MEGANE 2 NİN MOTOR SESİ NEDEN FAZLA???
51 Cevap26594 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

7 Mesaj
28 Eylül 2006; 3:10:22 

2005 MODEL MEGANE2 HB 1,6 DYNAMIC KULLANICISIYIM ARACIM DAHA 12 BINDE. ARACIMLA 30BİN DEVRİ GECİNCE DİGER MARKA EMSALLERİYLE KIYASLARSAM(astra,golf,civic) MOTOR SESİ COK DUYULUYOR . 5. viteste 120hızla aracın devri 3bini gecmeye baslıyo 4bin devirden sonra zaten araç resmen bagırıyo SINIRIM BOZULUYO HERALDE 6 LAZIMMIS BU ARABAYA BEN ANLAMIYORUM ... YOKSA BENİM ARACDA MI SORUN??? BENLE AYNI YADA FARKLI DUSUNEN KULLANICI VAR MI??? YORUMLAR İCİN SİMDİDEN COK TESEKKUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeisahallucination -- 3 Kasım 2006; 16:54:03 >

5663 Mesaj
28 Eylül 2006; 12:32:02 

ben dizelini kullanıyorum ama sedan versiyonu bence sınıfına göre en az sesi alan arabalardan biri mesela megane1de daha fazla ses vardı bizim bir tanıdık megane1 benzinli kullanıyor onun 3000 deviri benim dizelin 3000 devirinden fazla içeriye ses alıyor ama sen hangi arabaya göre kıyasladın o da önemli mesela bir bmw ile kıyaslayamazsın

7831 Mesaj
28 Eylül 2006; 12:49:10 

Fransız ve japon motorları Üst devirlerde almanlara göre daha çok bağırır ama 5. vites 90 da daha sesli olmaması gerekir.

• 3 Kasım 2002: 0-1600cc ÖTV'si %27
  • 1 Ocak 2014: 0-1600cc ÖTV'si %45

1005 Mesaj
28 Eylül 2006; 12:51:11 

bende dizel olmasına rağmen motor sesi duymuyorum.benzinlide daha az olmalı bence senin araçta bir problem olabilir.eksozunda falan problem yok değilmi?
tabi kıyasladığın araca görede değişir ama test sonuçlarına göre megane en az ses alan araçlardan biri

5777 Mesaj
28 Eylül 2006; 21:38:10 

araçla 190 la gidiyorum tık yok kardeş sadece sağ ön camdan rüzgar sesi geliyor başka bişi yok senin arabada problem wardir git baktir kesinlikle meganeler yol sesini almaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emregulec_1905 -- 28 Eylül 2006; 21:38:54 >

Heidelberg, Manroland, PolarMohr

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Ekim 2006; 13:58:40 

ewet kardes bende kullanıyorum 150-180-210 hiç anormal derecede ses almadım diğer araçlara oranla %70 daha az ses alıyor bence bu arada aracım megane II 2.0 16v privilege

1039 Mesaj
2 Ekim 2006; 14:18:34 

valla arada dizelini kullanıyorum hiç bu kadar sessiz bi dizel görmedim hayatımda senin araçta bi sorun ya da sende bi takıntı olmasın?

!...TEK RAKİBİM THY...!

297 Mesaj
2 Ekim 2006; 14:42:49 

kendi sınıfında testlerde en az ses alan araç bildiğim kadarıyla ama
daha 90 da ses alması biraz garip geldi bana

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

193 Mesaj
7 Ekim 2006; 14:04:22 

bende 2004 1.6 sedan var...Focus ve astrada çok kullandım...bariz bir şekilde farklılığı yok...
yalnız unutulmaması gereken bir şey, hattalardan çıkan her araç birbirinin tıpkısı değildir..her anlamda farklılıklar olabiliyor.

