Şimdi Ara

MEDİAMARKT SONY A 3000 DSLR 699TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
5
Favori
12.002
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • taksit seçenekleri ödeme kısmında mı gözüküyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz10

Ben eos m almaya karar verdim bundanda sipariş vermiştim kargodan teslim almayacağım 704 lira izmirden nakit almak isteyen olursa mesaj atabilir.
    @deniz10 @fatih3516 @GateFLY

Bu ikileme ben de düşmüştüm:

http://forum.donanimhaber.com/m_94841266/f_//tm.htm#94923432

Daha uzun pil ömrü, dahili flash, titreşim engelleme, daha yüksek çözünürlük, panoramik foto çekimi ve tabi vizörü olması sebebiyle ben A3000'i tercih ettim. Ben 800'e almıştım, 700 tl'ye (veya 749) bulabildiyseniz bence bu fırsatı kaçırmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isitok -- 9 Ağustos 2014; 8:38:18 >
  • e mount olduğu için adaptörle birlikte ucuza manuel lens alıp focus peaking ile de netleme sorununu rahatlıkla çözebilirsiniz. ne olduğunu merak edenler için:

bu fiyata gerçekten çok iyi bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: isitok

Daha uzun pil ömrü, dahili flash, titreşim engelleme, daha yüksek çözünürlük, panoramik foto çekimi ve tabi vizörü olması sebebiyle ben A3000'i tercih ettim. Ben 800'e almıştım, 700 tl'ye (veya 749) bulabildiyseniz bence bu fırsatı kaçırmayın.

Hızlıaldan Conon EOS M aldım 90 liralık Canon çanta 8 gb kart vardı 30 lira bkm 25 lira indirim çeki ile 694'e geldi lcd ekran iyi olsaydı vazgeçmezdim ama daha ucuza eos m bulduğum için buna geçtim. Birde Canon AE-1'den beri 4. Canonum olacak Canondan memnunum umarım üzmez.Aslında daha kararımı vermedim pazartesi birini alacağım kargodan, ergonomi açısından eos m çok kötü duruyor. Sony 700'e geldi ama çanta sd kart yok onlarıda hesap edersek 110 lira daha ucuz.

MEDİAMARKT SONY A 3000 DSLR 699TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz10 -- 9 Ağustos 2014; 13:42:12 >
  • quote:

Titreşim engelleme yok cihazda, vizörü de en giriş sınıf vizörlerden; bunlar birincil seçim nedenleri olamaz. Ama eos M 'den iyidir her türlü
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Titreşim engelleme yok cihazda, vizörü de en giriş sınıf vizörlerden; bunlar birincil seçim nedenleri olamaz. Ama eos M 'den iyidir her türlü

Her türlü Eos M den üstün olduğunu sanmıyorum iki makineninde üstün olduğu yerler var ama her türlü bir durum yok bence. Eğer çektiğiniz fotograf nasıl çıkmış eve gitmeden görmek istiyorsanız Eos M alın derim ben seçimimi buna göre yaptım. İki makineyide aldım şu anda Sony 700'e almıştım ama büyük ihtimal kargodan almayacağım.

http://versus.com/tr/canon-eos-m-vs-sony-alpha-a3000
    http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-M-vs-Sony-Alpha-A3000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz10 -- 9 Ağustos 2014; 14:07:22 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

quote:

Her türlü Eos M den üstün olduğunu sanmıyorum iki makineninde üstün olduğu yerler var ama her türlü bir durum yok bence. Eğer çektiğiniz fotograf nasıl çıkmış eve gitmeden görmek istiyorsanız Eos M alın derim ben seçimimi buna göre yaptım. İki makineyide aldım şu anda Sony 700'e almıştım ama büyük ihtimal kargodan almayacağım.

http://versus.com/tr/canon-eos-m-vs-sony-alpha-a3000
    http://snapsort.com/compare/Canon-EOS-M-vs-Sony-Alpha-A3000

Hocam DxO daki laboratuvar ortamında yapılan ölçümlere göre sensör ve fotoğraf işleme mekanizması olarak eos m 'den her türlü üstün. Onun haricinde dahili vizörü ve daha geniş lens seçeneği ile her türlü dediğim gibi

