- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
Windows Xp'yi Cd'siz Kurma
57 Cevap56192 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

413 Mesaj
5 Ağustos 2004; 20:58:20 

Merhaba Windows 98'te cap dosyalarını C: sürücüsünün içine atarak windows kurabiliyordum (copy . C:win98) windows Xp'de bunu nasıl yapabilirim yani aynı windows 98'de olduğu gibi cap dosyalarını C: 'ye atayım oradan kurulsun. Teşekkürşer

2556 Mesaj
5 Ağustos 2004; 21:38:15 

olur tabi.xp yi mesela c: ye kopyala.sonra kuru çalıştır.hatta 98 gibi dosa geçmen de gerekmiyor.direk kurabiliyorsun.ancak çift part. yapıp birine temiz format atıp dğerindeki xp yi de dostan çalıştırıp kurmak daha sağlam olur.

Rasmon the Flawless Victor

2320 Mesaj
5 Ağustos 2004; 21:54:24 

xp bootable cd olmadan DOS tan kurulmaz

E8200@4.00Ghz(8x500) - MSI P35 Neo2-FR - 2x1Gb Kingston HyperX 900 - Saphire HD2600XT GDDR3 - 320Gb WD Sata2

Pentax K10D - Pentax SMC-DA 18-55 mm f/3.5-5.6 AL II - Pentax SMC-DA 50-200 mm f/4-5.6 ED - Pentax SMC M 50mm f/1.4

1694 Mesaj
5 Ağustos 2004; 22:07:46 

quote:

Orjinalden alıntı: TT

bootable cd nasıl olacak yani nası temin ederiz ?

1092 Mesaj
5 Ağustos 2004; 22:09:47 

quote:

Orjinalden alıntı: TT

yani canım.sonuçta xp dos bağımlı değil, dos tan çalışmayacaktır...

882 Mesaj
5 Ağustos 2004; 22:30:12 

arkadaşlar hepiniz yanılıyorsunuz
1-tek sürücüye 1 den fazla systemkurulur
2-dostan xp ve 2000 ni kurabilirsiniz sadece nt kurmazsınız çünkü ntfs üzerine kurulur.
3-nasıl 2 system kurulur dersenız 1 win98 kurun 2 winxp içindeki i386 klasorunu makinenize kopyalayın sonra dostan smartdrv.exe çalıştırın bu dosya daha hızlı dosya vs ıslemleri hızlandırır.
4-i386 klasorunu girin ve winnt yazın bakın dostan nasıl xp- 2000 kuruyomuş
not: daha önce windows klasoru olduğundan winxp veya 2000 kurarken winxp yada winnt diye windows klasorunun ısmını değıstırın
TT &diablo2 sizin daha 1 fırın ekmek yemeniz lazım kardeşler saygılar

TwEeN Self Servis 7/24

Eğitim Şart!!!
Nikon D70 18-70mm Kit/SIGMA 70-300 mm F-4-5.6 APO DG Makro/Nikon 50mm f/1.8/Lowepro Off RoaD/

1092 Mesaj
6 Ağustos 2004; 0:18:55 

kardeş dos tan girip xp yi kur dediğin zaman çalışıyo mu windows xp???
çalışmıyo, ancak boot cdsinden kurulur xp...

3459 Mesaj
6 Ağustos 2004; 0:22:02 

ya bence,önce cd'den kur sonra ghost ile image al.Daha rahat olur zamandan kazanırsın.

