Şimdi Ara

4.4.2 Beta detaylı performans testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Burdan 4.4.2 test sonuçlarını vereyim: Testler tamamen telefon boşken ve optimize edildikten sonra yapılmıştır.
    Antutu 5(güncellenmiş sürüm): 16001 3500 puan bir artış var.

Stabilite rezalet. Arayüz geliştirilmeli.
    Tarayıcı testini tamamlayamadan durdurdu yani dalvikte stabilite sorunu ve tarayıcının da geliştirilmesi gerekiyor.
    Arayüz özelleştirmesi azalmış ve görünüm olarak 4.4 arayüze iyi optimize edilmemiş. GM'nin ilk sürüm yükseltmesi de başarısız diyebiliriz. En yakın zamanda sorunların giderilip yeni sürümün güncellemesi gelmeli yoksa diğer cihazlara destek konusunda pek de hoş olmaz. Sağlam rakipler var ve hepsinin kadrosu çok daha iyi. 4.4 sürümünde birçok araç bulunmaması ve hayatı kolaylaştıran araçların eklenmemesi bir sorun. Bellek kullanımı eskiden bir tık daha iyi gibiydi. Cihazın depolama performansı rakiplerine kıyasla her zaman iyi. 4.4'ün yanına yeni temalar ve duvar kağıtları eklenebilirdi. Launcher'e insanları mahkum bırakmak doğru değil. Tüm cihazın arayüz performansı kötüleşir. Her zaman üstün stabilize için saf arayüz kullanmak önemli hem ramden ödün vermezsiniz hem de performanstan.

Multicore test: 1151 Galaxy s3'ü geride bırakmayı başarıyor.

Tek çekirdek testi: 574 başarısız geldi bana. Moto g 646, S3 624 Tek tek ayrıntılarını vermeye gerek yok sonuç yeterli.

Quadrant Sonuçları: Basit 3d grafikleri yüzünden 60 FPS altına düşmüyor bu da diğer telefonlarla kıyaslarken pek de açıklayıcı olmuyor. Toplamda 8103 puan alarak HTC one x'i geride bırakıyor. Samsun S3'ü de geri de bırakmış oluyor.
    Asıl sonuçlar grafik işlem biriminde 3dmark'ta çıkacak

3Dmark(Ice strom): Bilenler aynı görüntü ile pc platformunda da test yapıldığını anlamıştır. Tabi ki bilgisayarınızda çok daha fazla skor yapabilirsiniz. 3153 (normal zorlukta aldı.) Rezalet diyebiliriz 5s maxed out alıyor Huawei Honor 6 da öyle cihaz anca 1.5 yıldız aldı 5 üzerinden. Bunun da yazılımsal sorun olduğunu düşünüyorum.
    Diğer testleri yapmadım ama beta hakkında bir düşünceye sahip olmuşsunuzdur. Genele bakacak olursak 4.2 sürümünün daha başarılı olduğu ortaya çıkacaktır.

Bu gpu performansının düşük çıkmasının nedeni GM ile değil gpu üreticisinin gönderdiği gerekli sürücü dosyalarındaki sorundan da kaynaklanabilir. Son değerlendirme başarısız bir beta performans artışı sadece antutu'da iş stabiliteye geldi mi sorunlar çıkmaya başlıyor. 4.2 kullanmanız için daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamenq42 -- 10 Ağustos 2014; 1:10:39 >

• 4.2ye geri dönücez

Adamlar 5 6 ayda güncellemeyi veriyorlar birde beta GM pişmanliktir

Bu arada inceleme çok iyi olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağ ol hocam kısa ve öz olmasını istedim yoksa daha çok eksik ve öneri var artık anlayan anladı firmanın yazılım desteğini :) Detaylı incelerdim ama yenilik yok aynı şeyler hiçbir gelişme olmadığından ayrıntıları vermiyorum, eksiği var artısı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jamenq42 -- 10 Ağustos 2014; 1:53:52 >
  • MTK6589 kullanan hangi telefon veya tablete kitkat geldi ki GMD'ye gelsin.

• coolman7 C kullanıcısına yanıt
    1 aydır beta da olsa kitkat kullanıyorum. 2g açık 2 gün batarya süresi alıyorum. Bırakın artık kitkat muhabbetlerini beta da olsa geldi biraz hazmedin.
  • K@sToR kullanıcısına yanıt
    Custom rom tarzı kullanmak istiyorsan kullanabilirsin betayi. Xda deki sorunlu romlardan pek farkı yok anladığim kadarıyla. Bu şekilde kullanmak istiyorsan kullanabilirsin. Benim dediğim chipset üreticisi MTK official Kitkat vermedi. Vermediği sürece de sorunlu custom romlarla uğraşıp durururuz. GM ne yapsın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@sToR

1 aydır beta da olsa kitkat kullanıyorum. 2g açık 2 gün batarya süresi alıyorum. Bırakın artık kitkat muhabbetlerini beta da olsa geldi biraz hazmedin.

Klasik cevap. Hazmedin ne yaa ne bos bir laftir. Onlar haram lokmalari hazmediyor mu acaba ?

• Beklemek lazım herhalde biraz daha

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.