BENİM NAÇİZ VÜCUDUM ELBET BİRGÜN TOPRAK OLACAKTIR; FAKAT TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAKTIR.
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

1652 Mesaj
23 Ekim 2006; 23:17:36 

bizde astra 1.6 var. devir 5. viteste 6.000 deviri gördü ama içeriye çok fazla ses gelmiyordu. belkide benim heyecanlandığım içindir

Seven yürek fedakardır, her cefaya katlanır,__________________________________Ya Rasulallah, Ashab-ı Kehf'in köpeğinin,
___Toprak eğer vatan ise sevdikçe tatlanır,_____________________________________Ashab-ı Kehf'in arasında cennete girdiği gibi
______Ülkem; sana vatan diyen yiğit olur, mert olur,________________________________ben de Senin ashabın arasında cennete giriversem ne olur?
_________Yan bakan olursa akıbeti sert olur,_________________________________________O cennete gitsin, ben cehenneme gideyim bu reva mıdır?
____________Şairlerin haykırır, uyandırır milleti,_______________________________________O ashab-ı kehfin köpeği, ben ise senin ashabının köpeğiyim.
_______________Birlik olur, vatandan söker atar zilleti____________________________________Ben ise senin ashabının köpeğiyim.

407 Mesaj
23 Ekim 2006; 23:55:29 

Bence de bi problem var senin araçta.Benim 1.4 motor bile anca 160 km/h den sonra ses yapmaya başlıyor.

37 Mesaj
29 Ekim 2006; 19:37:52 

lifeisahallucination,

bende de megane2 sedan var. araç düşük devirlerde genelde sessiz, hatta duyulmayacak kadar sessiz ama yüksek devirlerde yada araç 120 km geçmeye başladımı devrin yükselmesiyle beraber ses yapmaya başlıyor. ama bu ses içeriye fazla gelmiyor, sadece motorun sanki zorlanmaya başladığını anlıyorsun.
seninde dediğin gibi 3000 deviri geçmesi aracı yormaya başlıyor sanki. ama araç yeni. hani motorun açılmaması muhabbetleri vardırya, öyle bişeymiki acaba diyorum. otobana çıkıp bir deneyecem aracı bu aralar.
110 km de 3000 deviri geçmesi normalmi arkadaşlar, peki 150-180-200 km yapan arkadaşlar bunu hangi devirlerde yapmışlar?

43 Mesaj
30 Ekim 2006; 0:44:24 

valla bizim megane 2 sadece 6 bin veya 7 bin devir çeviriyor.. sen nasıl 10-20-30 bin görüyorsun? F1 'lerde bile 16 bin çeviriyor aletler..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Ekim 2006; 13:20:30 

adam 3000 devirden bahsediyo neyse araç çok sessiz olduğu için motor sesi fazlaymış izlenimi uyandırıyo.bence diğer araçlara nazaran yüksek hızlarda oldukça sessiz.

2799 Mesaj
30 Ekim 2006; 20:43:28 

ewt kendi klendi yapıosun sen ses yok sadece motordan ses geliyo buda sende ses varmış gibine geliyo...değil miş arkadaışım yada sen 1yada 2 viteste 90 yapmış olmayasın....

412 Mesaj
1 Kasım 2006; 15:07:56 

evet bağırıyor senin araban anormal durum düşük devirde düşük vitesle kullandığın zaman çıkar bu ses ancak

KulüPRenaulT

Alışveriş yaptıklarım : VIP06,amdlinux,basaran86,TimeSLoRD

107 Mesaj
2 Kasım 2006; 10:18:56 

dizelini kullanıyorum ben. oldukça sessiz. herkeste öyle diyor.