162 Mesaj
6 Ağustos 2004; 0:29:28 

quote:

Orjinalden alıntı: TwEeN

2-dostan xp ve 2000 ni kurabilirsiniz sadece nt kurmazsınız çünkü ntfs üzerine kurulur.
3-nasıl 2 system kurulur dersenız 1 win98 kurun 2 winxp içindeki i386 klasorunu makinenize kopyalayın sonra dostan smartdrv.exe çalıştırın bu dosya daha hızlı dosya vs ıslemleri hızlandırır.
not: daha önce windows klasoru olduğundan winxp veya 2000 kurarken winxp yada winnt diye windows klasorunun ısmını değıstırın

TwEeN Self Servis 7/24

+1 doğrudur

2494 Mesaj
6 Ağustos 2004; 0:30:11 

quote:

TwEeN Self Servis 7/24

Aynı partition üzerine 98 + Xp teorik olarak kurulur ama Program files ve buna benzer ortak alanlar sebebiyle kesinlikle sorun çıkarır. Hiçbir Hardware ci bu şekilde kullanmaz kullanımı tavsiye etmez.

3674 Mesaj
6 Ağustos 2004; 0:38:50 

quote:

Orjinalden alıntı: sword

bootable cd nasıl olacak yani nası temin ederiz ?

Bootable CD yapmak için Nero'yu kullanbilirsin.

[img]http://img62.exs.cx/img62/2117/Nikon.jpg[/img]ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB

2494 Mesaj
6 Ağustos 2004; 0:43:13 

quote:

Orjinalden alıntı: mtkn3

Bootable CD yapmak için Nero'yu kullanbilirsin.

Bootable olmayan cd ler ya beta sürümüdür yada update sürümüdür. Tam sürüm bir işletim sistemi cd si bulman gerekiyor

882 Mesaj
6 Ağustos 2004; 15:32:09 

Makinenizi bi şekilde dostan doğru açın i386 içinde winnt yaz kurmaya başlar. He win98den mi kuracam i386 içinde winnt32 dosyasını bul onu çalıştır o kadar

Eğitim Şart!!!
Nikon D70 18-70mm Kit/SIGMA 70-300 mm F-4-5.6 APO DG Makro/Nikon 50mm f/1.8/Lowepro Off RoaD/

3674 Mesaj
6 Ağustos 2004; 23:59:50 

quote:

Orjinalden alıntı: Symmetrical

Bootable olmayan cd ler ya beta sürümüdür yada update sürümüdür. Tam sürüm bir işletim sistemi cd si bulman gerekiyor

Bende tam sürüm (Bulgar baskı) ilk çıkanlardan Win XP CD'si var ve bootable değil. CD ne beta ne de update, pure xp. Bu nasıl oluyor ? Zamanında az mı kullanmıştım o CD'yi

[img]http://img62.exs.cx/img62/2117/Nikon.jpg[/img]ASUS P4P800 SE + P4 2,8E 1MB + HIS ATI RADEON 9600XT + 1,25GB TWINMOS DDR400 RAM + MAXTOR S-ATA 80GB

2494 Mesaj
7 Ağustos 2004; 1:33:14 

Bootable olmayan tam sürüm işletim sistemi mantığı nedir sence? kesin birşey vardır öyle bir cd yi ne gördüm ne duydum ancak görürsem inanırım

3674 Mesaj
7 Ağustos 2004; 3:39:40 

Sevgili arkadaşım Symmetrical
Bahsettiğim CD'yi yaklaşık olarak 1,5-2 yıl önce kullanıyordum. Bootable olmadığı için maalesef arşivimden kaldırdım. Keşke sana o CD'yi posta yoluyla göndrebilseydim, inan görmeni çok isterdim. Bir de sakın kızma ama bootable olmayan bir CD içersindeki işletim sistemi elbette tam sürüm olabilir. Örnek vermek gerekirse en eski orjinal olmayan Win98'ler ve Win95'ler hatırlarsan onları floppy'den boot ediyorduk. Hatta uzunca bir süre (Time Crack ile) kullandığım Windows MEMPHIS vardı o da bootable değildi. Gerçi o Win95 ve Win98 arası, kısaca Win98 BETA 1'di

2494 Mesaj
7 Ağustos 2004; 5:05:44 

Dediğin gibi tabiiki olabilir mesela bende 80 lik ufak cd de sıkışmış cabler vardı 98 in full sürüm kuracağım zaman cüzdanımdan çıkarıp kuruyodum. Ama ben orjinal bootable olmayan cd den bahsediyorum ama sen gördüysen doğrudur.

