Şimdi Ara

HONDA PCX 125 + SJ1000 ACTION CAM (KASK BAĞLANTISI) + BRANDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun zamandır donanımhaber forumundayım ve son 2-3 aydır da neredeyse her gün motosiklet dünyası bölümünde sizlerle beraberim.
    Hem motosiklet araştırması yaptım hem de bu 2-3 aylık süreçte öğrendiklerimi buradaki arkadaşlara aktardım. Ben de bu bilgileri motoru olan arkadaşlardan ve forumlardan öğrendiğim için bilirim önemini buraların. :)

Honda PCX hikayem geçen sene bu zamanlara dayanıyor ancak maddi sebeplerden dolayı alamamıştım. İş yerinde bir kız arkadaşın PCX'i vardı ve bu motoru ben onunla tanıdım. Sağolsun 4-5 saat boyunca bana motosiklet kullanmayı gösterdi ve ben o gün ve hayatımda ilk kez bir motosiklet sürmüştüm. O zamandan beridir içimdeki bu PCX isteği geçmedi ve 07.08.2014 tarihinde kendi Honda PCX'imi malum site üzerinden iyi bir satıcıdan 2. el olarak satın aldım.

Scooter satın almadan önce ilk olarak kaskımı satın aldım. LS2 FF351 Fluo Beyaz
    Sharp testinden 4 yıldız alması ve fiyatının uygunluğu ilk olarak dikkatimi çekmişti. Kaskımı 4. Levent Kayalar Motor'dan satın aldım. Biliyorum LS2 FF351 bu sene Sharp testinden 1 yıldız almış. Ben kaskı aldığımda 4 yıldız vardı sitesinde, ben aldıktan 3 hafta sonra 1 yıldıza düştü. Vallahi ben de anlamadım...
    Aynı gün gitmişken eldiven de alayım dedim, deri tercih etmedim kokar diye ve korumasına güvenemediğimden. Bu yüzden Vexo Charlee eldiven aldım. Satıcı eldivene 70 TL kaska da 165 TL dedi, ikisini pazarlıkla 210 TL'ye aldım. İnternette araştırdım ancak bu eldiven ve kaskın daha uygununu bulamadım. İyi fiyata aldığımı düşünüyorum.

Tabii bu sırada motosiklet araştırmalarına devam ediyorum ve malum sitede sadece PCX ilanlarına bakıyorum. İlan sahiplerin arıyorum ve detaylı bilgi alıyorum sonra fiyatta anlaştıklarımı bir kağıda yazıyorum. Bu şekilde kendime uygun kafama yatan 6 PCX buldum ve daha sonra 2'sini eledim. 4 scooter'dan 3'ünü yakından gördüm ve 2. gördüğümde karar kıldım. Özgür adında bir kişiydi ve daha önce büyük motorlar sürmüş ancak 4 sene ara verdiği için PCX almış, bu da küçük gelmiş ve XMAX almak için satıyordu. Satıcıyı gözüm tuttu ve motoru da çok beğenmiştim... Fiyatta da güzellik yaptı sağolsun, 6000'e anlaşmıştık, senin ruhsat falan masrafın olur ciddiysen 5900 ver al dedi.

2 gün sonra scooter alacağım diye daha önceden gittiğim Kayalar Motor'a (evime en yakın olduğu için gidiyorum, reklam falan yanlış anlaşılma olmasın) gittim ve önümüz kış olduğundan yazlık yerine mevsimlik ve kışın da giyebileceğim bir mont istedim. O da 2 mont önerdi, biri Rev'it biri Prohel'di.
    Rev'it 500 TL'ydi ancak duruşuyla bile parasını hakediyordu. Bütçem elvermediği için Prohel'i tercih ettim ama montumu çok sevdim. Prohel Colombia Neon Sarı montu 300 TL dedi, daha önceden aldığım için %10 indirim yaptı ve nihayetinde pazarlıkla da 250 TL'ye düşürerek aldım montu. Ayrıca bu Kayalar Motor AEA'nın Bajaj Pulsar incelemesi için motoru aldığı mağaza, videonun başında da söylüyor. Benim de öyle dikkatimi çekmişti yoksa malzemeleri Kızıltoprak'tan falan alırım diyordum.

Scooterım ise siyah Honda PCX 125 CC'lik 2013 model ve 14900 km'deydi. Ön Kappa cam ve arka Kappa çantası mevcut. Geri kalan her şey orijinal halinde. Ufak tefek her motorda olacağı kadar çizikleri var ama göze batan cinsten değil. Lastikler değişim istiyor biliyorsunuz IRC lastiklerden sürücülerin çoğu memnun değil ki bu lastikler 15000 km görmüşler. Sanırım ekim ayı gibi değiştireceğim kış girişinde Michelin City Grip ile...
    Ön cam ve çanta bence çok yakışmış, motor biraz daha heybetli duruyor. Fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

Motorumdan kesinlikle çok memnunum. Hatta Özgür Bey'i arayıp hem hal hatır soracağım hem de XMAX'ini almış mı diye sorup PCX için de teşekkür edeceğim.
    Düzgün ve güvenilir satıcı bulmak gerçekten çok zor...

Sorularınız olursa alabilirim, yardımcı olmaya çalışırım.

Sevgilerimle...

