Şimdi Ara

İlk çalıştımada Lpg 'ye geçene kadar stop ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sabahları araç normal çekilde çalışıyor sonra stop ediyor. Çalıştırıp gaza basıyorum, eğer Lpg'ye geçmeden gazı kesersem stop ediyor, Lpg'ye geçtikten sonra ise sıkıntı yok. Daha sonra yolda sadece benzine aldığımda yada gün içinde çalışrırırken herhangi bir sorun yok bunu sadece sabah ilk çalıştımada yapıyor.

Bu konuda tecrübesi, fikri olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

• Aracın lpg ayarları benzin ecunun benzin haritasını bozmuş. Sabaharı zaten zengin karışımda çalışıyor. Muhtemelen sizinki fakir karşım lpg ayarları yeterli benzin gelmeyincede stop ediyor. Çözüm akünün - veya + kutbunu geceden sökün(- sökerseniz şaseye değdireyin sakın) Sabaha kadar böyle kalsın. Sabah lpg yi devre dışı bırakın çalıştırın bakalım düzelme varmı? Eğer düzelme olmazsa sizin aracın lpg enjektörleri veya mikseri lpg kaçırıyor.
  • dün gaz ayarı yaptırdım BRC serviste, muhendis çok bozulmuş LPG ayarları demişti. Bu dediğiniz olayı destekliyor sanırım değilmi?
  • forumunda kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Dğişme olmadımı peki? Siz dediğimi yapın düzelecek inşaAllah
  • Bugunde yaptı aynı sorunu ayarlardan sonra, dediğiniz işlemi deneyeceğim ama bu konuda hiç deneyimim yok riske atmak istemiyorum, bir mekeanik serviste halledilebilecek birşeydir değilmi bu?
    Hocam yanlış anlamayında akünün kutup başını söküp takamayacak kadar bilginiz yoksa ehliyeti nasıl aldınız?
  • Vala ehliyet alırken kimse göstermedi bunu, kurslarda oluyor mu öyle şeyler?
    hocam sadece bir somun açacaksın çok basit,benzinde stop ediyorsa lpg ayarlarını bozmayın bence bi ustaya gösterin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adam benzinde çalışırken sorun yaşıyorum demiş. Lpg'ye geçince herşey normal diyor. Sorununuzun lpg kitiyle alakalı olduğunu sanmıyorum. İyi bir motor ustasına aracı göstermenizde fayda var. Ayrıca araçta çeyrek deponun altına düşmesin benzin. Hem benzin pompası,hemde depodaki pislikten dolayı sorun yaşanmaması açısından.
  • Bugun bir ustaya gösterdim aracı, Bilgisayara bağladık eksantrik konum sensörü arızası çıktı arıza kaydında. Parçanın fişleri temizledik taktık, arızayı sildiğimizde tekrar vermedi. Yarın sabah aynı sorunu çıkarırsa parçayı değiştiricez bakalım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.