Burdan dinamik aralığı ve renk hassasiyetlerinin grafik üzerinde karşılaştırmasına bakabilirsiniz :http://www.dxomark.com/Cameras/Compare/Side-by-side/Canon-EOS-M-versus-Sony-A3000___819_906

Not ediyim, snapsort versus gibi siteler kağıt üzerindeki özelliklerikarşılaştırır ve çoğu zaman hatalı bilgi verirler. DxO fotoğraf Lab. test yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakimichi-kun -- 9 Ağustos 2014; 14:16:09 >
  • Bu işten anlayan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyoruz.
  • Sensörü daha büyük ama dağlar kadar var yok Eos m ile 650d kalitesinde fotograf çekilebilir ben adaptör almayı düşündüğüm için benim için lens sorunu yok ileride Canon'un büyük Dslr makinelerinden alıp bunu satacağım yada taşınabilirlik açısından yedek makine olarak tutacağım. Sonynin ergonomisi güzel sadece benim açısından onun haricinde ISO değerleri bile Eos m de daha üstün.
  • quote:

Sensörü daha büyük ama dağlar kadar var yok Eos m ile 650d kalitesinde fotograf çekilebilir ben adaptör almayı düşündüğüm için benim için lens sorunu yok ileride Canon'un büyük Dslr makinelerinden alıp bunu satacağım yada taşınabilirlik açısından yedek makine olarak tutacağım. Sonynin ergonomisi güzel sadece benim açısından onun haricinde ISO değerleri bile Eos m de daha üstün.

Hocam siz olayı yanlış anlamışsınız; verdiğim linke girin bakın. Hatta ben illa snapsorta güveniyorum diyorsanız ordan girip bakın; Sony her türlü tokatlıyor, arada ciddibir dinamik aralık farkı ve %20 civarı iso hassasiyeti farkı var. Siz karşılaştırma sitelerini yanlış okudunuz galiba.

Eos m fotoğrafa çok yeni başlayanlar düşünülerek geliştirilmiş bir ürün. Antalyada yaşlısı genci turistler filanda olympus epl-3 , eos m kullanıyor şu sezonda

Ayrıca elinizde hazır canon lensi yoksa bu cihaza canon lens + adaptörler yatırım yapmak çok gereksiz.
  • Ben yeterince araştırdım bence seninde bıu kadar emin konuşmadan biraz araştırma yapman daha iyi olurç
  • quote:

Ben yeterince araştırdım bence seninde bıu kadar emin konuşmadan biraz araştırma yapman daha iyi olurç

Hocam neye göre araştırdınız? Fotoğraf ve video kalitesi olarak Sony daha üstün. Canon ise lcd ekran kalitesinde önde. Hatta Canon M'de vizör dahi yok. Başka kriterlere göre alacaksanız o ayrı.
  • 699 a inerse tekrar bende alıcam
  • Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt
    "Anti Motion Blur" ve "Image Stabilization : Lens-based (Optical SteadyShot)" özellikleri var. Titreşim engelleyici sensörler gövdede yok tabi.
  • 699 Olsa da ben de alsam...
    Özellikler burada.
    Video Full HD ancak 25 fps ile çekiyor.
    http://www.letsgodigital.org/tr/camera/specification/3416/show.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMeOkTaY -- 9 Ağustos 2014; 16:47:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Ben yeterince araştırdım bence seninde bıu kadar emin konuşmadan biraz araştırma yapman daha iyi olurç

Hocam neye göre araştırdınız? Fotoğraf ve video kalitesi olarak Sony daha üstün. Canon ise lcd ekran kalitesinde önde. Hatta Canon M'de vizör dahi yok. Başka kriterlere göre alacaksanız o ayrı.

