Şimdi Ara

Galaxy Alpha'da arka kamera ISOCELL sensöre sahip

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Galaxy Alpha'da arka kamera ISOCELL sensöre sahip

Samsung'un metal çerçeveli yeni orta seviye akıllı telefonu Galaxy Alpha dün lanse edilmesine rağmen teknik detayları henüz ortaya çıkmaya başladı. Yongasetinden sonra sıra kamera sensöründe.

Firma tarafından yapılan açıklamada arka taraftaki 12MP çözünürlüğündeki kameranın ISOCELL teknolojisine sahip olduğu duyuruldu. Hali hazırdaki arka aydınlatmalı - BSI sensör yerine ISOCELL sensör kullanan Samsung bu sayede daha fazla ışık girmesini sağlıyor ve düşük ışık çekimlerinde çok iyi sonuçlar elde ediliyor. 

Galaxy Alpha'daki sensör Galaxy S5'deki sensör ile aynı teknolojiyi kullanıyor. Ancak Galaxy S5 modelindeki 16MP çözünürlüğe sahipti. Samsung'un bu çözünürlük ile devam edeceği düşünülürken karşımıza bu kez 12MP çözünürlük çıktı. Bu sensör beraberinde faz algılamalı otomatik odaklama yeteneğini de getiriyor. 

Samsung Galaxy Alpha modelinin doğal renklerle birlikte şimdiye kadar ki en keskin görüntüleri elde ettiğini belirtiyor. Ayrıca fotometrik ifadelerle BSI sensörlere göre parazitlenme oranı yüzde 19'dan yüzde 12.5'e inerken, parlaklık sinyalinin gürültüye oranında 150 lux'den 105 lux'e gelişme ve her bir pikselin tutabildiği yükün de 5000e'den 6200e'ye yükselmesi sözkonusu. 

Görünen o ki Samsung ISOCELL teknolojisini üst ve orta üst seviye akıllı telefonlarında kullanmak istiyor. Şu anda firmanın elinde 12MP ve 16MP çözünürlükte iki sensör olduğunu görüyoruz. Galaxy Note 4 modelinde ise hangi sensörün kullanılacağı 3 Eylül tarihinde belli olacak.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Samsung-Galaxy-Alpha-comes-with-ISOCELL-sensor-plus-more-samples_id59359

• Kameralar iyi çok güzel de çıkıntılı olmasa daha güzel olacak.

• Eksiler kalktı Allahtan

Asla bi Nokia olamaz

• şuan cebimde para olsa xperia z2 alırım ama şöyle bir gerçek te var,isocell ile birlikte galaxy s5 kamera olarak z2 den bi tık önde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kimi_raikonen -- 15 Ağustos 2014; 22:38:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: altan20a

Eksiler kalktı Allahtan

Asla bi Nokia olamaz

olsa fena mı olur çeşitlilik artar biz de android kullanmak isteyip kamerası iyi olan bir telefona sahip oluruz .

troll dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooL_ROMEO

quote:

Orijinalden alıntı: altan20a

Eksiler kalktı Allahtan

Asla bi Nokia olamaz

olsa fena mı olur çeşitlilik artar biz de android kullanmak isteyip kamerası iyi olan bir telefona sahip oluruz .

troll dimi

ama gerçekten Nokia kadar kamerası iyi tel yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu şimdi Galaxy S5 İsocell gelebileceği anlamına mı geliyor
  • Düşük ışıkta BSIdan daha mı iyi? pehhhttps://www.youtube.com/watch?v=XNOB9tMJDKg

• dusuk isikta ****igi gibi iyi degil.s5 rakiplerinden geride dusuk isik performansinda.
  • Samsung hatalarından ders çıkarmaya devam ediyor. Geçen sene note 3 beni büyülemişti. Bakalım bu sene note 4 neler yapacak. Ben çok şey bekliyorum.

İsocell konusuna gelince S5deki kamerayı çok beğeniyorlardı. Galaxy Alpha kamera kalitesi konusunda isteneni verecektir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xloud

Düşük ışıkta BSIdan daha mı iyi? pehhhttps://www.youtube.com/watch?v=XNOB9tMJDKg

M8 de beyaz olan lamba ışığı SAMSUNG da nasıl sarı oluyor anlamadım bu nasıl kamera :))
  • O donanıma 2500 olduktan sonra isterse canon lens taksin genelde çöp

• çok pahalı ve batarya düşük gibi

• Şu kamera çıkıntısına ayar oluyorum, bir telefonunda da kamera çıkıntısı olmasın.İphone'un herşeyini kopyalıyorsun, bir kamerayı çıkıntısız yapamadın.

• samsung yavaştan kan kaybetmeye başladı ör: çıkardığı modeller tutulmamaya başladı kullanıcılarda şikayet çok daha önemlisi büyük değişim yok insanlar artık samsunga olan güveni azalıyor şimdide 600 usd/euro olan telefon 12 mp s5 600 usd civarı 16 mp alphada kasa daha iyi ama pil çok kötü 4+4 yine burda dahası verilen paraya çok iyi modeller alınabiliyor yada daha uygun fiyata samsung yanlış yolda ilerliyor iphone 6 çıkınca ne olucak çoğumuz tahmin ediyoruz

• anaa eksiler kalkmışş :D

• ucuz çin malı telefonlar gibi şu kamera çıkıntısı nedir hala düzeltmemişler

• Samsung'un en başarılı tasarımı olmuş. Beğendim Yazılımı da hallederse artık HTC'ye bakıp iç geçirmem.
  • aynen kamera çıkıntısı kaldırılsın hep orası çiziliyor
  • iyimiş?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.