Şimdi Ara

Samsung Galaxy s5 Alternatif Şifre !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
3
Favori
42.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Akrabalarım geldiği için Samsung Galaxy S5 telefonumu rafa kaldırdım.Telefonu yeniden aldığımda ise çok saçma ve beni hayretlere düşürücü bir olayla karşılaştım. Bu telefonu almamın bir nedeni de parmak izi okuyucusu olduğu içindi.Fakat telefonu ilk açtığımda parmak izi okuyucu ekranı değil sanki 5 yanlış deneme yapmışım da benden alternatif şifremi istercesine bir ekran çıktı. Screenshot da alamıyorum. Telefonu açtım ,kapadım , aklınıza gelecek çoğu şeyi denedim ama ilk çıkan ekranın parmak izi ekranı olması gerekirken telefonu her açtığımda alternatif şifre ekranıyla karşılaşıyorum.Yardım ederseniz sevinirim bu işlerde biraz acemiyim.

• Telefonu sıfırlaman lazım içinde önemli şeyler varmı ? Şöyle Sıfırlayacaksın ;
    Güç+Home+Ses Açma Tuşuna Aynı Anda Bas Telefon Kapanıp Samsung Galaxy S5 Yazısı Gelince Güç Tuşundan Elini Çek Biraz Bekle Recovery ye Girmiş Olacaksın Orda Ses Tuşlarıyla Aşağı In Wipe Data Factory Reset Var Onun Üstüne Gel Güç Tuşuna Tıkla Islem Tamamlanınca Reboot System Var En Üstte Onun Üstüne Gel Güç Tuşuna Tıkla BU KADAR

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çetooooo

Telefonu sıfırlaman lazım içinde önemli şeyler varmı ? Şöyle Sıfırlayacaksın ;
    Güç+Home+Ses Açma Tuşuna Aynı Anda Bas Telefon Kapanıp Samsung Galaxy S5 Yazısı Gelince Güç Tuşundan Elini Çek Biraz Bekle Recovery ye Girmiş Olacaksın Orda Ses Tuşlarıyla Aşağı In Wipe Data Factory Reset Var Onun Üstüne Gel Güç Tuşuna Tıkla Islem Tamamlanınca Reboot System Var En Üstte Onun Üstüne Gel Güç Tuşuna Tıkla BU KADAR

Aynen böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Swonz kullanıcısına yanıt
    Hepinize çok teşekkürler yaptım ve oldu yardımınız ve ilginiz için minnettarım forza donanım haber forum
  • Swonz kullanıcısına yanıt
    İYİ AKSAMLAR S5 KULLANIYORUM PARMAK IZI KILIDI KULLANIODUM BIR IKI GUNDUR SUREKLI YANLIS KILIT GIRILMIS GIBI BIKAAC SANAIYE ICINDE BASLATILACAGINA DAIR EKRANDA YAZILAR CIKIO SUANDADA TLF SUREKLI ACIP KAPAMAMA RAGMEN ALTERNATIF SIFRW ISTIYO SIFREMI UNUTTUM TLF SIFIRLAMAK ICIN ONERILERDE BULUNMUSSUNUZ GUC TUSU SES TUSU VE HOME AYNI ANDA BASIN DIYE YAOTIM ANDROID ROBOT CIKTI SES TUSUYLA SECIM YAPMAYA CALISTIM FAKAT HATA DEDI VE SU ANDADA AYNI ANDA TUSLARA BASMAMA RAGMEN BISEY YAPAMIORUM OLMUYO LUTFEN ACIL YARDIM EDIN LUTFEN TLF KULLANAMIYORUM ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SU2323

İYİ AKSAMLAR S5 KULLANIYORUM PARMAK IZI KILIDI KULLANIODUM BIR IKI GUNDUR SUREKLI YANLIS KILIT GIRILMIS GIBI BIKAAC SANAIYE ICINDE BASLATILACAGINA DAIR EKRANDA YAZILAR CIKIO SUANDADA TLF SUREKLI ACIP KAPAMAMA RAGMEN ALTERNATIF SIFRW ISTIYO SIFREMI UNUTTUM TLF SIFIRLAMAK ICIN ONERILERDE BULUNMUSSUNUZ GUC TUSU SES TUSU VE HOME AYNI ANDA BASIN DIYE YAOTIM ANDROID ROBOT CIKTI SES TUSUYLA SECIM YAPMAYA CALISTIM FAKAT HATA DEDI VE SU ANDADA AYNI ANDA TUSLARA BASMAMA RAGMEN BISEY YAPAMIORUM OLMUYO LUTFEN ACIL YARDIM EDIN LUTFEN TLF KULLANAMIYORUM ...