dentist

7 Mesaj
3 Kasım 2006; 17:00:36 

gca kardesim
evet kardes tam olarak aynı seyden bahsediyoruz 110surati gecmeye baslayınca devir3000 binin uzerine cıkmaya baslıyo ve motor sanki zorlanıyomus gibi sesi artıyo gitgide, hatta elin vitese gidiyo sanki 6 varmıs gibi:) tabi teyp kapalıyken duyuyosun motorun sesini yoksa anormal bi ses degil tabiki duyamazsın.. bu arada bi arkadasta yine megane2 1,6hb 2004 model var(bendeki 2005 meg2 hb 1,6) onu kullandım benimkinden farkı yok aynen onun motor da bagırıyo 5.vitesde 3bin devirden sonra sevindim sorun benimkinde degilmiş diye ama baska bi arkadasımda honda civic var onu kullandım aracda motor sesi falan yok 3bin 4bin devirde tık yok moralim bozuldu fena.. motor teknolojisi farkımıdır yoksa ses yalıtımı farklarından mı kaynaklanır yoksa fransızlar mı bu işte basarısız ben anlamadım ilgili ve bilgili arkadasların yorumuna bırakıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeisahallucination -- 3 Kasım 2006; 20:00:09 >

fgfgg

3878 Mesaj
5 Kasım 2006; 14:05:51 

%100 senin arçata olan bir problem o hiçbir meganda bu derece bir ses duymadım hatta neredeyse hiç ses duymadım meganeler enaz motor sesi çıkaran araçlardan biri

2004 Toyota Corolla Terra 1.6 16v VV-TI Sedan / GranitGri

1681 Mesaj
6 Kasım 2006; 14:13:49 

Arkadaşlar aynı ses olayını bende duyuyorum,2005 megan2 hb dync var,100 km yi geçtikten sonra motor bağırmaya başlıyo 6.vitesi istermiş gibi,servise götürmeyi düşünyorum,nedenini anlayamadım

51 Mesaj
8 Kasım 2006; 2:47:06 

quote:

Orjinalden alıntı: a197016

valla bizim megane 2 sadece 6 bin veya 7 bin devir çeviriyor.. sen nasıl 10-20-30 bin görüyorsun? F1 'lerde bile 16 bin çeviriyor aletler..

dalga geçme yaf adamla:) bir tanecik sıfırı fazla koymuş arkadaşımız:)
bende öyle içeri ses alma olayı yok ama 110 olunca sürat devirde 3500 oluyor:)
yani bu arabaya 6 ncı vitesi koymaları lazımmış.
mühendisler aldığı parayı hak etmiyor. ne diye 6 ncı vitesi düşünmemişler.?
ama arkadaşlar düşünsenize 6 ileri olsaydı ne tatlı olurdu? dur aklıma gelmişken ben yarın vites kolundaki R yazan yere 6 yapayım kalemle:)
bakalım tatlı olacak mı:)

1681 Mesaj
8 Kasım 2006; 9:24:22 

quote:

Orjinalden alıntı: mami50

dalga geçme yaf adamla:) bir tanecik sıfırı fazla koymuş arkadaşımız:)
bende öyle içeri ses alma olayı yok ama 110 olunca sürat devirde 3500 oluyor:)
yani bu arabaya 6 ncı vitesi koymaları lazımmış.
mühendisler aldığı parayı hak etmiyor. ne diye 6 ncı vitesi düşünmemişler.?
ama arkadaşlar düşünsenize 6 ileri olsaydı ne tatlı olurdu? dur aklıma gelmişken ben yarın vites kolundaki R yazan yere 6 yapayım kalemle:)
bakalım tatlı olacak mı:)

Servise götürüp arabaya 6.vites taktıracam

802 Mesaj
20 Kasım 2006; 14:29:58 

DOSTUM BENDEDE MEGANE2 1.6 16V VAR 2004 MODEL SEDAN. SES NERDEYSE YOK GİBİ. DİĞER GOLF YADA ÖRNEK VERDİĞİN ARAÇLARA GÖRE.
DİZELSE SINIFININ EN SESSİZ ARACI.
BU ARADA BİLGİN OLSUN MEGANE 2NİN SESSİZLİĞİ LAGUNADAN BİLE DAHA İYİYMİŞ.
KAYNAK RENAULT MÜŞTERİ HİZMETLERİ

166 Mesaj
20 Kasım 2006; 14:56:04 

quote:

Orjinalden alıntı: lifeisahallucination

gca kardesim
evet kardes tam olarak aynı seyden bahsediyoruz 110surati gecmeye baslayınca devir3000 binin uzerine cıkmaya baslıyo ve motor sanki zorlanıyomus gibi sesi artıyo gitgide, hatta elin vitese gidiyo sanki 6 varmıs gibi:) tabi teyp kapalıyken duyuyosun motorun sesini yoksa anormal bi ses degil tabiki duyamazsın.. bu arada bi arkadasta yine megane2 1,6hb 2004 model var(bendeki 2005 meg2 hb 1,6) onu kullandım benimkinden farkı yok aynen onun motor da bagırıyo 5.vitesde 3bin devirden sonra sevindim sorun benimkinde degilmiş diye ama baska bi arkadasımda honda civic var onu kullandım aracda motor sesi falan yok 3bin 4bin devirde tık yok moralim bozuldu fena.. motor teknolojisi farkımıdır yoksa ses yalıtımı farklarından mı kaynaklanır yoksa fransızlar mı bu işte basarısız ben anlamadım ilgili ve bilgili arkadasların yorumuna bırakıyorum...

honda ile kıyaslamak bence yanlış çünkü normal şartlarda honda sadece motor teknolojisi ile ünlüdür japonların işi bu motor üretmek

Otomobillere bayılıyorum

519 Mesaj
9 Aralık 2006; 16:34:12 

selam bende de meganeII_1,6_16V_2004 model aracımda da 3,5 bin deviri geçince motor sesi alıyor. Bir arkadaşım bunun normal olduğunu, ses almıyor diyenlerin ise arabasına toz kondurmak istememesinden kaynaklandığını söylemişti. Ya da tofaştan inip megane binince ses almıyor dediklerini söylemişti. vectra, golf, astra, civic, 307,206, corolla gibi araçların hepsinin ses aldığı sadece bu sınıfta avensis in ses almadığı söyleniyor. Artık bilemiyorum valla.

Toyota Auris 1,4 D-4D 2012 Comfort Extra Kar Beyazı
Megane II sedan_1,6_16V_dynamique_2004 BRC Sequent24 Sıralı Sistem Lpg
Ford Focus_Ambiante Atiker Sıralı Sistem Lpg
ALEMDE ŞER, OĞUZ'DA ER TÜKENMEZ

9 Mesaj
6 Ekim 2007; 18:29:28 

megane bizdede var 80 bg dci turbolu dizel motor sesini içine hiç almıyor şimdiye kadar bindiğim en muhteşem araba bende kullandım o aracı ve 130 140 yaptığında bile motor sesi yok devamlı 5000 devire kadar arabayı bağıttırsakta istisnai biçimde sessiz benzinlilerden bile sessiz

mehmet ....... ()

3878 Mesaj
6 Ekim 2007; 18:31:49 

bence senin araçta bir sorun wardır megane sınıfınıen az ses alan araçlarından birisi çok az sesi çıkıyor bnece çok güzel dizelleri bile çok az ses çıkarıyor

2004 Toyota Corolla Terra 1.6 16v VV-TI Sedan / GranitGri

1004 Mesaj
6 Ekim 2007; 22:17:40 

Megane II 1.5 dCI Dynamique kullanıyorum 2 senedir. Ses konusunda herkesden övgüler aldım. Ayrıca arkadaşımda 2005 Astra dizel var ve onunkinin sesiyle dalga gecdigim icin degiştirmeyi dusunuyor.

Farkı anlamak icin aynı model bi araba deneme fırsatını ara bence.

191 Mesaj
6 Ekim 2007; 23:28:30 

megane yalıtım konusunda sınıfının en başarılısı gerçekten ne motor sesi var nede yol sesi.....

