensörü öneririm
  • Baymak novadens extra tavsiyem çok güzel bir cihaz. Almanya Sturtgat'ta 2 defa ödülü bu kombiyi almada neyi al

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.