Telefonunuz açıksa kapatın.
    Sesi Kısma ve Sesi Açma düğmelerini basılı tutun ve sonra aynı anda Güç düğmesine de basarak telefon açılana kadar basılı tutmaya devam edin. Etrafında bir ok olan "Start" (Başlat) kelimesini göreceksiniz.
    "Recovery mode" (Kurtarma modu) seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine iki kez basın.
    Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Kırmızı renkte ünlem işareti bulunan bir Android robotu resmi ve "No command." (Komut yok) ifadesini göreceksiniz.
    Güç düğmesini basılı tutarken Sesi Açma düğmesine bir defa hafifçe vurun.
    Seçimi kaydırarak "wipe data/factory reset" (verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla) seçeneğine gitmek için ses düzeyi düğmelerini kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.
    Aşağı kaydırarak "Yes - erase all user data" (Evet - tüm kullanıcı verilerini sil) seçeneğine gidin ve seçmek için Güç düğmesine basın.

• Herkese merhaba!

Bu benimde başıma geldi. Alternatif şifre girdigimde hatali oldugunu söyleyip ekranı açmadı.

Android cihaz yöneticisinden google hesabınıza girerek ordan ekran kilidi için yeni şifre oluşturabilir, kayıp cihazınızı bulabilir ve çaldırabilirsiniz.

Ben telefonumu sıfırlamaya çok üşendiğim için araştıra araştıra bu yolu buldum ve işe yarıyor!

Sizler belki sıfırlayıp probleminizi çözmüş olabilirsiniz ama gelecekte bu sıkıntıyı yasayacak arkadaslara yardımcı olur umarım!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lezeynep -- 20 Aralık 2014; 21:49:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Swonz

quote:

Orijinalden alıntı: SU2323

Telefonunuz açıksa kapatın.
    Sesi Kısma ve Sesi Açma düğmelerini basılı tutun ve sonra aynı anda Güç düğmesine de basarak telefon açılana kadar basılı tutmaya devam edin. Etrafında bir ok olan "Start" (Başlat) kelimesini göreceksiniz.
    "Recovery mode" (Kurtarma modu) seçeneğini vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine iki kez basın.
    Kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Kırmızı renkte ünlem işareti bulunan bir Android robotu resmi ve "No command." (Komut yok) ifadesini göreceksiniz.
    Güç düğmesini basılı tutarken Sesi Açma düğmesine bir defa hafifçe vurun.
    Seçimi kaydırarak "wipe data/factory reset" (verileri sil/fabrika ayarlarına sıfırla) seçeneğine gitmek için ses düzeyi düğmelerini kullanın ve seçmek için Güç düğmesine basın.
    Aşağı kaydırarak "Yes - erase all user data" (Evet - tüm kullanıcı verilerini sil) seçeneğine gidin ve seçmek için Güç düğmesine basın.

sesi kısma ve sesi açma tuşlarına basıp güç tuşuna bastığımda telefon normal açıldı.

güç + home + ses tuşlarıyla açtığımda
    yukarı ok tuşu ile download mode giriyor.
    aşağı ok ile telefon açılıyor ?
    ben mi yanlış yapıyorum acaba ?

• s5 mini kullanıyorum güç+home+ses tuşlarına aynı anda bastım uçuş modu acil mod yeniden baslat kapat secenekleri var baska birşey yapamıyorum lütfen yardım edin
  • yuh telefon çalınsa bile sıfırlanarak tüm güvenlik önlemleri geçilebiliyor demek ki
  • NEOLUR yardim edin

• Reset attımızda bilgiler gider mi

• Format atmaktan başka bir yolu yk mu

• arkadaslar 3 gundur internette arastiriyorum samsung galaxy s5 kullanan, parmak izini istemesi gerektigi yerde alternatif sifre soran o sifreyi bi turlu bulamayan kisilere cok onemli bi tavsiyem var. calisacagina emin olabilirsiniz.
    sakin telefonunuzu resetleyip bilgilerinizi kaybetmeyin. sadece dedigimi uygulayin telefonunuzu geri alacaksiniz emin olun,

bilmeniz gereken tek sey telefonu ilk satin aldiginizda samsung account(hesap) olustururken girdiginiz email adresinizi ve sifrenizi bilmeniz yeterli. belki de bu kullanici adini ve sifrenizi bilmediginizi saniyor olabilirsiniz ama bence biliyorsunuz cunki bugun herkesin bir email adresi var kullanmis oldugu. bu email adresi ve sifreniz gerekli simdi yazdiklarimi dikkatli okuyun.

