Şimdi Ara

Deepin Linux

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • deneyeniniz varmı görselliği çok hoşuma gitti kullanışlıya benziyor

http://www.linuxdeepin.com/

Deepin Linux

Deepin Linux

Deepin Linux

Deepin Linux

• Y2Jericho kullanıcısına yanıt
    Görünüşe göre Türkçe dokümantasyonu yok (hatta wiki bölümleri Çince, İngilizce dokümantasyon bile yok). Deepin DE diye adlandırdıkları, Gnome'un üzerine bir iki ekleme yapılmasından ibaret bir masaüstü ortamları var. Bir sorun çıktığında çok kolay yardım alabileceğinizi zannetmiyorum. Denerseniz deneyimlerinizi forumla da paylaşın.
  • Yuklemedim sadece Live olarak denemistim.Fena degil heleki sag taraflataki ayarlar bolumu baya hosuma gitmisti. Ayrica MacOS benzeri Launcher de barindiyor. Fakat daha yeni iken stabillik anlaminda kullanilmasinin taraftari degilim acikcasi. Bana kalsa Elementary Os kullanirim eger ki sadelik ve gorsellik gerekiyorsa
  • Güzele benziyor. Eğer Ubuntu veya Debian tabanlıysa indirip denerim.

Edit: Debian tabanlıymış
    http://distrowatch.com/table.php?distribution=deepin
    Edit2: Burada da incelemesi var.
    http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20140728#feature

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Growlithe -- 12 Ağustos 2014; 12:06:46 >

• kurdum kullanıyorum çok hoşuma gitti.mint gibi kompakt yapısı,zorin,elementary gibi görselliği ile çok başarılı buldum,kullanım kolaylığı mint ve ubuntu gibi dağıtımlarla aynı hatta daha kolay bazı açılardan.performans da çok iyi durumda.bundan sonra deepin ile devam ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yapısı sağlam değilse, görselliğe aldanmamak gerek. Ama kullanıp da tavsiye eden arkadaşlar varken neden olmasın? Ayrıca Debian tabanlı. Deneyelim bunu da..
  • Görünüş direk osx ve 8 in birleşimi fakat adamlar software center bile yapmışlar. Destek nasıl acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tam olmasada türkçe dil seçeneği var. hatta ben çevirdim.
  • Stumaster kullanıcısına yanıt
    Deepin'den yazıyorum demek isterdim ama ciddi bir hatayla karşılaşarak kullanma serüvenim sadece 2 saat sürdü. Upgrade ettikten sonra control center çöküyor ve ziyadesiyle sistem gitmiş oluyor control center olmayınca. Baştan yükleme denemerim de olumsuz sonuçlanınca Ubuntu yolları yeniden gözüktü bana
  • Gayet stabil bir şekilde kullanıyorum bir power user olarak.stabilite ve destek konusuna takılmayın bu konuda Debian öncülerdendir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2014.1 guncellemesi ile bastan denemeye karar kildim ve su an gayet memnunum. En sessiz calisan ve ilk defa mouse taktigimda touchpadi adam gibi kapatan bir dagitim gormus oldum debianlar arasinda. Ayrica kendi software store u ubuntu dan kat kat daha stabil ve hizli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.