1881 Mesaj
6 Ekim 2007; 23:43:06 

dayım ve bizde meganeII dizel var cidden baya sessiz bunu kuzenin 1.6 megane I ine binince anladım mesela biz ist. ank. arasını full 170 gittik sadece motordan zzzzzzzz die hafif bi ses gelio oda radyo kapalıydı o yüzden radyo kapalı olmasına ragmen 2 3 dk gidince kulakta alısıo ne ses var zaten hızıda göstermio araba çok keyifli olmuştu hızını bi arabanın yanından geçince anlıosun o kadar

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3428 Mesaj
7 Ekim 2007; 21:41:53 

megane-1 1.6 16v benzinli motor dizel gibi ses çıkarırdı. araca binenler bu araç dizelmi diye sorarlardı.

bu meganelerin motor karakteristikleri böyle sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acu___men -- 7 Ekim 2007; 22:55:14 >

430 Mesaj
7 Ekim 2007; 23:58:51 

Benim arabamda 22bin kmde. Düz yolda 5.vites 2,8 devirde 90 km hız sabitleniyor.Motor genelde çok sessiz ama söylediğin problam bendede var 130a kadar gayet iyi hızlanan arabada motorun bağırmaya başladığını anlıyorsun ancak atacak 6.vites yok.Bence renault motorları iyi değil.

2011 Ford Focus TDCI Collection 90
2011 Seat Ibiza 1.2 TSI DSG + ESP Paketi

588 Mesaj
8 Ekim 2007; 23:30:34 

Belkide aracın bağırması "ecu" dan kaynaklanıyordur.
Şöylek; Eğer biz aracı uzun süre şehir içinde veya düşük devirde kullanırsak "ecu" buna göre kendisine yeni bir harita çizecektir. Daha sonra biz aracı zorladığımızda ( yüksek devirli kullanmaya başladığımızda), bu sefer "ecu" da dengesizlik meydana gelecek ve kendisini yeni düzene alıştırmaya çalışacak. Bu arada da motordan yüksek sesler gelecek ve belli bir kullanımdan sonra "ecu" yeni kullanım tarzına alışacak ve motordan bağırma sesi gelmiyecek.
Yazdıklarım doğrumu bilmiyorum ama, benim yorumum böyle

2004 MEGANE II SEDAN 1,6 16V 115BG

57 Mesaj
11 Ekim 2007; 16:32:04 

aynı ses sorunu bended var,hatta servise götürdüm ,egzozuna baktırdım ,ama hiç bişey bulamadılar,araç 2006 1,6 benzinli 90-100kmde hiç bişey yok ama sürat arttığı zaman kamyon gibi bağırıyo,içeri çok motor sesi alıyo,sizin araç galiba size özel yapılmış ,yada mühendisler bizim arabalarda malzemeden çalmışlar,benim arabayla fazla sürat yapmaya korkar oldum arabanın bi tarafını koparırım diye ,
5.vitesde 160 km ile giderken bide ayağınızı gazdan çektinizmi işte ozaman çıkan ses dahada fazla ,

zaten arabanın hızlanmasınıda sevmiyorum ,sesinide ,fazla borcun altına girmemiş olsam hemen satarım,kaç tane dizel araca geçildim arabayla, ,ben borcunu bitirinceye kadar 90-100 ile gitmeye devam ,

191 Mesaj
11 Ekim 2007; 17:11:26 

senin araç problemli olmasın... dizellere geçiliyosan kesinlikle sorun var...1.6 megane çok araç tokatlar...youtube dan bakabilirsin.

3428 Mesaj
11 Ekim 2007; 20:37:23 

bak sana arabanın sorununu söyliyim sonra bana teşekkür edersin.

senin arabanın sorunu BÜYÜK İHTİMALLE! ateşleme bobinlerinden bir yada birkaç tanesi bozuk.

iyi bir servise göster ve değiştir.

sonra bana burda teeşekkür edersin

quote:

Orjinalden alıntı: ozancalı

aynı ses sorunu bended var,hatta servise götürdüm ,egzozuna baktırdım ,ama hiç bişey bulamadılar,araç 2006 1,6 benzinli 90-100kmde hiç bişey yok ama sürat arttığı zaman kamyon gibi bağırıyo,içeri çok motor sesi alıyo,sizin araç galiba size özel yapılmış ,yada mühendisler bizim arabalarda malzemeden çalmışlar,benim arabayla fazla sürat yapmaya korkar oldum arabanın bi tarafını koparırım diye ,
5.vitesde 160 km ile giderken bide ayağınızı gazdan çektinizmi işte ozaman çıkan ses dahada fazla ,

zaten arabanın hızlanmasınıda sevmiyorum ,sesinide ,fazla borcun altına girmemiş olsam hemen satarım,kaç tane dizel araca geçildim arabayla, ,ben borcunu bitirinceye kadar 90-100 ile gitmeye devam ,

380 Mesaj
11 Ekim 2007; 23:38:45 

normalde o kdar ses cıkarmaması lazım benimkinde böyle bir sorun yok ama devirlenince haliyle beygir gücü sebebi ile tatlı tatlı mırlıyor tabi :) ama megane ses bakımından cok iyidir ses yapmaması lazım bencede sadece yan camdan yüksek hızla sinir edici bir ses geliyor bende o kdar..

57 Mesaj
12 Ekim 2007; 14:43:35 

benim rolantide falan bi sorun yok, 90-100 km arasında giderkende bi sorun yok,üstelik araç daha 17000km de,15000 bakımında ateşleme sisteminede baktılar ,ama bişey olmadığını söylediler,yüksek hızlarda ses oldukça fazla ,camdan falan gelen sesdeğil motor sesi çok fazla,

bide aldığımdan beri arabanın hızlanması çok kötü,bide dizel bi araçla yanyana gelipte aynı anda hızlanmaya başlayıp o sizi geçtimi işte o zaman insan arabasında oldukça soğuyo,(caddy ve accent dizel arabalara geçildim) tabi kalkışta sorun bende olabilir ama arabayı zorlaya bildiğim kadar zorladım ama nafile,onlar neyse sonuçta yollar yarış pisti değil ama arabaının hızlanmasını hissedemiyorum bitürlü, inanın eski model tüplü araba gibi ,hele dizel kulanan arkadaşların arabalarını övmeleri iyice moralimi bozuyo ,geçilmem benim hatamda olabilir ama bari şu motor sesi bu kadar rahatsız edici olmasa ,

başka önerisi olan arkadaşlar varsa onlarıda deneri,zaten kesin çözüm aracın borcu bitince elden çıkarmak ama onada daha çooooooooooook var

97 Mesaj
14 Ekim 2007; 0:55:24 

mrb arkadaşlar. fazla ses geliyo diyen arkadaşlara katılıyorum.megane II 1.6 sedan kullanıcısıyım. daha önceden megane I'im vardı. o bile bu kadar motor sesini içeriye vermiyodu. hem bu olay megane II lerin hemen hepsinde var.tabi ki benzinli araçtan bahsediyorum. dizel kullanmadığım için o konuda yorum yapamam.arkadaşımda 2005 corolla var.geçenlerde onun arabasıyla 195 yaptım. yola gidişi süper ve ses çok az.benim araç ise aynı hızda motor içerdeymiş gibi bağırıyo.başka bir arkadaşımda megane II HB var. o da acaip motor sesini içeri veriyo.arkadaşlarımın araçlarına sık sık binme imkanım olduğu için kıyaslama yapabiliyorum. mesela 70-130 km arasındaki hızlarda cliodan hiç ses alamazsınız. sanki arabada motor çalışmıyor! ama ne yazık ki megane Iı içine motor sesi veriyor.herkese slmlar..

3072 Mesaj
14 Ekim 2007; 18:09:18 

Eski Megane 1 imiz 100 KM nin üzerine çıkınca KUlak yırtan cinsten bi gürültü çıkarıyordu..

Ama Megane 2 lerin gürültü sorunu olduğunu hiç duymadım açıkçası...

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

9521 Mesaj
16 Ekim 2007; 17:57:04 

Renault un K4M kodlu 1.6 16V 110hp motoru yeterince esnek,sağlam ve ekonomik bir motordu,artan rekabet nedeniyle bu motorun iç dinamiklerinde yapılan iyileştirmelerle güç 115hp ye çıkarıldı ve Megane II ye adapte edildi,eski motordaki aşırı titreşim ve gürültü problemleri her ne kadar azaltıldıysada hala sınıfının en sessiz ve sarsıntısız motoru değil.

