Şimdi Ara

kardeş payının karakterleri vs leyla ile mecnunun karakterleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler kardeş payı bana göre daha bi ağır basıyo Hilmi,Kartal,Sezai,Şerif abi(bana göre feci bi karakter olmuş),M.A.F üçlüsü,mafya biraderler ama leyla ile mecnunda bu tip karakterleri Erdal bakkal,Metin ve sadece İsmail abide gördüm diğerleri o kadar kalıp olabilecek karakter gibi gelmedi gözüme

• Kardes Payindansa İsler Gucler ile karsilastirmaliydin bence, daha guzel bir dizi Kardes Payina gore.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ysmail abi ve erdal bakkal'yn tyrna?y olamaz onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sen Aydınlatırsın Geceyi -- 14 Ağustos 2014; 21:34:04 >
  • Erdal Bakkal ve İsmail Abi varken bana LM daha iyi geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 30 yaşını daha geçmedim ama bana LM fazla çocuksu geliyor, iyi güzel ama çocuksu. İşler Güçler olsun Kardeş Payı olsun sanki yaş aralığı olarak daha genele hitap ediyor, yapılan espri ve göndermeler daha ağır oluyor sanki.

LM'de çok iyi karakterler olabilir ama sayı çok az ve göreceli değil. Göreceli değil derken hemen hemen bütün LM izleyicisinin en sevdiği iki isim Erdal Bakkal ve İsmail Abi'dir (Çocuksudan kastım işte tamda bu iki karakterin canlandırdığı rolün naifliği) Ama Kardeş Payında karakter çok ve boş karakter neredeyse yok, yani şu olmasa da olurmuş diyemiyorsun çünkü A kişisi Çırakları Sezai'yi Hilmi'yi severken B kişisi Feyza'yı Kartal'ı Mafyaları seviyor, C kişisi Hamiyet'i Emrah'ı Ahmet'i falan derken değişiyor.

Ayrıca senarist geniş kadroyu çok iyi kullanıyor, zaten devrim gibi bir kararla diziyi 1 saat yapmaları çok iyi bir olay üzerine karakterleri dengeli kullanmasıda güzel. Bazıları dengeli değil diyebilir ama şöyle bir kaç bölüm A karakteri çok gözükünce ondan sonraki bölümlerde geriye çekilebiliyor, yada her bölüm bir karakter ön plana çıkartılarak değişmeli gidiliyor.

Neyse fazla kafa şişirmeye gerek yok herkes sevdiğini izler ve olayı sidik yarışına getirmeye de gerek yok. Çünkü bu tarz konular hep o yolda ilerliyor, ikisini de izleyip gülüp geçin stres atın

• quote:

Orijinalden alıntı: JessieJ

30 yaşını daha geçmedim ama bana LM fazla çocuksu geliyor, iyi güzel ama çocuksu. İşler Güçler olsun Kardeş Payı olsun sanki yaş aralığı olarak daha genele hitap ediyor, yapılan espri ve göndermeler daha ağır oluyor sanki.

LM'de çok iyi karakterler olabilir ama sayı çok az ve göreceli değil. Göreceli değil derken hemen hemen bütün LM izleyicisinin en sevdiği iki isim Erdal Bakkal ve İsmail Abi'dir (Çocuksudan kastım işte tamda bu iki karakterin canlandırdığı rolün naifliği) Ama Kardeş Payında karakter çok ve boş karakter neredeyse yok, yani şu olmasa da olurmuş diyemiyorsun çünkü A kişisi Çırakları Sezai'yi Hilmi'yi severken B kişisi Feyza'yı Kartal'ı Mafyaları seviyor, C kişisi Hamiyet'i Emrah'ı Ahmet'i falan derken değişiyor.

Ayrıca senarist geniş kadroyu çok iyi kullanıyor, zaten devrim gibi bir kararla diziyi 1 saat yapmaları çok iyi bir olay üzerine karakterleri dengeli kullanmasıda güzel. Bazıları dengeli değil diyebilir ama şöyle bir kaç bölüm A karakteri çok gözükünce ondan sonraki bölümlerde geriye çekilebiliyor, yada her bölüm bir karakter ön plana çıkartılarak değişmeli gidiliyor.

