Şimdi Ara

Rehber Tadında Solotop Gameplayleri [Zed-Maokai-Jayce-Ryze] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
11
Favori
2.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EbrarAhmet

Zed'i bugün aldım.Başlıkta zed'i görünce izleyeyim dedim.Ama aradığımı bulamadım.Rehber tadında demişsin ama kombo nasıldır , ilk ne fullenmeli , püf noktaları nelerdir bunları anlatmamışsın.Skilleri okumama rağmen hala tam olarak anlamadım.Eksik buldum.Başarılar...

Yeni başlayanlardan ziyade laning phase, item build ve team fightlara yönelik bir anlatım yapmaya çalıştım. Zira Zed'i oynamayan, bilmeyenlerin sayısı çook çok az.

edit : Bu arada haklısın sanırım, o yönden eksik olmuş rehberler. Fakat dediğim gibi daha çok yukarıda saydığım konulara değiniyorum. Çünkü asıl eksik olan şeyin oyuncularda o özellikler olduğunu düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Narzhul- -- 19 Ağustos 2014; 23:59:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Narzhul-

quote:

Zed'i bugün aldım.Başlıkta zed'i görünce izleyeyim dedim.Ama aradığımı bulamadım.Rehber tadında demişsin ama kombo nasıldır , ilk ne fullenmeli , püf noktaları nelerdir bunları anlatmamışsın.Skilleri okumama rağmen hala tam olarak anlamadım.Eksik buldum.Başarılar...

Yeni başlayanlardan ziyade laning phase, item build ve team fightlara yönelik bir anlatım yapmaya çalıştım. Zira Zed'i oynamayan, bilmeyenlerin sayısı çook çok az.

edit : Bu arada haklısın sanırım, o yönden eksik olmuş rehberler. Fakat dediğim gibi daha çok yukarıda saydığım konulara değiniyorum. Çünkü asıl eksik olan şeyin oyuncularda o özellikler olduğunu düşünüyorum.

Zaten yeni başlamayan arkadaş dediklerinizin çoğunu bilir.Yeni başlayanlar için diğer konuları anlatırsanız.Hem oynayan hatası varsa düzeltir , hemde yeni başlayan öğrenmiş olur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -Narzhul-

quote:

Zaten yeni başlamayan arkadaş dediklerinizin çoğunu bilir.Yeni başlayanlar için diğer konuları anlatırsanız.Hem oynayan hatası varsa düzeltir , hemde yeni başlayan öğrenmiş olur.

Hayır, yeni başlamayan arkadaşlar ezbere olarak kombosunu bilir, ezbere build gider. Hangi durumlarda nasıl oynanmalı, nereler wardlanmalı ve neden wardlanmalı, tf lerde nasıl pozisyon almalı, rakibe göre nasıl itemler dizmeli nasıl oynamalı. Ben bunları daha önemli görüyorum. Yeni başlayanlar için birçok rehber mevcut gerek video destekli gerek resimli. Onlara bakmanız sizin için daha iyi olacaktır.

• takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Narzhul- kullanıcısına yanıt
    Bu arada sen cevap yazınca kendi yazımı da okudum, hatalarını dile getirmişim genelde.
    Benim hoşuma gitti, ryze için izledim ilk, sonra flame yapmaman anlatış tarzın, oyunun vs hoşuma gitti hepsini izledim.
    Dediğim gibi sadece hatalara değinmişim, onların dışında gayet güzel ve başarılı buldum. Bunu dile getirmek için atıyorum bu postu:)
    Bu arada Jayce videosunun başındaki gibi spoiler vermesen iyi olur, zevki kaçıyor :)
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Bu arada sen cevap yazınca kendi yazımı da okudum, hatalarını dile getirmişim genelde.
    Benim hoşuma gitti, ryze için izledim ilk, sonra flame yapmaman anlatış tarzın, oyunun vs hoşuma gitti hepsini izledim.
    Dediğim gibi sadece hatalara değinmişim, onların dışında gayet güzel ve başarılı buldum. Bunu dile getirmek için atıyorum bu postu:)
    Bu arada Jayce videosunun başındaki gibi spoiler vermesen iyi olur, zevki kaçıyor :)

