Şimdi Ara

Androit Tabletler için Ağda Dosya Paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Android tabletim (LG G Pad 8.3) için Windows 8 yüklü bilgisayarımdan ağda dosya paylaşımı açarak tabletimden o dosyalarıma ulaşmak istiyorum. Böyle bir şey mümkün müdür?

Es File Explorer gibi bir programa denk geldim, ama malesef düzgün çalışmıyor program paylaşılan dosyalara ulaşamıyor(ya da ben bir yerde yanlış yapıyorum), yanlış değilsem ulaşsa bile öncelikle tablete dosyaları indiriyor.

Benim amacım şu şekilde, takip ettiğim bir dizi var, 1080p kalitesinde bilgisayarımda mevcut, sezonunun boyutu 14.2 GB fakat benim tablet 16 gb yani yeterli hafızası yok, ben de bilgisayarlar arası kurulan ağı bir şekilde tablette de kullanmak niyetimdeyim. Böylelikle videoları indirmeden oynatabileceğim.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yyasar -- 8 Ağustos 2014; 13:23:05 >

• dropbox-google disk-yandexdisk gibi programlar var windowstan bu programlara dosya gönderirsin. tablete de örneğin dropbox.apk kurarsın. ve dosyanı tablete indirirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahsen2

dropbox-google disk-yandexdisk gibi programlar var windowstan bu programlara dosya gönderirsin. tablete de örneğin dropbox.apk kurarsın. ve dosyanı tablete indirirsin.

Türkiye şartlarında o dediğin iş zor. Pdf, word, excel, foto vs. İçin kullanışlı da bir video dosyasını dropbox ile paylaşmak yorucu bir iş. Upload hızları zaten yerlerde, download desen 50 gbta kadar hızlı.

O tablette wifi direct özelliği vardır heralde. Ama nasıl kullanılır bilmiyorum. Google da araştırın bir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayarlar arasındaki ağdan bahsediyorum aslında, yani buluta yüklemek veya ordan indirmek değil.
    Bilgisayarımdaki bir dosyayı veya klasörü paylaşıma açmak ve tabletimden ona ulaşmak istiyorum.
    Google'dan bakındım tabi ki ama bir sonuca ulaşamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.