Şimdi Ara

MEGANE 2 NİN MOTOR SESİ NEDEN FAZLA???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
65.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mrb arkadaşlar. fazla ses geliyo diyen arkadaşlara katılıyorum.megane II 1.6 sedan kullanıcısıyım. daha önceden megane I'im vardı. o bile bu kadar motor sesini içeriye vermiyodu. hem bu olay megane II lerin hemen hepsinde var.tabi ki benzinli araçtan bahsediyorum. dizel kullanmadığım için o konuda yorum yapamam.arkadaşımda 2005 corolla var.geçenlerde onun arabasıyla 195 yaptım. yola gidişi süper ve ses çok az.benim araç ise aynı hızda motor içerdeymiş gibi bağırıyo.başka bir arkadaşımda megane II HB var. o da acaip motor sesini içeri veriyo.arkadaşlarımın araçlarına sık sık binme imkanım olduğu için kıyaslama yapabiliyorum. mesela 70-130 km arasındaki hızlarda cliodan hiç ses alamazsınız. sanki arabada motor çalışmıyor! ama ne yazık ki megane Iı içine motor sesi veriyor.herkese slmlar..
  • 2005 MODEL MEGANE2 HB 1,6 DYNAMIC KULLANICISIYIM ARACIM DAHA 12 BINDE. ARACIMLA 30BİN DEVRİ GECİNCE DİGER MARKA EMSALLERİYLE KIYASLARSAM(astra,golf,civic) MOTOR SESİ COK DUYULUYOR . 5. viteste 120hızla aracın devri 3bini gecmeye baslıyo 4bin devirden sonra zaten araç resmen bagırıyo SINIRIM BOZULUYO HERALDE 6 LAZIMMIS BU ARABAYA BEN ANLAMIYORUM ... YOKSA BENİM ARACDA MI SORUN??? BENLE AYNI YADA FARKLI DUSUNEN KULLANICI VAR MI??? YORUMLAR İCİN SİMDİDEN COK TESEKKUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeisahallucination -- 3 Kasım 2006; 16:54:03 >

• ben dizelini kullanıyorum ama sedan versiyonu bence sınıfına göre en az sesi alan arabalardan biri mesela megane1de daha fazla ses vardı bizim bir tanıdık megane1 benzinli kullanıyor onun 3000 deviri benim dizelin 3000 devirinden fazla içeriye ses alıyor ama sen hangi arabaya göre kıyasladın o da önemli mesela bir bmw ile kıyaslayamazsın
  • Fransız ve japon motorları Üst devirlerde almanlara göre daha çok bağırır ama 5. vites 90 da daha sesli olmaması gerekir.
  • bende dizel olmasına rağmen motor sesi duymuyorum.benzinlide daha az olmalı bence senin araçta bir problem olabilir.eksozunda falan problem yok değilmi?
    tabi kıyasladığın araca görede değişir ama test sonuçlarına göre megane en az ses alan araçlardan biri
  • ewet kardes bende kullanıyorum 150-180-210 hiç anormal derecede ses almadım diğer araçlara oranla %70 daha az ses alıyor bence bu arada aracım megane II 2.0 16v privilege
  • valla arada dizelini kullanıyorum hiç bu kadar sessiz bi dizel görmedim hayatımda senin araçta bi sorun ya da sende bi takıntı olmasın?
  • kendi sınıfında testlerde en az ses alan araç bildiğim kadarıyla ama
    daha 90 da ses alması biraz garip geldi bana
  • bende 2004 1.6 sedan var...Focus ve astrada çok kullandım...bariz bir şekilde farklılığı yok...
    yalnız unutulmaması gereken bir şey, hattalardan çıkan her araç birbirinin tıpkısı değildir..her anlamda farklılıklar olabiliyor.
  • bizde astra 1.6 var. devir 5. viteste 6.000 deviri gördü ama içeriye çok fazla ses gelmiyordu. belkide benim heyecanlandığım içindir
  • Bence de bi problem var senin araçta.Benim 1.4 motor bile anca 160 km/h den sonra ses yapmaya başlıyor.
  • lifeisahallucination,

bende de megane2 sedan var. araç düşük devirlerde genelde sessiz, hatta duyulmayacak kadar sessiz ama yüksek devirlerde yada araç 120 km geçmeye başladımı devrin yükselmesiyle beraber ses yapmaya başlıyor. ama bu ses içeriye fazla gelmiyor, sadece motorun sanki zorlanmaya başladığını anlıyorsun.
    seninde dediğin gibi 3000 deviri geçmesi aracı yormaya başlıyor sanki. ama araç yeni. hani motorun açılmaması muhabbetleri vardırya, öyle bişeymiki acaba diyorum. otobana çıkıp bir deneyecem aracı bu aralar.
    110 km de 3000 deviri geçmesi normalmi arkadaşlar, peki 150-180-200 km yapan arkadaşlar bunu hangi devirlerde yapmışlar?
  • valla bizim megane 2 sadece 6 bin veya 7 bin devir çeviriyor.. sen nasıl 10-20-30 bin görüyorsun? F1 'lerde bile 16 bin çeviriyor aletler..
  • adam 3000 devirden bahsediyo neyse araç çok sessiz olduğu için motor sesi fazlaymış izlenimi uyandırıyo.bence diğer araçlara nazaran yüksek hızlarda oldukça sessiz.
  • ewt kendi klendi yapıosun sen ses yok sadece motordan ses geliyo buda sende ses varmış gibine geliyo...değil miş arkadaışım yada sen 1yada 2 viteste 90 yapmış olmayasın....
  • evet bağırıyor senin araban anormal durum düşük devirde düşük vitesle kullandığın zaman çıkar bu ses ancak
  • dizelini kullanıyorum ben. oldukça sessiz. herkeste öyle diyor.
  • gca kardesim
    evet kardes tam olarak aynı seyden bahsediyoruz 110surati gecmeye baslayınca devir3000 binin uzerine cıkmaya baslıyo ve motor sanki zorlanıyomus gibi sesi artıyo gitgide, hatta elin vitese gidiyo sanki 6 varmıs gibi:) tabi teyp kapalıyken duyuyosun motorun sesini yoksa anormal bi ses degil tabiki duyamazsın.. bu arada bi arkadasta yine megane2 1,6hb 2004 model var(bendeki 2005 meg2 hb 1,6) onu kullandım benimkinden farkı yok aynen onun motor da bagırıyo 5.vitesde 3bin devirden sonra sevindim sorun benimkinde degilmiş diye ama baska bi arkadasımda honda civic var onu kullandım aracda motor sesi falan yok 3bin 4bin devirde tık yok moralim bozuldu fena.. motor teknolojisi farkımıdır yoksa ses yalıtımı farklarından mı kaynaklanır yoksa fransızlar mı bu işte basarısız ben anlamadım ilgili ve bilgili arkadasların yorumuna bırakıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lifeisahallucination -- 3 Kasım 2006; 20:00:09 >
  • %100 senin arçata olan bir problem o hiçbir meganda bu derece bir ses duymadım hatta neredeyse hiç ses duymadım meganeler enaz motor sesi çıkaran araçlardan biri
  • Arkadaşlar aynı ses olayını bende duyuyorum,2005 megan2 hb dync var,100 km yi geçtikten sonra motor bağırmaya başlıyo 6.vitesi istermiş gibi,servise götürmeyi düşünyorum,nedenini anlayamadım
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.