1193 Mesaj
7 Ağustos 2004; 6:37:15 

Arkadaşlar..
Konu Başlıgını Yanlış okumuyorsam "Windows Xpyi Cdsiz Kurma" Gibi Birşey Yazıyor

We Xpyi
Win98 Gibi Cab'larını C:ye D:ye Kopyalar Gibi Kopyalayıp Kuran Arkadaş varmı Acaba??? (WinXpde Cab Yok)
Cd ile Bilg den Çakmayan Yurdum insanıda Kuruyor...

Sosyal Mesaj Verme Para Ver Klübü Üyesi.

1853 Mesaj
7 Ağustos 2004; 8:56:20 

ben aynı bölüme hem win 98 hem win xp kurdum ve neredeyse 1 yıl sorunsuz şekilde çalıştırdım. win 98 e ihtiyaç kalmayınca kaldırdım. sorun olmaz bence ama ayrı ayrı bölümlere kurmak daha iyi olur.

1207 Mesaj
7 Ağustos 2004; 9:34:53 

KURULMUYORRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR..
hatta aynı par. 2000 ıle xp bıle kurulmuyor gıbı bısey

882 Mesaj
7 Ağustos 2004; 18:48:28 

Kurmuyor diyen arkadaşlar yazdıklarımı iyice okuyon lütfen winxp veya 2000 cdlerinin içinde i386 klasoru var onu makinenize kopyalayın nasıl kopylarsanız ister dostan ister windowsdan sonra i386 içinde dostan kuracaksanız winnt.exe'yi çalıştırın> windowsdan kurcaksanız winnt32.exeyi çalışrtırın hala eski kafalık yapıyorsunuz.Burada win98 veya winme, win95 kurmuyoruz onlar kur.exe dosyasından çalışır.

Eğitim Şart!!!

2599 Mesaj
8 Ağustos 2004; 2:25:54 

ARKADASLAR DOS ALTINDAN XP KURULUYOR. ARKADASIN YAZDIGINI DIKKATLI OKUYUN.

1346 Mesaj
8 Ağustos 2004; 2:43:49 

TwEeN dediğini yapmiştım olmamıştı(sorun bende olabilir çünkü cd içinden denemiştim ama olmamıştı) ayrıca aynı partition a winxp ve 98 kurarsınız ama partition ın fat32 olması gerekli ntfs ye wi9x kurulmaz ben bir ara bu şekilde kullandım pek program kurmuyorsan sorun yaratmıyor.
Pcbuilder e de katılıyorum imege programları ile daha salıklı olur tavsiyem dirver image 6.0 7.0 ı biraz zahmatli ve gereksiz bir tomar özellik taşıyor tavsiyem Dİ i kur 10 dakkada windowsunu geri yükle....

10615 Mesaj
8 Ağustos 2004; 13:37:04 

Tween dediğini biliyorum, Windows 2000 i o sayede kurmustum çok önceden, oluyor ..

Maxi Cep

3459 Mesaj
8 Ağustos 2004; 13:38:13 

quote:

Orjinalden alıntı: serdar1soz

TwEeN dediğini yapmiştım olmamıştı(sorun bende olabilir çünkü cd içinden denemiştim ama olmamıştı) ayrıca aynı partition a winxp ve 98 kurarsınız ama partition ın fat32 olması gerekli ntfs ye wi9x kurulmaz ben bir ara bu şekilde kullandım pek program kurmuyorsan sorun yaratmıyor.
Pcbuilder e de katılıyorum imege programları ile daha salıklı olur tavsiyem dirver image 6.0 7.0 ı biraz zahmatli ve gereksiz bir tomar özellik taşıyor tavsiyem Dİ i kur 10 dakkada windowsunu geri yükle....

