Şimdi Ara

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★ (475. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20.151
Cevap
151
Favori
679.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: alsancak988

quote:

Orijinalden alıntı: XhiX

Masaüstünde Telefon diye klasör aç ve indirklerini orada topla, her şeyden önce sakin ol. Bilgisayar windows 7 olsun.

1) İntel driver'i indir ve kur.https://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-usb-driver-for-android-devices

2) Buradan yazdırmak istediğin firmware'i indirhttp://www.asus.com/tr/Tablets_Mobile/ZenFone_6_A600CG/HelpDesk_Download/ sonu WW olanlardan olacak. TW ve CN bizim telefonlar için değil.

3) Buradan ADB'yi indirhttps://dl.dropboxusercontent.com/u/36199740/Mobile/Asus/adb.rar

4) ADB'yi klasöre çıkart. Çıkardığı klasör'ün içine indirdiğimiz firmware'i koy ve adını 1 yap. (Örnek UL_ASUS_T00G_WW_1_18_40_12_user bunu sadece 1 yap)

4) Telefonu kapat ve ses açma + power'a basık tutarak bootdroid'e gir.

5) Telefonu bilgisayara bağla

6) Bilgisayarın aygıt yöneticisinden kontrol et tanımlanmayan cihaz var mı? Varsa buradaki driver ile tanıt

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/ZenFone/A500CG/ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows_20140325.zip

7)klasöre çıkardığımız adb'nin içine firmware'den boot.img fastboot.img ve recovery.img'yi koy ve start.cmd'ı aç

8) Komut ekranında sırasıyla

fastboot flash boot boot.img (enter)
    fastboot flash fastboot fastboot.img (enter)
    fastboot flash recovery recovery.img (enter)

komutlarını göder.

9) İşlemler bittikten sonra ses kısma tuşu ile recovery mod'a gel ve power ile giriş yap.

10) Telefon kapanıp açılacak ve yatan android gelecek. Önce ses kısma + sonra ses açmaya birlikte basılı tut.

11) Önce ses açmadan sonra ses kısmadan elini çek.

12) Mavi yazılı menüden apply update from adb seç

13) Komut ekranından adb sideload 1.zip komutunu gönder.

14) işlemler bitince telefondaki menüden önce wipe cache sonra da wipe data wipe yap.

16) Reboot yap telefon açılacak.

17) İstediğiniz sürümde bir zenfone6'nız oldu.

Çok soru var ama şu an vaktim yok arkadaşlar. Yukarıdaki arkadaşın durumu acil diye yazdım. Soruları yarın cevaplayacağım.

ustad iyi geceler
    daha önce aygıt yöneticisinde tanınmamış sürüler vardı, ondan yüklememiştir dedim.
    ancak 6. madde tamamen halloldu.
    taki "Mavi yazılı menüden apply update from adb seç" üzerine geldim ve power ile seçtim
    " Komut ekranından adb sideload 1.zip komutunu gönder. " gönderdim ama komut ekranında 1.zip okunamadı diyor
    kaç kere denedim yine başaramadım. sizce sorun nerededir.
    TEŞEKKÜRLER EMEĞİNİZ İÇİN

adb sideload 1.zip dememin nedeni, firmware adını kolaylık olsun diye 1 yapmak. Asus'un sitesinden indirdiğiniz firmware'in sonu user ile bitenin adını 1 yaptığınızdan emin olun ve onu adb klasörüne koyun.