once bu siteye tiklayin samsungun kendi sitesidir ve guvenlidir bu sitede sizin bilgileriniz onemli. akliniza bu link ile ilgili suphe gelmesin cunki linke baktiginizda zaten samsuna ait gercek ve zararsiz bir site oldugunu anlarsiniz :

https://findmymobile.samsung.com/login.do

find my mobile samsung yani telefonumu bul ... demektir bu. bu linke tiklayamiyorsaniz kopyalayin ve arama yerine ekleyip enter a basin. acilan ekran da zaten solda ustte sizin email adresinizi ve sifrenizi soracaktir.

buraya kadar hersey aslinda cok net. telefonunuzu aldiginizda kullanmis oldugunuz email adresinizdir bu kesinlikle ve sifrenizde hatirlayacaginizi umuyorum sonucta kullandiginiz bir email adresi bu.
    email adresinizi ve sifrenizi girip sign in e basin.
    bundan sonrasini dikkatli okuyun .

bundan sonra acilan pencerede, solda ustte telefon isareti goreceksiniz bu isaretin yaninda sizin telefon numaraniz mi yaziyor once bi bundan emin olun. eger bu numara sizin kullanmis oldugunuz numara degilse, orda yazan numaranin yaninda bi kalem isareti var ordan yeni numaranizi girmeniz gerek. o kalem isaretine bastiginizda yeni pencere acilir orda yukarda mevcut sizin olmayan numara varsa eger onun altinda bos olan alana kendi numaranizi yazin ve "change" tiklayin.

numaraniz kendi numaraniza donusecektir bunu tekrark telefon isareti yanindaki alana bakip kontrol edin.

sonra yine ekranin solunda goreceksiniz : "LOCATE MY DEVICE" yazisina tiklayin
    ve sag tarafta yine "LOCATE MY DEVICE" yazisi goreceksiniz ona bir daha tiklayin ve sizin telefonunuzu aramaya basliyacaktir. Taaaa ki ekran da bir harita resmi bulana kadar.
    ekranda harita resmi bulunursa o haritaya bakin ve sizin o an bulundugunuz adres oldugundan emin olun.

buraya kadar tamamsa yolu yariladiniz demektir.

sonda yine ekranin solunda "LOCK MY SCREEN" yazisini goreceksiniz ona tiklayin.

ekranda yukarda bos hane goreceksiniz "ex)1234" yazan yere yeni sifrenizi yazin ve bu sifreyi unutmayin. buraya yazdiginiz sifreyi yazin bi yere !!!!!!

altta ulke alan kodu secilen bi yer var ordan ulke alan kodunuzu secin ve yanindaki bosluga da kendi cep telefon numaranizi yazin
    ve LOCK yazisina basin.

hepsi bu degil.

sonra telefonunuzun ekranina bakin ve size yeni sifre sordugunu goreceksiniz. oraya size az once bir yere yazin dedigim sifreyi yazicaksiniz. ve telefonunuza kavustunuz demektir.

sakin hemen sevinmeyin cunki telefonunuz acilir acilmaz direk telefonunuzda ayarlara gidin ve orda parmak izi alanina girin ve parmak izinizi tekrar girdikten sonra acilan ekranda yedek sifre yerine girin ve oraya ASLA UNUTMAYACAGINIZ BIR YEDEK\ALTERNATIV SIFRE girin.

Gecmis olsun ;)

• galaxy s5 kullaniyorum parmak izimi okuyor ama yedek sifreyi hatirlamiyorum ne yapmaliyim ?

• Lutfen yardimci olun, telefonda parmak izi kullaniyorum ama bıktım her dakika iz okutmaya calismaktan,ama degistiremiyorum. Cunku diger sifreleme seceneklerinde sistem yoneticisi tarafindan devre disi birakildi yaziyor. Yalvaririm yardim edin.

• lezeynep L kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ben Google hesabımı açtım ama ekran kilidinden yapamadım daha detaylı yardımcı olur musunuz

• ladylondon L kullanıcısına yanıt
    Merhaba paylaşmış olduğunuz link çalışmıyor alternatif olarak nasıl yapabilirim. Format atmak istemiyorum

• ladylondon L kullanıcısına yanıt
    yaptım bu yöntemi

The function will be executed when the device is connected to the network.
    (May 25, 2017 5:53 PM ~ May 25, 2018 5:53 PM)

böyle yazı çıktı mesaj gelmedi telefonuma
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.