191 Mesaj
16 Ekim 2007; 19:48:51 

motor belki sesli olabilir ama yalıtımı gerçekten sınıfının üstünde....

284 Mesaj
17 Ekim 2007; 17:19:46 

Clio,kangoo,megane 1, megane 2 modellerinin hepsinden bol bol kullandım.Şirket araçlarımız hep renault,artı kendi aracım da renault.Benzinli motorlar alt viteslerde,dizeller üst viteslerde (motor sesi)daha sessiz.

Yol sesi Laguna hariç hepsinde var.

Kıssadan hisse,

Renault bu ses yalıtımı işini bilmiyor kardeşim.

2004 Megane 2 sedan 1.6 Dynamique BVA

131 Mesaj
20 Ekim 2007; 2:40:13 

1 YıLLık Konu

2012 Renault Megane 1.5 Dci 110 HP DYNAMİC ''EDC''

1 Mesaj
19 Aralık 2009; 0:33:18 

arakadaslar bende 2 ay önce megan 2 aldım benzinli 2010 araba cok güzel herseyini sevdim ama 130 km hızla giderken icine cok motor ses alıyor araba sıfırken boyle olursa ılerde neler olacak bılmıyorum bu neden cok ses alıyor ne yapmam lazım bilgilerinizi paylasırsanız sevinirim

4053 Mesaj
19 Aralık 2009; 9:36:58 

farklı arabalara mı biniyoruz anlamadım ki megane motoru hem çok sessiz yalıtımıda çok iyi yalnız benimki 2004 model 115 hp renault malzemeden mi çalmış acaba

3253 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:02:55 

Kaymak asfaltta ve 3000 devirin üstünde araç doğal olarak motor sesini alıyor içeri olay bundan ibaret.Yoksa düşük hızlarda ve mıcırlı yollarda rakipleriyle kıyaslandığında ilk sıralarda yer alır.Yine 90- 100 km ile sabit hızda giderken gerçekten çok sessiz.Benim yüksek hızlarda dikkat ettiğim nokta maximun toku verdiği 4250 devir bu devirde motor biraz daha sessiz çalışıyor.Dizellerde ise yüksek hızdada motor sessiz çalışır.

4053 Mesaj
19 Aralık 2009; 14:06:50 

fabrika verileri araç dururken 81 db hareket halindeyken 71 db olarak yazıyor

25 Mesaj
21 Mart 2010; 10:05:30 

Megan 2 SW ile Focus SW arasında karar vermek için araştırıken bu thread'e denk geldim.

Geçenlerde 2007 1.6TDCI 110hp Ford Focus ile İstanbul - Ankara gidip geldim, 3000 devir sonrasında motor sesi rahatsız ediyor, yalıtımı çok iyi değil AMA 3000 DEVİRDEYKEN HIZ 165KM!!! gidişte 190-210 arası hızlarda arkadaşlarla muhabbet ederek gittik yol 2,5 saat filan sürdü. Megan 2 3000 devirde 110km görüyorsa yakıt ekonomisi olarak focus daha ekonomik demektir.

Ayrıca TUV compact sınıfta en sorunsuzdan sorunluya doğru bir liste yayınlamış;

1- Toyota Corolla
2- BMW 3 Kompakt
3- Honda Civic
4- Ford Focus
5- Mazda 3
6- Skoda Octavia
7- Renault Megane
8- VW Golf
9- Opel Astra
.
.
.
19 - Alfa Romeo 147
20- Peugeot 307
21- Fiat Stilo

Ben kararımı verdim, biraz ses olsun önemli değil ama önce ekonomik ve sorunsuz olsun zira senede 40bin KM yol yapıyorum.

www.guvenlibolge.com

1881 Mesaj
21 Mart 2010; 21:12:24 

quote:

Orijinalden alıntı: SHARKHUNTER

Megan 2 SW ile Focus SW arasında karar vermek için araştırıken bu thread'e denk geldim.