Edit: bir de sadece adb sideload 1 komutu vererek deneyin. Ayrıca oluşturduğunuz adb klasörünün ss'ini koyar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 4 Ocak 2015; 0:32:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar bisey dicem ama ciddiyim bende şarz sorunu yok yüzdesi çok düzgün çalışıyor,sarjinda sıkıntı yok.

camera merceği var ortadaki gören kısım deyil yandaki kameranın sensörleri galiba küçük bir çizik var sıkıntı olur mu çekimlerde çizik çok küçük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafaxxx -- 4 Ocak 2015; 0:52:15 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam xposed kurulumunu anlatacaktınız, bekliyorum müsait bi vaktinizde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafaxxx

Arkadaşlar bisey dicem ama ciddiyim bende şarz sorunu yok yüzdesi çok düzgün çalışıyor,sarjinda sıkıntı yok.

camera merceği var ortadaki gören kısım deyil yandaki kameranın sensörleri galiba küçük bir çizik var sıkıntı olur mu çekimlerde çizik çok küçük
    hepsini tek tek denedim, olmadı sinir etti beni,vazgeçtim. sabah asus support dan tekrar indirdim.
    şunu merak ettim. biz daha önce huawei ve bazı çin malı cihazlarda pc komutu ile değilde direkt cihazın recovery alanından
    webden indirdiğimiz custom romları veya bazı stock romda da olmuştu, zipten klasöre çıkartır META-INF içindeki;

META-INF/com/Google/Android/updater-script
    assert(!less_than_int(22449887, getprop("ro.build.date.utc")) || greater_than_int(getprop("ro.build.date.utc"), 1392739200));
    ui_print("Device image SKU:");
    ui_print(getprop("ro.build.asus.sku"));
    ui_print("OTA image SKU: WW");
    assert(getprop("ro.build.asus.sku") == "WW");
    ui_print("Please upgrade to newest 4.3 image first...");
    assert(getprop("ro.build.version.release") == "4.4.2");
    assert(getprop("ro.product.device") == "ASUS_T00G" ||
    getprop("ro.build.product") == "ASUS_T00G");

işte bu bölümü notepad++ ile temizlemezsek yükleme hatası alırdık. bunda da aynı durum olabilir mi_ sizce?
    updater-script in yedeğini alarak daha henüz denemedim, ama kafama takıldı,baktım aynı durum indirdiğim romun içinde de var.
    siz hiç denediniz mi? kitkatın bir önceki versiyonuna dönmeyi, veya hiç deneyen başka arkadaşlar varmı?
    çünkü bende yapamadım diyen bu formda da başka formlarda da rastladım. çözebilirsek ne mutlu!!!

• alsancak988 kullanıcısına yanıt
    Dönememe gibi bir şey olamaz ki. Önce uygun recovery'i telefona flashlayacaksınız daha sonra da recovery menüsünden adb sideload komutu vereceksiniz. Temel prensip bu. Eğer hicbir şeyde sorun yoksa kabloyu değiştirerek deneyin. Birçok arkadaş bu yöntem ile sorunsuz şekilde firmware atıyor. Ama 4.3'e bu anlatım ile dönemezsiniz. Onun recovery'si farklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  •  ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

Fena degil sanirim. 30 dk kadar gta sa, 45 dk kadar da flick shot 2 oynadim. Tum zamanda wifi, instagram, facebook ve messenger, whatsapp, snapchat, twitter, ara sira kamera uygulamalari, tarayici(opera) acikti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OwlShield -- 4 Ocak 2015; 12:14:57 >

• KoTuTuRK kullanıcısına yanıt
    Hocam 6 ay içerisinde donanımsal arıza verilirse ve parça değiştilirse otomatik olarak size değişim veya para iadesi vermek zorunda. Servise ister Vatan bilgisayar aracılığı işe DOA kapsamında yollayın yada Asus sitesinden arıza kaydı açarak sizde kendiniz yollaya bilirsiniz. Ekran değişmiş ise donanım olarak geçerse size DOA raporu yazılıp yeni ürün, para iadesi yada tamir ettirme seçeneği sunulur. Sen alo 175 araya bilirsin bilgi al.
  • quote:

Orijinalden alıntı: protoss1905

cia denen proğram yüklümü eğer yüklüyse kafasına göre numaraları spam yapıp arayınca meşgüle alıyor

cia adlı program yüklü değil. sorunu halen çözemedim...
  • LinkedIn L kullanıcısına yanıt
    Yardımların için Sağol dostum az önce asusa mail attım.Yarında vatana gidip yazdırdığım iade istiyorum raporunu gözlerine sokup cihazı teslim almayacağım.
  • Menüde sadece akıllı klasor var.. kendimiz açamıyormuyuz klasoru ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefaMseven

telefonun pili bi günü cıkaramaz oldu ekran acık kalınca ikişer ikişer gidiyor
    şu güncellemelerin telefonu stabil hale getirmesi lazım artık

normalde telefonun şarjı 2-3 gün gidiyordu benimde bu ara çabuk azalıyor telefonu kapatıp açıyorum mesela %30 sa %59a çıkıyor %1ken %47ye çıkıyor %1 sorunu oldugu belli oluyor şarj çabuk azalınca. Birde şarj çabuk azaldıgında kapatıyorum ilk açtığımda açılmıyor bikaç kere kapatıp açıyorum anca açılıyor asus ekranında kalıyor daha önce böyle bir sorunum yoktu bütün hatalarda düzelmişti ama şimdi de bunla uğraşıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: sefaMseven

telefonun pili bi günü cıkaramaz oldu ekran acık kalınca ikişer ikişer gidiyor
    şu güncellemelerin telefonu stabil hale getirmesi lazım artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdi.keskin -- 4 Ocak 2015; 14:27:57 >
  • %1 sarj sorununun kesin çözümü var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coming -- 4 Ocak 2015; 14:30:13 >
  • to1ga T kullanıcısına yanıt
    Duzenle yapip ust uste surukleyince klasor oluyor.

• Anladım ama kabloda bir sorun olsa diğer işlemleri de yapamaz,o komutlar gönderirken cihazda da pc de de işlemlerin devam ettiğini görüyorum. Herneyse herşey için TEŞEKKÜRLER, ben pes ettim artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alsancak988 -- 4 Ocak 2015; 14:49:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OwlShield

Duzenle yapip ust uste surukleyince klasor oluyor.

Teşekkürler :)

-+---

Arkadaşlar telefonun kendi şarj adaptorunu ne olursa olsun ne kırın nede kaybedin :D Samsung adaptorune taktım 7 saatte şarjı fulledi %1 den.. kendi adaptoru 3.5 4 saat sürüyor.
  • Telefon kapalıyken alarm calmiyor

• Dostlar benim telefonum 1aylik telefonumda kalin ekran koruyucu jelatin vardı sag alt kosede dokunmatik sapıtma oluşmaya başladı, jelatini söktüm ince parlak jelatin taktım hala sapitma var cozemedim nedendir ekranda sorun olsa surekli yapar sildiğim zaman oluşuyor acaba komple jelatini çıkarsam duzelirmi jelatinsiz

Not.sapitmalar arada nadir oluşuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix31 -- 4 Ocak 2015; 16:19:45 >
  • sezar61 kullanıcısına yanıt
    Taksit yaptırdım zaten ürünü başka ürün olarak gösterdik böylelikle taksit oldu benim sorduğum sadece garanti

•  ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

göremeyenler:https://store.donanimhaber.com/82/8b/d0/828bd073ff7febb902da4fc780221473.jpg
     ★ Asus ZenFone 6 ★ Ana Konu & Kullanıcı Kulübü ★

ya arkadaslar benim şarj niye bu kadar berbat? telefonu alalı 1 hafta oldu.%30 da felan ustun tasarruf modunu açıyorum yok yine ayni.elimden hic dusurmeden 3 saat ekran suresi goruyorum.oda oyun felan girmeye korkuyorum girmiyorum.%1 sorunumda yok demedim.lutfen bana yardım edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Robin- -- 4 Ocak 2015; 18:34:04 >

• 
Sayfa: önceki 473474475476477
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.