Şu drive image programını son sürüm nereden temin ederiz.Türkçe açıklamalı kullanım için döküman varmı.

715 Mesaj
8 Ağustos 2004; 21:39:56 

ÖNCELİKLE HEPİNİZİ SELAMLARIM
YANILMIYORSAM KONUNUN WİNDOWS XP NİN KURULUMU İLE İLGİLİ BUNU YAPMANIZ İÇİN ÖNCELİKLE PCNİZDE HİÇBİR İŞLETİM SİSTEMİNİN OLMAMASINA DİKKAT EDİN YOKSA O İŞLETİM SİSTEMİ FORMAT LI BİR ŞEKİLDE SÜRÜCÜ TEMİZLENİR.
1 - C YE TEMİZ BİR FORMAT ATIN(HIZLISINDAN)
2 - BİLGİSAYARI CD-ROM DESTEĞİ İLE BAŞLATIN
3 - CDROM A XP CD Sİ TAKIN
4 - başlangıç seçeneğiniz bir disket ise şunu yapın A:\SMARTDRV 'İ İKİ KEZ YAPIP ÇALIŞTIRIN EĞER SEÇENEĞİNİZ CDROM İSE CDROM SÜRÜCÜSÜNE GEÇİP WİN98 KALSÖRÜNE GİRİN.SMARTDRV YAZIP ENTERA BASIN .BİR KEZ DAHA SMARTDRV YAZIP ENTERA BASTIĞINIZDA SMARTDRV ÇALIŞMIŞ OLACAK.SMARTDRV DOS ORTAMINI HIZLANDIRAN BİR KOMUTTUR.BUNU AÇMADAN KOPYALAMA İŞLEMİNE GEÇERSENİZ İŞLEM 2 SAAT SÜRECEKTİR.
5 - AŞAĞIDAKİ KOMUTLARI SIRAYLA YAZIN
C:\MD XP(BURADAKİ XP NİN YERİNE HERHANGİ BİR KLASÖR İSMİ YAZABİLİRSİNİZ AMA WİNDOWS HARİÇ)
C:\CD D: (CDROM SÜRÜCÜNÜZ HANGİSİYSE ONU YAZIP ENTERA BASIN)
D:\CD I386
D:\I386\COPY . C:\XP (bunun anlamı i386 klasörü içindeki bütün dosyaları c üzerindeki xp klasörüne kopyala demektir.siz eğer xp yerine başka bir klasör adı kullandıysanız onun adını yazın)
6 - ARKANIZA YASLANIP GEREKLİ ALANLARI DOLDURUN.

BUNU YAPMANIN BİR BAŞKA YOLUDA ŞUDUR.
PCNİZİ WİN98 CDSİ İLE VEYA BAŞLANGIÇ DİSKETİ BİLGİSAYARI CDROM DESTEĞİ İLE BAŞLATIN.DİSKET ÜZERİNDEYKEN YANİ A:\ BURDAYKEN SMARTDRV Yİ YAZIP ENTERA BASIN.İKİNCİ KEZ SMARTDRV YAZIP ENTERA BASTIĞINIZDA SMARTDRV ÇALIŞIR DURUMDA OLACAKTTIR.CD İLE BAŞLATTIYSANIZ WİN98 KLASÖRÜNE ŞU SATIRDAYKEN D:\WIN98\ BURAYA SMARTDRV YAZIP ENTERA BASIN.BİRKEZ DAHA SMARTDRV YAZIP ENTERA BASTIĞINIZDA SMARTDRV ÇALIŞIR DURUMDA OLACAKTIR.
ŞİMDİ SMARTDRV ÇALIŞTIRDIKTAN SONRA XP CDSİ TAKIP CDROM SÜRÜCÜSÜNE GEÇİN.SONRA I386 KLASÖRÜNE GEÇİN.KOMUT SATIRINA WİNNT YAZIP KURULUMA GEÇİN.

