Şimdi Ara

'Windows 9 ile sağ kısımdaki Charm menüsü kalkıyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 'Windows 9 ile sağ kısımdaki Charm menüsü kalkıyor'

Microsoft'un bütün özkaynaklarını ayırdığı ifade edilen gelecek yılın Windows sürümü Windows 9 ile ilgili yeni detaylar gelmeye devam ediyor. Modern Başlat menüsü ve ücretsiz yükseltme iddialarından sonra yine önemli bir değişikliğin daha yapılacağı belirtiliyor. 

Güvenilir kaynaklardan gelen bilgilere göre Windows 8 ile birlikte kullanıma sunulan sağ kenardaki Charm menüsü üç yıllık bir maceranın ardından Windows 9 ile birlikte tarihe karışacak. Bu menüde sistem ve internet içerisinde kapsamlı arama yapabilme, cihaz ayarlarına erişebilme ve paylaşım yapabilme imkanı sunuluyordu. 

Ancak bu menü özellikle tabletlerde sağdan sola sürükleme yoluyla çıktığı için çok kullanışlı değildi. Fare kullanımında ise daha kolay bir şekilde bulunabiliyordu. Kaynaklar sonbahardaki ilk önizleme sürümünde Charm menüsünün tamamen kaldırılacağını belirtiyor.  

Kaynak:http://www.zdnet.com/microsofts-windows-threshold-expected-to-add-virtual-desktops-drop-charms-7000032401/

• Zaten hiç kullanışlı değildi lüzumsuz bir olaydı...
  • Simdiden w9 haberlerine başladık Allah sonumuzu hayır etsin.. Yakında w10 sızıntı haberleri falan gelir

• win9 = win7 sp3

• Bence en güzel şey oydu onunda bozdular.

• Abi ben bu microsoftu anlayamadm okdr paran ve kaynagim ve en yetenekli muhendisler sende yinede musterisini memnun edemeyen urunlerle gelebiliyor

• Kaleci07 sana sonuna kadar katılıyorum en sık kullandığım alan dı hem pc de hem de tablette

• Aslında güzel bir olaydı bence, en azından ekranın hepsini kaplamıyordu, tek kötü yanı fareyi sağ alt veya sağ üste götürünce bu menünün şak diye çıkması. Gerçi en pratik yol da bu olsa gerek. Ama çok gerekli mi, hayır.
  • Niye böyle farklı olma maceralarına atılıyorlar anlamadım. Böyle özelliklere alışmak biraz zaman alıyor. Şuan denk gelir de win7 kullanırsam başlat menüsü kullanmıyorum, bilgisayarı kapatmak için, denetim masasına girmek için fareyi sağa götürüyorum da menü çıkmayınca hatırlıyorum win7 kullandığımı.

Sonuç olarak ; Yeni çözüm gerçekten kayda değer ise buyursunlar fakat öyle olacağını pek zannetmiyorum.

• İnanıyorum bu sefer düzgün olacak çünkü bir iyi bir kötü yapıyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence iyi bir özellikti. Çok da kullanıyorduk açıkçası... gerçi başlat menüsü ile çok da gerek kalmaz...

• Microsoft un yapması gereken en büyük değişiklik fiyat bence. 300-400 liraya işletim sistemi satmayı bırakmalı, daha kullanıcı dostu fiyatlar ile bizleri ne olduğu belirsiz crackli Windows lardan kurtarmalı.

• O butun kaynaklarının birazınıda wp ekosistemine ayırsa da kağnı gibi gelişmese şu wp telefonlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linux kullanıcı olarak hayırlısı diyorum.

• Ula microsoft giydir arayüzü windows 9 diye sat. Bunu alanın ben taa ... neyse

• Eskiye dönüş resmen.

• zaten bir o işe yarıyordu. onu da kaldırıyorlar. :(

• İlk olarak başlat menüsü olmayacak diye direttiler, tepkiler çoğalınca mı desem, satmayınca mı desem bilmiyorum başlat menüsü geri geldi. Şimdi ise bir saçmalığa daha son vereceklerini görüyoruz. Umarım şu bir şeye yaramayan arayüzden de kurtuluruz.

• Kalkması isabet olur, fazla kullanıldıgını düşünmüyorum
  • Windows 8'de klavyedeki Windows butonunun yaptığı işi yapan görsel bir buton eklendi diye herkes başlat menüsü geldi çok güzel oldu dedi. Nasıl bir mantıktır anlayamıyorum.

Ayrıca kabul etmek gerek ki Windows 8 ile gelen yeni arayüzde programları açmak, arama yapmak vs. başlat menüsüne göre çok daha kullanışlı. Tek sorun insanların önyargıları.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.