Ben yukarıda lcd ekranı için aldığımı yazdım zaten Sony Fotograf kalitesi üstün olabilir Eos M 650 d kalitesinde fotograf çekiyor 694 liraya aldım isteyen istediği makineyi alsın beni ilgilendirmiyor. Böyle bir altenatif varken çamur gibi ekrandan çektiği fotografları görmek isteyen varsa buyursun Sony alsın. Hatta alamayan varsa izmirden gelsin 699 liraya Sony'yi vereyim. Ben kaarımı vermeden pek çok inceleme ve video izledim bu makineleri alacak arkadaşlar sanırım profesyonel fotografçı değiller o yüzden yotube dan dokunmatik ekrandan focus olayı nasıl oluyor onuda izlesinler. 18-55 STM IS lensi var , video çekerken sürekli netleme yapıyor Sonynin video çekiminde bu varmı? Daha üstün diyorsunuz bunu alanlar reklamcılık yapmayacak ve Canonun verdiği kalitede oldukça yeterli. Bu yüzden amatör kullanıcılar için lcd ekran kalitesi ve dokunarak focus olayı daha önemli bence. Vizörün kalitesi belli onun dışında Sony alanların çoğunun o vizörden bir kez bakmayacağını düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz10 -- 9 Ağustos 2014; 17:09:56 >
  • Sony ve Canon dslr makinalarım oldu şuanda da canon dsler (6d ve 50d) makinalar kullanıyorum. canon eos m ne amaç için yapıldıysa o yönde iş yapan bir makina. aynasız küçük dslr ı sürekli taşımak istemeyenler ve kaliteli fotoğraf çekmek isteyenler için ideal bir makina canon eos m. sony a3000 bundan daha iyi gibi gözüküyor ama büyük ve dslr gibi hantal. dslr tadı vermeyecek bir makina. Bence ticari amaçla yapılmış bir makina. Alınır mı 699 liraya? bütcesi olmayan için fiyat performans için iyi bir seçenek. iki makinayı da imkanınız varsa elinize alıp inceleyin fotoğraf çekin ondan sonra karar verin. ikisi de üç aşağı beş yukarı aynı kalitede fotoğraf çeker. o incelemeler de falan anlatılanlara falan fazla takılmayın. Anlatıların çoğu fotoğraf çekerken sizi çok da etkileyecek yada fark yaratacak şeyler değil. Asıl fotoğraf dslr ve iyi bir objektifle çekilir. hangisi yatarsa kafanıza onu alın.

saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RobZombie92

100d ile bu ürün arasında kaldım.Gazetecilik için kullanacağım ona göre sizce hangisi daha uygun olur?

Canon 650 D işinizi görür.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Ben yukarıda lcd ekranı için aldığımı yazdım zaten Sony Fotograf kalitesi üstün olabilir Eos M 650 d kalitesinde fotograf çekiyor 694 liraya aldım isteyen istediği makineyi alsın beni ilgilendirmiyor. Böyle bir altenatif varken çamur gibi ekrandan çektiği fotografları görmek isteyen varsa buyursun Sony alsın. Hatta alamayan varsa izmirden gelsin 699 liraya Sony'yi vereyim. Ben kaarımı vermeden pek çok inceleme ve video izledim bu makineleri alacak arkadaşlar sanırım profesyonel fotografçı değiller o yüzden yotube dan dokunmatik ekrandan focus olayı nasıl oluyor onuda izlesinler. 18-55 STM IS lensi var , video çekerken sürekli netleme yapıyor Sonynin video çekiminde bu varmı? Daha üstün diyorsunuz bunu alanlar reklamcılık yapmayacak ve Canonun verdiği kalitede oldukça yeterli. Bu yüzden amatör kullanıcılar için lcd ekran kalitesi ve dokunarak focus olayı daha önemli bence. Vizörün kalitesi belli onun dışında Sony alanların çoğunun o vizörden bir kez bakmayacağını düşünüyorum.

Düzeltmek istediğim sadece 2 nokta var. Ekran çamur gibi değil, gayet yeterli kalitede. İkincisi ise Sony A3000 video kalitesine laf olmaz, sürekli odaklamasında zaten sorun olmayacaktır çünkü o bir aynasız. Üstüne üstlük videoda Sony ve Canon ikilisinden Sony bariz öndedir. Ama siz bilinçli bir tercih yaptığınız için gene de takdir ediyorum. Makinenizle başarılar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.