HEPSİ BU KADAR HEPİNİZE KOLAY GELSİN.......

300 Mesaj
9 Ağustos 2004; 2:58:40 

Alpsi1987 +10 demekki bootable olmayan xp cd leride kurulabiliyor önemli olan smartdrv sürücüsünü calıştırıp cd romdan winnt komutunu girmek

1956 Mesaj
9 Ağustos 2004; 10:14:39 

zaten gerkli bilgileri arkadaşlar vermiş bizede sadece bu yapılanlar doğrudur demek kalmış

715 Mesaj
9 Ağustos 2004; 14:45:40 

evet aynenöyle hatta 98 bile kullanıyorsanız ms dosa inip oradan da yükleyebilirsiniz.

44 Mesaj
7 Aralık 2005; 13:20:39 

alpsi çok güzel anlatmış teşekkürler

http://www.orhangencebay.org

1667 Mesaj
7 Aralık 2005; 14:44:26 

böyle değişik konularla bir şeyler öğreniyoruz,herkese tşkler

modernlik yüksek bina dikmekle değil,herkesin ucuz ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olması ile belli olur

7129 Mesaj
7 Aralık 2005; 15:57:23 

quote:

Orjinalden alıntı: alpsi1987

YANILMIYORSAM KONUNUN WİNDOWS XP NİN KURULUMU İLE İLGİLİ BUNU YAPMANIZ İÇİN ÖNCELİKLE PCNİZDE HİÇBİR İŞLETİM SİSTEMİNİN OLMAMASINA DİKKAT EDİN YOKSA O İŞLETİM SİSTEMİ FORMAT LI BİR ŞEKİLDE SÜRÜCÜ TEMİZLENİR.
4 - başlangıç seçeneğiniz bir disket ise şunu yapın A:\SMARTDRV 'İ İKİ KEZ YAPIP ÇALIŞTIRIN EĞER SEÇENEĞİNİZ CDROM İSE CDROM SÜRÜCÜSÜNE GEÇİP WİN98 KALSÖRÜNE GİRİN.SMARTDRV YAZIP ENTERA BASIN .BİR KEZ DAHA SMARTDRV YAZIP ENTERA BASTIĞINIZDA SMARTDRV ÇALIŞMIŞ OLACAK.SMARTDRV DOS ORTAMINI HIZLANDIRAN BİR KOMUTTUR.BUNU AÇMADAN KOPYALAMA İŞLEMİNE GEÇERSENİZ İŞLEM 2 SAAT SÜRECEKTİR.
C:\MD XP(BURADAKİ XP NİN YERİNE HERHANGİ BİR KLASÖR İSMİ YAZABİLİRSİNİZ AMA WİNDOWS HARİÇ)
D:\I386\COPY . C:\XP (bunun anlamı i386 klasörü içindeki bütün dosyaları c üzerindeki xp klasörüne kopyala demektir.siz eğer xp yerine başka bir klasör adı kullandıysanız onun adını yazın)

PCNİZİ WİN98 CDSİ İLE VEYA BAŞLANGIÇ DİSKETİ BİLGİSAYARI CDROM DESTEĞİ İLE BAŞLATIN.DİSKET ÜZERİNDEYKEN YANİ A:\ BURDAYKEN SMARTDRV Yİ YAZIP ENTERA BASIN.İKİNCİ KEZ SMARTDRV YAZIP ENTERA BASTIĞINIZDA SMARTDRV ÇALIŞIR DURUMDA OLACAKTTIR.CD İLE BAŞLATTIYSANIZ WİN98 KLASÖRÜNE ŞU SATIRDAYKEN D:\WIN98\ BURAYA SMARTDRV YAZIP ENTERA BASIN.BİRKEZ DAHA SMARTDRV YAZIP ENTERA BASTIĞINIZDA SMARTDRV ÇALIŞIR DURUMDA OLACAKTIR.
ŞİMDİ SMARTDRV ÇALIŞTIRDIKTAN SONRA XP CDSİ TAKIP CDROM SÜRÜCÜSÜNE GEÇİN.SONRA I386 KLASÖRÜNE GEÇİN.KOMUT SATIRINA WİNNT YAZIP KURULUMA GEÇİN.