Jayce videosu istisnaydı. Video'yu tekrar izledikten sonra, oyun boyunca ne kadar useless olduğumu ve neden kaybettiğimizi çok daha net gördüm ve önemli diye nitelendirdiğim bir konu meta olayı. Video'da da çok güzel bir örnek vardı sadece bunu belirtmek için öyle birşey yapmak istemiştim.
  • Yeni videolar bekliyorum. Jayce videosuni bence herkes izlemeli. Kotu durumlarda yapilmasi gerekeni anlatiyor.

• Zed için solo degilde mid rehberi yapsaydınız daha iyi olurdu:)
    Arkadasları yalnıs yönlendirmeyelim Zed'in asıl lanesi middir.Midde daha etkilidir.Karsındaki rakip genelde apc oldugundan tek atma şansın oluyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RealRocknRolla

Zed için solo degilde mid rehberi yapsaydınız daha iyi olurdu:)
    Arkadasları yalnıs yönlendirmeyelim Zed'in asıl lanesi middir.Midde daha etkilidir.Karsındaki rakip genelde apc oldugundan tek atma şansın oluyor :)

Evet, bunu belirttim zaten video'da da ?
  • Sıkılmadan izledim helal

• quote:

Orijinalden alıntı: Kralorti70

Sıkılmadan izledim helal

Teşekkürler.
  • Uzuman kullanıcısına yanıt
    ben olmadım da moakai solo tank mı oynuyorsunuz yok sa damage ağırlıklı mı
  • Onu narzhula soracaksın o oynuyor. Videoda ne dizdiğine bakabilirsin eşyalarına.
    kardeş anladığım kadarıyla sen çok ulu bir prosun acaba bana moakai ile ilgili bir kaç taktik veriri misin?
  • Görüntü kalitesi 720p olursa daha iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Racolm

kardeş anladığım kadarıyla sen çok ulu bir prosun acaba bana moakai ile ilgili bir kaç taktik veriri misin?

Kesinlikle pro değilim. Ulu falan hiç değilim. Benim kendime hayırım yok. Sadece bilgim var diyelim.

Maokai hakkında item build olarak şunları söyleyebilirim. Rod of ages ve Randuin core itemleri. Yani kesinlikle almalısın. ROA sana skillerin ap'den aldığı için gereken damage'i sağlıyor, aynı zamanda bolca mana ve can da veriyor. Maokai'nin en sevdiği itemlerden birisi. Ayrıca ultisi sana baya bi tanklık özelliği kattığı için erken safhada Randuin gibi defansif eşya almana gerekte kalmıyor. Defansif eşyaları mid - late game'de tamamlamak çok daha mantıklı. Rakip carrylerle o safhalarda daha çok karşılaşacağın için.

Karşıda eğer ad şampiyonlar ağırlıktaysa ve problem yaratıyorlarsa, ROA ve Randuin'den sonra kesinlikle Çivili Zırh öneriyorum. Ölümsüz olup çıkıyorsunuz

çok mütevazisin ama tank değilde 1 tane damage itemı almak istiyoru mne alabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Racolm

çok mütevazisin ama tank değilde 1 tane damage itemı almak istiyoru mne alabilirim.

Rod of ages.

Maokai'nin asıl görevi damage çıkarmak değil, takım savaşlarında durabildiği kadar önde durmak, rakibi (özellikle rakip adc ve apc'yi) olabildiği kadar rahatsız etmektir. Bunu da tanklığı sayesinde başarabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Narzhul- -- 21 Ağustos 2014; 22:44:25 >
  • başarılar
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.