Şimdi Ara

PlayStation 4'ün Share Play Özelliğinde Zaman Kısıtlaması Olacak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•      PlayStation 4'ün 2.0 güncellemesiyle birlikte konsola eklenecek olan en önemli özelliklerden bir tanesi de Share Play. Bu özellik sayesinde, konsol duyurulurken değinildiği gibi, arkadaşınızın takıldığı yer kontrolleri elinize alıp ona yardım edebiliyorsunuz. Hem de arkadaşınızın oynadığı oyuna sahip olmanız gerekmeden. Doğal olarak bu yöntemi kullanarak bazı oyunları arkadaşınızdan oynarak bedavaya getirebilirsiniz, ancak bu biraz konforsuz olacak. 

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, Share Play'i kaç kere kullanabileceğinize dair bir sınır olmayacak. Bunun yanı sıra bir oturuşta en fazla 60 dakika arkadaşınızın oyununu oynayabileceksiniz. 60 dakika dolduktan sonra Share Play'den çıkarılacaksınız ancak dediğimiz gibi, tekrar bağlanamamanız için şu an hiçbir kısıtlama bulunmuyor.

• Koymasalarmış da olurmuş gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Koymasalarmış da olurmuş gibi.

haksızlık ediyorsun gibi, bedava oyun oynayacaklar işte.
    zaten şimdilik kısıtlama yokmuş. 60 dk da bir zahmet olmazsa tekrar bağlanıverin.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Pratikte PSN listemde AC Unity alanlarla yapıcağım bir deneyim olucak Ubiye güvenmemekten oynayıp almak isteyen arkadaşlar için oynamadan alanlar deneme olucaktır,

Güzel özellik bence işe yarar

• Türkiye'de kullanabileceğimize pek ihtimal vermiyorum lakin sistem olarak değerlendirirsek sonny'i ayakta alkışlamak lazım.Çünki böyle bir zamanda oyunların taksit taksit satıldığı bir dönemde ve çok az sayıda firmanın oyuncuları düşündüğü bir zamanda.Oyunu olmayan insanlarada oyun oynatma fikri bile takdire şayan bir şey.Yani şahsi fikrim 60 dakika'da hiç de azımsanacak bir rakam değil.Hiç yoksa oyunu hemen alamıyan arkadaşlar için bu share özelliği sayesinde oyun konusunda daha iyi fikir edinip orjinal almaya teşvik eden bir sistem olacaktır.

• Bu özellik için bağlanılan makinenin en azından 3 4 mbps upload hızına ihtiyaç duyulur gibi geliyor bana.

• Sony izlediği stratejilerle oyuncuların gönlünü kazanıyor. Tabi bu sistem için iyi bir internet altyapısı şart ; diğer ülkeleri bilmem ama bizim ülkemizde bu pek de iyi değil. Altyapı iyi olsa bile internet sağlayıcıları pek iyi hizmet sunamıyor

• 60 dakika kısıtlamasına çokta takılmamak lazım. Zaten sonrasında bir kısıtlama yokmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

Koymasalarmış da olurmuş gibi.

Asıl amacı yardım amaçlı oyunu satın almayıp arkadaşlara oynatmak değil.
  • Asıl 60 dakika yeter mi yerine biz kullanabilir miyiz demememiz lazım. Çünkü 60 dakika oyunlar için gayet iyi günlük 2 kere yapa 2 saat oynamış olursunuz oyunu. Sony'ye de teşekkür etmek lazım bunun için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sahsen ben çok begendim bu sayede co-op olan oyunlari arkadaslarimla oynaya bilecegim mesela Dying Light' arkadaslarimla co-op oynamak super olacak..

• Türkiye de ki standart internet aboneliğinin upload hızıyla, stream kalitesi çok düşecek ve çamur gibi görüntüyle arkadaşınızın oyununu oynayacaksınız. İyi görüntüyle stream olsun derseniz de bu seferde aşırı gecikme olacak, siz kolu sola çevirdikten 2 saniye sonra ekranda çevrilecek, vs.
  • Bu nesilde Microsoftun buluta daha iyi ihtiyacı olduğunu düşünüyordum ki Sony'nin etekleri tutuşmuş olsa gerek buluta yönelmiş
  • Kıyaslama yapan kişilerin türkiyede yaşadığının farkında olmadığını geçtim,bedava olacak oyunlar ne güzel diyen deyim yerindeyse sineğin yağını çıkarıp satacak zihniyette olan adamlar da var.Özellik ço.k kullanışlı değil bence.İnternet ile alakalı değil bu demek istediğim,sadece bir oyuncu takıldığı yerde bulabildiği güncel walkthrough videolarını izlemeyi seçer,birine oynatmaya göre bence.Olmadı oyuna kısa süre ara verir sonra girer yani birine oynatıyor olmak bence çözüm değil günümüzde.

• kullanım biraz zor olacak sanırım hele ki tr şartlarında
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.