alpsi.. çok güzel açıklamışşsın... halen daha dos'tan xp kurulmaz diyen var mı merak ediyorum
doğrusu.. haa şunu derseniz haklısınız ntfs hdd'i dos'ta açamazsınız bu yüzden dosyalara ulaşamazsınız
bunun için de ntfs dos reader diye bir disket var... dos altında ntfs desteği sağlar...

Hây'dan gelen Hû'ya Gider!!....

1367 Mesaj
7 Aralık 2005; 16:11:58 

windows önyükleme cd si ile cd den açıp cmd ile windows xp yi kurabiliyorsunuz (bu benim kullandığım yöntem)..ama dosta da çalışır. eula txt dosyasını i386 klasörünün içine atarsınız . dosta i386 klasörüne girersiniz. oradan. winnt.exe dosyasını çalıştırırsınız. xp kurulmaya başlar..(bu da merak ettiğim ve denediğim bir yol)

143 Mesaj
13 Şubat 2006; 0:21:29 

hala yapamayan varsa bu linki kullanabilir yardım için...

http://www.windowsreins...msdos/indexfullpage.htm

190 Mesaj
13 Şubat 2006; 0:24:06 

quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

alpsi.. çok güzel açıklamışşsın... halen daha dos'tan xp kurulmaz diyen var mı merak ediyorum
doğrusu.. haa şunu derseniz haklısınız ntfs hdd'i dos'ta açamazsınız bu yüzden dosyalara ulaşamazsınız
bunun için de ntfs dos reader diye bir disket var... dos altında ntfs desteği sağlar...

+1

1984 Mesaj
13 Şubat 2006; 2:40:19 

alpsi güzel anlatmış

ama pek işimize yaramıycak bi bilgi. bi cd kopyalamanın 6-7dk olduğunu düşünürsek sadece bu topiğe girip yazılanları okumakdan daha kısa sürücekdir.

sürekli format atıyosanız Pcbuilder'in dedii gibi ghost kurun

1029 Mesaj
13 Şubat 2006; 3:19:31 

quote:

TwEeN Self Servis 7/24

doğru

3259 Mesaj
13 Şubat 2006; 6:41:07 

quote:

Orjinalden alıntı: alpsi1987

Arkadaşım bazı şeyleri araştırsan da yazsan ne güzel olur, kendi doğruları gerçek doğrularmış gibi yazmışsın komik oldu.

İlk gözüme takılan cümlen "SMARTDRV DOS ORTAMINI HIZLANDIRAN BİR KOMUTTUR" demen olmuş. Smartdrv programı sadece okuma yazmada önbellek kullanılmasını sağlamaktadır. İşlemcinin daha hızlı çalışıp DOS ortamını hızlandırması gibi bir şey söz konusu değildir. Daha da komiği smartdrv'i iki kez çalıştırmaktan söz ediyorsun. İlk yazmada çalıştığının bile henüz farkına varamamışsın. Yani smartdrv'nin bilgi ekranını görünce çalışmaya başlamıyor, komutu ilk yazdığında çalışmaya başlıyor.