Neyse fazla kafa şişirmeye gerek yok herkes sevdiğini izler ve olayı sidik yarışına getirmeye de gerek yok. Çünkü bu tarz konular hep o yolda ilerliyor, ikisini de izleyip gülüp geçin stres atın

Katılıyorum,leyla mecnunda espriler vesaire bana çok çocukça geliyordu.
    Kardeş payı ve işler güçler de espriler herkesin anlayacağı türden

• Kardeş payında bazen espirileri çok zorluyorlar ve de gereksiz yerde hiç bi amacı olmayan gündemsel espiri yapmaya çalışıyorlar. + olarak ta zeka ürünü espiri yapmaya çalışıp sivazliyorlar. Başkasının yerine utanma duygusunu yaşayıp , kanalı değiştirdiğim zamanlar oluyor.

L&m'un ilk sezonu hiç bir dizi ile kiyaslanamaz. Hatta 30.bolume kadar. 30.bölüm den sonra L & m'unu at çöpe gitsin.

ek olarak ; bi vs konusuna yorum yaptığım için kendimden utanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pabliato -- 15 Ağustos 2014; 14:01:32 >
  • L&M çok çocukça yukardaki arkadaşın da dediği gibi kardeş payındaki espriler replikler daha üst düzey bence

• quote:

Orijinalden alıntı: FrknD.

L&M çok çocukça yukardaki arkadaşın da dediği gibi kardeş payındaki espriler replikler daha üst düzey bence

Mesela

Mecnun:Yavuz Abi Çocuga Dedim hiç bişey olmayacak çocugun ağzına kırmıssın ya

İsmail Abi: Tuğla Mı Vurdun Çocugun Kafasına Yavuz

Mecnun :Tugla Vurmuş Ama Tatlıtuğla vurmuş

Bu Repliği Herkes anlamaz cocukca geliyor ve o benim hoşuma gidiyor bitmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: GearWorLd

quote:

L&M çok çocukça yukardaki arkadaşın da dediği gibi kardeş payındaki espriler replikler daha üst düzey bence

Mesela

hocam biraz çocukça dediysekte bende izlerdim leyla mecnun u karalamaya çalışmıyorum yani

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: GearWorLd

quote:

Mesela

hocam biraz çocukça dediysekte bende izlerdim leyla mecnun u karalamaya çalışmıyorum yani

bana karalanıyormuş gibi geldi bende müdahele etmek istedim

• Çok saçma bir karşılaştırma. Kardeş Payı'nın karakterleri çok yapmacık geliyor ama Leyla ile Mecnun'un karakterleri öyle değil karşılaştırmam bile.
  • L&M ve İşler Güçler en iyi komedi dizilerinden biri oldular Türkiye'de,Kardeş Payı'da o yolda ilerliyor,ben pek izlemiyorum ama tanıdığım herkes ve internetten okuduğum yorumlar beğenildiğini gösteriyor,o yüzden karşılaştırmak yerine izlemeyi seçin bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olivier17 -- 17 Ağustos 2014; 17:33:35 >
  • L&M'deki esprileri herkes anlamaz. Kardeş payı falan bana sıradam Türk halkının güldüğü şeyler olarak geliyor ama L&M'deki espriler zeka parıltısı olan, çok ince göndermeleri olan esprilerdi, o yuzden herkese hitap etmez. Karakter olarak Kardeş Payı falan bana artık sıkıcı geliyor, diğer yapımlarıyla hemen hemen aynı ama İsmail Abi, Mecnun falan bana her zaman daha farklı gelmiştir. Biraz da zevk meselesi tabii.

• Kardeş Payı çok daha iyi bence, lm'yi sevemedim bir türlü
  • Leyla ile Mecnun bana kalırsa daha iyi.
  • L&M karakterleri bana daha samimi geliyor.
    Ahmet Kural ve Murat Cemcir ise biraz yapmacık.
  • Kardeş Payı' nın karakterleride , oyuncularıda daha iyi bence.

• Karakter olarak kardeş payı çok zengin ve daha iyi bence.
  • Leyla ile mecnun ilk çıktığı zamanlar dikkatimi çekti ama hiçbir zaman izlemek için saatini beklediğim olmadı.Kendine has bir tarzı var ama ben pek sevemedim.Kardeş payı daha hareketli dinamik her repliğinde ne çıkacak acaba diye beklediğim bir dizi oldu.Oyuncu kadrosu olarakta geniş ve renkli.Leyla ile mecnunda hep kasvetli bir hava var sıkılıyorum...
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.