SJ1000 Aksiyon Kameram

Kamerayı kaskıma aşağıdaki gibi monte ettim. Zaten biliyorsunuz yanında 30 kadar aksesuarı geliyor kameranın, istediğiniz parçayı kullanarak monte edebilirsiniz. Bence kask için, tepeye takmak istiyorsanız, en optimum yolu bu şekilde. SJ1000 alıp takamayan varsa yardımcı olabilirim.

Bu da Çin'den Aliexpress'ten aldığım branda. Ben aldığımda 15,88 $'dı, şimdi fiyatı 16,72 $ olmuş. 3 hafta içinde geldi ve XL bedeni benim motoruma tam oldu.
    Arka çantası olmayan PCX sahipleri L beden branda da alabilirler kanımca.

http://www.aliexpress.com/item/Cheaper-Motorcycle-Waterproof-Cover-Outdoor-Motorbike-Bike-Moped-Dust-Prevent-Rain-Cover-XL-4-SV002896/1869755914.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi z_vitamini -- 31 Ağustos 2014; 13:33:55 >

• hayırlı olsun hocam demek sonunda aldınız ben bile sevindim sizin adınıza ben daha mobilete yeni başladım umarı benimde şöyle güzel bir pcx im olur tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler.
  • hayırlı olsun kardesim ama fotolar açılmıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaç tl ye aldın? ?

• bombacimülayim kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim... Mobilde olduğunuz için sanırım açılmıyor, yoksa görsellerde problem yok.
    Masaüstü sürümünü deneyin isterseniz.
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, 1 yılın sonunda oldu diyebilirim geçen sene bu zamanda aklımdaydı PCX. Acelesi yok elbet sizin de olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bombacimülayim

kaç tl ye aldın? ?

5900 Honda pcx + 101 ruhsat + 33,5 yağ değişimi diyebiliriz.

Tabii bir de sigorta olayı var ama en düşüğü 392 TL çıkıyor. Yaş 25 plaka 34 ve ilk motorlu taşıt olduğu için böyle yüksekmiş.
  • hayırlısı olsun, bu arada boy ve kilo bilgilerini verebilir misin? benim boy 187 kilo 90 ona göre kafamda kıyaslama yapıcam.
  • Hayırlı olsun güle güle kullan

• İhtiyaçlarını karşılıyorsa ki, öyle olduğu için aldığını düşünüyorum.çok memnun kalacağın bir scooter.hayırlı olsun...
  • redboxer82 kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Boy 183 ve kilo 90. Sorunsuzca kullanıyorum. Ayrıca benim bacaklarım uzun ama gidona çarpma falan yaşamadım.
    Motor altımda fotodaki gibi duruyor. Bence fena değil.
  • Teşekkür ederim, umarım kazasız belasız kullanırım.
  • stompanato kullanıcısına yanıt
    Hocam ihtiyacım servisi problem yaşatmayacak, max 80-90 km hızla kullanabileceğim ve ilk motorum olacağından scooter olmasını istediğim için tercih ettim.
    Diğer geri kalan özellikler bana ekstra oldu diyebiliriz. Forumlarda okuduklarım göre herkes memnun ve çin scooterları gibi de durmuyor.
    Görünüş de önemli tabi.
  • Arkadaşlar ayrıca SJ1000 aksiyon kamerası aldım aliexpress üzerinden 62 $'a.
    Fotoğraflarını aşağıda paylaşıyorum. Henüz hafıza kartım olmadığı için çekim yapamadım, onu da aldığımda ilk çekimleri burada paylaşırım.
    SJ1000 incelemesini Mesut Çevik yapmıştı zaten benim kamera hakkında fazla bir şey söylememe gerek yok.

En güzeli ise tüm aparatların da yanında geliyor oluşu...

HONDA PCX 125 + SJ1000 ACTION CAM (KASK BAĞLANTISI) + BRANDA HONDA PCX 125 + SJ1000 ACTION CAM (KASK BAĞLANTISI) + BRANDA HONDA PCX 125 + SJ1000 ACTION CAM (KASK BAĞLANTISI) + BRANDA HONDA PCX 125 + SJ1000 ACTION CAM (KASK BAĞLANTISI) + BRANDA HONDA PCX 125 + SJ1000 ACTION CAM (KASK BAĞLANTISI) + BRANDA

• Yani hocam yaklaşık 140 liraya kamera aldınız öylemi? Aparat herşey dahil demi?
  • Aynen öyle hatta 120 tl ye aldım bir de kart ile dediğin gibi 140 oldu. Mesut çevik incelemişti o da bundan almıştı ama o 72 dolara aldı sanırım.

• Peki hocam acaba diyorumki kask üstüne telefon aparatı varmıdır acaba?
  • Kask üzerine takmak için aparat var ancak telefon konulacak gibi değil. Tüm aparatlar kameraya göre ayarlanmış durumda.
    Bence telefon kullanmayın düşer falan ne olacağı belli olmaz.
  • hocam kamerayi kaska takabiliyo muyuz?? takili bi fotosu varsa koyabilirmisiniz rica etsem? ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bombacimülayim -- 14 Ağustos 2014; 13:28:40 >
  • Yeter ulan dedim ve sifir beyaz 2014 pcx 125 aldim, 7200 liraya. Telefonda kavga dovus 100 tl zor indirim yaptilar.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.