Şimdi Ara

PlayStation 4 10 milyon satış rakamını geride bıraktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• PlayStation 4 10 milyon satış rakamını geride bıraktı

Piyasaya çıkışı henüz bir yılı doldurmayan ancak son çeyrekte rakibi Xbox One'a karşı yaklaşık olarak 3'te 1 satış oranını yakalayan PlayStation 4 firmanın yüzünü güldürmeye devam ediyor. 

Sony yaptığı açıklamada son kullanıcıya satılan PS4 konsol sayısının 10 milyon üniteyi geride bıraktığını duyurdu. Sadece son çeyrekte konsolun satış rakamı 3 milyon oldu. Bu da ayda 1 milyon satış anlamına geliyor. 

PS4 yüksek satış grafiğine rağmen kendi bölümünü ve firmayı kara geçirmeye yetmedi. Ancak oyun satışları anlamında firmaya önemli bir gelir katkısı sağladı. PS3 konsolunun Sony'ye ancak 3 yılda gelir katkısı sağlamaya başladığı düşünüldüğünde PS4 büyük bir başarıya da imza atıyor. 

Sony Nisan 2014-Nisan 2015 dönemi için kendisine 10 milyon PS4 satış hedefi koymuştu. Bunun 3 milyonu garantilendi. Geri kalan 7 milyonun da tatil döneminde rahatlıkla satılacağı düşünülüyor. Böylece Nisan 2015 tarihinde PS4 satışları 20 milyona dayanmış olacak.  

Kaynak:http://www.ubergizmo.com/2014/08/playstation-4-crosses-10-million-unit-sale-milestone/?utm_source=mobilerepublic

• Aylarca satış yapıp 3 milyonu gören Sony,7 milyon adet satışın tatil döneminde rahatlıkla yapılacağını düşünmesi çok iddialı değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BekirTemel

Aylarca satış yapıp 3 milyonu gören Sony,7 milyon adet satışın tatil döneminde rahatlıkla yapılacağını düşünmesi çok iddialı değil mi?

okumadan cevap yapmana mı yoksa konu hakkında geçmişte hiç bir haberi bile okumadan konuyu yakından takip etmeden çok bilgiliymiş gibi konuşmana mı yüklensem bilemedim, sonra bir daha düşündüm, boş boş konuşan adamla ne işim olur dedim bastım eksiyi.
  • quote:

Aylarca satış yapıp 3 milyonu gören Sony,7 milyon adet satışın tatil döneminde rahatlıkla yapılacağını düşünmesi çok iddialı değil mi?

4 ayda 3 milyon satmış,geriye kalan 8 ayda da tatil döneminin etkisiyle 7 milyon satış hedefleniyor,bence normal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mbald M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam,xbox bu haldeyken çok satar ps4 resmen meydan Sonye kaldı,e ticaret sitelerinde de bazen 1200e görüyorum fiyatı da çok iyi. .

• 410 milyon diye okuyan varmı benim gibi
  • Bence bu kalitedeki bir konsol icin yine de az kalmis. 2014 sonunda insallah 17 18 milyonu gorur bu konsol...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O 10 milyondan biri benim
  • gta v le beraberde 1-2 milyon satsa ps4 alır başını gider artık aslında ps4 ün belini büken rakibi değil malesef ps3 bana hala ps4 ten daha alınası geliyo yüzlerce oyun var ve yeni oyun gelmeyede devam ediyo

• yeni oyunlarda geliyor psn biraz kaliteli oyunlar vermeye başlarsa(ps3 gelen oyun crysis 3 ps4 gelen road not taken bu neya ateri oynu oynuyacaz sony in buraya gerekli düzenleme yapması şart) kendi yapımları gelmeye başladı konsol aldırıcak 2-3 oyun çıksın yaz kış fark yapmaz 2015 20 milyon rahat aşarlar yeni god of war ,last of us 2 uncharted 4 zaten geliyor mortal kombat x gibi yapımlar olduğunu düşünürdek yoruma gerek yok ya

• PS 4 candır

• Daha adam akilli Exc. oyun yok,söyle konsolu canlandiracak 3. parti oyunlar bile yok ona ragmen 10 milyonu asmis adamlar,büyük basari..

GTA V - Destiny - The Order - Bloodborne - Batman Arkham Knight - AC Unity oyunlari ciktigi zaman 20 milyonu rahat görür Nisan 2015'e kadar..

Hele birde Uncharted 4 ciktigi zamani düsünemiyorum
  • "PS4 yüksek satış grafiğine rağmen kendi bölümünü ve firmayı kara geçirmeye yetmedi."

bunu nerden cikardiniz bilemiyorum ama son finansal çeyrekte sony 265 milyon dolar kar açıkladı.

http://www.joystiq.com/2014/07/31/playstation-4-sales-help-sony-post-quarterly-profit/?ncid=rss_truncated
  • quote:

daha bunun black friday'i var. Dur hele
  • Okul döneminde çıkacak oyunlar düşünülürse 20 milyonu çok rahat görecektir.

• +,- verilmiyor :D

• nibbleArt kullanıcısına yanıt
    Yılbaşı da önemli üstad,teşekkürler.

• ps4 fiyatı belki yüksek denemez fakat oyun fiyatları resmen el yakıyor. uzun vadede oyun fiyatları önemli olduğu için ben tercihimi steamos tarafında kullanacağım.

• 1400 tl den satıldığını varsayarsak 14 milyar tl mi etmiş oluyor ? :D

• 2015 yılının başları yükseliş iyice ivmelenir. Şimdi doğru dürüst oyun yok ve buna karşılık fiyatıda verimsiz pahalı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.