"PCNİZDE HİÇBİR İŞLETİM SİSTEMİNİN OLMAMASINA DİKKAT EDİN YOKSA O İŞLETİM SİSTEMİ FORMAT LI BİR ŞEKİLDE SÜRÜCÜ TEMİZLENİR."
Hiç bir işletim sistemi olmamasına dikkat edin diyorsun, madem işletim sistemi yok neden format atıyoruz? Bu çok önemli uyarına rağmen 1.madde olarak bilgisayara temiz bir format atmaktan bahsediyorsun. Gerçekten anlamsız bir cümle olmuş. Bir de anlattıklarını uygulamak için mutlaka bir windows 95/98 CD'si gerekiyor, bu yüzden hiç de pratik bir açıklama olmamış. Başlangıç disketi olmayanlar nasıl kuracak DOS'tan XP'yi sence?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalpakci -- 13 Şubat 2006 6:44:57 >

3259 Mesaj
16 Şubat 2006; 0:46:58 

Evet ne diyorsunuz?

2560 Mesaj
17 Şubat 2006; 0:00:16 

ne desek az ; alpsi1987 komiklik yapmamıs ki yazısı hakkında ''komiği,en komiği'' seklinde yorum yapıyorsunuz.
Keske siz tek smartdrv ı 5 defa yazsaydınız da sonucta bu işin olabilirliğine veya yapılışına ışık tutsaydınız.
alpsi1987,tween ve tum bilgisini paylasanlara tesekkurler

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
17 Şubat 2006; 4:01:12 

Yaw bilmeyenler nasılda bilenlerin yazdıklarına muhalefet ediyor ve fanatik bir şekilde kendi yanlış bilgilerini savunuyor hayret

XP DOS'tan KURULUR bunu kafanıza sokun kardeşim bu kadar basit bir mevzu. Yukarıda adam ne güzel açıklamış detayları ile daha ne densin.

Uzaklaştırılmış
17 Şubat 2006; 10:39:29 

Kurulacağını Zannetmiyorum. Fakat Yinede Arkadaşın Anlattıkları ile Deneme Yapacağım...

(Smartdrv DOS ortamında sürücülerin DMA işlevini açarak kopyalama ve yazma önbelleklerini etkinleştirir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SeKiL -- 17 Şubat 2006 10:42:13 >

3259 Mesaj
18 Şubat 2006; 4:02:02 

quote:

Orjinalden alıntı: quazar

Yaw bilmeyenler nasılda bilenlerin yazdıklarına muhalefet ediyor ve fanatik bir şekilde kendi yanlış bilgilerini savunuyor hayret

XP DOS'tan KURULUR bunu kafanıza sokun kardeşim bu kadar basit bir mevzu. Yukarıda adam ne güzel açıklamış detayları ile daha ne densin.

Al sana yeni yetme biri daha. Sen git oyuncaklarınla oyna hadi çocuğum.

715 Mesaj
24 Nisan 2006; 0:32:26 

napsaydım kalpakçi millet anlamıyo senin dediğini yazsam bana soracaklardı o ne diye bu cevap şekil sana da

eleştiriniz için teşekkürler

16 Mesaj
26 Kasım 2006; 2:12:37 

bir sorum olacak bu konu hakkında.kurulum yaparken xp yi sabit diskten kurduğumuzda direk xp çalışırken i386 klasöründen kurulumu başlattığımızda muhakkak xp cd isteyecektir.
windows 98 - ME başlangıç disketinden kurulumu başlatmamız cd roma geçerek çapraz hareketle i386 klasöründen kurulumu başlatmak pek sağlıklı bir yöntem değil.

tümleşik xp + SP2 + diğer güncellemeler paketi gibi cd ye yazdırmak ve bunların kurulumu her insanın uğraşacağı pratik çözümler değil.

Sorum ve isteğim şu ki bir çok bil. firması xp kurulum cd vermek yerine F8 F9 gibi kurtarma seçeneği gibi pratik cd çıkar driver yükle + diğer kullanılan yazılım ve var olan dahili - harici sürücülerin tek kurulumla sağlandığı bir çok makine mevcut.

bu yöntem nasıl yapılıyor.elbette sabit disk boyutundan yediği açık ama nasıl bu yöntemi bende yapabilirim.

kolay gelsin.

e - b y l u p a

1103 Mesaj
28 Kasım 2006; 18:16:56 

NORTON GHOST kullan, "format+sürücü yükleme+temel program yükleme" tarihe karışsın.