Geçenlerde 2007 1.6TDCI 110hp Ford Focus ile İstanbul - Ankara gidip geldim, 3000 devir sonrasında motor sesi rahatsız ediyor, yalıtımı çok iyi değil AMA 3000 DEVİRDEYKEN HIZ 165KM!!! gidişte 190-210 arası hızlarda arkadaşlarla muhabbet ederek gittik yol 2,5 saat filan sürdü. Megan 2 3000 devirde 110km görüyorsa yakıt ekonomisi olarak focus daha ekonomik demektir.

Ayrıca TUV compact sınıfta en sorunsuzdan sorunluya doğru bir liste yayınlamış;

1- Toyota Corolla
2- BMW 3 Kompakt
3- Honda Civic
4- Ford Focus
5- Mazda 3
6- Skoda Octavia
7- Renault Megane
8- VW Golf
9- Opel Astra
.
.
.
19 - Alfa Romeo 147
20- Peugeot 307
21- Fiat Stilo

Ben kararımı verdim, biraz ses olsun önemli değil ama önce ekonomik ve sorunsuz olsun zira senede 40bin KM yol yapıyorum.

megane dizel 3000 devirde 130 km yapar 110 yapan büyük ihtimal 1.6 benzinlidir

50 Mesaj
2 Ekim 2012; 12:36:39 

Hoooooooooooooooooooooooooorrrrrtttttt..

Arkadaşlar bazı yanlış bilgiler var onları açıklamak istedim.Bende 1.6 megane2 dinamik var.Arkadaşımdada 1.6 scenic2 var.2004 ve 2005 model.Her ikisindede şöyle bir detay farkettik.Düz bir otobana çıktık ve hızlanmaya başladık araçların motor sesi 3000 devirden sonra değişiyor ancak bu değşim tamamiyle 16valf olmasından dolayı.Zaten 2 araçtada şunu farkettik.

Devir ------ hız ------ anlık tüketim

1900dd -- 60km -- 4.5lt
2200dd -- 70km -- 5.5lt
2500dd -- 85km -- 6.4lt
2800dd -- 98km -- 8.9lt
3000dd -- 103km - 9.1lt --->bu hızda 10 sn sabit gidildikten sonra motor sesine dikkat edin.Dadadadada şeklinde gelmeye başlıyor ses ve sabit 3000 devirde devam ederseniz;

3000dd -- 100km - 8.2lt ile devam ediyor.Buda aracın 16 valf siteminin yüksek devirlerdeki avantajını ortaya koyuyor...

saygılar..

1547 Mesaj
19 Mayıs 2014; 1:38:15 

Bir ekleme yapayım

megane 1 ve 2 aracım oldu megane 1 i yol sesini cok iceri alıyor diye sattım , megane 2 de yol sesi sorunu yok ama 3 bini geçince motor sesi gelmeye başlıyor ve aslında bu motor sesinin çoğu katalizörden geliyor, nerdenmi biliyorum katalitik konvertörün içini boşaltınca ses arttı, ikinci olarak evet motor sesi sorunu genelde benzinli megane 2 lerde var , 3bin devirden sonra motor sesini biraz içeri alıyor ama dizellerde bu durum daha az cunki dizellerin zaten sesli bi motor teknolojisi oldugundan daha çok yalıtım kullanılmış

Motor sesini daha çok motor egzoz manifoldlarından itibaren katalizöre kadar olan kısımdan (belki biraz daha uzun olabilir) geldiğini düşünüyorum ve o kısımları yalıtım yapıp bi deniyeceğim , cünki baska ses gelicek yer yok ,ön gögüsün arkasından gelemez gögüs ses geçirmez gelse gelse ön çamurluklar ve ön koltukların altından gelir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 19 Mayıs 2014; 1:40:08 >

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Markalar » Renault » MEGANE 2 NİN MOTOR SESİ NEDEN FAZLA???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438