Şimdi Ara

OM/ONE dünyanın ilk havada asılı duran kablosuz hoparlörü olduğu iddiasında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• OM/ONE dünyanın ilk havada asılı duran kablosuz hoparlörü olduğu iddiasında

Kablosuz hoparlör sınıfında birbirinden farklı ve ilgi çekici tasarıma veya fonksiyona sahip ürünler ile karşılaşıyoruz. OM Audio ise ilginç bir teknolojiyle karşımıza çıkıyor. 

Firmanın dünyanın ilk havada asılı duran kablosuz hoparlörü sloganıyla lanse ettiği OM/ONE, küre şeklinde bir hoparlör ve manyetik tabanlı bir kaideden oluşuyor. Hoparlör 15cm çapa ve 4cm yükseliğe sahip. Kaide ise 4cm x 3cm ölçülerinde ve 1kg ağırlığında. 

Hoparlör kaidedeki manyetik alan sayesinde havada asılı olarak süresiz bir şekilde durabiliyor. Elbette bu tüketici ilgisini çekmek için geliştirilen bir tasarım. Ses kalitesine herhangi bir etkisi bulunmuyor. 

İçerisinde 75mm ses sürücüsü barındıran OM/ONE Bluetooth 4.0 üzerinden çevredeki cihazlara bağlanabiliyor. İsterseniz sadece hoparlörü alarak yanınızda taşıyabilir dış mekanlarda kullanabilirsiniz. 

Bu sistemden iki adet alırsanız bir stereo ses efekti ortaya çıkıyor. Ayrıca Tip 1 mikrofonu sayesinde eller serbest görüşme de yapabiliyorsunuz. Dahili bataryası 15 saate kadar kullanım ömrü sunuyor. OM/ONE 179$ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda.  

Kaynak:http://www.tomsguide.com/us/om-one-bluetooth-speaker,news-19316.html#xtor=RSS-980

• Fantastik bi tipi var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 14 Ağustos 2014; 16:38:11 >
  • çok güzel görünüyor ama 180 dolar saçma bir fiyat politikası gibi geldi.

• Havada olması gereksiz

• İddia mı? Gerçek olmuş ya işte...
    Ben başka duymadım

• Sonra araki bulasın hangi yeğen aldı acaba ne yaptı diye.

• Havada asılı duran bilyeli bir oyuncak ortaçağdan beri var. Süperiletken teknolojisi değil ya bildiğimiz mıknatısın kutuplarını kullanıp artıya artı ya da eksiye eksi kullanmışlar. Şaşılacak bir şey yok yani ama çokşık olmuş. Asıl Şaşılacak şey ırakta kaç aydan beri türkmenler ışid yüzünden evlerinden uzakta rezillik çekiyorlar türkiyeye pasaportları olmadığı gerekçesiyle alınmıyorlar. Sonra da müslüman olmayan 1500 yezidi söz konusu olunca amerika operasyon düzenliyor sözde yardım yapıyor silah yardımı daha çok müslüman ölsün diye asıl buna şaşırmak lazım

• İlginç, ilginç olduğu kadar da gereksiz
  • süperiletkenlerde böyle bir durum olabiliyor

• havada durdum şahitlerim var
    türkiye deki adı sabri olsun

• Ne yapıyosunuz?
  • Ne işe yarayabileceğini düşünmedikleri konuda yorum yapanları anlamıyorum.
    Gereksiz miş.

Neyi gereksiz. Bence havada durması çok iyi bir şey.

2+1 hoparlörüm var. Subwoofer'ı masaya koyuyorum, masa tahta olduğu için ses önce hoparlörden masaya, masadan da yere komple iletiliyor. Biraz yüksek sesle müzik dinlesem, alttakilere komple gidiyor. Hele ki geceleyin, o subwoofer yerden sesi acayip iletiyor.

Yere koyuyorum. Zaten yine aynı. Yerden sesi alta gönderiyor. Çünkü alet yere temas ediyor. Katı maddeler, ısıyı ve sesi gazlardan daha iyi iletirler.

Adamlar bunu düşünerek hoparlör yapmış işte. Havada durup, yere değmediği için daha yüksek sesle müzik dinlerken, komşulara daha az ses gidecektir. Çünkü ses havadan yayılıyor. Alta gitse bile, daha düşük gidecektir. Bence iyi fikir. Ayrıca futuristik bir görünümü var...

• quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Ne işe yarayabileceğini düşünmedikleri konuda yorum yapanları anlamıyorum.
    Gereksiz miş.

2+1 hoparlörüm var. Subwoofer'ı masaya koyuyorum, masa tahta olduğu için ses önce hoparlörden masaya, masadan da yere komple iletiliyor. Biraz yüksek sesle müzik dinlesem, alttakilere komple gidiyor. Hele ki geceleyin, o subwoofer yerden sesi acayip iletiyor.

Yere koyuyorum. Zaten yine aynı. Yerden sesi alta gönderiyor. Çünkü alet yere temas ediyor. Katı maddeler, ısıyı ve sesi gazlardan daha iyi iletirler.

Adamlar bunu düşünerek hoparlör yapmış işte. Havada durup, yere değmediği için daha yüksek sesle müzik dinlerken, komşulara daha az ses gidecektir. Çünkü ses havadan yayılıyor. Alta gitse bile, daha düşük gidecektir. Bence iyi fikir. Ayrıca futuristik bir görünümü var...

Çok sıkıntınız varsa sünger koyun hoparlör ayaklarına

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• asili degil, itili !

• o parayı verdikten sonra uçsun bi zahmet
  • Evrenin sırrı filmi aklıma geldi resmi görünce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

Ne işe yarayabileceğini düşünmedikleri konuda yorum yapanları anlamıyorum.
    Gereksiz miş.

Bu ürün için konuşayım, gereksiz. Neden mi? Ses mono çünkü.

Subwoofer'ınızın bas seviyesini ayarlayamıyor musunuz?

Subwoofer tasarımına göre değişir yere vurma olayı. En iyi verim pahalı subwoofer'larla ya da az eşyalı odada alınır.

• subwoofer ı bu tasarımda hayal ediyorum. boom dedikçe sekişini ve etrafı yıkışını.. anlayamazsınız
  • Hi-fi Hi-end sektörü için önemli bir gelişme. Daha önce aklıma gelmiş olan bir fikirdi.. Amaç manyetik bir taban aracıyla rezonansa girecek yüzeysel alanlardan bağımsızlaştırılmış ekipmanlar oluşturmak. Rezonans etkisi küçümsenmemeli. Hoparlörden çıkan ses hoparlörün bulunduğu yüzeyi titreştirir ve bu titreşim tekrar hoparlör kasasına intikal ederek mevcut frekansların üzerine biner. Sonuç olarak referans kalitesindeki ses artık referans durumundan çıkar. Tabi bu durum üst düzey sistemler için geçerli.

• Madem böyle birşey yaptınız bari kablosuz olarak alttan üsttekini yuvarlak höparlörün bataryasını şarj etseydi. BDaha mantıklı olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lumiax920 -- 16 Ağustos 2014; 14:40:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.