Şimdi Ara

Kuş pisliğini ihmal etmeyin !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracıma geçen sene bir kuş pislemişti ihmal ettim temizlemedim aradan 1 hafta geçti yıkattım arabayı şimdi bakıyorum pisliğin olduğu yerde leke kalmış.
    ( Asit içerikli olduğundan boyaya zarar veriyor )
    Dün yine pislemişti hemen lekeyi ıslattım biraz bekledikten sonra çıkardım.
    Ben yandım siz yanmayın. :)

• bizim ön kaputa da pislemiş bir arkadaş 3-4 gün önce. Hala silmedim. Şimdi içime bir kurt düştü
  • quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

bizim ön kaputa da pislemiş bir arkadaş 3-4 gün önce. Hala silmedim. Şimdi içime bir kurt düştü

Sen böyle yazınca benimde içime kurt düştü. Bir arkadaş mı pislemiş :)
  • mmtilla kullanıcısına yanıt
    arkadaşın güvercin veya kumru olduğundan şüpheleniyorum kuvvetle.
  • quote:

Karga'nın ki çok kötü hem büyük hemde çıkmıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmtilla

quote:

Alıntıları Göster
    Yıllar önce benim de başıma gelmişti, arabanın ön kaputuna bir kuş pislemiş ama öyle böyle değil. Aslında hemen temizlerim fakat bunu çok geç gördüm. Temizlendiğinde boyanın üstündeki cilayı tamamen yakmıştı. Ne yaptıysam düzelmedi. O hali ile de satıldı zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: mmtilla

quote:

Alıntıları Göster
    özellikle fiat marka araç sahipleri çok dikkat etsin, benim arkadaşın fiorinasına yaptılar, beyaz boya lönk oldu. bozuk çökeleğe döndü sıçılan yer. güvercinler çok tehlikeli. karganınsa sıçtığı yerden hayır gelmez. hummerın bile icabına bakar.

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

özellikle fiat marka araç sahipleri çok dikkat etsin, benim arkadaşın fiorinasına yaptılar, beyaz boya lönk oldu. bozuk çökeleğe döndü sıçılan yer. güvercinler çok tehlikeli. karganınsa sıçtığı yerden hayır gelmez. hummerın bile icabına bakar.

Şu garibim ne yapsın

• quote:

Alıntıları Göster
    birazean eve gidip pisliği sileceğim
  • quote:

Orijinalden alıntı: calamityeas

quote:

Şu garibim ne yapsın

valla kuşlar gibi ağaçta yaşasaydım ben de yapardım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: calamityeas

quote:

Şu garibim ne yapsın

valla kuşlar gibi ağaçta yaşasaydım ben de yapardım.

Alıntıları Göster
    Kışın genelde hava yağmurlu olduğu için problem olmuyoda yazın güneşin altında pişen kuş pisliği çok kötü yakıyor boyayı.

• calamityeas kullanıcısına yanıt
    pert olmuş

elden geliyorsa hergün bir gözz atmak lazım araca, özellikle yazın sıcaktan boya daha da yumuşadıgı için etkileşim daha fazla oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN

pert olmuş

elden geliyorsa hergün bir gözz atmak lazım araca, özellikle yazın sıcaktan boya daha da yumuşadıgı için etkileşim daha fazla oluyor
    asitli olduğundan dolayı boyaya zarar verir. bende öyle bir durumda hemen temizlerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Evren7

asitli olduğundan dolayı boyaya zarar verir. bende öyle bir durumda hemen temizlerim.

Alıntıları Göster
    az önce 3-4 kg olduğunu düşündüğüm bir kuşun veya 10-15 kuşun toplu halde yoğunlaşıp grup halinde tek noktaya pislemesi sonucu oluşan büyük pisliği temizledim.

60-70 derece sıcaklığındaki suyu döküp bezle pislik öbeğini temizledim fakat , öyle yapışmış ki çıkartmak için bastırarak sürtmek zorunda kaldım.

Sonuç olarak pislik çıktı. Edindiğim izlenimler :

1* 3-4 gün duran pislik aracın boyasına zarar vermemiş.

2* 60 derece su ile çıkmayan pisliği sürterek çıkartma girişimim sonucu kaputta çok sayıda çizik oluştu. 90-100 derece sıacklığında su filan dökmek lazım sanırım.

3* Daha önce kaputa bakıp bu çizikleri kim yapıyor diye şaşırıyordum, cevabını bulmuş oldum. (Kuş pisliklerini zaman zaman silerken bastırmamdan dolayı oluşmuşlar.

Kamuoyuna duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anyhill -- 8 Ağustos 2014; 14:16:44 >

• quote:

az önce 3-4 kg olduğunu düşündüğüm bir kuşun veya 10-15 kuşun toplu halde yoğunlaşıp grup halinde tek noktaya pislemesi sonucu oluşan büyük pisliği temizledim.

60-70 derece sıcaklığındaki suyu döküp bezle pislik öbeğini temizledim fakat , öyle yapışmış ki çıkartmak için bastırarak sürtmek zorunda kaldım.

2* 60 derece su ile çıkmayan pisliği sürterek çıkartma girişimim sonucu kaputta çok sayıda çizik oluştu. 90-100 derece sıacklığında su filan dökmek lazım sanırım.

3* Daha önce kaputa bakıp bu çizikleri kim yapıyor diye şaşırıyordum, cevabını bulmuş oldum. (Kuş pisliklerini zaman zaman silerken bastırmamdan dolayı oluşmuşlar.

Kamuoyuna duyurulur.

Alıntıları Göster
    pislik serleştiyse zorlamayın, üzerine sık sık su döküp yumuşamasını sağlayın, kendini salacaktır pislik.

• quote:

pislik serleştiyse zorlamayın, üzerine sık sık su döküp yumuşamasını sağlayın, kendini salacaktır pislik.

Alıntıları Göster
    azıcık prilli sıcak su değil kuş pisliği fil pisliği bile olsa 5 dk da çıkartıyor
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Asit içerikli olduğundan boyaya zarar veriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

quote:

Asit içerikli olduğundan boyaya zarar veriyor

Alıntıları Göster
    Nano boyalar bile kuş pisliğine karşı duramıyorlar testlerde.
  • quote:

Kamuoyuna duyurulur.

Hocam her pislik zarar vermez. Etçil kuşların bıraktığı pislikler daha çok zarar veriyor. Mesela siz 3-4 günlük pislik zarar vermedi diyorsunuz ama öyle bir kuş pisliği oluyor ki 3 saat bile yetiyor boyayı yakmasına. Tecrübeyle sabittir.

• quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

Nano boyalar bile kuş pisliğine karşı duramıyorlar testlerde.

Alıntıları Göster
    Kuş pisliğini silerken dikkatli olun acele etmeyin ıslak mendille hemen pisliğe dalmayın boya çiziliyor kendim çizerek öğrendim :) Bende megane 3 var renault sembolunun olduğu yerin hemen yan tarafında plastik var oraya gelmiş görmedim ve plastiği eritmiş.Bali lekesi kalmış gibi leke var kuş pisliğini ihmal etmeyin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.