Sadece birkez sistemini full yükle, sonra Norton Ghost Dos ile Sistemin yedeğini al. Gerektiğinde Yedek aldığın güne 3-4 dakikada dön. Pırıl pırıl Windowsuna kavuş.

...

582 Mesaj
6 Ekim 2007; 13:27:44 

biyerde takıldımda hemen dh a bakim dedim niye kurulmasın ya şuan dostan kuruyorum ben

836 Mesaj
6 Ekim 2007; 13:38:51 

anlat ozaman nasıl kuruluyor.

1279 Mesaj
21 Haziran 2008; 21:50:46 

arkadasım benim problemim xp dostan kurulurmu degil siz ilk once baslıgı okuyun CDsiz Xp Kurmak yazıyor bu işlem fat32 den kurup sonra sistemi ntfs e cevirmeyide biliyorum ama laptopumda dvd bozuk durumda..
floppy surucusu de yok yani nasıl bir yontemle xp kurabilirim autoexec.bat dosyasını ms dos gorur onu duzenleyerek msdosa girebilirm belki ama normal PCmden XP CD icerigini bilgisayarıma atarım ama nasıl xp kuracagım zaten bir kere soyle kursam super olur ama ben bilgisayarımda ntfs olan bi disk mevcut ben windows olan bolume nasıl fat32 format atabilirim msn adresim : eonder87@hotmail.com burdan yeterli bilgi verememiş olabilirim bana yardımcı olursanız sevinirim...

(-e(RC)o-...(..._35_1/2_KSK_...) http://ercoloji.blogspot.com.tr/ http://alfalogy.blogspot.com.tr/ http://erco35coast.blogspot.com.tr/

62 Mesaj
23 Haziran 2008; 15:24:06 

disket ve dvd bozuk ise bilgiyi hard diske USB yardımı ile aktaracağını var sayıyorum.O zaman flash diskte çalışan xp var bu yöntemle açıp ilk boot device flash disk olarak değiştirip yine FD içindeki bir diğer xp dosyasından kurabilirsin ( c ve d olarak 2 klasör yaparsanız sonrakinde d dende kurarsınız )

Uzaklaştırılmış
31 Ekim 2009; 3:48:15 

cd rom yokki bizde ne biçim açıklıyorsunuz cd romdan başlatın diye anlatıyonuz, terbiyesizce :DD:D

3267 Mesaj
31 Ekim 2009; 10:39:33 

Eski bilgisayarlarda cd den boot diye bir seçenek yoktu disketle boot edip daha sonra win setup ı çalıştırırdık ve o dönemlerdede xp vardı. XP'yi cd den kurmak istemeyen arkadaşın usb den boot seçeneği varsa flash disk den xp yükleyebilir gayette hızlı oluyor.

</stop idiocracy>

Uzaklaştırılmış
31 Ekim 2009; 10:54:02 

Canı sıkılan konuyu diriltmiş ama 5 yıl boyunca net bir cevap alınamamış.

3267 Mesaj
31 Ekim 2009; 11:15:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Yigit`

Canı sıkılan konuyu diriltmiş ama 5 yıl boyunca net bir cevap alınamamış.

Bende cevap verirken açılış tarihine bakmamışım =)

</stop idiocracy>

316 Mesaj
9 Kasım 2009; 19:02:46 

Arkadaşlar konuyu kilitliyorum son cümlemle ; cd siz xp kurmak isteyenler önce cd ve ya dvd raytırlarını bilgisayardan söküp, içlerinden 28 e kadar saymaları lazım. Sonra Fenerbahçeli Kazım Kazım. En son olarakta burası çok önemli ; pileysiteyşın 3 alıp sebahaa kadar 3-5 kadeh rakı içerek foşmehal bir tavırla günü gün etmek lazım...